Nieuwe missie Hassan: vier major marathons winnen in één jaar
LONDEN (ANP) - Sifan Hassan blijft grote dromen najagen in de atletiek. De olympisch kampioene heeft bedacht dat ze in één jaar tijd vier grote stadsmarathons wil volbrengen en ze alle vier ook wil winnen.
"Dat zal niet dit jaar zijn, ik moet daar wel de tijd voor nemen. Ik zal er namelijk heel hard voor moeten trainen", zei de olympisch kampioene op de marathon in een digitaal persmoment, waarin ze haar deelname aan de marathon van Londen op 27 april aankondigde.
"Het is mijn grote droom, maar meedoen is niet genoeg. Vier major marathons lopen in één jaar is makkelijk, maar ik ga voor het moeilijke. Ik wil de beste zijn in alle marathons die ik loop", aldus de Sportvrouw van het Jaar, die in 2024 ook werd gekozen tot beste atlete van de wereld.
Wereldrecord
Hassan heeft ook in haar hoofd dat ze het wereldrecord wil verbeteren. "Ik heb gezien hoe Ruth Chepngetich in Chicago 2.09.56 liep en dat was fantastisch. Het is mogelijk voor mij om dat record te breken, dat is een kwestie van tijd. Als ik hard train, zal het lukken, maar wanneer het zal gebeuren weet ik niet. Dat kan twee of drie jaar duren", aldus Hassan, die zelf in 2023 in Chicago een Europees record van 2.13.44 liep.
Voor 2025 heeft Hassan twee marathons op het oog. Na Londen zal dat een najaarsmarathon worden, maar welke dat wordt weet ze nog niet. De marathons in eigen land staan niet heel hoog op haar verlanglijst. "'Als ze me graag in Rotterdam willen hebben, moeten ze de datum verschuiven naar juni of juli. En als ik Amsterdam wil lopen, moet ik geen baanwedstrijden doen. Maar ik hoop komende zomer wel mee te doen aan de WK atletiek in Tokio."
Welke afstanden ze daar wil lopen, weet Hassan nog niet. "Ik zal na de marathon van Londen de focus verleggen naar de baan. Het wordt tijd dat ik mijn persoonlijke records ga verbeteren. Heel graag wil ik die vorm van vroeger terugvinden, toen ik bijvoorbeeld op de 1500 meter 3.51 liep", dacht ze terug aan het WK van 2019 in Doha, toen ze de wereldtitel veroverde.
Meer uit Sport
JEREZ (ANP) - Marc Márquez heeft een spectaculaire sprintrace gewonnen bij de Grote Prijs van Spanje. De regerend wereldkampioen in de MotoGP leek kansloos na een val op een door de regen nat geworden baan, maar wist na een motorwissel alsnog als eerste over de finish te rijden op het circuit van Jerez. Francesco Bagnaia, zijn Italiaanse teamgenoot bij Ducati, eindigde als tweede en de Italiaan Franco Morbidelli werd derde.
3 uur geledenJEREZ (ANP) - Collin Veijer heeft voor het eerst in zijn carrière poleposition veroverd in de Moto2. De Nederlandse wegracer was de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. Hij was nipt sneller dan thuisrijders Álex Escrig en Manuel González.
4 uur geledenLUIK (ANP/BELGA) - Julian Alaphilippe staat zondag niet aan de start van de 112e editie van Luik-Bastenaken-Luik. De 33-jarige Fransman mist de Ardennenklassieker om "medische redenen", meldt zijn ploeg Tudor Pro Cycling Team via sociale media. De tweevoudig wereldkampioen laat om die reden volgende week vrijdag ook Eschborn-Frankfurt aan zich voorbijgaan.
6 uur geledenJEREZ (ANP) - Wegracer Marc Márquez heeft zijn eerste poleposition van dit jaar in de MotoGP te pakken. De regerend wereldkampioen was op zijn Ducati de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. De Fransman Johann Zarco reed de tweede tijd en de Italiaan Fabio Di Giannantonio klokte de derde tijd.
7 uur geledenMADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.
22 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
1 dag geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
1 dag geleden