Nieuwe minister wil niet 'welvaart op spel zetten' voor waterdoel
DEN HAAG (ANP) - Beoogd minister Barry Madlener (PVV, Infrastructuur en Waterstaat) wil zich inzetten om Europese waterdoelen voor 2027 te halen, maar dat mag volgens hem niet ten koste gaan van de welvaart. Hij zegt tijdens zijn hoorzitting die niet "op het spel" te willen zetten voor de milieudoelen. Nederland loopt fors achter op schema om de doelen van de zogeheten Kaderrichtlijn Water (KRW) te halen.
Madlener erkent dat de rechter kan ingrijpen als Nederland de doelen niet haalt, net zoals met stikstof is gebeurd. Maar volgens hem was de KRW vaak te ambitieus en al meermaals uitgesteld. Ook wijst hij erop dat Nederland aan het einde van verschillende rivieren ligt, en vervuiling vanuit het buitenland Nederland instroomt. Hij wil in samenspraak met het buitenland "zijn uiterste best doen" om de doelen te halen, zolang het in balans blijft met de economische activiteit in Nederland. "Binnen de ruimte die we hebben moeten we zoeken hoe we de doelen halen."
Meer uit Politiek
LIMASSOL (ANP) - Concrete voorstellen voor wie namens de EU aan eventuele onderhandelingen gaat deelnemen over vrede tussen Oekraïne en Rusland zijn donderdag niet gedaan door EU-ministers van Buitenlandse Zaken. Wel zijn de ministers het erover eens dat er "iemand of een team van mensen" namens de EU "aan een eventuele onderhandelingstafel" moet aanschuiven om voor de Europese belangen op te komen, zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) na afloop van de vergadering in Cyprus.
48 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat in hoger beroep tegen recente uitspraken over de vliegvelden bij Eindhoven, Rotterdam en Lelystad. Minister Jaimi van Essen (Landbouw, D66) wil daarmee "verdere juridische helderheid" over de stikstofcrisis krijgen, schrijft hij in een brief aan de Tweede Kamer. "Die helderheid helpt vervolgens om beleid op te baseren."
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wat premier Rob Jetten betreft werkt het kabinet de komende tijd verder aan plannen over sociale zekerheid. De vakbonden gaven na een gesprek op het Catshuis aan dat zij niet meer verder willen praten. Bij het kabinet "staat de deur altijd open en ik hoop dat werkgevers en werknemers ook snel weer met ons willen doorpraten".
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Van vijf dieren moet herbeoordeeld worden of ze in huis gehouden mogen worden. Per juli 2024 verdwenen veel dieren van de huis- en hobbydierenlijst. Of dat voor de jak, de chinchilla, de Russische dwerghamster, het witstaartstekelvarken en de dromedaris terecht is, moet van het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) opnieuw onderzocht worden.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vakbonden beëindigen hun gesprekken met het kabinet over sociale zekerheid. Dat hebben vakbondsvoorzitters Hans Spekman van FNV en Hans Van den Heuvel van CNV gezegd na een gesprek met ministers op het Catshuis. Bezuinigingen op sociale zekerheid blijven te veel boven de markt hangen, en daar zijn de bonden op tegen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Scholen moeten in de weken voor de zomervakantie extra alert zijn op signalen dat meisjes in de zomer mogelijk worden meegenomen naar een ander land om genitaal verminkt te worden. Het kabinet stuurt alle scholen een brief met een aantal signalen die daarop kunnen wijzen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de Tweede Kamer is veel verbazing en woede over het gebrek aan voortgang bij het tegengaan van huiselijk geweld. Tijdens een debat over dat onderwerp vroegen bijna alle partijen zich af hoe het kan dat er nog steeds zoveel misgaat bij het herkennen van onder meer kinder- en vrouwenmishandeling.
5 uur geleden