Nieuwe meetapparatuur brengt uitstoot Tata Steel beter in kaart
WIJK AAN ZEE (ANP) - Om de uitstoot van schadelijke stoffen door Tata Steel nog beter in kaart te brengen, is nieuwe meetapparatuur geïnstalleerd in Wijk aan Zee. De provincie Noord-Holland heeft er een bestaand meetstation laten uitbreiden. Voortaan worden op het meetpunt aan de Bosweg ook concentraties van de stoffen benzeen, tolueen, xyleen en naftaleen gemeten.
"Op basis van deze metingen kunnen we beter zien of de maatregelen die Tata Steel neemt zorgen voor een afname van schadelijke stoffen in de lucht", zegt provinciebestuurder Jeroen Olthof. Het bewuste meetstation is onderdeel van een groter luchtmeetnet in de regio, dat wordt gerund door de GGD Amsterdam. Op de website www.luchtmeetnet.nl zijn de gemeten waarden te bekijken.
Wijk aan Zee ligt letterlijk onder de rook van de staalfabriek in de IJmond. Die ligt al een tijd onder een vergrootglas. Het staalbedrijf heeft veel plannen om de staalproductie schoner te maken. Eind vorige maand gaf het opdracht tot de bouw van de grootste milieu-installatie uit de geschiedenis van het bedrijf. Op langere termijn wil Tata Steel af van steenkool en de productie vergroenen door gebruik te gaan maken van waterstof. Daar is waarschijnlijk veel overheidssubsidie voor nodig.
Naar de uitstoot van schadelijke stoffen door Tata loopt al enige tijd een strafrechtelijk onderzoek. Het Openbaar Ministerie (OM) onderzoekt of het bedrijf in strijd met de wet heeft gehandeld door gevaarlijke stoffen "in de bodem, lucht of oppervlaktewater" te brengen, met "mogelijk gevaren voor de openbare gezondheid" als gevolg.
Meer uit Binnenland
SCHOONHOVEN (ANP) - De man van Iraanse komaf die donderdagochtend is neergeschoten in Schoonhoven is een medewerker van de politie. Korpschef Janny Knol en directeur Paul van Musscher van het Politiedienstencentrum laten dat weten. De man raakte ernstig gewond. Waarom hij werd neergeschoten is niet duidelijk.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Regeringspartij D66 is kritisch op minister Eelco Heinen (Financiën, D66) omdat die deze week "terloops" een tegenvaller van ruim 1 miljard euro op de arbeidsongeschiktheidsuitkering WIA noemde in een interview. "Dat kan natuurlijk niet", zei Tweede Kamerlid Stephan Neijenhuis tijdens een begrotingsdebat in de Tweede Kamer.
2 uur geledenDORDRECHT (ANP) - In sommige sloten in Dordrecht, Sliedrecht, Papendrecht en de gemeente Molenlanden is de PFAS-vervuiling de afgelopen jaren verergerd. Daarom hebben gemeenten en waterschappen besloten dat in een groter deel geen slootwater meer gebruikt mag worden voor het beregenen van voedselgewassen.
3 uur geledenSCHOONHOVEN (ANP) - Minister van Justitie en Veiligheid David van Weel zegt op X geïnformeerd te zijn door de politie over het neerschieten van een 36-jarige Iraniër in Schoonhoven donderdag. Volgens hem zijn verschillende autoriteiten alert en nemen die maatregelen.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft een vijfde verdachte aangehouden voor de explosie vorige week bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in Rotterdam. Het gaat om een 19-jarige man uit Tilburg, die donderdag in zijn woonplaats is gearresteerd. Zijn rol wordt onderzocht, meldt de politie.
5 uur geledenDOESBURG (ANP) - In de Gelderse gemeente Doesburg is de uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen donderdag toch nog iets veranderd. De SP krijgt er een tweede zetel. Dat gaat ten koste van GroenLinks-PvdA. Die partij komt niet met drie mensen in de raad, maar met twee.
5 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Lokale partijen zouden ook geld moeten krijgen voor hun werk, net als de plaatselijke afdelingen van landelijke partijen. Daarvoor pleit de Raad van Europa. Een betere vergoeding "zorgt voor een gelijker speelveld tussen partijen", stelt de organisatie daags na de gemeenteraadsverkiezingen in Nederland.
6 uur geleden