Nieuwe humanitaire steun EU aan Congo
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie geeft voor 60 miljoen euro nieuwe humanitaire steun aan de Democratische Republiek Congo (DRC). Als het nodig is, voert de Europese Unie de noodhulp op, maakte de Europese Commissie dinsdag bekend.
Het gaat dan vooral om hulp aan de ontheemde bevolkingsgroepen in en rond de stad Goma.
Bij de eerste humanitaire hulp van dit jaar gaat het onder meer om onderdak, voedsel, schoonwatersystemen en onderwijs voor de meest kwetsbare kinderen die door het opgelaaide conflict worden getroffen.
Met de 60 miljoen euro van dinsdag komt de totale humanitaire hulp van de EU aan de DRC uit op meer dan 272 miljoen euro sinds begin 2023, meldt de Europese Commissie. Daarnaast verzorgt de Europese Unie humanitaire hulpvluchten die vrachten naar het oosten van de DRC brengen.
Meer uit Buitenland
BUNIA (ANP/RTR) - De ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo (DRC) groeit "exponentieel", zegt een vertegenwoordiger van de Verenigde Naties. Volgens de laatste cijfers zijn er ruim 2500 mensen aan overleden en meer dan 5000 mensen besmet geraakt met het virus.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP/AFP) - De voorzitter van het Internationaal Strafhof (ICC), Tomoko Akane, zegt niet verrast te zijn dat de Verenigde Staten haar deze week op de sanctielijst hebben gezet. Wel waarschuwt de Japanse topjuriste in haar eerste reactie dat dit soort maatregelen een gevaar kunnen zijn voor de internationale rechtsorde.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne wil toestemming van techmiljardair Elon Musk om drones uit te rusten met Starlink, meldt de Financial Times op basis van bronnen. Drones die gebruikmaken van de technologie van zijn bedrijf SpaceX kunnen daardoor makkelijker contact houden over langere afstanden en zo aanvallen tot zo'n 200 kilometer over de grens uitvoeren.
2 uur geledenTHUSIS (ANP) - In het Oost-Zwitserse Thusis is een brand uitgebroken in een restaurant. Volgens de politie zijn er acht mensen gewond geraakt, van wie twee ernstig. Vijf mensen zijn nog vermist.
3 uur geledenTABAKY (ANP/RTR) - Een grensovergang tussen Oekraïne en Moldavië is in de nacht van donderdag op vrijdag geraakt door Russische drones, zeggen de Oekraïense grensautoriteiten. Of er schade is of gewonden vielen, is niet duidelijk.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een chartervliegtuig is neergestort nabij een afgelegen radarstation in het westen van Alaska. Er zaten acht mensen aan boord die allemaal omkwamen, melden de Amerikaanse strijdkrachten.
5 uur geledenCANBERRA (ANP/AFP/RTR) - In Australië is een 27-jarige man aangeklaagd voor een poging tot spionage. Hij zou hebben geprobeerd Rusland te informeren over militaire activiteiten van Oekraïne. Dat meldt de Australische politie vrijdag.
5 uur geleden