Nieuwe evacuaties in Russische stad Orenburg na overstromingen
ORENBURG (ANP/AFP) - De overstromingen in de Russische stad Orenburg zijn "kritiek" geworden, meldt burgemeester Sergej Salmin. Hij heeft opdracht gegeven voor "massa-evacuaties" omdat het waterpeil in de rivier Oeral blijft stijgen.
De Oeral en andere rivieren in Rusland en Kazachstan zijn recent buiten hun oevers getreden. Dat komt doordat de temperaturen snel stijgen en als gevolg daarvan sneeuw en ijs snel smelten. Ook heeft het op sommige plekken flink geregend. Orenburg is het zwaarst getroffen in Rusland. De zuidwestelijke stad staat nu grotendeels onder water.
"Sirenes luiden in de stad. Dit is geen oefening", aldus de burgemeester van Orenburg op Telegram. "Massa-evacuaties zijn op komst. De situatie is kritiek, verdoe geen tijd." Inwoners van verschillende districten hebben de opdracht gekregen te vertrekken. Het is niet duidelijk om hoeveel personen het precies gaat. Orenburg telt zo'n 550.000 inwoners. Eerder werd bekend dat 7700 mensen in de stad waren geëvacueerd.
Het aantal evacués in heel Rusland lag eerder rond de 10.000. In buurland Kazachstan zijn meer dan 96.000 mensen geëvacueerd. Daar zijn het westen en noorden vooral hard getroffen door overstromingen. Daar zet de stad Petropavlovsk, waar 200.000 mensen wonen, zich schrap voor het hoogtepunt van de overstromingen.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, gaat naar verwachting op 12 juni een beursgang maken op de technologiebeurs Nasdaq. Dat meldden bronnen met kennis van de zaak aan persbureau Reuters.
21 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Een rechtbankjury heeft opnieuw geen overeenstemming weten te bereiken in een zaak tegen de gevallen filmmagnaat Harvey Weinstein. Het proces eindigde daarmee in een zogenoemde 'mistrial', ofwel een mislukt proces.
35 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Israël en Libanon hebben hun staakt-het-vuren met 45 dagen verlengd, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Delegaties uit beide landen onderhandelden donderdag en vrijdag in Washington, dat optrad als bemiddelaar.
53 minuten geledenCANNES (ANP) - John Travolta heeft vrijdag op het filmfestival van Cannes een ere-Palm ontvangen. De Amerikaanse acteur werd op het podium verrast met de prijs door festivaldirecteur Thierry Frémaux.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Andy Burnham, de man die vaak wordt genoemd als mogelijke opvolger van de Britse premier Keir Starmer, mag van zijn partij meedoen aan een tussentijdse verkiezing voor een zetel in het parlement, meldt de BBC. Dat is een eerste stap naar een mogelijke machtsovername door de populaire burgemeester van Manchester.
2 uur geledenBEIJING (ANP) - De Chinese president Xi Jinping heeft de uitnodiging van de Amerikaanse president Donald Trump geaccepteerd en gaat dit najaar op bezoek in de Verenigde Staten. Dat meldt het Chinese staatspersbureau Xinhua.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische regeringscoalitie touwtrekt opnieuw over de NAVO-afspraak om meer uit te geven aan defensie. Twee regeringspartijen willen meer tijd nemen om zo harde bezuinigingen elders te voorkomen. Defensieminister Theo Francken is bang dat België opnieuw "de grootste freerider van de NAVO" wordt.
4 uur geleden