Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe EU-sancties tegen Rusland treffen ook China, Iran en India

Nieuwe EU-sancties tegen Rusland treffen ook China, Iran en India

BRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Buitenlandse Zaken hebben maandag ingestemd met het vijftiende sanctiepakket tegen Rusland en bedrijven en personen die Rusland steunen in de oorlog tegen Oekraïne. Onderdeel daarvan is het opleggen van strengere exportbeperkingen aan bedrijven uit China, India, Iran, Servië en de Verenigde Arabische Emiraten, die Rusland hebben geholpen aan goederen en technologieën voor de versterking van de Russische defensie-industrie.

Deze landen hebben handelsbeperkingen omzeild of materiaal aangekocht dat Rusland gebruikt bij militaire operaties, zoals drones en raketten.

De ministers hebben daarnaast 52 extra schepen op de sanctielijst gezet die onderdeel uitmaken van de zogenoemde Russische schaduwvloot. Daarmee worden onder meer tankers bedoeld die onder een andere vlag Russische olie vervoeren over de Noordzee en de Oostzee. Het gaat ook om schepen die militair materieel naar Rusland vervoeren en betrokken zouden zijn bij het vervoer van gestolen Oekraïens graan. In totaal staan er nu 79 schepen op de sanctielijst.

'Eenheid'

Verder zijn aan 54 personen en 30 bedrijven sancties opgelegd die verantwoordelijk zijn voor acties die de territoriale integriteit, soevereiniteit en onafhankelijkheid van Oekraïne ondermijnen. Hun tegoeden worden bevroren en voor de 54 personen die aan de sanctielijst zijn toegevoegd, geldt een reisverbod.

Voor het eerst zijn zeven Chinese personen en bedrijven op de sanctielijst gezet. Een aantal omzeilt de EU-sancties en een aantal levert onderdelen voor drones en micro-elektronische componenten aan de Russische militaire industrie. Twee hoge Noord-Koreaanse ambtenaren worden met sancties bestraft voor de inzet van Noord-Koreaanse troepen in Rusland in de oorlog tegen Oekraïne.

Het vijftiende sanctiepakket toont volgens EU-buitenlandchef Kaja Kallas "de eenheid van EU-lidstaten in onze voortdurende steun aan Oekraïne". De EU zal het Oekraïense volk "op alle fronten steunen: humanitair, economisch, politiek, diplomatiek en militair. Er kan geen twijfel over bestaan dat Oekraïne zal winnen."

Meer uit Buitenland

Pulitzerprijzen voor verslaggeving over beleid van Trump

NEW YORK (ANP) - Tijdens de uitreiking van de Pulitzerprijzen zijn maandag in New York verschillende reportages over het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump in de prijzen gevallen. De organisatie achter de journalistieke prijzen hekelde tijdens de bekendmaking onder meer de beperkte toegang van de media tot het Witte Huis en het Pentagon.

43 minuten geleden
Zelensky kondigt staakt-het-vuren aan per 6 mei

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky heeft een staakt-het-vuren aangekondigd dat in de nacht van 5 op 6 mei om middernacht moet ingaan. Hij reageert daarmee op de Russische aankondiging van een bestand op 8 en 9 mei.

3 uur geleden
Rusland kondigt staakt-het-vuren aan voor 8 en 9 mei

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft een eenzijdig staakt-het-vuren in Oekraïne aangekondigd voor 8 en 9 mei, ter ere van de Dag van de Overwinning. Het Kremlin zei vorige week nog dat de Russische president Vladimir Poetin een eendaags bestand had voorgesteld in een telefoongesprek met zijn Amerikaanse ambtgenoot Trump.

5 uur geleden
Gewonden in VAE na nieuwe Iraanse aanvallen

ABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Zeker drie personen zijn gewond geraakt door nieuwe Iraanse aanvallen op de Verenigde Arabische Emiraten. Dat melden de autoriteiten in de Golfstaat, die stellen dat de slachtoffers de Indiase nationaliteit hebben.

6 uur geleden
VS melden vernietiging Iraanse boten en neerhalen van raketten

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse krijgsmacht heeft zes kleine Iraanse boten vernietigd. Ook zijn Iraanse raketten en drones neergehaald die waren afgevuurd op scheepvaart in de Straat van Hormuz, meldde admiraal Brad Cooper.

6 uur geleden
Doden doordat auto inreed op menigte Leipzig, verdachte opgepakt

LEIPZIG (ANP/DPA) - Nadat een auto is ingereden op een menigte in Leipzig zijn zeker twee doden gevallen, zegt burgemeester Burkhard Jung tegen media. De vermoedelijke dader is aangehouden. Het gaat om een 33-jarige man met de Duitse nationaliteit, maakte de politie bekend.

7 uur geleden
Auto rijdt in op mensen in Leipzig, meerdere slachtoffers

LEIPZIG (ANP) - Een auto is in het Duitse Leipzig ingereden op een groep mensen. Daarbij raakten meerdere personen gewond, berichten Duitse media, waaronder omroep MDR. Onduidelijk is nog of sprake is van opzet.

7 uur geleden