Nieuwe klacht bij WTO om conflict tussen China en Australië
PEKING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft Australië aangeklaagd bij Wereldhandelsorganisatie (WTO). Peking vindt strafheffingen die de Australische regering tegen de Volksrepubliek heeft afgekondigd onterecht. Het is al de derde zaak tussen de twee landen die bij de internationale scheidsrechter voor handelsruzies dient. De spanningen tussen China en Australië zijn al lange tijd slecht door conflicten over 5G en het coronavirus.
Australië heft extra hoge belastingen op de import van treinwielen, windmolenpalen en roestvrijstalen gootstenen uit China, omdat die door staatssteun goedkoop op de Australische markt zouden worden gedumpt. China wil zich nu voor de WTO verweren tegen die handelsbelemmeringen.
Australië kondigde eerder deze maand al aan China voor de WTO te slepen. Het Aziatische land voerde namelijk importheffingen in op Australische wijn en dat zint de regering van premier Scott Morrison niet. China beweert dat de wijn door subsidies onder de marktprijs wordt gedumpt.
China was de grootste handelspartner van Australië, maar sinds dat land in 2018 besloot het Chinese bedrijf Huawei te weren bij de aanleg van het 5G-netwerk verslechterde de relatie. De situatie verergerde nadat Morrison had opgeroepen tot een onafhankelijk onderzoek naar de herkomst van het coronavirus in de Chinese stad Wuhan. Daarbij hintten de Australiërs op de mogelijkheid dat dit uit een onderzoekslab zou kunnen zijn ontsnapt.
Meer uit Financieel
HILVERSUM (ANP) - BOVAG-voorzitter Christianne van der Wal vindt het verstandig dat het kabinet maandag met maatregelen komt om de pijn van de prijsstijgingen aan de pomp voor burgers en bedrijven te verzachten. De belangenbehartiger van de autobranche in Nederland snapt wel dat het kabinet niet kiest voor een generieke accijnskorting, zei ze zondag in televisieprogramma WNL Op Zondag.
23 minuten geledenGENÈVE (ANP/DPA) - In Zwitserland merken toerismeorganisaties een terugloop in het aantal buitenlandse gasten door de Iranoorlog. Volgens Schweiz Tourismus annuleerden veel toeristen uit Azië in maart hun reizen, deels omdat vluchten via knooppunten in het Midden-Oosten zoals Dubai werden geschrapt.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland worden dit jaar meer dan duizend treinstations gemoderniseerd en tot 2030 krijgen nog eens honderden stations een opknapbeurt. Dat heeft topvrouw Evelyn Palla van Deutsche Bahn (DB) dit weekend gezegd in Duitse media.
3 uur geledenWENEN (ANP/DPA/AFP) - In Oostenrijk zijn potjes babyvoeding van het merk HiPP vermengd met rattengif. Het gaat vermoedelijk om een afpersingspoging, meldt voedselwaakhond AGES.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De overname van de voormalige Philips-lampendochter Lumileds door het Chinese San'an Optoelectronics gaat niet door. De Amerikaanse waakhond (CFIUS) wilde geen goedkeuring geven om risico's voor de nationale veiligheid van de VS. Vervolgens hebben San'an en diens Maleisische samenwerkingspartner Inari Amertron Berhad laten weten de deal te schrappen.
21 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Door de ontwikkelingen van zaterdag lijkt de situatie in de Straat van Hormuz weer terug bij die van vrijdag vóór 15.00 uur. Dat constateert een woordvoerder van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) nadat Iran had aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten. Ook werd zaterdag duidelijk dat er weer schepen zijn beschoten in de voor de olie- en gasleveringen belangrijke zeestraat.
21 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Tanken is zaterdag weer iets goedkoper geworden. De vraag is wel wat de prijzen aan de pomp na het weekend gaan doen, omdat Iran heeft aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten.
1 dag geleden