Nieuwe missie Hassan: vier major marathons winnen in één jaar
LONDEN (ANP) - Sifan Hassan blijft grote dromen najagen in de atletiek. De olympisch kampioene heeft bedacht dat ze in één jaar tijd vier grote stadsmarathons wil volbrengen en ze alle vier ook wil winnen.
"Dat zal niet dit jaar zijn, ik moet daar wel de tijd voor nemen. Ik zal er namelijk heel hard voor moeten trainen", zei de olympisch kampioene op de marathon in een digitaal persmoment, waarin ze haar deelname aan de marathon van Londen op 27 april aankondigde.
"Het is mijn grote droom, maar meedoen is niet genoeg. Vier major marathons lopen in één jaar is makkelijk, maar ik ga voor het moeilijke. Ik wil de beste zijn in alle marathons die ik loop", aldus de Sportvrouw van het Jaar, die in 2024 ook werd gekozen tot beste atlete van de wereld.
Wereldrecord
Hassan heeft ook in haar hoofd dat ze het wereldrecord wil verbeteren. "Ik heb gezien hoe Ruth Chepngetich in Chicago 2.09.56 liep en dat was fantastisch. Het is mogelijk voor mij om dat record te breken, dat is een kwestie van tijd. Als ik hard train, zal het lukken, maar wanneer het zal gebeuren weet ik niet. Dat kan twee of drie jaar duren", aldus Hassan, die zelf in 2023 in Chicago een Europees record van 2.13.44 liep.
Voor 2025 heeft Hassan twee marathons op het oog. Na Londen zal dat een najaarsmarathon worden, maar welke dat wordt weet ze nog niet. De marathons in eigen land staan niet heel hoog op haar verlanglijst. "'Als ze me graag in Rotterdam willen hebben, moeten ze de datum verschuiven naar juni of juli. En als ik Amsterdam wil lopen, moet ik geen baanwedstrijden doen. Maar ik hoop komende zomer wel mee te doen aan de WK atletiek in Tokio."
Welke afstanden ze daar wil lopen, weet Hassan nog niet. "Ik zal na de marathon van Londen de focus verleggen naar de baan. Het wordt tijd dat ik mijn persoonlijke records ga verbeteren. Heel graag wil ik die vorm van vroeger terugvinden, toen ik bijvoorbeeld op de 1500 meter 3.51 liep", dacht ze terug aan het WK van 2019 in Doha, toen ze de wereldtitel veroverde.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - De eerstkomende Dakar Rally in Saudi-Arabië wordt een zware. De organisatie presenteerde in Parijs de route voor de woestijnrally in 2027 met daarin 5320 kilometer aan klassementsproeven. Voor het eerst sinds de rally in 2020 het Saudische grondgebied betrad, is er meer dan 5000 kilometer aan zogeheten specials, trajecten waarin de tijd wordt opgenomen.
15 uur geledenBERLIJN (ANP) - Het bestuur van Berlijn heeft unaniem ingestemd met plannen om de Olympische Spelen terug te halen naar de Duitse hoofdstad. Het gaat om een kandidatuur voor de Zomerspelen in 2036, 2040 of 2044. Berlijn organiseerde eerder de zogeheten nazi-Spelen in 1936.
16 uur geledenROME (ANP/AFP) - Tennisster Aryna Sabalenka is bereid om grandslams te boycotten om een eerlijkere verdeling van het prijzengeld te forceren. Dat zei de nummer 1 van de wereld op een persconferentie bij het toernooi van Rome. Daar lichtte ze toe waarom zij samen met andere tennisprofs maandag in een open brief hun 'diepe teleurstelling' uitten over het prijzengeld op Roland Garros.
18 uur geledenBARCELONA (ANP) - Golfer Joost Luiten maakt deze week in het Catalunya Championship zijn rentree op de DP World Tour, oftewel de Europese Tour. Nederlands beste speler was er een tijdje uit door een oude blessure, een slijmbeursontsteking in een schouder. Hij speelde eind maart in India zijn laatste toernooi.
18 uur geledenARNHEM (ANP) - Jochem Schellens vertrekt na dertien jaar als directeur van topsportcentrum Papendal. Schellens blijft tot 1 december in dienst om alles te kunnen overdragen aan een opvolger.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - Een recordaantal van meer dan 1,33 miljoen mensen heeft zich aangemeld voor de marathon van Londen op 25 april 2027. Het is een stijging van 18 procent vergeleken met de editie van dit jaar.
20 uur geledenBERLIJN (ANP) - Wielrenner Mick van Dijke debuteert vrijdag in de Giro d'Italia. De 26-jarige Nederlander, die vorig jaar al wel de Tour de France reed, is opgenomen in de selectie van zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe. Van Dijke moet assistentie verlenen aan kopmannen Jai Hindley en Giulio Pellizzari, die in het klassement de strijd willen aangaan met topfavoriet Jonas Vingegaard uit Denemarken.
20 uur geleden