Nieuwe klacht bij WTO om conflict tussen China en Australië
PEKING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft Australië aangeklaagd bij Wereldhandelsorganisatie (WTO). Peking vindt strafheffingen die de Australische regering tegen de Volksrepubliek heeft afgekondigd onterecht. Het is al de derde zaak tussen de twee landen die bij de internationale scheidsrechter voor handelsruzies dient. De spanningen tussen China en Australië zijn al lange tijd slecht door conflicten over 5G en het coronavirus.
Australië heft extra hoge belastingen op de import van treinwielen, windmolenpalen en roestvrijstalen gootstenen uit China, omdat die door staatssteun goedkoop op de Australische markt zouden worden gedumpt. China wil zich nu voor de WTO verweren tegen die handelsbelemmeringen.
Australië kondigde eerder deze maand al aan China voor de WTO te slepen. Het Aziatische land voerde namelijk importheffingen in op Australische wijn en dat zint de regering van premier Scott Morrison niet. China beweert dat de wijn door subsidies onder de marktprijs wordt gedumpt.
China was de grootste handelspartner van Australië, maar sinds dat land in 2018 besloot het Chinese bedrijf Huawei te weren bij de aanleg van het 5G-netwerk verslechterde de relatie. De situatie verergerde nadat Morrison had opgeroepen tot een onafhankelijk onderzoek naar de herkomst van het coronavirus in de Chinese stad Wuhan. Daarbij hintten de Australiërs op de mogelijkheid dat dit uit een onderzoekslab zou kunnen zijn ontsnapt.
Meer uit Financieel
SEATTLE (ANP) - Webwinkelconcern Amazon is van plan volgende week een tweede ronde van ontslagen door te voeren als onderdeel van een breder doel om zo'n 30.000 kantoorfuncties te schrappen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Autofabrikant Tesla was donderdag een duidelijke winnaar op de beurs in New York. Beleggers leken vooral positief over nieuws dat het bedrijf begint met het aanbieden van echte Robotaxi-ritten in het Texaanse Austin. Dat wordt gezien als een belangrijke mijlpaal. Verder kondigde topman Elon Musk vanuit Davos aan dat Tesla waarschijnlijk tegen het einde van volgend jaar mensachtige Optimus-robots gaat verkopen aan het grote publiek.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Lingerieketen Hunkemöller hoeft een groep boze investeerders geen inzage te geven in documenten rond de "onteigening" van hun obligaties. De rechter in Amsterdam wees door de investeerders ingediende vorderingen donderdag af en noemde de zaak te prematuur en te speculatief.
2 uur geledenBROOMFIELD (ANP/BLOOMBERG) - LEGO-fans kunnen binnenkort de kenmerkende kleurrijke steentjes van het merk aan hun voeten dragen. De Amerikaanse maker van plastic klompen Crocs is een meerjarige samenwerking aangegaan met de Deense speelgoedfabrikant. Crocs wil dit voorjaar klompen in de vorm van LEGO-steentjes op de markt brengen, in een poging om nieuwe consumenten te trekken.
3 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De beperkingen op particuliere investeringen in de oliesector van Venezuela worden opgeheven. Het Venezolaanse parlement heeft donderdag voor een voorstel daartoe gestemd. Dat lijkt de weg vrij te maken voor de terugkeer van Amerikaanse oliemaatschappijen.
3 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse gamesontwikkelaar Ubisoft heeft donderdag op de beurs in Parijs zijn grootste koersdaling ooit laten zien. Nadat de maker van Assassin's Creed aankondigde dat het gameprojecten zou annuleren, studio's zou sluiten en zijn verwachtingen zou bijstellen, verloren de aandelen bijna 40 procent van hun waarde.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de grote Amerikaanse bank JPMorgan Chase en diens topman Jamie Dimon voor de rechter gedaagd. Hij beschuldigt de bank ervan hem om politieke redenen geen bankdiensten meer te willen aanbieden. Voor dit zogenoemde 'debanken' zou Trump nu miljarden aan compensatie willen.
5 uur geleden