Nieuwe leider Syrië ontbindt militaire tak HTS
DAMASCUS (ANP/AFP) - De nieuwe leider van Syrië, Ahmed al-Sharaa, heeft aangekondigd de militaire tak van de streng islamitische strijdgroep Hayat Tahrir al-Sham (HTS) te ontbinden. Al-Sharaa is zelf de leider van HTS en zei dinsdag dat de groep "de eerste" zal zijn die haar gewapende vleugel ontbindt en zal integreren in de nationale strijdkrachten.
Eerder op dinsdag kondigde al-Sharaa aan dat hij van alle gewapende groepen die het regime van Bashar al-Assad ten val brachten, één leger wil maken. Dit leger zal onder het ministerie van Defensie vallen.
De nieuwe leider van Syrië wil ook dat door de Koerden bezette gebieden van Syrië onder de nieuwe leiding van het land komen te vallen. "Syrië zal niet worden verdeeld", aldus al-Sharaa, die ook bekendstaat onder zijn als strijder aangenomen naam Abu Mohammed al-Julani.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/AFP) - De Britse minister van Defensie, Wes Streeting, zei vrijdag dat de Falklandeilanden "Brits zijn omdat de inwoners van de Falklandeilanden ervoor kiezen Brits te zijn". Hij reageerde daarmee op de Argentijnse president Javier Milei, die in een televisietoespraak hernieuwde aanspraak maakte op de eilanden.
25 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk heeft deze zomer tijdens de hittegolven een oversterfte van circa 7000 geregistreerd. Eerder werd bekend dat het land zijn heetste zomer beleefde sinds het begin van de metingen in 1900, met een gemiddelde temperatuur van 24 graden.
37 minuten geledenKATHMANDU (ANP/AFP) - In de tunnel in Nepal waaruit negen dagen na de verwoestende overstromingen twee personen levend zijn gered, zitten naar verwachting nog zeker 39 anderen vast. Dat zeggen de autoriteiten tegen BBC News.
1 uur geledenKATHMANDU (ANP/RTR/AFP) - Er zijn twee personen levend uit een tunnel in Nepal gered, negen dagen na de verwoestende overstromingen. Dat melden twee Nepalese ministers vrijdag. Zij werden gered uit de tunnel van waterkrachtcentrale Trishuli-3.
3 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - Zuid-Korea onderzoekt momenteel verschillende opties, waaronder militaire maatregelen, om de vrijheid van scheepvaart in de Straat van Hormuz te ondersteunen. Dat heeft het kantoor van president Lee Jae-myung vrijdag laten weten.
4 uur geledenBUENOS AIRES (ANP) - De Argentijnse president Javier Milei heeft donderdag in een televisietoespraak gezegd dat hij de sancties tegen bedrijven die betrokken zijn bij olieprojecten rond de Falklandeilanden zal aanscherpen. Hij sprak van "gunstige winden" voor de Argentijnse aanspraak op de eilanden, waarvan Buenos Aires en Londen de soevereiniteit betwisten.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Adam Telle benoemd tot de nieuwe minister van het Leger. Dat meldt Trump op Truth Social.
5 uur geleden