Nieuwe meetapparatuur brengt uitstoot Tata Steel beter in kaart
WIJK AAN ZEE (ANP) - Om de uitstoot van schadelijke stoffen door Tata Steel nog beter in kaart te brengen, is nieuwe meetapparatuur geïnstalleerd in Wijk aan Zee. De provincie Noord-Holland heeft er een bestaand meetstation laten uitbreiden. Voortaan worden op het meetpunt aan de Bosweg ook concentraties van de stoffen benzeen, tolueen, xyleen en naftaleen gemeten.
"Op basis van deze metingen kunnen we beter zien of de maatregelen die Tata Steel neemt zorgen voor een afname van schadelijke stoffen in de lucht", zegt provinciebestuurder Jeroen Olthof. Het bewuste meetstation is onderdeel van een groter luchtmeetnet in de regio, dat wordt gerund door de GGD Amsterdam. Op de website www.luchtmeetnet.nl zijn de gemeten waarden te bekijken.
Wijk aan Zee ligt letterlijk onder de rook van de staalfabriek in de IJmond. Die ligt al een tijd onder een vergrootglas. Het staalbedrijf heeft veel plannen om de staalproductie schoner te maken. Eind vorige maand gaf het opdracht tot de bouw van de grootste milieu-installatie uit de geschiedenis van het bedrijf. Op langere termijn wil Tata Steel af van steenkool en de productie vergroenen door gebruik te gaan maken van waterstof. Daar is waarschijnlijk veel overheidssubsidie voor nodig.
Naar de uitstoot van schadelijke stoffen door Tata loopt al enige tijd een strafrechtelijk onderzoek. Het Openbaar Ministerie (OM) onderzoekt of het bedrijf in strijd met de wet heeft gehandeld door gevaarlijke stoffen "in de bodem, lucht of oppervlaktewater" te brengen, met "mogelijk gevaren voor de openbare gezondheid" als gevolg.
Meer uit Binnenland
ZUTPHEN (ANP) - In Zutphen woedt een grote brand aan de Marsweg, meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland. Een loods van 40 bij 10 meter staat volledig in brand. De brandweer blust van buitenaf, gezien de omvang van de brand.
22 minuten geledenKOOG AAN DE ZAAN (ANP) - Tussen Koog aan de Zaan en Zaandam is maandagavond laat een natuurbrand uitgebroken. De brand woedt aan het Westerwindpad. Het getroffen gebied is ongeveer 20 bij 40 meter. Het gaat om oud gras dat in brand staat, meldt de Veiligheidsregio Zaanstreek-Waterland.
26 minuten geledenTER APEL (ANP) - Maandagavond worden zo'n 140 mensen van Ter Apel naar de nachtopvang in congrescentrum Hanze Plaza in Groningen gebracht. Omdat de opvang bij het aanmeldcentrum in Ter Apel vol is, brengen asielzoekers sinds vorige week de nacht door in tijdelijke locaties. Dit om te voorkomen dat zij buiten moeten slapen. In de nacht van zondag op maandag ging het om 126 mensen.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft het leger het bevel gegeven om de aanvallen op Libanon op te voeren. De premier zegt in oorlog te zijn met Hezbollah. Hij wil de aan Iran gelieerde terreurgroep met de aanvallen "vernietigen", zegt hij in een videobericht op Telegram.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De ruim tweehonderd teams die meededen aan het loop- en fietsevenement Roparun zijn gefinisht op de Coolsingel in Rotterdam. Het laatste team kwam rond 19.00 uur onder luid applaus binnen, aldus de organisatie. Het evenement met zo'n 5000 deelnemers ging zaterdag van start. Een deel vertrok uit de Franse plaats Castres, een andere groep begon in Enschede.
5 uur geledenTILBURG (ANP) - Tussen Den Bosch en Tilburg rijden maandag tot naar verwachting 18.30 uur geen treinen. Dat komt door een aanrijding, aldus NS. Een woordvoerder zei iets na 16.00 uur dat de Nederlandse Spoorwegen bezig zijn met het regelen van vervangend busvervoer. "Wanneer dat rond is, kunnen reizigers dat zien in de reisplanner."
9 uur geledenZANDVOORT (ANP) - Parkeerplaatsen aan de stranden langs de kust en bij recreatieplassen lopen maandagmiddag vol. Veel mensen zijn vrij op tweede pinksterdag.
10 uur geleden