Nieuwe Oekraïense topgeneraal wil aanpak oorlog veranderen
KYIV (ANP/AFP) - De nieuwe Oekraïense topgeneraal Oleksandr Syrsky zegt dat de krijgsmacht een nieuwe aanpak nodig heeft om de oorlog met Rusland te winnen. "Alleen veranderingen en continue verbeteringen in de middelen en oorlogsmethodes kunnen onze missie laten slagen", zei de legerleider in zijn eerste uitlatingen sinds hij werd aangesteld.
President Volodymyr Zelensky heeft de vorige commandant der strijdkrachten Valeri Zaloezjny donderdag vervangen en Syrsky tot zijn opvolger benoemd. Het is de grootste verandering in de militaire leiding sinds Rusland bijna twee jaar geleden Oekraïne binnenviel. De 58-jarige generaal was al commandant van de landstrijdkrachten.
Syrsky krijgt nu de taak om de impasse aan de frontlinie te doorbreken. Hij zegt dat het leger "duidelijke en gedetailleerde plannen" nodig heeft en benadrukt dat de Oekraïners niet zonder wapens van westerse bondgenoten kunnen. Die leveringen lijken steeds minder zeker.
Syrsky heeft geen landelijke bekendheid zoals Zaloezjny, maar staat er in militaire kringen om bekend dat hij zich niet laat afschrikken door hoge aantallen slachtoffers onder de troepen. Die reputatie lijkt hij te willen afzwakken: "De levens en het welzijn van onze militairen zijn en blijven altijd de belangrijkste troef van het Oekraïense leger".
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Céline Dion heeft een concertreeks in Parijs aangekondigd. Het gaat om een serie van tien concerten, meldt zij op Instagram. De eerste is op 12 september, de laatste op 14 oktober. De optredens zijn in de La Défense Arena.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP/DPA) - Het Israëlische parlement heeft ingestemd met de omstreden uitbreiding van de doodstraf. Mensen die worden veroordeeld voor moord met een terroristisch motief kunnen door de wet de doodstraf krijgen, die moet worden uitgevoerd door ophanging. Critici denken dat de wet in de praktijk alleen voor Palestijnen zal gelden.
5 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse oud-president Chan Santokhi (67) is overleden, bevestigt president Jennifer Simons na berichtgeving door Surinaamse media. Haar voorganger zou volgens diverse mediaberichten maandagmiddag onwel zijn geraakt en met spoed naar het ziekenhuis zijn gebracht.
6 uur geledenADELANTO (ANP/RTR) - Een Mexicaanse immigrant is overleden in een Amerikaans immigratiedetentiecentrum in Los Angeles, meldde immigratiedienst ICE maandag. De man zou bewusteloos zijn aangetroffen in zijn bed. Het is niet bekend waar hij aan overleed. Volgens een lokale nieuwssite was hij 36 jaar.
8 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - Opnieuw is een Iraanse raket neergehaald die het Turkse luchtruim was binnengedrongen. De ballistische raket werd onschadelijk gemaakt door de NAVO-luchtverdediging in de oostelijke Middellandse Zee, meldt het Turkse ministerie van Nationale Defensie.
8 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Duitsland en Syrië gaan samenwerken aan de terugkeer van honderdduizenden Syrische vluchtelingen in de komende jaren. Dat kondigden de Duitse bondskanselier Friedrich Merz en de Syrische president Ahmed al-Sharaa aan op een gezamenlijke persconferentie in Berlijn.
9 uur geledenBREST (ANP/AFP) - De Chinese kapitein van een olietanker die vermoedelijk behoort tot de Russische schaduwvloot, is in Frankrijk veroordeeld tot een jaar cel en een geldboete van 150.000 euro. Ook is een arrestatiebevel uitgevaardigd tegen kapitein Chen Zhangjie, die bij verstek werd veroordeeld voor het weigeren van het stilleggen van zijn schip toen hij hiertoe werd bevolen.
10 uur geleden