Nieuwe leider Syrië ontbindt militaire tak HTS
DAMASCUS (ANP/AFP) - De nieuwe leider van Syrië, Ahmed al-Sharaa, heeft aangekondigd de militaire tak van de streng islamitische strijdgroep Hayat Tahrir al-Sham (HTS) te ontbinden. Al-Sharaa is zelf de leider van HTS en zei dinsdag dat de groep "de eerste" zal zijn die haar gewapende vleugel ontbindt en zal integreren in de nationale strijdkrachten.
Eerder op dinsdag kondigde al-Sharaa aan dat hij van alle gewapende groepen die het regime van Bashar al-Assad ten val brachten, één leger wil maken. Dit leger zal onder het ministerie van Defensie vallen.
De nieuwe leider van Syrië wil ook dat door de Koerden bezette gebieden van Syrië onder de nieuwe leiding van het land komen te vallen. "Syrië zal niet worden verdeeld", aldus al-Sharaa, die ook bekendstaat onder zijn als strijder aangenomen naam Abu Mohammed al-Julani.
Meer uit Buitenland
PANAMA-STAD (ANP/AFP) - Voor de kust van Panama heeft een zeer zware aardbeving plaatsgevonden. Die had volgens eerste schattingen van het Amerikaanse geologische centrum USGS een kracht van 7.6 en vond plaats op 10 kilometer diepte.
25 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Bij de onlusten in Brussel zijn tot nog toe 110 mensen opgepakt. Dat meldt stadsmedium Bruzz op gezag van de betreffende politiezone. Het gaat volgens de dienst om dertig arrestaties en een tachtigtal bestuurlijke aanhoudingen. In de stad werd gedemonstreerd door vakbonden tegen bezuinigingen.
29 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland en zeven andere landen hebben in een gezamenlijke verklaring hun steun uitgesproken voor het Internationaal Strafhof (ICC). De ministers van Buitenlandse Zaken van de acht landen "betreuren en zijn het zeer oneens" met de Amerikaanse aankondiging nieuwe sancties op te leggen aan het in Den Haag gevestigde hof.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Op Belgisch initiatief spreken de Europese ministers van Buitenlandse Zaken maandag over de aangekondigde Amerikaanse sancties tegen het Internationaal Strafhof (ICC). Dat meldt de minister van Buitenlandse Zaken van dat land, Maxime Prévot, op X.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie hekelt de vrijdag aangekondigde Amerikaanse sancties tegen het Internationaal Strafhof (ICC). In een verklaring noemt de Commissie het "diep te betreuren dat de Verenigde Staten de intentie heeft medegedeeld om sancties op te leggen".
3 uur geledenKHARTOEM (ANP/AFP) - Bij een droneaanval in het zuiden van Soedan zijn 26 vrouwen en vier kinderen om het leven gekomen, melden ooggetuigen en de lokale gouverneur. De aanval zou zijn uitgevoerd door de paramilitaire Rapid Support Forces (RSF), die al jaren een oorlog uitvechten met het regeringsleger.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten leggen nieuwe sancties op aan het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag. Dat blijkt uit een verklaring die is ingezien door persbureau Reuters. "We zullen transacties met dit schurkachtige hof verbieden, hen afsnijden van middelen en hun vermogen om te functioneren aan banden leggen", aldus de verklaring.
4 uur geleden