Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe eigenaren voor moederbedrijf warenhuisketen de Bijenkorf

Nieuwe eigenaren voor moederbedrijf warenhuisketen de Bijenkorf

LONDEN (ANP/AFP) - Het Britse moederbedrijf van warenhuisketen de Bijenkorf krijgt nieuwe eigenaren. Selfridges Group wordt overgenomen door een Thais en een Oostenrijks bedrijf van de Canadese miljardairsfamilie Weston. Naast de zeven Bijenkorf-winkels in Nederland bezit Selfridges warenhuizen onder de eigen merknaam en ketens in Ierland en Canada.

Het gaat om het Thaise winkelconglomeraat Central Group en het Oostenrijkse vastgoedconcern Signa. Zij zijn samen al eigenaar van onder meer het vermaarde Berlijnse warenhuis Kaufhaus des Westens, kortweg KaDeWe, en het Italiaanse Rinascente. Daarnaast heeft Central Group, eigendom van de miljardairsfamilie Chirathivat, veel winkelbezittingen in Thailand.

Signa is van de Oostenrijkse vastgoedinvesteerder René Benko. Hij nam in 2019 samen met een andere partij nog het iconische Chrysler Building in New York over. Signa is ook eigenaar van de Duitse warenhuisketen Galeria Karstadt Kaufhof en Europees vastgoed, waaronder luxehotels.

Selfridges

In juni verschenen al berichten dat de familie Weston de luxewinkelgroep voor 4 miljard pond, omgerekend 4,7 miljard euro, wilde verkopen, na toenadering door een mogelijke koper. Adviseurs van zakenbank Credit Suisse begeleidden de verkoop van Selfridges, zo schreef de Britse krant The Guardian.

Er werden geen financiële details gemeld over de deal, waarbij Central Group en Signa ieder een belang krijgen van 50 procent in Selfridges. De Canadese warenhuisbezittingen blijven in handen van de familie Weston. De topman van Central Group spreekt in een toelichting van een "voorrecht" om Selfridges over te nemen.

Zeven filialen

Selfridges werd in 1908 opgericht door Harry Gordon Selfridge. In 2003 werd het bedrijf overgenomen door de familie Weston. Het bekendste pand is het monumentale winkelgebouw aan de Londense Oxford Street. De Bijenkorf ging in 2011 over van Maxeda naar Selfridges Group. Anderhalf jaar later kondigde de Bijenkorf aan vijf van de twaalf winkels te sluiten.

De Bijenkorf heeft nu zeven filialen in Amstelveen, Amsterdam, Den Haag, Eindhoven, Maastricht, Rotterdam en Utrecht. De warenhuisketen werd in 1870 opgericht.

Bestuurder Linda Vermeulen van vakbond FNV zegt dat het belangrijk is dat de nieuwe eigenaren verantwoord en ethisch omgaan met de Bijenkorf en de medewerkers. "De warenhuizen zijn belangrijk Nederlands cultureel erfgoed waar medewerkers en klanten trots op zijn", aldus Vermeulen.

Meer uit Financieel

Koepel pomphouders wil accijnsverlaging vanwege gestegen prijzen

VOORBURG (ANP) - Brancheorganisatie van tankstations Drive wil dat de overheid de accijnskorting op brandstof weer verhoogt of de btw verlaagt vanwege de flink gestegen prijzen aan de pomp. "Voor Nederlanders wordt tanken anders onbetaalbaar", zegt Drive-voorzitter Martin van Eijk.

34 minuten geleden
Topvrouw Gasunie: geen paniek om gasvoorraad onder 10 procent

ROTTERDAM (ANP) - De gasvoorraad die vrijdag onder de 10 procent is gedoken, is geen reden voor paniek, zegt topvrouw van Gasunie Willemien Terpstra. Volgens Terpstra komt er nog voldoende gas binnen en bovendien is de winter bijna ten einde.

52 minuten geleden
Groei economie eurozone iets zwakker dan eerder gedacht

LUXEMBURG (ANP) - De economie van de eurozone is in het vierde kwartaal van vorig jaar iets zwakker gegroeid dan eerder gedacht. Volgens nieuwe cijfers van het Europese statistiekbureau Eurostat groeide de economie met 0,2 procent in vergelijking met een kwartaal eerder. Bij een eerste raming eind januari werd nog een plus van 0,3 procent gemeld door Eurostat.

1 uur geleden
Minister Qatar waarschuwt voor exportstop energie in Golfregio

DOHA (ANP) - De energieminister van Qatar verwacht dat alle energie-exporteurs in de Golfregio binnen enkele weken hun productie mogelijk moeten stilleggen als de oorlog in het Midden-Oosten aanhoudt. Dat kan de olieprijzen opdrijven tot 150 dollar per vat (zo'n 130 euro). Hiervoor waarschuwt energieminister en baas van staatsenergiebedrijf QatarEnergy Saad al-Kaabi in de Britse zakenkrant Financial Times (FT).

1 uur geleden
Reuters: DNB-baas noemt rentebeleid ECB nog altijd passend

AMSTERDAM (ANP) - Het rentebeleid van de Europese Centrale Bank (ECB) is nog altijd "passend", ondanks de sterk gestegen energieprijzen door de oorlog in Iran. Dat zegt president Olaf Sleijpen van De Nederlandsche Bank (DNB) in een interview met persbureau Reuters.

1 uur geleden
Nederlander kan nieuwe topman moederbedrijf MediaMarkt worden

DÜSSELDORF (ANP/BLOOMBERG) - De Nederlander Remko Rijnders kan de nieuwe topman worden van Ceconomy, het Duitse moederbedrijf van de elektronicaketens MediaMarkt en Saturn. Hij zou dan opvolger worden van topman Kai-Ulrich Deissner die vrijdag bekendmaakte dit jaar af te treden om persoonlijke redenen. Rijnders is nu nog financieel directeur van Ceconomy.

2 uur geleden
NS kijkt kritisch naar compensatie bij stakingen

UTRECHT (ANP) - Het is de vraag of Nederlandse Spoorwegen reizigers in de toekomst op dezelfde manier blijft compenseren bij stakingen. De spoorvervoerder evalueert de regeling die daarvoor is opgezet, staat in het jaarverslag van het bedrijf. Nu vergoedt de NS reizigers voor hun kosten voor vervangend vervoer, tot een maximum van 25 euro, of hun treinkaartje als ritten uitvallen door een staking.

2 uur geleden