Nieuwe Nederlandse gezichten in Europees Parlement
BRUSSEL (ANP) - De Nederlandse afvaardiging in het Europees Parlement krijgt twee nieuwe leden door het vertrek van Kati Piri (PvdA) en Derk Jan Eppink (JA21) naar de Tweede Kamer. Hun beoogde opvolgers zijn respectievelijk Thijs Reuten en Michiel Hoogeveen.
Piri en Eppink zijn woensdag in de Tweede Kamer geïnstalleerd, maar de nieuwe Europarlementariërs moeten volgens een woordvoerder nog enkele weken wachten. Eerst moet het EU-parlement formeel op de hoogte worden gesteld van de namen van de nieuwkomers. Officieel is FvD-leider Thierry Baudet eerste keuze om Eppink op te volgen maar hij is inmiddels ook in de nieuwe Tweede Kamer geïnstalleerd. Hoogeveen is dan aan de beurt. Een echte beëdiging is er voor de EP-ers niet bij, ze zullen tijdens de plenaire zitting door de voorzitter worden 'verwelkomd'.
Thijs Reuten was tot mei 2018 acht jaar lang bestuurder in Amsterdam-Oost en daarvoor jarenlang voor de PvdA lid van de gemeenteraad van Amsterdam. Hij was eerder drie jaar politiek adviseur van Frans Timmermans, de huidige vicevoorzitter van de Europese Commissie, op het ministerie van Buitenlandse Zaken in Den Haag en daardoor niet onbekend met buitenlands beleid en Europa.
FvD
Michiel Hoogeveen was als adviseur van Eppink sinds 2019 al bekend met het Europees Parlement. Eppink en Hoogeveen stapten in december op bij Forum voor Democratie, de hele delegatie sloot zich aan bij de nieuwe partij JA21.
Nederland heeft 29 van de 705 zetels in het EU-parlement dat officieel zetelt in het Franse Straatsburg maar daar al vanwege de pandemie ruim een jaar niet meer plenair is bijeengekomen.
Meer uit Binnenland
KOOTWIJK (ANP) - Op meerdere plekken zijn vrijdagmiddag natuurbranden uitgebroken. Zo woedden er onder meer bij de Gelderse plaatsen Kootwijk en Harderwijk twee bosbranden.
1 uur geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel laait hier en daar weer op. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio komt dat door de wind en omdat de temperatuur stijgt. De vlammen bevinden zich binnen het gebied waar eerder brand was. "We bewaken de randen en verwachten niet dat het vuur zich uitbreidt", zegt hij.
3 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brand op het militaire oefenterrein bij 't Harde in Gelderland heeft vrijdagmiddag nog meerdere vuurhaarden, zegt de veiligheidsregio. "Door de inzet van de helikopters kunnen we hopelijk sneller afronden. De situatie duurt al een paar dagen en vergt veel van de brandweerlieden."
4 uur geledenNAALDWIJK (ANP) - Duizenden mensen hebben vrijdag aan het begin van de middag in Naaldwijk met een luid applaus een laatste eer bewezen aan sociale-mediapersoonlijkheid Jade Kops. Buiten het WestlandTheater De Naald, waar het besloten afscheid plaatsvond, vormden belangstellenden uit heel Nederland een erehaag.
4 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer wil de natuurbrand bij 't Harde zo snel mogelijk blussen, zegt burgemeester van Elburg Harm-Jan van Schaik. Voor het blussen zullen vrijdag ook weer twee Chinook-helikopters worden ingezet, met het doel het bluswerk te versnellen.
5 uur geleden'T HARDE (ANP) - Defensie zet twee Chinook-transporthelikopters in bij de bestrijding van de natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland. Dat meldt het Defensie Helikopter Commando (DHC) op X.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Marechaussee doet ook onderzoek naar een brand op een militair oefenterrein op de Ederheide, die op dinsdag 21 april uitbrak. Dat werd vrijdag bekendgemaakt. Bekend was al dat onderzoek loopt naar branden op oefenterreinen bij 't Harde, Oirschot en Weert.
7 uur geleden