
Nieuwe Israëlische luchtaanvallen nabij Damascus en Hama
DAMASCUS (ANP/RTR/AFP/DPA) - Israël heeft vrijdagavond opnieuw luchtaanvallen uitgevoerd op doelen in Syrië, in de omgeving van de steden Damascus en Hama, meldt het Syrische staatspersbureau SANA. De aanvallen worden gezien als een waarschuwing aan het adres van de nieuwe islamitische machthebbers in Syrië.
De afgelopen dagen vonden in Syrië dodelijke gevechten plaats tussen gewapende groepen die gelieerd zijn aan de regering van president Ahmed al-Sharaa en de druzen, een religieuze minderheid in Syrië. Israël zegt de druzen te willen beschermen.
Israël heeft buurland Syrië al vaker aangevallen sinds Al-Sharaa daar in december aan de macht kwam en dictator Bashar al-Assad werd verdreven. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu vertrouwt Al-Sharaa niet, omdat die een jihadistisch verleden heeft.
Het Israëlische leger bevestigde in de nacht van vrijdag op zaterdag dat het een militaire installatie, luchtafweersystemen en raketlanceerinrichtingen in Syrië heeft aangevallen. Eerder op de dag viel Israël ook al een doelwit aan in de buurt van het presidentiële paleis in Damascus.
Het Syrische Observatorium voor de Mensenrechten zegt dat Israël vrijdag in totaal meer dan twintig militaire doelen in Syrië aanviel en dat het daarmee de zwaarste aanvallen waren die Israël dit jaar op zijn buurland heeft uitgevoerd.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn minister van Justitie Pam Bondi zaterdag via sociale media opgedragen zijn politieke vijanden te vervolgen. In een post op Truth Social met de aanhef "Pam" zei hij: "We kunnen niet langer wachten, er moet nu gerechtigheid komen."
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer kondigt volgens omroep BBC zondagmiddag aan dat het Verenigd Koninkrijk de Palestijnse staat erkent. Het VK deelde in juli mee de Palestijnse staat officieel te zullen erkennen als Israël de strijd in Gaza niet zou staken.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De restricties die het Amerikaanse ministerie van Defensie gaat opleggen aan journalisten, worden uit uiteenlopende hoeken bekritiseerd. Zo noemde de Republikeinse afgevaardigde Don Bacon de nieuwe regels "zo dom dat ik bijna niet kan geloven dat dit echt is."
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Iran zal niet meer meewerken met de internationale atoomwaakhond IAEA als het land weer internationale sancties worden opgelegd. Dat zou een streep zetten door de pogingen om weer IAEA-inspecteurs toe te laten, waarschuwt de nationale veiligheidsraad van Iran.
8 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Polen denkt alle Russische drones die vorige week zijn luchtruim binnendrongen te hebben gevonden. De laatste werd gevonden in het noordoosten van het land, zegt het plaatselijke Openbaar Ministerie.
12 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Na recent gemelde schendingen van het NAVO-luchtruim willen Polen en Roemenië snel gaan werken met een Turks luchtafweersysteem. Het gaat om een geavanceerd verkenningssysteem dat Turkije in 2022 heeft gepresenteerd en Merops heet (Multispectral Extended Range Optical Sight). Het Duitse persbureau dpa meldt dat er "met hulp van Oekraïne" trainingen met het Turkse systeem worden georganiseerd.
15 uur geledenGAZA-STAD (ANP/DPA) - Het Israëlische offensief in Gaza-stad heeft zaterdag tientallen levens gekost. Hulpverleners melden dat minstens 31 doden zijn gevallen in de stad. In de hele Gazastrook zouden 47 mensen zijn gedood op zaterdag.
16 uur geleden