Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe missie Hassan: vier major marathons winnen in één jaar

Nieuwe missie Hassan: vier major marathons winnen in één jaar

LONDEN (ANP) - Sifan Hassan blijft grote dromen najagen in de atletiek. De olympisch kampioene heeft bedacht dat ze in één jaar tijd vier grote stadsmarathons wil volbrengen en ze alle vier ook wil winnen.

"Dat zal niet dit jaar zijn, ik moet daar wel de tijd voor nemen. Ik zal er namelijk heel hard voor moeten trainen", zei de olympisch kampioene op de marathon in een digitaal persmoment, waarin ze haar deelname aan de marathon van Londen op 27 april aankondigde.

"Het is mijn grote droom, maar meedoen is niet genoeg. Vier major marathons lopen in één jaar is makkelijk, maar ik ga voor het moeilijke. Ik wil de beste zijn in alle marathons die ik loop", aldus de Sportvrouw van het Jaar, die in 2024 ook werd gekozen tot beste atlete van de wereld.

Wereldrecord

Hassan heeft ook in haar hoofd dat ze het wereldrecord wil verbeteren. "Ik heb gezien hoe Ruth Chepngetich in Chicago 2.09.56 liep en dat was fantastisch. Het is mogelijk voor mij om dat record te breken, dat is een kwestie van tijd. Als ik hard train, zal het lukken, maar wanneer het zal gebeuren weet ik niet. Dat kan twee of drie jaar duren", aldus Hassan, die zelf in 2023 in Chicago een Europees record van 2.13.44 liep.

Voor 2025 heeft Hassan twee marathons op het oog. Na Londen zal dat een najaarsmarathon worden, maar welke dat wordt weet ze nog niet. De marathons in eigen land staan niet heel hoog op haar verlanglijst. "'Als ze me graag in Rotterdam willen hebben, moeten ze de datum verschuiven naar juni of juli. En als ik Amsterdam wil lopen, moet ik geen baanwedstrijden doen. Maar ik hoop komende zomer wel mee te doen aan de WK atletiek in Tokio."

Welke afstanden ze daar wil lopen, weet Hassan nog niet. "Ik zal na de marathon van Londen de focus verleggen naar de baan. Het wordt tijd dat ik mijn persoonlijke records ga verbeteren. Heel graag wil ik die vorm van vroeger terugvinden, toen ik bijvoorbeeld op de 1500 meter 3.51 liep", dacht ze terug aan het WK van 2019 in Doha, toen ze de wereldtitel veroverde.

Meer uit Sport

Verstappen 7e in kwalificatie sprintrace Canada, Russell op pole

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen start zaterdag bij de GP van Canada als zevende in de sprintrace. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull bleef ver verwijderd van de beste tijd van de Brit George Russell van Mercedes.

1 uur geleden
Volleybalsters verslaan Oekraïne in Four Nations Cup

APELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de eerste wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Oekraïne. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets.

2 uur geleden
Zeilster Wind vijfde op EK in ILCA6-klasse

KASTELA (ANP) - Zeilster Roos Wind is op het Europees kampioenschap in de ILCA6-klasse in Kroatië vijfde geworden. De 21-jarige zeilster eindigde bij de wedstrijden na elf races als zesde, maar met het wegstrepen van de Amerikaanse Charlotte Rose finishte ze als vijfde op het EK. In het klassement onder 23 jaar werd ze tweede.

5 uur geleden
Italiaan Bettiol wint dertiende etappe Giro d'Italia

VERBANIA (ANP) - Alberto Bettiol heeft de dertiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Italiaan van XDS Astana kwam na 189 kilometer tussen Alessandria en Verbania solo aan. Andreas Leknessund uit Noorwegen werd tweede en Jasper Stuyven uit België derde.

7 uur geleden
Wielrenster Kool sprint naar winst in Veenendaal-Veenendaal

VEENENDAAL (ANP) - Charlotte Kool heeft de vijfde editie van Veenendaal-Veenendaal op haar naam geschreven. De 27-jarige Nederlandse van Fenix-Deceuninck klopte Kathrin Schweinberger uit Oostenrijk en de Nederlandse Nienke Veenhoven na een rit van 120 kilometer in een sprint.

8 uur geleden
Wiebes wint ook tweede etappe in Ronde van Burgos in de sprint

BODEGA VIÑA PEDROSA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes heeft haar tweede ritzege in de Ronde van Burgos geboekt. De Nederlands kampioene van SD Worx - Protime was net als een dag eerder na 122 kilometer in de sprint van de tweede etappe van Castrojeriz naar Bodega Viña Pedrosa de beste. Op de oplopende finishstraat bleef ze de Italiaanse Elisa Balsamo en Ally Wollaston uit Australië voor.

8 uur geleden
Van Westering sluit tot Spelen aan bij zwemselectie in Eindhoven

NIEUWEGEIN (ANP) - Kai van Westering sluit in ieder geval tot de Olympische Spelen in Los Angeles van 2028 aan bij de Nederlandse zwemselectie in Eindhoven. De 22-jarige Nederlands-Amerikaanse zwemmer trainde de laatste jaren in de Verenigde Staten, waar hij studeerde aan de Universiteit van Indiana. Peter Bishop wordt zijn coach.

13 uur geleden