Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe missie Hassan: vier major marathons winnen in één jaar

Nieuwe missie Hassan: vier major marathons winnen in één jaar

LONDEN (ANP) - Sifan Hassan blijft grote dromen najagen in de atletiek. De olympisch kampioene heeft bedacht dat ze in één jaar tijd vier grote stadsmarathons wil volbrengen en ze alle vier ook wil winnen.

"Dat zal niet dit jaar zijn, ik moet daar wel de tijd voor nemen. Ik zal er namelijk heel hard voor moeten trainen", zei de olympisch kampioene op de marathon in een digitaal persmoment, waarin ze haar deelname aan de marathon van Londen op 27 april aankondigde.

"Het is mijn grote droom, maar meedoen is niet genoeg. Vier major marathons lopen in één jaar is makkelijk, maar ik ga voor het moeilijke. Ik wil de beste zijn in alle marathons die ik loop", aldus de Sportvrouw van het Jaar, die in 2024 ook werd gekozen tot beste atlete van de wereld.

Wereldrecord

Hassan heeft ook in haar hoofd dat ze het wereldrecord wil verbeteren. "Ik heb gezien hoe Ruth Chepngetich in Chicago 2.09.56 liep en dat was fantastisch. Het is mogelijk voor mij om dat record te breken, dat is een kwestie van tijd. Als ik hard train, zal het lukken, maar wanneer het zal gebeuren weet ik niet. Dat kan twee of drie jaar duren", aldus Hassan, die zelf in 2023 in Chicago een Europees record van 2.13.44 liep.

Voor 2025 heeft Hassan twee marathons op het oog. Na Londen zal dat een najaarsmarathon worden, maar welke dat wordt weet ze nog niet. De marathons in eigen land staan niet heel hoog op haar verlanglijst. "'Als ze me graag in Rotterdam willen hebben, moeten ze de datum verschuiven naar juni of juli. En als ik Amsterdam wil lopen, moet ik geen baanwedstrijden doen. Maar ik hoop komende zomer wel mee te doen aan de WK atletiek in Tokio."

Welke afstanden ze daar wil lopen, weet Hassan nog niet. "Ik zal na de marathon van Londen de focus verleggen naar de baan. Het wordt tijd dat ik mijn persoonlijke records ga verbeteren. Heel graag wil ik die vorm van vroeger terugvinden, toen ik bijvoorbeeld op de 1500 meter 3.51 liep", dacht ze terug aan het WK van 2019 in Doha, toen ze de wereldtitel veroverde.

Meer uit Sport

Laros verpulvert Nederlands record indoor 3000 meter

LIÉVIN (ANP) - Niels Laros heeft bij indoorwedstrijden in het Franse Liévin het Nederlands record op de 3000 meter verpulverd. De 19-jarige Brabander won de race in 7.29,49 en daarmee haalde hij bijna acht seconden af van de oude toptijd van 7.37,10, die zijn trainingsmaatje Stefan Nillessen afgelopen vrijdag in Karlsruhe had genoteerd.

1 uur geleden
Klaver voert wereldranglijst 400 meter aan na zege in Liévin

LIÉVIN (ANP) - Atlete Lieke Klaver heeft bij indoorwedstrijden in het Franse Liévin haar beste tijd van het seizoen gelopen op de 400 meter. Ze won de A-finale in 50,76 seconden en met die tijd voert ze ook de wereldranglijst van dit jaar aan.

1 uur geleden
Nillessen verbetert ook Nederlands record indoor op Engelse mijl

LIÉVIN (ANP) - Stefan Nillessen heeft enkele dagen na het verbeteren van het Nederlands record op de 3000 meter ook het Nederlands record op de Engelse mijl aangescherpt. De 22-jarige atleet uit Groesbeek liep bij indoorwedstrijden in het Franse Liévin een tijd van 3.52,70 op de 1609 meter. Hij was daarmee ruim sneller dan Noah Boaltus, die een jaar geleden in Boston het record op 3.54,28 had gezet.

2 uur geleden
Bronzen medaille Van Belle op afvalkoers bij EK baanwielrennen

HEUSDEN-ZOLDER (ANP) - Lisa van Belle heeft brons gepakt op de afvalkoers bij de EK baanwielrennen in het Belgische Heusden-Zolder. De 21-jarige Zoetermeerse hield knap stand in een veld van twintig rensters, waarin telkens de achterste renster afviel in een sprintronde. Ze kon alleen niet op tegen de Ierse Lara Gillespie, die het goud won, en de Belgische Helene Hesters (zilver).

3 uur geleden
Norris waarschuwt: met de ellebogen gevecht aan met Verstappen

SILVERSTONE (ANP) - Lando Norris heeft Max Verstappen een maand voor de eerste grand prix van dit jaar al gewaarschuwd. Hij gaat dit seizoen "zijn ellebogen gebruiken" in de strijd met de viervoudig wereldkampioen. "Ik moet hem laten zien dat ik hem niet zomaar mijn positie ga geven en ik moet ook slim zijn. Je moet een slimme coureur zijn om het tegen Max op te nemen", zei Norris op Silverstone, waar hij al de eerste rondjes reed in de McLaren die hem in 2025 nog groter succes moet geven.

3 uur geleden
Dorenbos pakt zilver op puntenkoers bij EK baanwielrennen

HEUSDEN-ZOLDER (ANP) - Baanwielrenner Yanne Dorenbos heeft op de EK in Heusden-Zolder het zilver veroverd op de puntenkoers. De 24-jarige Castricummer verzamelde 114 punten en moest alleen de onstuitbare Portugees Iúri Leitão voor zich dulden. De winnaar van het goud, die er vaak in zijn eentje vandoor ging, scoorde 157 punten. Het brons was voor de Belg Jasper De Buyst, die 106 punten haalde.

4 uur geleden
Choukoud kiest voor de luwte in marathon Leiden

LEIDEN (ANP) - Atleet Khalid Choukoud kiest dit voorjaar niet voor een grote stadsmarathon als die van Rotterdam, maar loopt op zondag 11 mei de betrekkelijk kleine marathon van Leiden. De 38-jarige Choukoud heeft volgens een persbericht van de organisatie wel de ambitie het parcoursrecord van 2.12.42 aan te vallen en als het weer goed is, onder de 2.10 te lopen.

5 uur geleden