Nieuwe Iraanse aanvallen op Israël
JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Op verschillende plekken in Israël worden Iraanse aanvallen gemeld. Zo rapporteren AFP-journalisten dat in Jeruzalem explosies klinken. Ook elders in Centraal-Israël en nabij Tel Aviv worden aanvallen gesignaleerd. Volgens het Israëlische leger zijn de raketten "geïdentificeerd" en wordt gewerkt om deze uit te schakelen. Een lokaal Telegramkanaal meldt dat het kantoor van premier Benjamin Netanyahu doelwit zou zijn geweest. Volgens een journalist van The Times of Israel is er nog geen schade gemeld.
Eerder meldde Frankrijk dat bij Iraanse aanvallen op een Frans-Emiraatse basis nabij Abu Dhabi materiële schade was geleden. Voor zover bekend maken de Verenigde Staten geen gebruik van deze basis, Camp de la Paix. Wel is het een uitvalsbasis voor de Franse marine.
Qatar liet weten dat Iran civiele doelen op zijn grond aanvalt, waaronder een luchthaven. Die wordt naar verluidt ook gebruikt door de Qatarese luchtmacht. De aanvallen kunnen volgens Qatar "niet onbeantwoord" blijven.
Meer uit Buitenland
LOS ANGELES (ANP/RTR) - Een rechter in Los Angeles heeft een verzoek afgewezen om de stemmen van 20.000 mensen in Californië voorlopig niet mee te tellen in de midterms. Het ministerie van Justitie had daarom gevraagd, omdat de regering van president Donald Trump beweert dat het gaat om mensen die waarschijnlijk geen staatsburgers zijn.
38 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft contact gezocht met de Iraanse veiligheidschef. Volgens The Wall Street Journal was dat om de vredesbesprekingen nieuw leven in te proberen te blazen. President Donald Trump bevestigt het contact, maar zegt dat Iran hulp nodig heeft met medische voorraden en ontkent dat er onderhandelingen zijn.
2 uur geledenURDA (ANP) - Nog 53 mensen liggen in ziekenhuizen in Spanje na het dodelijke treinongeluk ten zuiden van Madrid op woensdagochtend, meldt de Spaanse krant El País. 56 mensen zijn inmiddels ontslagen uit ziekenhuizen.
2 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-presidentskandidaat Flávio Bolsonaro noemt zichzelf 'de werkelijk gekozen president van Brazilië', zo schrijft hij in een statement. Hij verloor zondag de presidentsverkiezingen in zijn land en weigerde gehoor te geven aan het rechterlijk bevel om in Brazilië te blijven. Eerder op woensdag landde hij in de Amerikaanse staat Florida.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump eist dat de Democratische kandidaat voor de Senaat in Alaska, Mary Peltola, zich terugtrekt uit de verkiezingen. Dat schrijft hij op Truth Social. Dat doet Trump na een artikel van de New York Times waarin staat dat haar medewerkers maandenlang bezig zijn geweest met het werven van kandidaten om de Republikeinse kandidaat Dan S. Sullivan dwars te zitten. Ze zouden ook betrokken zijn geweest bij het kandidaat stellen van iemand met dezelfde naam: Dan J. Sullivan.
8 uur geledenMADRID (ANP) - De verkeersleider die betrokken was bij het dodelijke treinongeluk woensdagochtend in Spanje, is ondervraagd door de Guardia Civil. Dat schrijft de Spaanse nieuwssite Demócrata. Bij die treincrash ten zuiden van Madrid kwamen voor zover bekend 68 mensen om het leven. Tientallen inzittenden raakten gewond, sommige van hen ernstig.
9 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Alvin Hellerstein, de rechter die de zaak tegen de door de VS gevangengenomen Venezolaanse president Nicolás Maduro overziet, is overleden. Dat meldt onder meer The New York Times. Hellerstein werd 92 jaar. Volgens de krant is niet duidelijk wat Hellersteins dood voor invloed zal hebben op het verloop van de zaak-Maduro.
9 uur geleden