Nieuwe humanitaire steun EU aan Congo
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie geeft voor 60 miljoen euro nieuwe humanitaire steun aan de Democratische Republiek Congo (DRC). Als het nodig is, voert de Europese Unie de noodhulp op, maakte de Europese Commissie dinsdag bekend.
Het gaat dan vooral om hulp aan de ontheemde bevolkingsgroepen in en rond de stad Goma.
Bij de eerste humanitaire hulp van dit jaar gaat het onder meer om onderdak, voedsel, schoonwatersystemen en onderwijs voor de meest kwetsbare kinderen die door het opgelaaide conflict worden getroffen.
Met de 60 miljoen euro van dinsdag komt de totale humanitaire hulp van de EU aan de DRC uit op meer dan 272 miljoen euro sinds begin 2023, meldt de Europese Commissie. Daarnaast verzorgt de Europese Unie humanitaire hulpvluchten die vrachten naar het oosten van de DRC brengen.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/DPA) - Iran heeft zaterdagochtend raketten afgevuurd op Israël, zo meldde het Israëlische leger. Eerder in de nacht waren er ook al herhaaldelijk meldingen van Iraanse raketaanvallen.
33 minuten geledenCAÏRO (ANP/AFP) - De ministers van Buitenlandse Zaken van de Arabische Liga houden zondag spoedoverleg over de luchtaanvallen op lidstaten aan de Perzische Golf. Hossam Zaki van de liga zei dat de spoedbijeenkomst een videoconferentie is en werd aangevraagd door Egypte, Jordanië, Koeweit, Oman en Qatar.
54 minuten geledenDOHA (ANP/AFP) - De Qatarese luchtvaartautoriteit meldt dat de Golfstaat het luchtruim gedeeltelijk gaat heropenen voor beperkt luchtverkeer. Qatar sloot het luchtruim nadat Iran was begonnen met vergeldingsaanvallen na Amerikaans-Israëlische aanvallen vorige week.
2 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Journalisten van het Franse persbureau AFP melden dat er explosies te horen zijn in Dubai en in de hoofdstad van Bahrein, Manama.
2 uur geledenCHARKIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft zaterdagochtend vroeg een landelijk luchtalarm afgekondigd, nadat bij Russische aanvallen zeker drie doden vielen in de regio Charkiv.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - De Russische president Vladimir Poetin heeft zijn ambtgenoot in Teheran, Masoud Pezeshkian, tijdens een telefoongesprek verzekerd van de solidariteit van Rusland.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse minister van Financiën, Scott Bessent, heeft tijdens een interview met de Amerikaanse zender Fox Business gezegd dat vannacht "de grootste bombardementscampagne" zal plaatsvinden.
4 uur geleden