Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe Nederlandse gezichten in Europees Parlement

Nieuwe Nederlandse gezichten in Europees Parlement

BRUSSEL (ANP) - De Nederlandse afvaardiging in het Europees Parlement krijgt twee nieuwe leden door het vertrek van Kati Piri (PvdA) en Derk Jan Eppink (JA21) naar de Tweede Kamer. Hun beoogde opvolgers zijn respectievelijk Thijs Reuten en Michiel Hoogeveen.

Piri en Eppink zijn woensdag in de Tweede Kamer geïnstalleerd, maar de nieuwe Europarlementariërs moeten volgens een woordvoerder nog enkele weken wachten. Eerst moet het EU-parlement formeel op de hoogte worden gesteld van de namen van de nieuwkomers. Officieel is FvD-leider Thierry Baudet eerste keuze om Eppink op te volgen maar hij is inmiddels ook in de nieuwe Tweede Kamer geïnstalleerd. Hoogeveen is dan aan de beurt. Een echte beëdiging is er voor de EP-ers niet bij, ze zullen tijdens de plenaire zitting door de voorzitter worden 'verwelkomd'.

Thijs Reuten was tot mei 2018 acht jaar lang bestuurder in Amsterdam-Oost en daarvoor jarenlang voor de PvdA lid van de gemeenteraad van Amsterdam. Hij was eerder drie jaar politiek adviseur van Frans Timmermans, de huidige vicevoorzitter van de Europese Commissie, op het ministerie van Buitenlandse Zaken in Den Haag en daardoor niet onbekend met buitenlands beleid en Europa.

FvD

Michiel Hoogeveen was als adviseur van Eppink sinds 2019 al bekend met het Europees Parlement. Eppink en Hoogeveen stapten in december op bij Forum voor Democratie, de hele delegatie sloot zich aan bij de nieuwe partij JA21.

Nederland heeft 29 van de 705 zetels in het EU-parlement dat officieel zetelt in het Franse Straatsburg maar daar al vanwege de pandemie ruim een jaar niet meer plenair is bijeengekomen.

Meer uit Binnenland

Twee zwaargewonde kinderen in woning vermeende spookrijder A58

MOERGESTEL (ANP) - In een woning aan de Janus Rooijakkersstraat in Moergestel (Noord-Brabant) zijn zaterdagavond twee zwaargewonde kinderen aangetroffen. De vader van de kinderen is volgens de politie de man die eerder op de avond vermoedelijk als spookrijder betrokken was bij een ongeluk op de A58. Bij dat ongeluk raakten vier mensen gewond, onder wie de spookrijder.

4 minuten geleden
KNMI waarschuwt ook voor dichte mist in Zuid-Holland en Utrecht

DE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt met code geel voor dichte mist in Zuid-Holland en Utrecht. Voor de provincies Overijssel, Gelderland, Noord-Brabant en Limburg had het weerinstituut eerder op de avond om dezelfde reden al code geel afgegeven.

16 minuten geleden
Van Weel: vrijlating Belarussen goed nieuws, maar velen nog vast

DEN HAAG (ANP) - De vrijlating van 123 politieke gevangenen in Belarus is volgens demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) "goed nieuws", maar hij wijst er ook op dat nog veel tegenstanders van president Aleksandr Loekasjenko vastzitten.

1 uur geleden
Code geel in oosten en zuidoosten om dichte mist

DE BILT (ANP) - In het zuidoosten kan het zaterdagavond en in de nacht naar zondag plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft voor de provincies Overijssel, Gelderland, Noord-Brabant en Limburg code geel afgegeven in verband met de dichte mist. Volgens het weerinstituut kan het verkeer daar last van hebben. Op sommige plekken is het zicht minder dan 200 meter.

3 uur geleden
Concertgebouw tijdelijk ontruimd om onbekende stanklucht

AMSTERDAM (ANP) - Het Concertgebouw in Amsterdam is zaterdag aan het einde van de middag tijdelijk ontruimd. Volgens een woordvoerster van de veiligheidsregio hadden bezoekers last van een "onprettige, stinkende lucht".

3 uur geleden
Politie lost waarschuwingsschot bij aanhouding na mishandeling

DORST (ANP) - Bij een aanhouding in het Brabantse Dorst heeft de politie een waarschuwingsschot gelost. De politie kreeg in de nacht van vrijdag op zaterdag meerdere meldingen van een man die een vrouw mishandelde in een woning voor arbeidsmigranten aan de Rijksweg. Twee getuigen zouden hebben gezien dat de man een vuurwapen had.

8 uur geleden
Politie deelt naam en foto 9e verdachte moord op Sherwin Peterhof

PARAMARIBO (ANP) - De politie heeft op de website de naam en foto van een verdachte Rotterdammer (47) gedeeld. Deze man, Hugo Ruimwijk, wordt gezocht voor betrokkenheid bij de gewelddadige dood van Sherwin Peterhof uit Suriname. Vermoedelijk is Ruimwijk naar Suriname gevlucht, maar het kan ook zijn dat hij daar de grens over is gegaan naar Guyana of Frans-Guyana.

10 uur geleden