Nieuwe EU-sancties voor Wit-Rusland op komst
BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie werkt aan een nieuwe reeks strafmaatregelen voor Wit-Rusland. Dat vierde sanctiepakket moet binnen een paar weken klaar zijn, zegt EU-buitenlandchef Josep Borrell.
De EU heeft eerder al tientallen Wit-Russen bestraft voor de oneerlijk verlopen verkiezingen van augustus en het neerslaan van de protesten die daarop volgden. Maar het regime in Minsk geeft vooralsnog geen krimp. Oppositieleiders als Svetlana Tichanovskaja dringen aan op hardere maatregelen.
"We werken aan het volgende sanctiepakket, waarvan ik hoop dat het de komende weken wordt aangenomen", zei Borrell na overleg met de buitenlandministers van de EU. Dat zou tot vijftig mensen kunnen treffen, zeggen diplomaten tegen persbureau Reuters.
De unie moet sancties als een inreisverbod en het bevriezen van Europese tegoeden altijd zorgvuldig onderbouwen. Anders kunnen gestraften naar de Europese rechter stappen om ze ongedaan te maken. De Europese Commissie werkt ondertussen aan een hulpplan voor de Wit-Russische bevolking en komt daar binnenkort mee, zei Tichanovskaja na overleg met Brussel.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Belgische overheid doet berichtenapps WhatsApp en Messenger in de ban voor ambtenaren en militairen. In plaats daarvan is er voor de overheidsapp Beam gekozen. Die moeten ongeveer 750.000 ambtenaren en militairen gaan gebruiken ter vervanging van veelgebruikte berichtenapps. Dat meldt de Belgische krant De Standaard woensdag.
3 minuten geledenPARIJS/JERUZALEM (ANP/RTR) - Het Israëlische leger heeft erkend eerder deze maand met een tank een positie van de VN-macht in Libanon, UNIFIL, te hebben beschoten. Daarbij raakten Ghanese blauwhelmen gewond.
57 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse autoriteiten waarschuwen voor de personeelsproblemen die ontstaan door de aanhoudende shutdown van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid. "Als dit zo doorgaat, is het geen overdrijving om te suggereren dat we mogelijk letterlijk luchthavens moeten sluiten, vooral de kleinere", zei topbestuurder Adam Stahl van transportveiligheidsdienst TSA bij Fox News.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - De dood van de invloedrijke Ali Larijani is geen fatale klap voor het Iraanse regime. Dat zei de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi tegen nieuwszender Al Jazeera. Het land heeft volgens Araghchi een solide politiek systeem dat niet wordt beïnvloed door de aanwezigheid of afwezigheid van een bepaalde persoon.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ongeveer 4,9 miljoen kinderen zijn in 2024 gestorven voordat ze hun vijfde verjaardag bereikten, volgens nieuwe schattingen van de Verenigde Naties. Dit duidt erop dat de vooruitgang bij het terugdringen van de kindersterfte dat jaar stagneerde. En dat terwijl de wereldwijde bezuinigingen op ontwikkelingshulp van 2025 nog geen rol speelden.
5 uur geledenBEIROET (ANP) - Twee Israëlische aanvallen in het centrum van de Libanese hoofdstad Beiroet hebben woensdagochtend zeker zes mensen het leven gekost. 24 mensen raakten gewond, aldus een voorlopige balans van de autoriteiten.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft bunkerbommen ingezet om versterkte Iraanse raketbases aan te vallen langs de Iraanse kust, nabij de Straat van Hormuz. Het regionale militaire commando CENTCOM liet weten dat daarbij meerdere munitie-eenheden met een gewicht van circa 2300 kilo "succesvol zijn ingezet".
7 uur geleden