Nieuwe kerncentrale Wit-Rusland kampt al met technische problemen
MINSK (ANP/DPA) - De eerste kerncentrale van Wit-Rusland die vorige week in gebruik werd genomen, kampt nu al met technische problemen. Zondag viel een transformator uit, waardoor de stroomopwekking in de kerncentrale werd stopgezet, zei het Russische staatspersbureau Sputnik dinsdag, verwijzend naar Wit-Russische staatsbronnen.
Het Wit-Russische staatspersbureau Belta meldde maandag dat tests "aantoonden dat elektrotechnische meetapparatuur moet worden vervangen".
De fabriek, gebouwd in samenwerking met het Russische staatsbedrijf Rosatom, bevindt zich op ongeveer 50 kilometer van de hoofdstad van Litouwen, Vilnius. Litouwen heeft bezwaar gemaakt tegen de faciliteit als een mogelijke bedreiging voor het milieu en de veiligheid.
Veiligheidsproblemen
De Litouwse minister van Buitenlandse Zaken Linas Linkevicius zei vorige week, toen de fabriek werd aangesloten op het nationale elektriciteitsnet van Wit-Rusland, dat de faciliteit "onopgeloste veiligheidsproblemen" had.
Rosatom verklaarde dat de kerncentrale, gelegen bij de stad Astravets in de westelijke regio Grodno in Wit-Rusland, voldoet aan alle veiligheidsnormen van het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA).
Rosatom maakte dinsdag bekend dat het in gesprek is met de Wit-Russische autoriteiten om mogelijk nog een kerncentrale in dat land te bouwen.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Zeker vijf mensen zijn in het zuiden van Libanon gedood door Israëlische aanvallen. Dat meldt het Libanese staatspersbureau NNA, dat schrijft dat er in het gebied Nabatiye aanvallen waren met drones, gevechtsvliegtuigen en artillerie. Israël en de Libanese Hezbollahbeweging hadden vrijdag nog ingestemd met een nieuw staakt-het-vuren.
1 uur geledenSYDNEY (ANP) - Australië heeft het eerste geval van H5N1-vogelgriep op het vasteland bevestigd, in een afgelegen gebied in het zuidwesten van het land. Dit maakte minister van Landbouw Julie Collins zaterdag bekend.
4 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky geeft Belarus, een bondgenoot van Rusland, een week de tijd om zijn signaalversterkers in de buurt van de Oekraïense grens weg te halen. Volgens Zelensky gebruikt het buurland die apparatuur om Rusland te helpen bij het uitvoeren van aanvallen op doelwitten in zijn land. "Als ze de apparatuur niet weghalen, dan doen we het zelf."
7 uur geledenBEDFORD (ANP) - Het dodelijke slachtoffer bij het treinongeluk bij het Britse Bedford op vrijdag blijkt de machinist te zijn van een van de twee treinen die op elkaar botsten. Dat heeft de Britse vakbond voor de transportsector, RMT, bevestigd tegen de Britse zender Sky News.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op een luchtmachtbasis in de staat Maryland een speciaal voor hem gemodificeerde Boeing 747 bekeken. Het toestel, een geschenk van Qatar, zal deel uitmaken van de presidentiële vloot Air Force One.
7 uur geledenBEDFORD (ANP) - Bij een treinongeluk bij het Britse Bedford is één dode gevallen. Dat meldt de verkeerspolitie in een statement. Twee treinen botsten vrijdag op elkaar ten noorden van Londen. Meerdere andere mensen raakten gewond.
10 uur geledenBEDFORD (ANP) - Nabij het Britse Bedford, ten noorden van Londen, zijn twee treinen op elkaar gebotst. Dat meldt onder meer de Britse transportpolitie. Volgens de eerste berichten zouden enkele inzittenden ernstige verwondingen hebben opgelopen, schrijft The Telegraph op basis van een getuige.
12 uur geleden