
Nieuwe EU-steun voor Oekraïne
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie leent 500 miljoen euro aan Oekraïne om economische stabiliteit en structurele hervormingen in het land te bevorderen. Ook stelt de EU 1,2 miljard euro beschikbaar aan gunstige leningen voor de bestrijding van het coronavirus.
De EU heeft sinds 2014 al 3,8 miljard euro in zogeheten macro-financiële bijstandsprogramma’s gestoken die meer welvaart en stabiliteit in het land moeten brengen. De uitbetalingen zijn gekoppeld aan allerlei voorwaarden. Zo moet de strijd tegen corruptie en witwassen worden opgevoerd.
Meer uit Buitenland
SYDNEY (RTR/ANP) - Het zuidoosten van Australië is donderdag getroffen door stortregens die tot overstromingen leiden. Meerdere plaatsen in de staat New South Wales hebben te maken met flinke wateroverlast. Daarbij is zeker een dode gevallen. Hulpdiensten vonden het lichaam van een man nadat zijn huis was overstroomd.
28 minuten geledenWASHINGTON (AFP/ANP) - De rechtszaken die in de nasleep van de Black Lives Matter-protesten zijn aangespannen tegen politiekorpsen in de Amerikaanse staten Kentucky en Minnesota worden stopgezet. Dat maakte het Amerikaanse ministerie van Justitie woensdag bekend.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/DPA/RTR) - De Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa heeft over zijn ontmoeting met zijn ambtgenoot Donald Trump gezegd dat alles goed is verlopen. Hij vindt de ontmoeting geslaagd en wil zich richten op zaken in het belang van zijn land tijdens het bezoek aan de VS.
5 uur geledenJERUZALEM/CAÏRO (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische leger heeft naar eigen zeggen woensdag honderd vrachtwagens met hulpgoederen toegelaten tot de Gazastrook. Het gaat volgens de strijdkrachten om onder meer ladingen meel, babyvoeding en medische hulpgoederen.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - De Belgische autoriteiten hebben het Europese Parlement om ontheffing gevraagd van de immuniteit van vijf Europarlementariërs vanwege een onderzoek naar corrupte praktijken rond de Chinese techgigant Huawei. Dat maakte de voorzitter van het EP, Roberta Metsola, bekend.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - VN-chef António Guterres van de Verenigde Naties heeft de waarschuwingsschoten die Israëlische militairen losten bij een bezoek van diplomaten aan de Westelijke Jordaanoever "onacceptabel" genoemd. Volgens Guterres is het duidelijk dat er nooit op diplomaten mag worden gevuurd die hun werk doen.
8 uur geledenGENEVE (ANP/RTR) - De hulpgoederen die deze week naar de Gazastrook zijn gebracht, zijn nog niet verdeeld. Een woordvoerder van de Verenigde Naties zegt dat dit komt doordat Israël de VN alleen toegang geeft via een onveilige route.
8 uur geleden