Nieuwe evacuaties in Russische stad Orenburg na overstromingen
ORENBURG (ANP/AFP) - De overstromingen in de Russische stad Orenburg zijn "kritiek" geworden, meldt burgemeester Sergej Salmin. Hij heeft opdracht gegeven voor "massa-evacuaties" omdat het waterpeil in de rivier Oeral blijft stijgen.
De Oeral en andere rivieren in Rusland en Kazachstan zijn recent buiten hun oevers getreden. Dat komt doordat de temperaturen snel stijgen en als gevolg daarvan sneeuw en ijs snel smelten. Ook heeft het op sommige plekken flink geregend. Orenburg is het zwaarst getroffen in Rusland. De zuidwestelijke stad staat nu grotendeels onder water.
"Sirenes luiden in de stad. Dit is geen oefening", aldus de burgemeester van Orenburg op Telegram. "Massa-evacuaties zijn op komst. De situatie is kritiek, verdoe geen tijd." Inwoners van verschillende districten hebben de opdracht gekregen te vertrekken. Het is niet duidelijk om hoeveel personen het precies gaat. Orenburg telt zo'n 550.000 inwoners. Eerder werd bekend dat 7700 mensen in de stad waren geëvacueerd.
Het aantal evacués in heel Rusland lag eerder rond de 10.000. In buurland Kazachstan zijn meer dan 96.000 mensen geëvacueerd. Daar zijn het westen en noorden vooral hard getroffen door overstromingen. Daar zet de stad Petropavlovsk, waar 200.000 mensen wonen, zich schrap voor het hoogtepunt van de overstromingen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft gebeld met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en met afgevaardigden van Hezbollah, schrijft hij op Truth Social. Hij zegt dat er geen Israëlische troepen naar Beiroet gaan en dat Hezbollah heeft ingestemd om geen aanvallen op Israël uit te voeren.
17 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde dreigt "nieuwe fronten" te openen vanwege het Israëlische offensief in Libanon. "Iran beschouwt het overschrijden van de rode lijnen in Libanon en Gaza als een directe oorlogsverklaring", citeert de Iraanse staatstelevisie uit een verklaring.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Iran niet had laten weten dat het diplomatieke overleg wordt opgeschort. "Het betekent niet dat we daar overal bommen gaan gooien", zei hij tegen het Amerikaanse NBC News. "We houden de blokkade in stand."
1 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz wil met andere Europese leiders werken aan een betere relatie met Donald Trump, in aanloop naar de NAVO-top in juli. Ingewijden melden aan persbureau Bloomberg dat hij later deze maand een overleg heeft gepland in Berlijn.
2 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Inwoners van de Keniaanse plaats Nanyuki zijn de straat opgegaan om te protesteren tegen de geplande komst van een quarantainecentrum voor Amerikanen die zijn blootgesteld aan het dodelijke ebolavirus. Op beelden is te zien dat zich een honderdtal demonstranten heeft verzameld, maar omwonenden zeggen dat veel meer mensen hebben meegedaan aan het protest.
2 uur geledenBEIROET (ANP/DPA/RTR) - Inwoners van de zuidelijke buitenwijken van de Libanese hoofdstad Beiroet ontvluchten hun woonplaats uit angst voor Israëlische aanvallen. Het Libanese leger heeft troepen ingezet om het verkeer in goede banen te leiden.
3 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Britse regering heeft opnieuw documenten vrijgegeven over de benoeming van Peter Mandelson tot ambassadeur in de Verenigde Staten. Het gaat onder meer om e-mails en andere tekstberichten die binnen de overheid circuleerden.
4 uur geleden