Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe jaar begonnen met wind en vuurwerk

Nieuwe jaar begonnen met wind en vuurwerk

DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe jaar is begonnen. Hoewel het op veel plekken in Nederland regent en waait, is 2025 in meerdere gemeenten afgetrapt met een vuurwerk- of lichtshow.

Zo kon de grote vuurwerkshow bij de Erasmusbrug in Rotterdam doorgaan. Burgemeester Carola Schouten startte de show met een druk op de knop. In Amsterdam werden wel meerdere vuurwerkshows afgelast door de harde wind. De twee lichtshows op het Museumplein konden wel doorgaan. Op het plein stond ook weer een grote aftelklok.

In Tilburg werd de jaarwisselingsshow vervroegd vanwege de harde wind die was voorspeld. In het Friese Burum werd de vuurwerkshow uitgesteld. In dezelfde gemeente (Noardeast-Fryslân) werden ook meerdere vreugdevuren vervroegd aangestoken, evenals in Scheveningen, Duindorp en Amsterdam.

Ook op televisie waren de laatste minuten tot aan 2025 te volgen. Op NPO 1 begon de aftelklok om 23.50 uur te tellen, voorafgegaan door de oudejaarsconference van cabaretier Pieter Derks. Op de zenders van RTL werd de aftelklok om 23.55 uur aangezet, Talpa had geen klok. Op NPO Radio 2 werd de Top 2000 zoals vrijwel elk jaar afgesloten met het nummer Bohemian Rhapsody van Queen.

In negentien gemeenten is het dit jaar verboden om zelf vuurwerk af te steken. In nog zo'n honderd andere gemeenten geldt voor sommige locaties een afsteekverbod.

Meer uit Binnenland

Politie zoekt zaterdag verder in Overasselt en omgeving

OVERASSELT (ANP) - Ook zaterdag vinden in en nabij Overasselt door de politie zoekacties plaats. Waar precies naar gezocht wordt, is niet bekendgemaakt. De politie laat weten dat ze zichtbaar in de buurt aanwezig is.

1 uur geleden
Regio Rotterdam vreest verkeersinfarct, vraagt hulp werkgevers

ROTTERDAM (ANP) - De regio Rotterdam moet de komende jaren rekening houden met "ongekende verkeersopstoppingen" door onderhoud en vervanging van verouderde infrastructuur. Rijkswaterstaat en Metropoolregio Rotterdam Den Haag spreken van de "grootste onderhoudsopgave ooit". Ze verwachten dat als er niet wordt meegedacht vanuit de werkgevers, het verkeer volledig vast komt te staan.

1 uur geleden
Inzamelactie beveiliger Overasselt haalt 20.000 euro op

OVERASSELT (ANP) - De inzamelingsactie voor de beveiliger die in Overasselt is doodgeschoten, heeft 20.000 euro opgehaald. Het streefbedrag is in de nacht van vrijdag op zaterdag verhoogd naar 22.000 euro.

2 uur geleden
Een gewonde agent Overasselt weer thuis, andere van ic af

OVERASSELT (ANP) - Een van de twee agenten die eerder deze week gewond raakten bij de schietpartij in Overasselt heeft het ziekenhuis verlaten en herstelt momenteel thuis van de verwondingen. De andere agent ligt nog in het ziekenhuis, maar is wel van de intensive care af. Dat zei Sara Cremers, hoofd operatiën van de politie Oost-Nederland in de talkshow Renze. Hoe zijn herstel verder zal gaan, is volgens haar onzeker.

12 uur geleden
Irritatie in Limburgse politiek om geldproblemen vliegveld

MAASTRICHT (ANP) - De aanhoudend slechte financiële situatie van het vliegveld Maastricht Aachen Airport (MAA) leidde vrijdagavond in de Limburgse provinciale politiek tot flinke irritatie tussen gedeputeerde Stephan Satijn (economie) en de Partij voor de Dieren (PvdD). In de provincie bestaan grote zorgen over de miljoenenverliezen van de luchthaven, waarvan de provincie met 60 procent de grootste aandeelhouder is.

12 uur geleden
Tweede dode na bedrijfsongeluk in Zwaag

ZWAAG (ANP) - De persoon die zwaargewond raakte bij een bedrijfsongeval in Zwaag, is overleden. Het gaat om een 40-jarige man uit de Noord-Hollandse plaats, meldt de politie vrijdagavond. Eerder overleed al een andere medewerker van het coatingbedrijf.

13 uur geleden
Burgemeester begrijpt zorgen Overasselt, gaat niet in op kritiek

OVERASSELT (ANP) - Tijdens de inloopbijeenkomst in het Verenigingsgebouw in Overasselt hebben vrijdagavond "hele goede gesprekken" plaatsgevonden. Dat zei burgemeester Joerie Minses na afloop in een korte reactie aan de pers. Op vragen over kritiek van bewoners en op de zorgen die bij hen leven, wilde de burgemeester niet ingaan.

14 uur geleden