Nieuwe nachtopvang asielzoekers Ter Apel komt in Drentse Zuidwolde
ZUIDWOLDE (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft een nieuwe locatie gevonden om asielzoekers voor wie geen plek is bij het aanmeldcentrum in Ter Apel, te laten overnachten. Op ruim 40 minuten rijden, biedt het Drentse Zuidwolde per 9 april een slaapplek aan maximaal tweehonderd vluchtelingen. De nachtopvang is daar voorzien voor twee maanden.
Het is de derde locatie die een uitkomst biedt voor het overvolle aanmeldcentrum in het oosten van Groningen. De instroom van asielzoekers is al tijden te hoog voor het aantal beschikbare bedden in Ter Apel. Om te voorkomen dat mensen buiten moeten slapen, werd in eerste instantie een nachtopvang in Stadskanaal ingericht. Daarna werden de tenten op 1 februari naast een afvalverwerker in 2e Exloërmond gezet. Die locatie blijft een week langer dan gepland open, totdat de stapelbedden, douche- en toiletkarren op 9 april naar de Leeuwenveenseweg in Zuidwolde zijn verplaatst.
De asielzoekers zijn overdag voor hun aanmeldprocedure in Ter Apel. In de avond verkassen ze voor avondeten, overnachting en ontbijt naar de nachtopvang. Vervolgens keren ze in de ochtend weer terug met een bus naar Oost-Groningen.
2000 mensen
Na de geplande twee maanden zal per 9 juni een andere gemeente een locatie voor de tenten beschikbaar stellen, meldt de Drentse gemeente De Wolden.
Bij het Groningse aanmeldcentrum mogen niet meer dan 2000 mensen overnachten. Gebeurt dit wel, dan moet het COA een boete betalen aan de gemeente Westerwolde, waar de plaats onder valt. Ondanks de constructie van het verplaatsen van mensen naar de nachtopvang, lukt het de laatste tijd met regelmaat niet om onder het maximumaantal te blijven. In de nacht van dinsdag op woensdag waren er 211 mensen te veel, wat het COA voor de 28e keer het boetebedrag van 15.000 euro kost.
Meer uit Binnenland
HEEMSTEDE (ANP) - De politie heeft in de nacht van donderdag op vrijdag twee jongens van 14 en 17 jaar aangehouden op de Adriaan Pauwlaan in Heemstede wegens "een verdachte situatie". Ze werden opgemerkt door de politie, die in dat gebied extra toezicht houdt omdat er in de buurt een joodse instelling is.
10 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een man aangehouden voor de mishandeling van de Amsterdamse JA21-fractievoorzitter Kevin Kreuger. Hij wordt verdacht van openlijke geweldpleging, poging tot doodslag en diefstal met geweld in vereniging. Naar drie andere verdachten wordt nog gezocht.
13 minuten geledenOTTERLO (ANP) - Nationaal Park De Hoge Veluwe heeft een ecoduct dat jaren was afgesloten met een hoog hek recent weer geopend. Dierenorganisaties vroegen de provincie Gelderland herhaaldelijk om het park te dwingen het "ijzeren gordijn" weg te halen, maar de provincie weigerde op te treden. De Hoge Veluwe heeft nu zelf besloten om de natuurbrug over een provinciale weg in de buurt van Otterlo weer te openen. Volgens een woordvoerder heeft dat "helemaal niets" te maken met de handhavingsverzoeken.
25 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De zogenoemde 'pechgeneratie' van studenten die geen basisbeurs meer kregen en moesten lenen, krijgt vanaf volgend jaar 2000 euro als "tegemoetkoming". Dat zei onderwijsminister Rianne Letschert (D66) na afloop van de ministerraad.
29 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De man die vrijdag aan zijn begeleiders is ontsnapt in het Diakonessenhuis in Utrecht heeft een vuurwapen. De politie heeft dat bevestigd. Ze herhaalt de oproep om de man niet zelf te benaderen, maar 112 te bellen.
42 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting, D66) trekt een wetsvoorstel in dat de voorrang voor statushouders voor een sociale huurwoning zou schrappen. De bewindsvrouw werkt aan een alternatieve wet, die pas in werking treedt als er genoeg mogelijkheden zijn om statushouders aan een huis te helpen, schrijft ze in een Kamerbrief.
43 minuten geledenOLDEBROEK (ANP) - Tom de Nooijer stopt als presentator van het programma Ongehoord Nieuws van omroep Ongehoord Nederland (ON!). De lokale partij Christelijk Verbond Oldebroek van De Nooijer werd afgelopen woensdag de grote winnaar bij de gemeenteraadsverkiezingen in Oldebroek. Een op de drie stemmen in de Gelderse gemeente ging naar CVO.
44 minuten geleden