Nieuwe Labourleider wil samenwerken met Britse premier Johnson
LONDEN (ANP) - De nieuwe leider van de Britse Labourpartij, Keir Starmer, zegt goed te willen samenwerken met de regering-Johnson in de strijd tegen corona. Ook zal hij een eventuele aanscherping van de beperkende maatregelen steunen, zo schrijft hij in een ingezonden stuk in The Sunday Times na zijn verkiezing zaterdag.
"Ik zal vaak en over veel onderwerpen van mening verschillen met de premier. Maar er zullen ook kwesties zijn waarover Labour constructief kan en moet spreken met de regering. Zoals nu. Het coronavirus is een nationale noodsituatie. Het is ook een wereldwijde noodsituatie. Ik wil dat de regering erin slaagt om levens te redden en banen te beschermen."
Toch is Starmer ook kritisch op de huidige gang van zaken. Zo wil hij weten waarom Groot-Brittannië "zo ver achterloopt" als het gaat om het testen op corona. Ook vindt hij dat eventuele opstoppingen in de levering van beschermende materialen aan zorgpersoneel, zoals mondkapjes, zo snel mogelijk moeten worden opgelost.
Premier Boris Johnson heeft de leiders van alle oppositiepartijen uitgenodigd voor overleg over de coronacrisis. Dat moet komende week plaatsvinden. Johnson zit zelf nog in quarantaine met verschijnselen van corona, zoals koorts. Ook zijn zwangere vriendin was ziek, maar ze is aan de beterende hand.
Meer uit Buitenland
NONTHABURI (ANP/AFP) - Thaise politieagenten hebben in een voorstad van Bangkok een verdachte tijdens een nieuwjaarsviering overweldigd, terwijl ze vermomd waren als leeuwendansers. De leeuwendans maakt traditioneel deel uit van het Chinees nieuwjaar.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De voormalige Britse prins Andrew is opgepakt, meldt de Britse omroep BBC. Andrew Mountbatten-Windsor raakte herhaaldelijk in opspraak door zijn banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse premier Donald Tusk heeft landgenoten in Iran opgeroepen dat land onmiddellijk te verlaten. Hij meent dat er een risico is op een gewapend conflict en dat er al over een paar uur mogelijk geen kans meer is op evacuatievluchten.
1 uur geledenNAIROBI (ANP/AFP) - Meer dan duizend Kenianen zijn voor Rusland gaan vechten in Oekraïne. Dat komt naar voren in een inlichtingenrapport dat is gepresenteerd aan het Keniaanse parlement.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Een Brits echtpaar heeft in Iran een gevangenisstraf van tien jaar opgelegd gekregen voor spionage, maakte de familie bekend. De Britse regering noemde de uitspraak "afschuwelijk en totaal onverdedigbaar".
3 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De Verenigde Naties hebben beklemtoond dat er in oktober vorig jaar zeer waarschijnlijk volkerenmoord is gepleegd in de Soedanese stad El-Fasher. Doelwit waren leden van niet-Arabische etnische groepen. Een onderzoeksmissie van de VN concludeert dat op de inname van de stad door de Rapid Support Forces (RSF) "drie dagen van absolute gruwelen" volgden. De daders zouden moeten worden berecht, vindt de missie.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De berichtenapp Telegram heeft verklaard geen inbreuken op de encryptie te hebben gevonden. De beschuldiging van de Russische regering dat buitenlandse inlichtingendiensten berichten van Russische soldaten zien, wordt door Telegram van de hand gewezen.
4 uur geleden