Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe machthebber Syrië: alle wapens moeten onder staatscontrole

Nieuwe machthebber Syrië: alle wapens moeten onder staatscontrole

DAMASCUS (ANP/AFP) - Alle wapens op Syrisch grondgebied moeten onder controle van de staat komen. Dat zei zondag Ahmed al-Sharaa, twee weken nadat hij de macht had gegrepen in een grootschalig offensief. Dat betekent dat ook de wapens van door Koerden geleide troepen onder staatscontrole zouden moeten komen.

Al-Sharaa, voorheen bekend als Abu Mohammed al-Jolani, zei dit na een ontmoeting met de Turkse minister van Buitenlandse Zaken, Hakan Fidan. Door Turkije gesteunde rebellen speelden met hun steun een sleutelrol in het door al-Sharaa geleide offensief.

Tijdens een persconferentie met Fidan zei al-Sharaa dat de "gewapende facties van Syrië hun ontbinding zullen aankondigen en tot het leger zullen toetreden". En: "We zullen absoluut niet toestaan ​​dat er wapens in het land zijn buiten de staatscontrole, of het nu van de revolutionaire facties is of van de facties die aanwezig zijn in gebieden die onder controle staan van door Koerden geleide strijders".

Fidan greep hetzelfde persmoment aan om te zeggen dat er "geen ruimte is voor Koerdische militanten in de toekomst van Syrië". Ook riep de Turkse buitenlandminister op tot ontbinding van de milities. Ankara beschouwt die strijders als verlengstuk van de Koerdische Arbeiderspartij (PKK) die al veertig jaar in opstand is tegen de Turkse staat.

Meer uit Buitenland

Grensovergang bij Rafah opent 'komende dagen' richting Egypte

RAFAH (ANP) - De grensovergang bij Rafah, die de Gazastrook met Egypte verbindt, gaat ergens in de komende dagen weer open. Dat meldt COGAT, de Israëlische defensieorganisatie die noodhulp in de regio coördineert, in een bericht op X. De organisatie voegt eraan toe dat de grens slechts opent voor burgers die vanuit Gaza naar Egypte willen reizen.

56 minuten geleden
Canada legt 200 miljoen bij voor Amerikaanse wapens voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP/RTR) - Canada investeert nog eens 200 miljoen dollar in Amerikaanse wapens voor Oekraïne. Ook steekt het land 35 miljoen in het NAVO-steunfonds. Dat zegt buitenlandminister Anita Anand, die in Brussel is voor een overleg met andere NAVO-lidstaten.

59 minuten geleden
Noorwegen steekt nog eens half miljard in wapens VS voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Noorwegen trekt nog eens een half miljard dollar uit om Amerikaanse wapens te kopen voor Oekraïne. Het NAVO-land was al een van de landen die Oekraïne het gulst steunden. Met de Noorse bijdrage is het zogeheten PURL-pakket, waarvoor Nederland al een kwart miljard euro vrijmaakte, nu rond.

2 uur geleden
Thailand heft verbod op: alcoholverkoop ook 's middags toegestaan

BANGKOK (ANP/AFP) - Thailand gaat alcoholverkoop voor het eerst in decennia 's middags weer toestaan. Deze versoepeling van de strenge Thaise alcoholregelgeving geldt voor een proefperiode van zes maanden.

2 uur geleden
Israël: overgedragen overblijfselen niet van gijzelaar

JERUZALEM (ANP/RTR) - Het stoffelijk overschot dat Hamas dinsdag heeft overgedragen aan Israël is niet van een van de gijzelaars, meldt het kantoor van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. Een forensisch instituut heeft geprobeerd de overblijfselen te identificeren, maar kwam tot de conclusie dat die niet behoorden tot een van de twee gijzelaars waar Israël nog op wacht.

2 uur geleden
CARE breidt noodhulp in Gaza uit naar noorden

GAZA-STAD (ANP) - CARE gaat de komende weken de hulpverlening in de Gazastrook uitbreiden naar het noorden van het Palestijnse gebied. De hulporganisatie zegt dat er nu genoeg goederen beschikbaar zijn om medische basiszorg te bieden in het noorden van Gaza. Volgens CARE is de nood daar het hoogst.

4 uur geleden
Zoektocht naar vermiste vlucht MH370 eind december hervat

KUALA LUMPUR (ANP) - De zoektocht naar vlucht MH370 van Malaysia Airlines wordt op 30 december hervat, meldt het Maleisische ministerie van Transport. De meest recente zoektocht in de zuidelijke Indische Oceaan, waar het wrak van het vliegtuig zich naar alle waarschijnlijkheid bevindt, werd in april van dit jaar stopgezet vanwege slechte weersomstandigheden.

5 uur geleden