Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe Oekraïense topgeneraal wil aanpak oorlog veranderen

Nieuwe Oekraïense topgeneraal wil aanpak oorlog veranderen

KYIV (ANP/AFP) - De nieuwe Oekraïense topgeneraal Oleksandr Syrsky zegt dat de krijgsmacht een nieuwe aanpak nodig heeft om de oorlog met Rusland te winnen. "Alleen veranderingen en continue verbeteringen in de middelen en oorlogsmethodes kunnen onze missie laten slagen", zei de legerleider in zijn eerste uitlatingen sinds hij werd aangesteld.

President Volodymyr Zelensky heeft de vorige commandant der strijdkrachten Valeri Zaloezjny donderdag vervangen en Syrsky tot zijn opvolger benoemd. Het is de grootste verandering in de militaire leiding sinds Rusland bijna twee jaar geleden Oekraïne binnenviel. De 58-jarige generaal was al commandant van de landstrijdkrachten.

Syrsky krijgt nu de taak om de impasse aan de frontlinie te doorbreken. Hij zegt dat het leger "duidelijke en gedetailleerde plannen" nodig heeft en benadrukt dat de Oekraïners niet zonder wapens van westerse bondgenoten kunnen. Die leveringen lijken steeds minder zeker.

Syrsky heeft geen landelijke bekendheid zoals Zaloezjny, maar staat er in militaire kringen om bekend dat hij zich niet laat afschrikken door hoge aantallen slachtoffers onder de troepen. Die reputatie lijkt hij te willen afzwakken: "De levens en het welzijn van onze militairen zijn en blijven altijd de belangrijkste troef van het Oekraïense leger".

Meer uit Buitenland

Venezuela en Colombia houden topoverleg na gevangenname Maduro

CARACAS (ANP/RTR) - Venezuela en Colombia hebben op hoog niveau overleg gehouden in Caracas. Ministers en andere functionarissen spraken in de Venezolaanse hoofdstad over samenwerking op gebieden als handel, toerisme, energie en veiligheid, meldt de regering van Venezuela.

16 minuten geleden
President Trump vervangt hoofd van Kennedy Center

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bekendgemaakt dat het hoofd van het beroemde Kennedy Center in Washington wordt vervangen. Op zijn eigen platform Truth Social meldde Trump dat Richard Grenell stopt en dat Matt Floca hem opvolgt.

55 minuten geleden
Axios: Trump wees aanbod Poetin af over Iraans verrijkt uranium

WASHINGTON (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Verenigde Staten voorgesteld het verrijkte uranium van Iran naar zijn land over te brengen. Dat had deel kunnen uitmaken van een deal om de oorlog in het Midden-Oosten te beëindigen, schrijft nieuwssite Axios. De Amerikaanse president Donald Trump zou het aanbod hebben afgeslagen.

1 uur geleden
Zelensky ontmoet zoon laatste sjah van Iran

PARIJS (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Parijs een ontmoeting gehad met Reza Pahlavi, de zoon van de laatste sjah van Iran. "De kroonprins en zijn team hebben me bijgepraat over de signalen die ze vanuit het land ontvangen", schreef de Oekraïense leider naderhand op X.

1 uur geleden
Rode Kruis slaat alarm over lot burgers in Libanon

BEIROET (ANP) - Het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC) heeft alarm geslagen over de verslechterende situatie in Libanon. Daar slaan burgers massaal op de vlucht voor opgelaaid geweld tussen Israël en Hezbollah.

2 uur geleden
Hezbollah klaar voor 'lang conflict' met Israël

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Hezbollah is klaar voor een lang conflict met Israël. Dat verklaarde leider Naim Qassem in een toespraak.

3 uur geleden
VS: tot 10 miljoen dollar voor gouden tip Khamenei

WASHINGTON (ANP) - De VS loven tot 10 miljoen dollar (8,7 miljoen euro) uit voor tips rond de Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei en enkele belangrijke figuren in zijn kring. Dat meldt Rewards for Justice, een Amerikaanse overheidswebsite met signaleringen. Op X voegt het beloningsprogramma eraan toe dat tipgevers ook een veilig onderkomen kan worden geboden.

4 uur geleden