Nieuwe Eurocommissaris wil 'open discussie' over pulsvissen
BRUSSEL (ANP) - De beoogde nieuwe Eurocommissaris voor visserij wil "een open discussie" over de tot onvrede van Nederland verboden pulsvisserij en andere vernieuwende vismethodes. "Ik zal niet dogmatisch in benadering zijn", verzekerde aspirant-EU-commissaris Costas Kadis woensdag.
Nederland liep voorop met pulsvissen, dat minder brandstof kost en volgens voorstanders beter is voor het onderwaterleven. Platvis wordt daarbij niet met verwoestende kettingen opgeschrikt om in het net te zwemmen, maar met kleine stroomstootjes. Maar Nederland overspeelde zijn hand, wekte weerstand en moest slikken dat de EU de veelbelovende vistechniek in 2018 verbood.
De Cyprioot Kadis werd woensdag gepolst door SGP-Europarlementariër Bert-Jan Ruissen en BBB'er Sander Smit of hij anders denkt over het verbod. De gepromoveerd bioloog, die in een urenlange hoorzitting het Europees Parlement moest overtuigen dat hij de juiste man is om visserijcommissaris te worden in het nieuwe dagelijks bestuur van de EU, zei niet dat hij van het verbod af wil. Maar hij wil over nieuwe technieken wel een open gesprek voeren. En daarbij zijn vergroening en het verminderen van bijvangst - volgens voorvechters sterke punten van de puls - voor Kadis belangrijk.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - Vanaf zondagmiddag geldt stapsgewijs in het hele land code geel vanwege sneeuw en gladheid. Het KNMI verwacht dat het als eerste gaat sneeuwen in het zuidwesten, daarna volgt de rest van het land. Het weerinstituut waarschuwt voor een sneeuwdek waardoor gladheid kan ontstaan. In de loop van de avond gaat het vanaf het zuidwesten dooien, maar in het noordoosten kan het volgens het KNMI nog tot in de nacht naar maandag glad zijn.
29 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Het treinverkeer rond Utrecht heeft nog een groot deel van zaterdag te maken met verstoringen door de bovenleiding die vrijdag kapotging. Onder meer tussen Utrecht en Den Bosch en tussen Utrecht en Arnhem rijden veel minder treinen. Spoorbeheerder ProRail verwacht dat de hinder tot zeker 15.30 uur duurt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De snelle opmars van kunstmatige intelligentie (AI) zal in Nederland bijdragen aan een langdurige ontslaggolf. Daarvoor waarschuwt Ingrid Thijssen in een interview met De Telegraaf bij haar afscheid als voorzitter van werkgeversorganisatie VNO-NCW. Volgens haar gaat AI op grote schaal banen veranderen en doen verdwijnen, terwijl Nederland daar nog onvoldoende op is voorbereid.
6 uur geledenTER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is donderdag een baby van nog geen jaar oud overleden. Dat bevestigt het OM naar aanleiding van berichtgeving door Dagblad van het Noorden. Volgens een woordvoerder van het OM gaat het om een "noodlottig ongeval" en vindt er geen strafrechtelijk onderzoek plaats.
13 uur geledenLELYSTAD (ANP) - De politie heeft vrijdagavond een eind gemaakt aan de bezetting van het hoofdgebouw van Lelystad Airport. Ongeveer twintig activisten van Greenpeace begonnen de actie donderdagochtend om 7.00 uur en verbleven sindsdien in het gebouw.
14 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Arie Kievit heeft dit jaar de Zilveren Camera gewonnen. De fotograaf kreeg de belangrijke prijs voor fotojournalistiek in Nederland voor zijn fotoserie van de rellen na een demonstratie voor strenger asielbeleid. Kievit ontving de prijs vrijdag in Hilversum uit handen van Tweede Kamervoorzitter Thom van Campen. Hij maakte de serie in opdracht van de Volkskrant.
17 uur geledenRIDDERKERK (ANP) - De politie heeft donderdag een man aangehouden in Ridderkerk die onbedoeld toegang had gekregen tot politiedocumenten. Hij werd opgeroepen deze documenten terug te geven, maar gaf daaraan geen gehoor. Daarop is hij aangehouden wegens computervredebreuk.
17 uur geleden