Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe meetapparatuur brengt uitstoot Tata Steel beter in kaart

Nieuwe meetapparatuur brengt uitstoot Tata Steel beter in kaart

WIJK AAN ZEE (ANP) - Om de uitstoot van schadelijke stoffen door Tata Steel nog beter in kaart te brengen, is nieuwe meetapparatuur geïnstalleerd in Wijk aan Zee. De provincie Noord-Holland heeft er een bestaand meetstation laten uitbreiden. Voortaan worden op het meetpunt aan de Bosweg ook concentraties van de stoffen benzeen, tolueen, xyleen en naftaleen gemeten.

"Op basis van deze metingen kunnen we beter zien of de maatregelen die Tata Steel neemt zorgen voor een afname van schadelijke stoffen in de lucht", zegt provinciebestuurder Jeroen Olthof. Het bewuste meetstation is onderdeel van een groter luchtmeetnet in de regio, dat wordt gerund door de GGD Amsterdam. Op de website www.luchtmeetnet.nl zijn de gemeten waarden te bekijken.

Wijk aan Zee ligt letterlijk onder de rook van de staalfabriek in de IJmond. Die ligt al een tijd onder een vergrootglas. Het staalbedrijf heeft veel plannen om de staalproductie schoner te maken. Eind vorige maand gaf het opdracht tot de bouw van de grootste milieu-installatie uit de geschiedenis van het bedrijf. Op langere termijn wil Tata Steel af van steenkool en de productie vergroenen door gebruik te gaan maken van waterstof. Daar is waarschijnlijk veel overheidssubsidie voor nodig.

Naar de uitstoot van schadelijke stoffen door Tata loopt al enige tijd een strafrechtelijk onderzoek. Het Openbaar Ministerie (OM) onderzoekt of het bedrijf in strijd met de wet heeft gehandeld door gevaarlijke stoffen "in de bodem, lucht of oppervlaktewater" te brengen, met "mogelijk gevaren voor de openbare gezondheid" als gevolg.

Meer uit Binnenland

Tata Steel moet weer 8,5 miljoen euro betalen om te veel uitstoot

ZAANDAM (ANP) - Tata Steel moet opnieuw een boete van ruim 8,5 miljoen euro betalen. Volgens de Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (OD NZKG) bleek uit eigen metingen, die in april en mei vorig jaar zijn gedaan, dat uit een van de fabrieken van de staalproducent nog steeds te veel schadelijke stoffen komen. Eind januari vorderde OD NZKG om dezelfde reden ook al 8,5 miljoen, toen op basis van metingen van Tata zelf.

11 minuten geleden
Recordhoeveelheid dataverkeer door internetknooppunt Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Een belangrijk knooppunt voor internetverkeer in Amsterdam heeft een recordhoeveelheid data verwerkt. Door de systemen van de Amsterdam Internet Exchange stroomde voor het eerst 15 terabit per seconde.

1 uur geleden
Neergestoken man aangetroffen na melding vechtpartij Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Op het Stratumseind in de binnenstad van Eindhoven is een man met meerdere steekwonden aangetroffen. Dat meldt de politie op X. De politie vond de man na een melding van een vechtpartij aan de Kanaaldijk-Zuid.

5 uur geleden
ANWB: andere keuzes meivakantie door onrust in de wereld

DEN HAAG (ANP) - Net als reisorganisaties eerder dit jaar, merkt ook de ANWB op dat Nederlanders hun vakantieplannen aanpassen door "onrust in de wereld". ANWB baseert zich op de resultaten van de vakantiemonitor, waarin Nederlanders is gevraagd naar hun plannen voor de april- en meivakantie. Vooral Europese bestemmingen zijn populair: 94 procent van de vakantiegangers blijven op het eigen continent. Verre reizen, met name naar Amerika, verliezen hun aantrekkingskracht.

7 uur geleden
NFI: cannabis en amfetamine meest aangetroffen drugs in verkeer

DEN HAAG (ANP) - Cannabis en amfetamine zijn de meest aangetroffen drugs in het verkeer, blijkt uit onderzoek van het Nederlands Forensisch Instituut (NFI). Een chemicus en een toxicoloog van het NFI onderzochten ruim 64.000 door de politie ingestuurde bloedmonsters. Uit de analyse van de monsters die positief testten op verdovende middelen blijkt dat THC (cannabis) de meest voorkomende drug is (71 procent), gevolgd door amfetamines zoals speed en xtc (30 procent), cocaïne (15 procent) en GHB (6,8 procent).

7 uur geleden
PVV in Rucphen in gesprek over deelname college van B&W

RUCPHEN (ANP) - De PVV gaat mogelijk ook in de Brabantse gemeente Rucphen meebesturen. De partij zegt in gesprek te zijn over deelname aan een nieuw college van burgemeester en wethouders en dat "als een belangrijke stap én als waardering voor onze inspanningen" te beschouwen.

9 uur geleden
Revalidatiecentra bevestigen hack, ook tbs-kliniek getroffen

DEN HAAG (ANP) - Meerdere revalidatiecentra laten donderdag weten getroffen te zijn door de hack bij softwareleverancier ChipSoft. Ook de Van der Hoeven Kliniek, een centrum voor klinische forensische psychiatrie, geeft aan dat er patiëntgegevens zijn gestolen. "We staan continu in contact met ChipSoft. Zodra er meer informatie is, horen we dit direct van hen", aldus de tbs-kliniek.

9 uur geleden