Nieuwe Oekraïense topgeneraal wil aanpak oorlog veranderen
KYIV (ANP/AFP) - De nieuwe Oekraïense topgeneraal Oleksandr Syrsky zegt dat de krijgsmacht een nieuwe aanpak nodig heeft om de oorlog met Rusland te winnen. "Alleen veranderingen en continue verbeteringen in de middelen en oorlogsmethodes kunnen onze missie laten slagen", zei de legerleider in zijn eerste uitlatingen sinds hij werd aangesteld.
President Volodymyr Zelensky heeft de vorige commandant der strijdkrachten Valeri Zaloezjny donderdag vervangen en Syrsky tot zijn opvolger benoemd. Het is de grootste verandering in de militaire leiding sinds Rusland bijna twee jaar geleden Oekraïne binnenviel. De 58-jarige generaal was al commandant van de landstrijdkrachten.
Syrsky krijgt nu de taak om de impasse aan de frontlinie te doorbreken. Hij zegt dat het leger "duidelijke en gedetailleerde plannen" nodig heeft en benadrukt dat de Oekraïners niet zonder wapens van westerse bondgenoten kunnen. Die leveringen lijken steeds minder zeker.
Syrsky heeft geen landelijke bekendheid zoals Zaloezjny, maar staat er in militaire kringen om bekend dat hij zich niet laat afschrikken door hoge aantallen slachtoffers onder de troepen. Die reputatie lijkt hij te willen afzwakken: "De levens en het welzijn van onze militairen zijn en blijven altijd de belangrijkste troef van het Oekraïense leger".
Meer uit Buitenland
SYDNEY (ANP/RTR) - De Australische premier Anthony Albanese noemt de schietpartij bij Bondi Beach "schokkend en verontrustend", meldt onder meer de publieke omroep in dat land. Volgens de premier zijn hulpdiensten "bezig met het redden van levens". Hij zegt verder "in gedachten bij alle betrokkenen" te zijn.
14 minuten geledenSYDNEY (ANP) - De Australische politie heeft twee mensen gearresteerd bij Bondi Beach in Sydney. Dat meldt de politie op X. Bij dat bekende strand vond een schietpartij plaats, waarbij volgens media tientallen schoten werden gelost. Op het strand zou een chanoekaviering hebben plaatsgevonden. Hoewel diverse media spreken van meerdere slachtoffers, hebben de autoriteiten nog niets gemeld over mogelijke gewonden of doden.
41 minuten geledenSYDNEY (ANP) - Nabij Bondi Beach in Sydney zouden tientallen schoten zijn gelost, melden verschillende media, waaronder de Sydney Morning Herald. De politie roept op X aanwezigen op te schuilen en weg te blijven uit het gebied. Agenten zijn aanwezig en meer zijn er onderweg naar het "lopende incident", aldus de dienst.
1 uur geledenBANGKOK (ANP/RTR) - Thailand heeft een avondklok afgekondigd in de zuidoostelijke provincie Trat vanwege de aanhoudende beschietingen over en weer met Cambodja. De provincie strekt zich uit langs de Golf van Thailand en beslaat enkele tientallen kilometers smal landsdeel langs de grens met Cambodja. De avondklok geldt voor districten grenzend aan de Cambodjaanse stad Koh Kong. Voor de provincie Sa Kaew, die eveneens grenst aan Cambodja en waar herhaaldelijk wederzijdse beschietingen plaatsvonden, gold al een avondklok. Die blijft van kracht.
3 uur geledenPROVIDENCE (ANP) - Bij een schietpartij op de Amerikaanse universiteit Brown zijn twee doden gevallen, bevestigt de burgemeester van de plaats Providence. Acht gewonden verkeren in kritieke toestand.
9 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse autoriteiten hebben mogelijk een aanslag verijdeld op een kerstmarkt in het Zuid-Duitse Dingolfing. Volgens de Duitse krant Bild wilde een groep buitenlanders de aanslag uitvoeren met een voertuig. Justitie gaat uit van een radicaalislamitische achtergrond.
12 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De chef van de Verenigde Naties, António Guterres, heeft een dodelijke aanslag op blauwhelmen in het Afrikaanse Soedan krachtig veroordeeld. Zes militairen uit Bangladesh kwamen om het leven bij de aanval met een drone op een basis van de VN-vredesmacht.
12 uur geleden