Nieuwe kabinetsploeg aan de slag
DEN HAAG (ANP) - Met de traditionele foto op het bordes achter Paleis Noordeinde is de beëdiging van het nieuwe kabinet afgesloten. Premier Mark Rutte en zijn nieuwe bewindslieden hebben het paleis verlaten, en houden later op de dag hun eerste ministerraad.
Het proces liep, onder meer door corona, anders dan in eerdere jaren. Eerste vicepremier en minister van Financiën Sigrid Kaag ontbrak op de foto, omdat zij in isolatie zit vanwege een coronabesmetting. Tweede vicepremier Wopke Hoekstra (Buitenlandse Zaken) stond in plaats van Kaag aan de linkerkant van koning Willem-Alexander. De ministers hielden onderling ook 1,5 meter afstand.
Tijdens de bordesscène waren sirenes, fluitjes en toeterende auto's te horen. Dit lawaaiprotest was eerder aangekondigd op sociale media. Het meeste lawaai was te horen nadat de bordesfoto al was genomen. Deze werd niet om stipt 12.00 uur geschoten, maar enkele minuten daarvoor. Volgens de Rijksvoorlichtingsdienst was dit niet opzettelijk en is gewoon het programma gevolgd.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Sommige dieren die niet in Nederland horen, mogen worden afgeschoten zonder opdracht van de provincie. Minister Jaimi van Essen (Natuur, D66) heeft daarvoor nieuwe regels gepubliceerd die hij op 1 januari wil laten ingaan. Op een lijst met 23 zogeheten invasieve exoten staan bijvoorbeeld de nijlgans, de wasbeer en de grijze eekhoorn.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten verwacht snel resultaat van een nieuwe Europese coalitie tegen ballistische raketten. "We verwachten eigenlijk binnen een jaar al te kunnen leveren voor een deel van het luchtafweergeschut, en binnen anderhalf jaar voor de meer complexe gevallen", zegt hij tegen het ANP.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland keurt het plan van de Amerikaanse president Donald Trump af om geld te gaan vragen van schepen die door de Straat van Hormuz varen. Dat zegt premier Rob Jetten tegen het ANP. "Van tolheffing kan geen sprake zijn. Dat vinden we echt Europabreed."
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland gaat meedoen aan militaire oefeningen met Oekraïne. Dat zei premier Rob Jetten tegen het ANP na een bijeenkomst van de Coalition of the Willing in Parijs. De oefeningen vinden niet plaats in Oekraïne, maar op grondgebied van de EU, aldus de premier.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) neemt maatregelen bij het aanmeldcentrum van Ter Apel nadat Rode Kruis en VluchtelingenWerk hun werk hier hebben gestaakt om de veiligheid. Asielzoekers die door grote drukte niet kunnen worden toegelaten tot het asielzoekerscentrum hoeven vanaf woensdag niet meer te wachten op het gras en worden in plaats daarvan overdag opgevangen in een pand op het terrein. Het terrein rond het asielzoekerscentrum wordt bovendien uitgeroepen tot veiligheidsrisicogebied, wat preventief fouilleren mogelijk maakt.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Voor de vijfde keer in drie jaar tijd vertrekt een gedeputeerde in de provincie Zuid-Holland. BBB-bestuurder Mariëtte van Leeuwen wordt in de gemeente Den Haag wethouder voor onder meer jeugd en onderwijs. Van Leeuwen is voorgedragen door Hart voor Den Haag, de partij van Richard de Mos.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Richard de Mos, leider van de lokale partij Hart voor Den Haag, wordt opnieuw wethouder in de hofstad. Hij gaat weer deel uitmaken van het Haagse college. Zijn partij, de grootste in de stad, gaat besturen met VVD, CDA en DENK.
1 dag geleden