Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe EU-sancties tegen Rusland treffen ook China, Iran en India

Nieuwe EU-sancties tegen Rusland treffen ook China, Iran en India

BRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Buitenlandse Zaken hebben maandag ingestemd met het vijftiende sanctiepakket tegen Rusland en bedrijven en personen die Rusland steunen in de oorlog tegen Oekraïne. Onderdeel daarvan is het opleggen van strengere exportbeperkingen aan bedrijven uit China, India, Iran, Servië en de Verenigde Arabische Emiraten, die Rusland hebben geholpen aan goederen en technologieën voor de versterking van de Russische defensie-industrie.

Deze landen hebben handelsbeperkingen omzeild of materiaal aangekocht dat Rusland gebruikt bij militaire operaties, zoals drones en raketten.

De ministers hebben daarnaast 52 extra schepen op de sanctielijst gezet die onderdeel uitmaken van de zogenoemde Russische schaduwvloot. Daarmee worden onder meer tankers bedoeld die onder een andere vlag Russische olie vervoeren over de Noordzee en de Oostzee. Het gaat ook om schepen die militair materieel naar Rusland vervoeren en betrokken zouden zijn bij het vervoer van gestolen Oekraïens graan. In totaal staan er nu 79 schepen op de sanctielijst.

'Eenheid'

Verder zijn aan 54 personen en 30 bedrijven sancties opgelegd die verantwoordelijk zijn voor acties die de territoriale integriteit, soevereiniteit en onafhankelijkheid van Oekraïne ondermijnen. Hun tegoeden worden bevroren en voor de 54 personen die aan de sanctielijst zijn toegevoegd, geldt een reisverbod.

Voor het eerst zijn zeven Chinese personen en bedrijven op de sanctielijst gezet. Een aantal omzeilt de EU-sancties en een aantal levert onderdelen voor drones en micro-elektronische componenten aan de Russische militaire industrie. Twee hoge Noord-Koreaanse ambtenaren worden met sancties bestraft voor de inzet van Noord-Koreaanse troepen in Rusland in de oorlog tegen Oekraïne.

Het vijftiende sanctiepakket toont volgens EU-buitenlandchef Kaja Kallas "de eenheid van EU-lidstaten in onze voortdurende steun aan Oekraïne". De EU zal het Oekraïense volk "op alle fronten steunen: humanitair, economisch, politiek, diplomatiek en militair. Er kan geen twijfel over bestaan dat Oekraïne zal winnen."

Meer uit Buitenland

Iran vuurt raketten af op Koeweit en Bahrein, VS slaan terug

TEHERAN/WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft diverse ballistische raketten afgevuurd op Koeweit en Bahrein, meldt het Amerikaanse leger. Volgens het centrale commando in de regio, CENTCOM, raakten geen van de raketten doel. Drie raketten zouden zijn onderschept door Amerikaanse en Bahreinse strijdkrachten, twee andere raketten kwamen te kort of braken onderweg uiteen, aldus CENTCOM.

53 minuten geleden
Slachtoffers bij aanval Israël op onder meer ziekenhuis in Tyrus

BEIROET/TYRUS (ANP/AFP) - Bij de Israëlische aanvallen op de Libanese stad Tyrus zijn maandag vier doden en 127 gewonden gevallen. Dit meldt het ministerie van Gezondheid in Libanon. Een getroffen plek was volgens de Libanese autoriteiten het Jabal Amel-ziekenhuis in de stad. Daarbij raakten vier artsen, 27 verplegers en acht andere personeelsleden gewond.

11 uur geleden
WHO meldt forse daling vermoedelijke ebolagevallen

GENÈVE (ANP/AFP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft dinsdag het aantal vermoedelijke ebolagevallen sterk teruggebracht naar 116. Eerder meldde de organisatie meer dan negenhonderd vermoedelijke gevallen. Er zijn 330 bevestigde besmettingen en bijna vijftig doden door het virus.

12 uur geleden
Dodental door Russische aanvallen in Oekraïne loopt op

KYIV (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door zware Russische aanvallen op Oekraïne is opgelopen tot zeker 22. Meer dan honderd mensen raakten gewond, melden de Oekraïense autoriteiten.

13 uur geleden
Israël en Hezbollah blijven aanvallen ondanks Trumps bestand

BEIROET (ANP/DPA/AFP) - Israël en de Libanese beweging Hezbollah zijn doorgegaan met aanvallen op elkaar, ondanks een mededeling van president Donald Trump dat ze de wapens tijdelijk en onder voorwaarden neerleggen.

13 uur geleden
Turkije rekent op komst Trump naar NAVO-top in Ankara

ANKARA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is van plan naar de NAVO-top in Ankara te komen, zegt gastland Turkije. Dat zou hij meermaals hebben aangegeven.

13 uur geleden
Russische geheime dienst ontdekt spyware op telefoons topfiguren

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Russische geheime dienst FSB zegt een grootschalige operatie van buitenlandse inlichtingendiensten te hebben ontdekt, waarbij spyware was geïnstalleerd op de telefoons van hoge functionarissen. Hierdoor kon volgens de FSB in het geheim informatie worden verzameld.

14 uur geleden