Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe Eurocommissaris wil 'open discussie' over pulsvissen

Nieuwe Eurocommissaris wil 'open discussie' over pulsvissen

BRUSSEL (ANP) - De beoogde nieuwe Eurocommissaris voor visserij wil "een open discussie" over de tot onvrede van Nederland verboden pulsvisserij en andere vernieuwende vismethodes. "Ik zal niet dogmatisch in benadering zijn", verzekerde aspirant-EU-commissaris Costas Kadis woensdag.

Nederland liep voorop met pulsvissen, dat minder brandstof kost en volgens voorstanders beter is voor het onderwaterleven. Platvis wordt daarbij niet met verwoestende kettingen opgeschrikt om in het net te zwemmen, maar met kleine stroomstootjes. Maar Nederland overspeelde zijn hand, wekte weerstand en moest slikken dat de EU de veelbelovende vistechniek in 2018 verbood.

De Cyprioot Kadis werd woensdag gepolst door SGP-Europarlementariër Bert-Jan Ruissen en BBB'er Sander Smit of hij anders denkt over het verbod. De gepromoveerd bioloog, die in een urenlange hoorzitting het Europees Parlement moest overtuigen dat hij de juiste man is om visserijcommissaris te worden in het nieuwe dagelijks bestuur van de EU, zei niet dat hij van het verbod af wil. Maar hij wil over nieuwe technieken wel een open gesprek voeren. En daarbij zijn vergroening en het verminderen van bijvangst - volgens voorvechters sterke punten van de puls - voor Kadis belangrijk.

Meer uit Binnenland

Baby in opvang Ter Apel door ongeval overleden

TER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is donderdag een baby van nog geen jaar oud overleden. Dat bevestigt het OM naar aanleiding van berichtgeving door Dagblad van het Noorden. Volgens een woordvoerder van het OM gaat het om een "noodlottig ongeval" en vindt er geen strafrechtelijk onderzoek plaats.

6 uur geleden
Actie Greenpeace in hoofdgebouw Lelystad Airport voorbij

LELYSTAD (ANP) - De politie heeft vrijdagavond een eind gemaakt aan de bezetting van het hoofdgebouw van Lelystad Airport. Ongeveer twintig activisten van Greenpeace begonnen de actie donderdagochtend om 7.00 uur en verbleven sindsdien in het gebouw.

7 uur geleden
Arie Kievit wint Zilveren Camera voor foto's rellen op Malieveld

HILVERSUM (ANP) - Arie Kievit heeft dit jaar de Zilveren Camera gewonnen. De fotograaf kreeg de belangrijke prijs voor fotojournalistiek in Nederland voor zijn fotoserie van de rellen na een demonstratie voor strenger asielbeleid. Kievit ontving de prijs vrijdag in Hilversum uit handen van Tweede Kamervoorzitter Thom van Campen. Hij maakte de serie in opdracht van de Volkskrant.

10 uur geleden
Man aangehouden die onbedoeld toegang kreeg tot politiedocumenten

RIDDERKERK (ANP) - De politie heeft donderdag een man aangehouden in Ridderkerk die onbedoeld toegang had gekregen tot politiedocumenten. Hij werd opgeroepen deze documenten terug te geven, maar gaf daaraan geen gehoor. Daarop is hij aangehouden wegens computervredebreuk.

10 uur geleden
Kabinet trekt 2 miljoen uit voor terugvinden Oekraïense kinderen

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet trekt dit jaar 2 miljoen euro extra uit voor het opsporen van Oekraïense kinderen die zijn meegenomen naar Rusland. Het geld wordt beschikbaar gesteld aan de VN en wordt volgens staatssecretaris Aukje de Vries (Ontwikkelingshulp, VVD) ook gebruikt om psychosociale hulp te geven.

11 uur geleden
Advocaat: uitspraak rechtbank over Stint 'terecht en zuiver'

DEN BOSCH (ANP) - De uitspraak van de rechtbank in Den Bosch in de zaak rond het dodelijke ongeluk met de Stint is een "zeer terechte en heel zuivere", zei advocaat Geert-Jan Knoops vrijdag. De rechtbank sprak zijn cliënten, de twee Stintondernemers die door het Openbaar Ministerie strafrechtelijk aansprakelijk zijn gesteld voor het ongeval, vrij.

11 uur geleden
Martini Ziekenhuis Groningen stelt operaties uit om griepgolf

GRONINGEN (ANP) - Het Martini Ziekenhuis in Groningen heeft besloten ongeveer twintig operaties af te zeggen die vrijdag en komende maandag gepland waren. Als gevolg van ziekte door griep is er minder personeel beschikbaar in het ziekenhuis.

11 uur geleden