Nieuwe eigenaar lonkt voor automerk SsangYong
SEOUL (ANP/DPA) - De Koreaanse autoproducent SsangYong maakt mogelijk een doorstart met een nieuwe eigenaar. Een consortium van bedrijven onder leiding van de Zuid-Koreaanse maker van elektrische vrachtwagens Edison Motors wil de worstelende SUV-specialist overnemen. Met de overeenkomst is een bedrag gemoeid van omgerekend 224 miljoen euro. De partijen ondertekenden maandag een voorlopig akkoord over de overname. De overname was eerder al goedgekeurd door een insolventierechter.
De overname mag naar verluidt pas doorgaan als ook de rechtbank de reorganisatieplannen van Edison heeft goedgekeurd. Die plannen moeten volgens berichten in Koreaanse media op 1 maart dit jaar klaar zijn. Ook schuldeisers van SsangYong moeten nog akkoord gaan met de overname. Tot dat moment blijft SsangYong onder curatele. Het bedrijf is sinds april in een faillissementsprocedure verwikkeld.
SsangYong Motor is de op drie na grootste autofabrikant van Zuid-Korea. Sinds 2011 is het merk voor het grootste deel in handen van de Indiase fabrikant van bedrijfsvoertuigen Mahindra & Mahindra. De Indiƫrs hebben sinds 2020 tevergeefs geprobeerd om hun meerderheid te verkopen. Edison, dat elektrische vrachtwagens en bussen maakt, wil SsangYong omvormen tot een producent van elektrische auto's.
SsangYong verkocht volgens de eigen cijfers vorig jaar iets minder dan 84.500 auto's. Daarmee daalden de verkopen op jaarbasis met meer dan een vijfde.
Meer uit Financieel
NEW DELHI (ANP/RTR) - India en de Europese Unie zijn klaar met de onderhandelingen over een vrijhandelsakkoord, meldt de Indiase handelssecretaris Rajesh Agrawal. De deal zou dinsdag ondertekend kunnen worden tijdens de EU-India-top.
11 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Tweedehands elektrische auto's zijn vorig jaar goedkoper geworden in Nederland. De gemiddelde prijs lag in 2025 op 34.600 euro, meldt het Europese onlineautoplatform AutoScout24 op basis van eigen gegevens. Dat is 8,7 procent goedkoper dan in 2024.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ACM keurt de overname van de overige aandelen van HEMA door de familie Van Eerd goed. Daarmee is een belangrijke horde genomen om de winkelketen volledig eigendom te maken van de familie achter supermarktketen Jumbo. De Belgische mededingingsautoriteiten en de ondernemingsraad moeten nog hun goedkeuring geven.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - HEMA maakt zijn bekende rookworst weer volgens het originele recept. Ruim een jaar geleden was de winkelketen overgestapt op een ander recept, bij een andere leverancier, om te voldoen aan het Beter Leven Keurmerk. "Het bleek echter een uitdaging om die herkenbare HEMA-smaak volledig te behouden", erkent HEMA nu.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat onderzoek doen naar socialmediaplatform X en chatbot Grok, die AI-naaktbeelden van vrouwen en kinderen genereert. Dat zou in overtreding zijn van de Europese techregels. Zowel Grok als X is eigendom van Elon Musk.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) maakt zich zorgen over de afname van de concurrentie in Nederland in het afgelopen decennium. De toezichthouder wijst op de nadelen voor consumenten, want voldoende concurrentie dwingt bedrijven om de prijzen laag te houden, de kwaliteit te verbeteren en te blijven innoveren. De ACM zegt met nieuwe bevoegdheden beter te kunnen ingrijpen.
3 uur geledenWENEN (ANP) - Oliekartel OPEC+ houdt de olieproductie bij de komende vergadering naar verwachting opnieuw ongewijzigd. Dat melden bronnen bij OPEC+ aan persbureau Bloomberg. De organisatie, met Saudi-Arabiƫ en Rusland als belangrijkste leden, vergadert op zondag 1 februari via videoverbinding over de productie.
4 uur geleden