Nieuwe M-fregatten van marine komen twee jaar later
DEN HAAG (ANP) - De twee nieuwe M-fregatten van de marine worden twee jaar later opgeleverd. De ontwerpfase neemt langer in beslag dan voorzien. Het eerste fregat wordt nu naar verwachting in 2027 opgeleverd, meldt staatssecretaris Barbara Visser (Defensie) aan de Tweede Kamer.
De schepen worden gespecialiseerd in het bestrijden van onderzeeboten op afstand. Ze moeten verder wereldwijd kunnen worden ingezet voor gevechts- en veiligheidsoperaties. De fregatten worden groter dan hun voorgangers (5500 ton tegen 3300 ton). Ze worden gebouwd door Damen Schelde Naval Shipbuilding.
Nederland en België schaffen vier M-fregatten aan. De marines van beide landen zijn vergaand geïntegreerd. De Belgen krijgen uiterlijk in 2030 hun beide fregatten. Nederland regelt de aankoop van deze schepen, de Belgen zijn verantwoordelijk voor de aanschaf van twaalf mijnenbestrijdingsvaartuigen voor de marines van beide landen.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat waarschuwt weggebruikers om in de regio Utrecht niet de weg op te gaan in verband met het winterse weer. "We zien de snelwegen rondom Utrecht vastlopen", aldus de dienst. "Er trekken nu sneeuwbuien over en daardoor zijn de wegen slecht begaanbaar en zullen de files verder toenemen."
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de provincies Noord- en Zuid-Holland geldt maandagochtend tot 10.00 uur code oranje, meldt het KNMI. Tijdens de ochtendspits kan hier plaatselijk 3 tot 5 centimeter of meer sneeuw vallen. Mogelijk kan code oranje later in de ochtend ook voor andere provincies gaan gelden.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een man is in de nacht van zondag op maandag gewond geraakt bij een steekincident in een woning aan de Botersloot in Rotterdam. Dat meldt de Politie Eenheid Rotterdam op X. Het incident vond rond 00.55 uur plaats.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Eva Schloss-Geiringer is zaterdag op 96-jarige leeftijd overleden in Londen, meldt de Anne Frank Stichting zondag. Ze was de stiefdochter van Otto Frank, de vader van Anne Frank en Holocaustoverlevende.
10 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Alle geplande praktijkexamens voor de motor en bromfiets gaan maandag niet door vanwege sneeuw en gladheid. Het gaat in totaal om 616 examens die uit voorzorg worden uitgesteld, volgens het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen (CBR).
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - Zowel in de stad als de provincie Utrecht blijven alle bussen de rest van de zondagavond stilstaan. "Door gladheid rijden er geen bussen meer. Trams blijven rijden", meldt U-OV, dat het bus-en tramvervoer in de provincie verzorgt. De vervoersbedrijven Transdev en Keolis zijn daar de uitvoerders van.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door het aanhoudende winterweer en het einde van de kerstvakantie voorziet Rijkswaterstaat voor maandagochtend een drukke ochtendspits. "Daarnaast moeten weggebruikers rekening houden met gevaarlijke rijomstandigheden vanwege sneeuwval en gladheid door bevriezing van natte weggedeelten", waarschuwt de wegbeheerder.
17 uur geleden