Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe nachtopvang asielzoekers Ter Apel komt in Drentse Zuidwolde

Nieuwe nachtopvang asielzoekers Ter Apel komt in Drentse Zuidwolde

ZUIDWOLDE (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft een nieuwe locatie gevonden om asielzoekers voor wie geen plek is bij het aanmeldcentrum in Ter Apel, te laten overnachten. Op ruim 40 minuten rijden, biedt het Drentse Zuidwolde per 9 april een slaapplek aan maximaal tweehonderd vluchtelingen. De nachtopvang is daar voorzien voor twee maanden.

Het is de derde locatie die een uitkomst biedt voor het overvolle aanmeldcentrum in het oosten van Groningen. De instroom van asielzoekers is al tijden te hoog voor het aantal beschikbare bedden in Ter Apel. Om te voorkomen dat mensen buiten moeten slapen, werd in eerste instantie een nachtopvang in Stadskanaal ingericht. Daarna werden de tenten op 1 februari naast een afvalverwerker in 2e Exloërmond gezet. Die locatie blijft een week langer dan gepland open, totdat de stapelbedden, douche- en toiletkarren op 9 april naar de Leeuwenveenseweg in Zuidwolde zijn verplaatst.

De asielzoekers zijn overdag voor hun aanmeldprocedure in Ter Apel. In de avond verkassen ze voor avondeten, overnachting en ontbijt naar de nachtopvang. Vervolgens keren ze in de ochtend weer terug met een bus naar Oost-Groningen.

2000 mensen

Na de geplande twee maanden zal per 9 juni een andere gemeente een locatie voor de tenten beschikbaar stellen, meldt de Drentse gemeente De Wolden.

Bij het Groningse aanmeldcentrum mogen niet meer dan 2000 mensen overnachten. Gebeurt dit wel, dan moet het COA een boete betalen aan de gemeente Westerwolde, waar de plaats onder valt. Ondanks de constructie van het verplaatsen van mensen naar de nachtopvang, lukt het de laatste tijd met regelmaat niet om onder het maximumaantal te blijven. In de nacht van dinsdag op woensdag waren er 211 mensen te veel, wat het COA voor de 28e keer het boetebedrag van 15.000 euro kost.

Meer uit Binnenland

Centraal Joods Overleg dreigt met gang naar rechter om Kanye West

AMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) dreigt naar de rechter te stappen als het kabinet geen inreisverbod instelt voor de artiest Kanye West, meldt de organisatie zondag in een verklaring. Het verzoek om Kanye West, bekend als Ye, de toegang tot Nederland te ontzeggen is vrijdag door het CJO neergelegd bij minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie).

6 uur geleden
Code geel in Gelderland en Overijssel om onweersbuien

DE BILT (ANP) - In Gelderland en Overijssel is code geel van kracht wegens onweersbuien, meldt het KNMI. Daarbij kan plaatselijk hagel vallen en veel neerslag, aldus het weerinstituut.

7 uur geleden
Marathon Groningen: 7 lopers onwel door warmte, 2 naar ziekenhuis

GRONINGEN (ANP) - Zeven deelnemers aan de halve marathon in Groningen zijn zondag bevangen door de warmte. Dat meldt Golazo, de organisator van het evenement. Van hen zijn er twee naar het Universitair Medisch Centrum Groningen (UMCG) gebracht. De andere deelnemers zijn bij de finish behandeld met bijvoorbeeld koeldekens. Uit voorzorg zijn meerdere ambulances opgeroepen. Mogelijk zijn er op de route nog meer mensen onwel geworden.

9 uur geleden
Politie: bedreigingen na bericht over geweld bij arrestatie Zeist

ZEIST (ANP) - De politie heeft op sociale media meerdere bedreigende en beledigende reacties binnengekregen op haar bericht over een aanhouding in Zeist waarbij agenten geweld hebben gebruikt. Het is daarom niet langer mogelijk om te reageren onder dit bericht op Facebook en Instagram, laat een woordvoerder weten. "Kritiek en een gesprek zijn goed en belangrijk, maar alle fatsoensnormen werden overschreden", zegt zij.

9 uur geleden
Meerdere mensen onwel tijdens marathon in Groningen

UTRECHT/AMERSFOORT (ANP) - Bij loopevenementen van de marathons van Utrecht en Amersfoort zijn zondag meerdere mensen onwel geworden door de hitte. Dat bevestigt een woordvoerder van de veiligheidsregio na berichtgeving door het AD. Volgens de woordvoerder hebben bij beide evenementen ook reanimaties plaatsgevonden.

11 uur geleden
Vijlbrief gaat met oppositie praten over sociale zekerheid

DEN HAAG (ANP) - Minister Hans Vijlbrief gaat deze week langs bij oppositiepartijen om te praten over afspraken over de toekomst van de sociale zekerheid. Dat zei de minister van Sociale Zaken (D66) zondag bij Buitenhof. Hij noemde onder andere Progressief Nederland, nu nog als GroenLinks-PvdA in de Tweede Kamer, en JA21 als partijen waar hij mee wil praten.

11 uur geleden
Zestig mensen overnachtten afgelopen nacht in Warffum

WARFFUM (ANP) - In de nacht van zaterdag op zondag hebben zestig asielzoekers in de nachtopvang in Warffum geslapen, meldt een woordvoerster van het Rode Kruis. Dat zijn er iets meer dan een nacht eerder, toen 45 mensen in de Groningse plaats werden opgevangen. Net als toen hebben afgelopen nacht twee mensen vrijwillig op het grasveld bij het aanmeldcentrum in Ter Apel doorgebracht.

12 uur geleden