
Nieuwe game 'Wukong' stuwt vraag naar PlayStations in China
HANGZHOU (ANP/BLOOMBERG) - De nieuwe game Black Myth: Wukong heeft in China geleid tot flink meer vraag naar Sony's PlayStation 5. Dat is opvallend, omdat mobiel gamen meestal de boventoon voert in het land. Maar Chinezen lijken warm te lopen voor Wukong, dat is ontwikkeld door het Chinese gamebedrijf Game Science.
Wukong kwam uit op 20 augustus voor de pc en PlayStation. In de week voorafgaand aan de lancering zag de Chinese webwinkelgigant Alibaba de verkoop van de PlayStation 5 verdubbelen ten opzichte van dezelfde periode een jaar eerder. Financieel persbureau Bloomberg spreekt van "een zeldzame gebeurtenis": Sony probeert al jaren meer voet aan de grond te krijgen in China.
Wukong is een actiegame gebaseerd op de klassieke roman 'Reis naar het Westen' uit de zestiende eeuw. Gamers spelen als de apenkoning Sun Wukong, een van de hoofdpersonen in het verhaal.
De game lijkt al een succes. Kort na de lancering werd het spel wereldwijd gelijktijdig door ruim 2,2 miljoen mensen gespeeld op pc-gameplatform Steam. Dat was het hoogste aantal ooit. In hoeverre het spel ook op de spelcomputer populair is, los van de run op PlayStation 5's in China, is nog niet inzichtelijk gemaakt.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Vertrekkend president van De Nederlandsche Bank (DNB) Klaas Knot heeft in een interview met NRC kritiek geuit op het plan om de termijn van zijn opvolgers in te korten. Onlangs werd DNB-hoofdeconoom Olaf Sleijpen voor een periode van zeven jaar aangewezen als nieuw centralebankhoofd. Maar daarbij opende demissionair minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) tevens de discussie om de termijn in de toekomst te verkorten tot vijf jaar.
20 minuten geledenBEAVERTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Sportkledingfabrikant Nike heeft zijn omzet en winst afgelopen kwartaal verder zien terugvallen. De vorig jaar aangetreden topman Elliott Hill blijft proberen de weg omhoog terug te vinden na misstappen bij Nike in de afgelopen jaren, waaronder een mislukte terugtrekking uit groothandelspartnerschappen en een te grote nadruk op lifestyleschoenen. Zijn inspanningen worden echter belemmerd door zwakke bestedingen in veel landen en stevige concurrentie.
32 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Achteraf betalen via afbetaalapps, ook wel bekend als 'buy now, pay later', wordt inmiddels veel gebruikt in Nederland. Volgens nieuw onderzoek in opdracht van ING gebruikt ongeveer een op de drie mensen weleens deze betaalmethode. In sommige gevallen leidt dit ook tot problemen, constateert de bank.
52 minuten geledenCUPERTINO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Apple heeft Brussel aangeboden zijn App Store grondig te herzien om de Europese mededingingsautoriteiten tevreden te stellen. Daarmee wil het Amerikaanse techconcern een nieuwe boete vermijden, nadat Europese toezichthouders in april al een geldstraf van 500 miljoen euro oplegden voor het overtreden van de wet digitale markten (Digital Markets Act).
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal afgegeven bouwvergunningen voor woningen is in de eerste vijf maanden van dit jaar gedaald tot 33.000, maakte het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) bekend. In dezelfde periode vorig jaar werden voor de bouw van 38.000 nieuwe woningen vergunningen afgegeven.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal windmolens op het land in Nederland is in minder dan tien jaar met 61 procent gestegen tot 3553. Sinds 2020 kwamen er ook honderden enorme windturbines van boven de 200 meter bij, heeft het Kadaster becijferd.
1 uur geledenBEAVERTON (ANP/BLOOMBERG) - Sportkledingfabrikant Nike heeft zijn omzet en winst afgelopen kwartaal verder zien terugvallen. De vorig jaar aangetreden topman Elliott Hill blijft proberen de weg omhoog terug te vinden na misstappen bij Nike in de afgelopen jaren, waaronder een mislukte terugtrekking uit groothandelspartnerschappen en een te grote nadruk op lifestyleschoenen. Zijn inspanningen worden echter belemmerd door zwakke bestedingen in veel landen en stevige concurrentie.
8 uur geleden