Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe nachtopvang asielzoekers Ter Apel komt in Drentse Zuidwolde

Nieuwe nachtopvang asielzoekers Ter Apel komt in Drentse Zuidwolde

ZUIDWOLDE (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft een nieuwe locatie gevonden om asielzoekers voor wie geen plek is bij het aanmeldcentrum in Ter Apel, te laten overnachten. Op ruim 40 minuten rijden, biedt het Drentse Zuidwolde per 9 april een slaapplek aan maximaal tweehonderd vluchtelingen. De nachtopvang is daar voorzien voor twee maanden.

Het is de derde locatie die een uitkomst biedt voor het overvolle aanmeldcentrum in het oosten van Groningen. De instroom van asielzoekers is al tijden te hoog voor het aantal beschikbare bedden in Ter Apel. Om te voorkomen dat mensen buiten moeten slapen, werd in eerste instantie een nachtopvang in Stadskanaal ingericht. Daarna werden de tenten op 1 februari naast een afvalverwerker in 2e Exloërmond gezet. Die locatie blijft een week langer dan gepland open, totdat de stapelbedden, douche- en toiletkarren op 9 april naar de Leeuwenveenseweg in Zuidwolde zijn verplaatst.

De asielzoekers zijn overdag voor hun aanmeldprocedure in Ter Apel. In de avond verkassen ze voor avondeten, overnachting en ontbijt naar de nachtopvang. Vervolgens keren ze in de ochtend weer terug met een bus naar Oost-Groningen.

2000 mensen

Na de geplande twee maanden zal per 9 juni een andere gemeente een locatie voor de tenten beschikbaar stellen, meldt de Drentse gemeente De Wolden.

Bij het Groningse aanmeldcentrum mogen niet meer dan 2000 mensen overnachten. Gebeurt dit wel, dan moet het COA een boete betalen aan de gemeente Westerwolde, waar de plaats onder valt. Ondanks de constructie van het verplaatsen van mensen naar de nachtopvang, lukt het de laatste tijd met regelmaat niet om onder het maximumaantal te blijven. In de nacht van dinsdag op woensdag waren er 211 mensen te veel, wat het COA voor de 28e keer het boetebedrag van 15.000 euro kost.

Meer uit Binnenland

Gemeente Breda roept op niet meer naar drukke binnenstad te komen

BREDA (ANP) - De gemeente Breda roept carnavalsvierders op niet meer naar de binnenstad te komen vanwege de drukte. "De binnenstad van Breda raakt vol! Kom er niet meer naartoe", zegt de gemeente.

1 uur geleden
Schade aan bovenleiding bij Utrecht groter dan gedacht

UTRECHT (ANP) - Tijdens de herstelwerkzaamheden van de defecte bovenleiding bij Utrecht zijn meer kapotte onderdelen gevonden dan eerder werd aangenomen. Een woordvoerder van ProRail laat weten dat nieuwe onderdelen naar de locatie moeten worden gebracht, omdat de schade groter is dan gedacht. De herstelwerkzaamheden lopen hierdoor opnieuw vertraging op. ProRail verwacht tot zeker 20.00 uur nodig te hebben voor de reparatie.

1 uur geleden
NS overrompeld door troep carnavalsvierders: neem rommel mee

UTRECHT (ANP) - De NS zegt overrompeld te zijn door de puinhoop die carnavalsvierders in de trein achterlaten. De spoorwegmaatschappij roept treinreizigers op hun rommel mee te nemen.

2 uur geleden
Brabantse gemeenten: kleed je warm aan tijdens carnaval

BREDA (ANP) - Gemeenten in Brabant waarschuwen carnavalsvierders zaterdag voor de kou. Mensen moeten zich warm aankleden, zeggen ze. De eerste carnavalsdag op vrijdag verliep volgens Breda "gezellig en veilig". Het weer blijft een "aandachtspunt", aldus de gemeente. Tilburg en Den Bosch geven dezelfde waarschuwing. Het advies is laagjes kleding te dragen tijdens de koude nachten.

3 uur geleden
Reparatie bovenleiding bij Utrecht duurt langer dan verwacht

UTRECHT (ANP) - Het duurt langer dan verwacht om de kapotte bovenleiding bij Utrecht te repareren, laat een woordvoerder van ProRail weten. Aanvankelijk hoopte de spoorbeheerder dat het herstelwerk om 15.30 uur klaar zou zijn en dat dan het treinverkeer weer volledig zou kunnen worden opgestart. Die prognose is nu bijgesteld naar ten minste 18.00 uur.

5 uur geleden
Toezichthouder: versterking huizen Groningen moet sneller

DEN HAAG (ANP) - De versterking van huizen in door aardbevingen getroffen Groningse gemeenten moet sneller, constateert het Staatstoezicht op de Mijnen (SodM). Volgens de toezichthouder hebben de gemeenten Eemsdelta, Groningen, Het Hogeland, Midden-Groningen en Oldambt weliswaar zorgvuldige versterkingsplannen opgesteld, maar is "meer voortvarendheid" nodig om woningen zo snel mogelijk te versterken en bewoners duidelijkheid te geven.

6 uur geleden
Zondag code geel in hele land om sneeuw en gladheid

HOUTEN (ANP) - Vanaf zondagmiddag geldt stapsgewijs in het hele land code geel vanwege sneeuw en gladheid. Het KNMI verwacht dat het als eerste gaat sneeuwen in het zuidwesten, daarna volgt de rest van het land. Het weerinstituut waarschuwt voor een sneeuwdek waardoor gladheid kan ontstaan. In de loop van de avond gaat het vanaf het zuidwesten dooien, maar in het noordoosten kan het volgens het KNMI nog tot in de nacht naar maandag glad zijn.

7 uur geleden