Nieuwe naam voor wielerploeg Lefevere
ANDORRA (ANP) - De wielerploeg van de Belgische teammanager Patrick Lefevere rijdt volgend jaar onder de naam Quick-Step Alpha Vinyl. De huidige hoofdsponsor Deceuninck houdt er na dit seizoen mee op, maakte de ploeg bekend op de tweede rustdag van de Tour de France. Bij de ploeg van Lefevere rijden onder anderen wereldkampioen Julian Alaphilippe en de Nederlandse sprinter Fabio Jakobsen.
Quick-Step had al eerder aangegeven dat het zich nog zes jaar verbindt aan het team. Na het aangekondigde vertrek van Deceuninck was er nog geen tweede hoofdsponsor. Die komt er ook volgend jaar niet.
Vorige week lekte al het nieuws uit dat Soudal in 2023 de tweede hoofdsponsor wordt. Dat bedrijf sponsort nog tot eind 2022 een andere Belgische wielerploeg, Lotto Soudal.
Cavendish
Of Tourrevelatie Mark Cavendish volgend jaar ook nog voor de ploeg van Lefevere rijdt, is nog niet bekend. De 36-jarige Britse sprinter, die in deze Ronde van Frankrijk al vier etappezeges pakte en daarmee het recordaantal van 34 ritzeges in de Tour van Eddy Merckx evenaarde, kreeg begin dit jaar een contract voor een jaar bij de ploeg. Over contractverlenging moet nog worden gesproken.
"Ik heb er al over nagedacht en ik moet met hem praten", verwees de Brit naar zijn ploegbaas. "Ik voel me gelukkig bij dit team en op de fiets. Ik kan niet eeuwig blijven koersen, maar ik houd nog van de fiets en dit beroep. Ik zou willen doorgaan. Als ik kan blijven inspireren, dan wil ik blijven koersen zolang mijn lichaam dat toelaat."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP/BELGA) - Tennisser Adolfo Daniel Vallejo heeft een boete van 65.000 euro gekregen vanwege seksistische opmerkingen aan het adres van een vrouwelijke umpire op Roland Garros. Dat maakte Amélie Mauresmo, directeur van het Franse grandslamtoernooi, maandag bekend.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Pieter van den Hoogenband is niet de chef de mission tijdens de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. Dat bevestigde de oud-zwemmer op Instagram. "Kortgeleden is mij verteld dat TeamNL voor de komende olympische cyclus een andere richting kiest voor de invulling van de rol van chef de mission", schreef Van den Hoogenband.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong keek zondag in Parijs terug op "een hele mooie verjaardag en een mooi toernooi". Dat zei de 26-jarige Nederlander zondag na afloop van zijn nederlaag in de vierde ronde van Roland Garros tegen de Duitser Alexander Zverev tegen de NOS. "Ik baal natuurlijk dat ik heb verloren, maar het is wel mooi als het publiek je verwelkomt door 'happy birthday' te zingen."
18 uur geledenROME (ANP/AFP) - De eindzege in de Ronde van Italië maakte zondag veel los bij Jonas Vingegaard. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike liet zijn tranen de vrije loop toen hij de bijbehorende trofee kreeg uitgereikt. Vingegaard had zijn kinderen mee het erepodium op genomen.
19 uur geledenROME (ANP) - Wielrenner Jonathan Milan heeft de laatste etappe in de Giro op zijn naam geschreven. De 25-jarige Italiaan van Lidl-Trek was in Rome de snelste in de massasprint. De Nederlander Dylan Groenewegen van Unibet Rose Rockets kon zich niet mengen in de strijd om de winst en finishte als vierde.
20 uur geledenPARIJS (ANP) - Aan de verrassende opmars van Jesper de Jong op Roland Garros is een einde gekomen. De 26-jarige Nederlander verloor op zijn verjaardag in de vierde ronde in drie sets van de Duitser Alexander Zverev: 6-7 (3) 4-6 1-6. Zverev speelt in de kwartfinale tegen de Spanjaard Rafael Jódar, die zijn landgenoot Pablo Carreño Busta in een vijfsetter versloeg.
21 uur geledenPARIJS (ANP) - Rafael Jódar staat voor het eerst in de kwartfinales van Roland Garros. De 19-jarige tennisser won in een Spaans onderonsje in vijf sets van de 15 jaar oudere Pablo Carreño Busta: 4-6 4-6 6-1 6-2 6-2. Jódar speelt tegen de winnaar van de partij tussen Jesper de Jong en de Duitser Alexander Zverev.
22 uur geleden