
Nieuwe leden rvc Ajax oordelen nog niet over Mislintat-affaire
AMSTERDAM (ANP) - De nieuwe commissarissen van Ajax willen nog geen oordeel vellen over de kwestie rond de weggestuurde directeur voetbalzaken Sven Mislintat. Hij moest onlangs vertrekken omdat er te weinig draagvlak voor hem was bij de voetbalclub. Dit gebeurde na onthullingen van NOS over mogelijke belangenverstrengeling door Mislintat bij transfers.
De commissarissen en aandeelhouders van Ajax zijn vrijdag bijeen tijdens een algemene aandeelhoudersvergadering. Leo van Wijk, die tijdens de vergadering werd benoemd tot lid van de raad van commissarissen, wees naar het onderzoek dat accountantskantoor KPMG op dit moment doet naar alle transfers onder Mislintat. "U verwijst naar mediaberichten", antwoordde hij op een vraag van een aandeelhouder die boos was over de onrust binnen het bestuur van de voetbalclub. "Met groot respect voor de media, we kunnen niet alles wat daar staat automatisch voor waar aannemen. Emotioneel gezien begrijp ik het, maar je moet je oordeel baseren op alle feiten als die bekend zijn."
"Het KPMG-onderzoek loopt, wij gaan in gesprek met medewerkers. Vraag ons nu niet wat we gaan doen, wij zijn aan het inventariseren. Dat is goed bestuur", vervolgde hij.
De boze aandeelhouder wees erop dat er al in mei, juni en juli signalen waren dat zaken niet goed liepen binnen Ajax. "Een Gerald Vanenburg, een Dusan Tadic, die gaan niet zomaar weg bij Ajax."
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - FC Groningen gaat niet akkoord met het schikkingsvoorstel van twee wedstrijden schorsing (plus één voorwaardelijk) voor Luciano Valente. De middenvelder kreeg in de slotfase van het thuisduel met Ajax (2-2) een rode kaart na een sliding met twee benen op Jordan Henderson.
4 minuten geledenNOTTINGHAM (ANP) - Nottingham Forest-aanvaller Taiwo Awoniyi is ontwaakt uit zijn kunstmatige coma, meldt de BBC. Die was volgens de Britse omroep nodig om zijn hartslag te reguleren na een eerste operatie. De Nigeriaanse international zou bij zijn botsing tegen een doelpaal zondag in het competitieduel met Leicester City (2-2) een geperforeerde darm hebben opgelopen.
1 uur geledenZEIST (ANP) - De aanklager betaald voetbal start een vooronderzoek naar FC Groningen-doelman Etienne Vaessen voor zijn rol in het opstootje na afloop van het thuisduel met Ajax woensdag (2-2). "De aanklager heeft op tv-beelden waargenomen dat Vaessen herhaaldelijk op agressieve wijze de confrontatie zoekt met spelers en/of stafleden van Ajax en hij een speler of staflid van Ajax, die op de grond zit, slaat", meldt een woordvoerder.
1 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB stopt met het publiceren van de voorlopige selectie voor het Nederlands elftal. Deze lijsten met spelers zijn volgens de voetbalbond "steeds vaker een momentopname die - door blessures, vorm, fitheid of andere omstandigheden - kort na publicatie alweer (deels) achterhaald zijn". Ook wil de bond "meer nadruk leggen op de spelers die uiteindelijk daadwerkelijk een uitnodiging ontvangen".
2 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft het kampioensfeest van FC Barcelona met minimaal een dag uitgesteld. Het elftal van trainer Carlo Ancelotti nam diep in blessuretijd afstand van Real Mallorca: 2-1. Oranje-international Frenkie de Jong en Barcelona verzekeren zich donderdag bij een zege op Espanyol op eigen kracht van de 28e landstitel uit de clubgeschiedenis.
12 uur geledenROME (ANP) - Sam Beukema en Thijs Dallinga hebben met Bologna de Italiaanse beker gewonnen. In de finale in Rome was het elftal van trainer Vincenzo Italiano met 1-0 te sterk voor AC Milan. Dan Ndoye maakte in de 53e minuut het doelpunt.
12 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Trainer Francesco Farioli neemt zijn spelers van Ajax niets kwalijk na een gelijkspel tegen FC Groningen (2-2). "Ze hebben alles gegeven en ook alles met een goede intentie gedaan", zei hij tijdens een persconferentie. "Maar dat was niet voldoende." Ajax is nu de koppositie kwijt aan PSV dat met 1 punt voorsprong de laatste speelronde ingaat.
12 uur geleden