Nieuwe M-fregatten van marine komen twee jaar later
DEN HAAG (ANP) - De twee nieuwe M-fregatten van de marine worden twee jaar later opgeleverd. De ontwerpfase neemt langer in beslag dan voorzien. Het eerste fregat wordt nu naar verwachting in 2027 opgeleverd, meldt staatssecretaris Barbara Visser (Defensie) aan de Tweede Kamer.
De schepen worden gespecialiseerd in het bestrijden van onderzeeboten op afstand. Ze moeten verder wereldwijd kunnen worden ingezet voor gevechts- en veiligheidsoperaties. De fregatten worden groter dan hun voorgangers (5500 ton tegen 3300 ton). Ze worden gebouwd door Damen Schelde Naval Shipbuilding.
Nederland en België schaffen vier M-fregatten aan. De marines van beide landen zijn vergaand geïntegreerd. De Belgen krijgen uiterlijk in 2030 hun beide fregatten. Nederland regelt de aankoop van deze schepen, de Belgen zijn verantwoordelijk voor de aanschaf van twaalf mijnenbestrijdingsvaartuigen voor de marines van beide landen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Nederland heeft samen met andere EU-lidstaten gepleit voor uitstel bij de invoering van het nieuwe grenscontrolesysteem. Het systeem is nog altijd niet af, meldt een woordvoerder van asielminister Bart van den Brink (CDA) aan het ANP.
14 minuten geledenHOUTEN (ANP) - Na de hitte van de afgelopen week lijkt het zondag eindelijk af te koelen. Aan het eind van de week is het al minder heet en volgende week wordt het rond de 23 graden, meldt Weeronline.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft, via de Nederlandse ambassade in Caracas, Nederlanders in Venezuela geïnformeerd over wat het beste te doen na de twee aardbevingen. Zo wordt geadviseerd een veilige plek te zoeken, uit de buurt van beschadigde gebouwen te blijven en open ruimtes buiten op te zoeken.
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De Meteorologische Dienst op Curaçao heeft woensdagavond (lokale tijd) bevestigd dat de aardbeving die plaatsvond voor de kust van Venezuela, ook te voelen was op Curaçao. De beving had een kracht van 7.1. Er is een code geel afgegeven op het eiland. De weerdienst laat weten dat er geen kans op een tsunami bestaat.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het totale oppervlak aan zonneparken is in vijf jaar tijd verviervoudigd, meldt het Kadaster. Vorig jaar besloegen de parken samen 3950 hectare, tegenover minder dan 1000 hectare in 2020. De uitbreiding komt volgens het Kadaster vooral door de aanleg van grote zonneparken.
9 uur geledenWIJK BIJ DUURSTEDE (ANP) - Asielzoekers verblijven sinds woensdag in een tijdelijke noodopvang in Wijk bij Duurstede. Ze mogen daar tot eind augustus blijven. Nadat de Utrechtse gemeente eind mei had aangekondigd dat er een opvang zou komen, waren er meerdere ongeregeldheden. Zo werd het gemeentehuis enkele keren vernield.
17 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het is woensdag officieel de warmste 24 juni sinds het begin van de metingen in 1901, meldt Weeronline. De temperatuur in De Bilt steeg om 14.30 uur naar 32,8 graden en daarmee werd het oude record van 32,6 graden uit 2005 verbroken. Het is volgens het weerbureau het zevende datum-warmterecord van dit jaar.
19 uur geleden