Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe EU-sancties tegen Rusland treffen ook China, Iran en India

Nieuwe EU-sancties tegen Rusland treffen ook China, Iran en India

BRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Buitenlandse Zaken hebben maandag ingestemd met het vijftiende sanctiepakket tegen Rusland en bedrijven en personen die Rusland steunen in de oorlog tegen Oekraïne. Onderdeel daarvan is het opleggen van strengere exportbeperkingen aan bedrijven uit China, India, Iran, Servië en de Verenigde Arabische Emiraten, die Rusland hebben geholpen aan goederen en technologieën voor de versterking van de Russische defensie-industrie.

Deze landen hebben handelsbeperkingen omzeild of materiaal aangekocht dat Rusland gebruikt bij militaire operaties, zoals drones en raketten.

De ministers hebben daarnaast 52 extra schepen op de sanctielijst gezet die onderdeel uitmaken van de zogenoemde Russische schaduwvloot. Daarmee worden onder meer tankers bedoeld die onder een andere vlag Russische olie vervoeren over de Noordzee en de Oostzee. Het gaat ook om schepen die militair materieel naar Rusland vervoeren en betrokken zouden zijn bij het vervoer van gestolen Oekraïens graan. In totaal staan er nu 79 schepen op de sanctielijst.

'Eenheid'

Verder zijn aan 54 personen en 30 bedrijven sancties opgelegd die verantwoordelijk zijn voor acties die de territoriale integriteit, soevereiniteit en onafhankelijkheid van Oekraïne ondermijnen. Hun tegoeden worden bevroren en voor de 54 personen die aan de sanctielijst zijn toegevoegd, geldt een reisverbod.

Voor het eerst zijn zeven Chinese personen en bedrijven op de sanctielijst gezet. Een aantal omzeilt de EU-sancties en een aantal levert onderdelen voor drones en micro-elektronische componenten aan de Russische militaire industrie. Twee hoge Noord-Koreaanse ambtenaren worden met sancties bestraft voor de inzet van Noord-Koreaanse troepen in Rusland in de oorlog tegen Oekraïne.

Het vijftiende sanctiepakket toont volgens EU-buitenlandchef Kaja Kallas "de eenheid van EU-lidstaten in onze voortdurende steun aan Oekraïne". De EU zal het Oekraïense volk "op alle fronten steunen: humanitair, economisch, politiek, diplomatiek en militair. Er kan geen twijfel over bestaan dat Oekraïne zal winnen."

Meer uit Buitenland

Dode bij lawine in Italiaanse Alpen, twee gewonden

COURMAYEUR (ANP) - In Italië is een persoon omgekomen door een lawine, meldt nieuwssite RAI News. Twee mensen raakten zwaargewond. Zij zijn naar het ziekenhuis in Aosta gebracht.

2 uur geleden
Regering Israël akkoord met omstreden plannen Westoever

JERUZALEM (ANP/BLOOMBERG) - De Israëlische regering heeft ingestemd met omstreden plannen om de controle over de bezette Westelijke Jordaanoever uit te breiden. Vorige week ging het Israëlische veiligheidskabinet al akkoord, wat leidde tot kritiek uit onder meer de Europese Unie en het Verenigd Koninkrijk.

2 uur geleden
Rubio: VS plaatsen geen vraagtekens bij Navalny-onderzoek

BRATISLAVA (ANP/AFP) - De VS zien geen reden de conclusies uit het Europese rapport naar de doodsoorzaak van de Russische oppositieleider Aleksej Navalny in twijfel te trekken. Dat zei minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio tijdens een gezamenlijke persconferentie met de Slowaakse premier Robert Fico in antwoord op vragen uit de zaal.

2 uur geleden
Oekraïense oud-minister bij grens opgepakt tijdens vluchtpoging

KYIV (ANP) - De Oekraïense oud-minister Herman Haloesjtsjenko is in de nacht van zaterdag op zondag opgepakt terwijl hij het land probeerde te verlaten. Volgens nieuwssite Ukrainska Pravda is de oud-minister, die in verband wordt gebracht met een grote corruptiezaak, op de grens uit een trein gehaald.

5 uur geleden
Buitenlandchef: EU wil Oekraïne nog geen toetredingsdatum geven

MÜNCHEN (ANP) - De Europese Unie wil nog geen datum noemen waarop Oekraïne EU-lid kan worden, denkt buitenlandchef Kaja Kallas. Oekraïne wil een datum vastleggen in een vredesregeling met Rusland, waarover nu wordt onderhandeld. Het land ziet dat als een van de 'veiligheidsgaranties' die het tegen Rusland moeten beschermen.

6 uur geleden
Meer dan 10 doden in Gaza door Israëlische aanvallen

GAZA-STAD (ANP/AFP) - In de Gazastrook zijn zondag zeker elf mensen gedood door Israëlische aanvallen, meldt de Palestijnse burgerbeschermingsdienst. Het Israëlische leger zegt dat de aanval werd uitgevoerd als reactie op schendingen van het staakt-het-vuren.

6 uur geleden
Geen arrestaties na huiszoeking in ontvoeringszaak Guthrie

TUCSON (ANP) - De Amerikaanse politie heeft niemand gearresteerd in verband met de ontvoering van Nancy Guthrie. Lokale media meldden eerder dat drie mensen waren opgepakt bij een huiszoeking in de nacht van vrijdag op zaterdag, maar de politie zei later dat die personen niet zijn gearresteerd. Een man werd wel ondervraagd, meldt CNN op basis van de politie. Hij wordt er niet van verdacht de kidnapper te zijn.

7 uur geleden