Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe onderkomens voor 300 vluchtelingen op Lesbos

Nieuwe onderkomens voor 300 vluchtelingen op Lesbos

MYTILENE (ANP/DPA) - De eerste 300 van de circa 12.000 vluchtelingen die door de brand in het tentenkamp Moria op het Griekse eiland Lesbos dakloos zijn geworden, zijn in nieuwe tenten ondergebracht. Gezinnen krijgen daarbij voorrang, bericht de Griekse staatszender ERT zondag.

Voordat zij tot het nieuwe tentenkamp werden toegelaten, moesten zij een coronatest ondergaan. Onder hen zijn zeven mensen positief getest, meldden de gezondheidsautoriteiten. Zij zijn vervolgens op een afgelegen deel van het nieuwe kamp in quarantaine geplaatst.

De situatie op Lesbos blijft intussen gespannen. Duizenden migranten brachten de nacht op straat door na een roerige zaterdagavond. Honderden vluchtelingen wilden naar de haven van de hoofdstad Mytilene optrekken, maar vonden de politie op hun weg. Demonstranten werden met behulp van traangas uiteengedreven. nadat agenten met stenen waren bekogeld.

Het vluchtelingenkamp Moria werd afgelopen woensdag door brand vrijwel volledig verwoest. Circa 12.000 vluchtelingen raakten daardoor dakloos.

Sinds de branden in het kamp Moria slapen duizenden mensen al nachtenlang buiten, in portieken of langs de weg. Mensenrechtenorganisaties waarschuwen voor oplopende spanningen tussen de vluchtelingen, lokale bewoners en de politie. De opbouw van een vervangend kamp loopt vertraging op door bezwaren van lokale autoriteiten en bewoners. Daar zouden circa 3000 vluchtelingen moeten worden ondergebracht.

Anderen zouden elders in Europa moeten worden opgenomen. De Griekse regering klaagt echter over het gebrek aan hulp van Europa. Sommige landen hebben zich bereid verklaard wat vluchtelingen uit Moria op te nemen, maar dat is bij lange niet genoeg, zeggen ook mensenrechten- en vluchtelingenorganisaties.

Meer uit Buitenland

Meloni: Iran mag niet beschikken over kernwapens

ROME (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Iran mag volgens de Italiaanse premier Giorgia Meloni niet beschikken over kernwapens, omdat dit ernstige gevolgen voor de internationale veiligheid zal hebben. Dat zei ze tegenover de Italiaanse senaat. Samen met de raketten die het land bezit en ontwikkelt, kan Iran volgens Meloni in de toekomst een bedreiging vormen voor Europa en daarmee Italië. Ze riep de oppositie daarom op haar regering te steunen wat betreft Iran, en zich achter de belangen van Italië te scharen.

8 minuten geleden
EU-parlement wil eenheid over oorlog maar is verdeeld over koers

STRAATSBURG (ANP) - Meerdere partijgroepen in het Europees Parlement hebben in een debat over de oorlog in het Midden-Oosten opgeroepen dat het belangrijk is om met één stem te spreken in de EU. "Met 27 verschillende stemmen worden we niet serieus genomen", zei Jeroen Lenaers, die met het CDA is aangesloten bij de grootste partij EVP.

38 minuten geleden
Kremlin beticht VK van betrokkenheid bij aanval met Storm Shadow

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin beschuldigt het Verenigd Koninkrijk van betrokkenheid bij een Oekraïense aanval op Brjansk, een stad circa 350 kilometer ten zuidwesten van Moskou. Daarbij vielen dinsdag zeker zes doden en raakten tientallen mensen gewond.

1 uur geleden
Doden bij nieuwe Israëlische aanvallen op Libanon

BEIROET (ANP/DPA) - Bij Israëlische aanvallen op het zuiden van Beiroet zijn woensdag zeker vier doden gevallen, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. De doden vielen bij een luchtaanval op een flatgebouw. Meerdere verdiepingen zijn daarbij volledig verwoest. Israël bevestigt bezig te zijn met aanvallen op de stad. Ook in het zuiden van Libanon en in de oostelijke Bekaa-vallei vonden bombardementen plaats.

1 uur geleden
Iran ziet nu ook banken en techbedrijven als doelwit in oorlog

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran zegt nu ook financiële instellingen die banden hebben met de VS en Israël als doelwit te beschouwen. Dat zegt een woordvoerder van het Iraanse leger. Volgens Teheran zouden de landen waarmee het in oorlog is eerder een Iraanse bank hebben aangevallen. Ook techbedrijven zouden mogelijk doelwit zijn.

1 uur geleden
Zoon laatste sjah: Iran zit in beslissende fase, wacht oproep af

WASHINGTON (ANP) - Volgens de zoon van de laatste sjah van Iran, Reza Pahlavi, zit het land in de beslissende fase van "onze laatste strijd". Hij roept inwoners in een videoboodschap op X op van de straat te gaan en thuis te blijven. "Wacht mijn uiteindelijke oproep af."

2 uur geleden
FT: Kremlin voert campagne voor herverkiezing Orbán in Hongarije

BOEDAPEST (ANP) - Het Kremlin is een campagne begonnen om premier Viktor Orbán herverkozen te krijgen bij de Hongaarse parlementsverkiezingen komende maand. Dat schrijft de Financial Times, die het plan heeft ingezien.

2 uur geleden