Nieuwe Nederlandse gezichten in Europees Parlement
BRUSSEL (ANP) - De Nederlandse afvaardiging in het Europees Parlement krijgt twee nieuwe leden door het vertrek van Kati Piri (PvdA) en Derk Jan Eppink (JA21) naar de Tweede Kamer. Hun beoogde opvolgers zijn respectievelijk Thijs Reuten en Michiel Hoogeveen.
Piri en Eppink zijn woensdag in de Tweede Kamer geïnstalleerd, maar de nieuwe Europarlementariërs moeten volgens een woordvoerder nog enkele weken wachten. Eerst moet het EU-parlement formeel op de hoogte worden gesteld van de namen van de nieuwkomers. Officieel is FvD-leider Thierry Baudet eerste keuze om Eppink op te volgen maar hij is inmiddels ook in de nieuwe Tweede Kamer geïnstalleerd. Hoogeveen is dan aan de beurt. Een echte beëdiging is er voor de EP-ers niet bij, ze zullen tijdens de plenaire zitting door de voorzitter worden 'verwelkomd'.
Thijs Reuten was tot mei 2018 acht jaar lang bestuurder in Amsterdam-Oost en daarvoor jarenlang voor de PvdA lid van de gemeenteraad van Amsterdam. Hij was eerder drie jaar politiek adviseur van Frans Timmermans, de huidige vicevoorzitter van de Europese Commissie, op het ministerie van Buitenlandse Zaken in Den Haag en daardoor niet onbekend met buitenlands beleid en Europa.
FvD
Michiel Hoogeveen was als adviseur van Eppink sinds 2019 al bekend met het Europees Parlement. Eppink en Hoogeveen stapten in december op bij Forum voor Democratie, de hele delegatie sloot zich aan bij de nieuwe partij JA21.
Nederland heeft 29 van de 705 zetels in het EU-parlement dat officieel zetelt in het Franse Straatsburg maar daar al vanwege de pandemie ruim een jaar niet meer plenair is bijeengekomen.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - De komende dagen is het stralend weer in Nederland, verwacht Weeronline. Vooral dinsdag is de lucht grotendeels blauw en ook de middagtemperatuur gaat omhoog tot 15 tot 17 graden en in het zuiden tot 18. Woensdag is het nog zachter met 17 tot 19 graden en in het zuiden wordt het bij 20 graden de eerste warme dag van het jaar.
6 uur geledenWAALWIJK (ANP) - De politie heeft maandagmiddag vijf personen aangehouden in een pand in Waalwijk waar illegaal wiet werd gekweekt. De verdachten waren op dat moment aanwezig in het gebouw waar de kwekerij werd ontdekt. De politie kan nog niets zeggen over de identiteit van de verdachten of de omvang van de vondst.
8 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran wil geen tijdelijke wapenstilstand zonder duidelijke garanties. Dat zegt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken van het land. Dat wordt in de ogen van Iran een kans voor "de agressor", de VS en Israël, om te hergroeperen en hun snel geslonken wapenvoorraden weer aan te vullen, meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
8 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - In de In de Betouwstraat in het Gelderse Nijmegen is in de nacht van zondag op maandag een verdacht pakketje aangetroffen. De straat is daarom afgezet en een horecagelegenheid werd ontruimd.
19 uur geledenOBDAM (ANP) - De brand in een bedrijfsverzamelpand in het Noord-Hollandse Obdam is onder controle. Dat heeft de brandweer om 23.00 uur gemeld. Het gebouw is door het vuur en de bluswerkzaamheden verwoest. Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers.
22 uur geledenHOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.
1 dag geledenDEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.
1 dag geleden