Nieuwe leider Syrië ontbindt militaire tak HTS
DAMASCUS (ANP/AFP) - De nieuwe leider van Syrië, Ahmed al-Sharaa, heeft aangekondigd de militaire tak van de streng islamitische strijdgroep Hayat Tahrir al-Sham (HTS) te ontbinden. Al-Sharaa is zelf de leider van HTS en zei dinsdag dat de groep "de eerste" zal zijn die haar gewapende vleugel ontbindt en zal integreren in de nationale strijdkrachten.
Eerder op dinsdag kondigde al-Sharaa aan dat hij van alle gewapende groepen die het regime van Bashar al-Assad ten val brachten, één leger wil maken. Dit leger zal onder het ministerie van Defensie vallen.
De nieuwe leider van Syrië wil ook dat door de Koerden bezette gebieden van Syrië onder de nieuwe leiding van het land komen te vallen. "Syrië zal niet worden verdeeld", aldus al-Sharaa, die ook bekendstaat onder zijn als strijder aangenomen naam Abu Mohammed al-Julani.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - De gevangengenomen Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi vecht voor haar leven, zeggen haar aanhangers. Ze ligt al vijf dagen met een hartaandoening in het ziekenhuis.
14 minuten geledenABU DHABI (ANP/AFP) - De Verenigde Arabische Emiraten hebben melding gemaakt van nieuwe Iraanse aanvallen. De luchtafweer komt in actie om raketten en drones uit te schakelen, zeggen de autoriteiten in de Golfstaat.
16 minuten geledenASHKELON (ANP/AFP) - Een Israëlische rechtbank heeft het voorarrest verlengd van twee activisten die van boten waren gehaald die naar de Gazastrook voeren. Dat moet de autoriteiten meer tijd geven om de Spanjaard Saif Abu Keshek en de Braziliaan Thiago Avila te verhoren, zegt hun advocaat.
50 minuten geledenMANAMA (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft ook Bahrein een dronedeal aangeboden. Zelensky meldde op X dat hij de Golfstaat bezoekt en daar een "productief gesprek" heeft gehad met de koning, Hamad bin Isa Al Khalifa.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De situatie in de Straat van Hormuz is volgens de VS na de beschietingen van maandag niet verder geëscaleerd. "Tot nu toe is het vandaag rustiger", zei de hoogste Amerikaanse militair, generaal Dan Caine. Hij sprak de verwachting uit dat de VS de komende dagen meer schepen kunnen assisteren die door de oorlog zijn gestrand in het Midden-Oosten.
1 uur geledenBOEKAREST (ANP/AFP) - Het Roemeense parlement heeft de regering weggestemd. De sociaaldemocratische PSD trok zich vorige maand al terug uit de coalitie omdat de regering van minister-president Ilie Bolojan van plan was om impopulaire bezuinigingen door te voeren. De partij kwam daarna met de radicaal-rechtse AUR met een motie van wantrouwen.
2 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Britse premier Keir Starmer waarschuwt dat het niet zonder gevolgen blijft als duidelijk wordt dat een ander land achter het belagen van de Britse Joodse gemeenschap zit. "Onze boodschap aan Iran of aan elk ander land dat geweld, haat of verdeeldheid in de samenleving zou willen aanwakkeren, is dat dit niet getolereerd zal worden", verklaarde hij op een bijeenkomst met vertegenwoordigers van allerlei sectoren.
2 uur geleden