Nieuwe leider Syrië ontbindt militaire tak HTS
DAMASCUS (ANP/AFP) - De nieuwe leider van Syrië, Ahmed al-Sharaa, heeft aangekondigd de militaire tak van de streng islamitische strijdgroep Hayat Tahrir al-Sham (HTS) te ontbinden. Al-Sharaa is zelf de leider van HTS en zei dinsdag dat de groep "de eerste" zal zijn die haar gewapende vleugel ontbindt en zal integreren in de nationale strijdkrachten.
Eerder op dinsdag kondigde al-Sharaa aan dat hij van alle gewapende groepen die het regime van Bashar al-Assad ten val brachten, één leger wil maken. Dit leger zal onder het ministerie van Defensie vallen.
De nieuwe leider van Syrië wil ook dat door de Koerden bezette gebieden van Syrië onder de nieuwe leiding van het land komen te vallen. "Syrië zal niet worden verdeeld", aldus al-Sharaa, die ook bekendstaat onder zijn als strijder aangenomen naam Abu Mohammed al-Julani.
Meer uit Buitenland
ROME (ANP/AFP) - Paus Leo XIV is aangekomen bij het ziekenhuis waar hij dinsdagmiddag geopereerd wordt aan zijn long. Hij onthulde zondag dat er een knobbeltje was ontdekt tijdens een medische routinecontrole en dat het verwijderd moet worden.
21 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO zegt te kijken of zij de bescherming van de Zwarte Zee moet opschroeven. NAVO-landen aan die zee zouden dat graag zien nu de oorlog van Rusland tegen Oekraïne daar weer vaker ook koopvaardijschepen raakt.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - Het Hongaarse parlement heeft een aantal omstreden anti-lhbtiq+-maatregelen uit een wet van oud-premier Viktor Orbán teruggedraaid. Daardoor is het niet langer verboden om bijvoorbeeld stellen van gelijk geslacht te tonen in films, televisieseries en boeken als die ook beschikbaar zijn voor kinderen.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De bekende Zweedse klimaatactivist Greta Thunberg heeft zich in Frankrijk aangesloten bij de grootschalige scholierenprotesten. Ze zei tegen BFMTV "trots" te zijn op de scholieren die ondanks een volgens haar "extreem gewelddadige politie" weigeren om op te geven.
3 uur geledenSOFIA (ANP/RTR) - Voor de kust van Bulgarije zijn twee schepen geraakt door drones, meldt de Bulgaarse premier Rumen Radev. Een van de twee is gezonken. Radev zegt nog geen duidelijk bewijs te hebben gezien, maar te vermoeden dat Rusland achter de aanvallen zit.
4 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De Ierse minister Thomas Byrne (Europese Zaken) noemt de eerste reacties op zijn onderhandelingsbox over de meerjarenbegroting "zoals verwacht". Volgens hem ligt er met het nieuwe Ierse voorstel "daadwerkelijk een basis voor onderhandelingen". Het is volgens Byrne noodzakelijk om voor het eind van dit jaar tot een akkoord te komen. Dat zei Byrne dinsdag voor het begin van de vergadering van de EU-ministers van Europese Zaken.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump gelooft niet dat China en Rusland hulp bieden aan Iran. "Als ze dat al doen, is het van een heel laag niveau, maar ik geloof niet dat ze überhaupt hulp bieden", aldus Trump in een bericht op Truth Social. "Ze hebben te veel te verliezen, we zouden er snel achter komen."
6 uur geleden