Nieuwe ministersploeg opgewekt voorafgaand aan eerste overleg
DEN HAAG (ANP) - De aanstaande ministersploeg van kabinet-Rutte IV begon zaterdag opgewekt aan haar eerste overleg. De beoogde bewindspersonen kwamen voor het eerst bij elkaar in de Rolzaal in het ministerie van Algemene Zaken, voor het zogeheten constituerend beraad. Daarin worden afspraken vastgelegd over onder meer de taakverdeling.
Minister van Sociale Zaken Karien van Gennip (CDA) heeft er "heel veel zin in". Robbert Dijkgraaf (D66), minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, verheugt zich "enorm" op zijn taak als minister. Tot voor kort werkte Dijkgraaf in de Verenigde Staten aan de universiteit van Princeton, en helemaal gewend in Den Haag is hij nog niet. "Ik ben als een klein kuikentje dat net uit het ei is gekomen."
Grote beslissingen zullen er zaterdag niet worden genomen. Wopke Hoekstra (Buitenlandse Zaken) was ook in het vorige kabinet minister en herinnert zich het constituerende beraad van toen als "een formaliteit". Minister-president Mark Rutte zegt dat het beraad een laatste moment is om zijn ministers "formeel te vragen of we met z'n allen de uitdaging aangaan".
Eindverslag
Na het beraad overhandigt Rutte het eindverslag van de formatie aan Tweede Kamervoorzitter Vera Bergkamp. Vervolgens gaat hij naar de koning om hem bij te praten.
De beoogde bewindslieden zijn officieel nog geen minister. Dat is pas vanaf maandag, na de beëdiging door koning Willem-Alexander op Paleis Noordeinde in Den Haag. Aansluitend is de presentatie van het nieuwe kabinet tijdens de traditionele 'bordesscène', op de trappen van Paleis Noordeinde.
Meer uit Politiek
TER APEL (ANP) - Na aanhoudende berichten over overlastgevende asielzoekers in Emmen zet minister Bart van den Brink (Asiel, CDA) extra mensen in om het toezicht op straat te verscherpen. Tijdens zijn eerste bezoek als bewindsman aan het aanmeldcentrum in Ter Apel maakte hij bekend zes buitengewoon opsporingsambtenaren (boa's) en een teamleider in te zetten en bovendien de toezichtteams op straat met acht mensen te versterken.
1 uur geledenTER APEL (ANP) - Twee weken na zijn aanstelling bracht asielminister Bart van den Brink (CDA) maandag zijn eerste werkbezoek aan het aanmeldcentrum van Ter Apel, om daar "rust, reinheid, regelmaat" te beloven. Burgemeester Jaap Velema vindt het snelle bezoek "een goede eerste stap voor het opbouwen van een vertrouwensrelatie". Maar hij is ook afwachtend. "Het zal allemaal wel even moeten blijken."
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) vindt het nog te vroeg om maatregelen te nemen tegen de stijgende energieprijzen door de oorlog in Iran. "We zien nu een heftige marktreactie, maar hoe het zich verder ontwikkelt, weten we simpelweg nog niet", zei hij voorafgaand aan de vergadering met de ministers van Financiën van de eurolanden in Brussel.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken en Werkgelegenheid) feliciteert Hans Spekman met zijn benoeming tot voorzitter van vakbond FNV. "Ik ken hem als een sociaal betrokken en bevlogen mens", aldus de D66-bewindsman. Hij zegt uit te kijken naar de samenwerking met Spekman. "Nederland kent een lange traditie van overleg in de polder, en daarvoor is een sterke vakbond onmisbaar."
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het bestuur van BBB "betreurt" dat een brief waarin een groep prominente leden zorgen uitte over de gang van zaken binnen de partij, "in de media is beland". Dat laat secretaris Ronne Smolders in een verklaring weten. In de brief spraken enkele tientallen leden, onder wie senatoren en oud-bewindspersonen, hun ongenoegen uit over het vertrek van Mona Keijzer, nadat zij gepasseerd was als opvolger van partijleider Caroline van der Plas.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten (D66) ziet nog geen aanleiding om de belasting op brandstof te verlagen. In het televisieprogramma Nieuwsuur zei de premier dat hij de stijgende prijzen voor benzine en diesel wel in de gaten houdt.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor echte gelijkheid tussen mannen en vrouwen moet er nog veel gebeuren, zegt minister-president Rob Jetten (D66). In een video op X staat hij stil bij Internationale Vrouwendag en hij roept "juist ook de mannen" op dat ook te doen.
1 dag geleden