Nieuwe jaar begonnen met wind en vuurwerk
DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe jaar is begonnen. Hoewel het op veel plekken in Nederland regent en waait, is 2025 in meerdere gemeenten afgetrapt met een vuurwerk- of lichtshow.
Zo kon de grote vuurwerkshow bij de Erasmusbrug in Rotterdam doorgaan. Burgemeester Carola Schouten startte de show met een druk op de knop. In Amsterdam werden wel meerdere vuurwerkshows afgelast door de harde wind. De twee lichtshows op het Museumplein konden wel doorgaan. Op het plein stond ook weer een grote aftelklok.
In Tilburg werd de jaarwisselingsshow vervroegd vanwege de harde wind die was voorspeld. In het Friese Burum werd de vuurwerkshow uitgesteld. In dezelfde gemeente (Noardeast-Fryslân) werden ook meerdere vreugdevuren vervroegd aangestoken, evenals in Scheveningen, Duindorp en Amsterdam.
Ook op televisie waren de laatste minuten tot aan 2025 te volgen. Op NPO 1 begon de aftelklok om 23.50 uur te tellen, voorafgegaan door de oudejaarsconference van cabaretier Pieter Derks. Op de zenders van RTL werd de aftelklok om 23.55 uur aangezet, Talpa had geen klok. Op NPO Radio 2 werd de Top 2000 zoals vrijwel elk jaar afgesloten met het nummer Bohemian Rhapsody van Queen.
In negentien gemeenten is het dit jaar verboden om zelf vuurwerk af te steken. In nog zo'n honderd andere gemeenten geldt voor sommige locaties een afsteekverbod.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De burgemeester van Amsterdam, Femke Halsema, heeft een pro-Palestijnse demonstratie bij de Stopera ontbonden, meldt een ANP-verslaggever ter plaatse. De politie riep de ruim honderd demonstranten op het gebied te verlaten, anders zou er geweld worden gebruikt. De mobiele eenheid was aanwezig om hen weg te drijven, maar heeft niet ingegrepen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Defensieminister en vicepremier Dilan Yeşilgöz (VVD), buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) en minister Rianne Letschert (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, D66) waren woensdagavond bij een herdenking voor de slachtoffers van de aanval van Hamas op Israël. De herdenking vond plaats in een synagoge in Amsterdam en werd georganiseerd door de Israëlische ambassade en het Centraal Joods Overleg.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De komende twee jaar is zo ongeveer alle vrijgekomen ICT-capaciteit bij de Belastingdienst nodig voor de nieuwe vermogenswinstheffing en enkele andere belastingaanpassingen die het kabinet wil doorvoeren. Dat heeft staatssecretaris Eelco Eerenberg woensdag in een debat over de fiscus gezegd. Het kabinet waarschuwde al eerder dat het instellen van een heffing over winst uit spaargeld, aandelen en vastgoed in box 3 veel vraagt van de uitvoeringsorganisatie. "Dat gaat hobbelig worden", zei de D66-bewindsman nog maar eens.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de Tweede Kamer steunt een wet die veroordeelden kan verplichten een alcoholmeter te dragen. Het gaat bijvoorbeeld om mensen die een alcoholverbod hebben gekregen, omdat zij met te veel drank op achter het stuur zaten.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Op openbare plekken door heel Nederland vinden woensdagavond pro-Palestijnse betogingen plaats. Het is woensdag exact drie jaar geleden dat Hamas een grote aanval uitvoerde op Israël, waarbij meer dan 1200 mensen omkwamen. Na die aanval sloeg het Israëlische leger terug, waardoor naar schatting ruim 70.000 mensen in Gaza werden gedood.
3 uur geledenKATWIJK (ANP) - Het herstel van de vorig jaar ingestorte oever van het Valkenburgse Meer laat nog zeker een jaar op zich wachten. Het was de bedoeling dat het bedrijf dat zand wint uit het meer dit najaar een nieuwe waterkering zou aanleggen, maar de voorbereidingen nemen meer tijd in beslag. "Naar verwachting is de waterkering niet eerder dan eind 2027 gerealiseerd", aldus de provincie Zuid-Holland, die het uitstel zegt "te betreuren".
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De komende jaren zullen er flink meer Chinese cyberaanvallen plaatsvinden, verwachten de Militaire Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (MIVD) en de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD). Om organisaties daarvoor te behoeden kwamen de diensten woensdag met een cyberadvies.
3 uur geleden