Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe eigenaar lonkt voor automerk SsangYong

Nieuwe eigenaar lonkt voor automerk SsangYong

SEOUL (ANP/DPA) - De Koreaanse autoproducent SsangYong maakt mogelijk een doorstart met een nieuwe eigenaar. Een consortium van bedrijven onder leiding van de Zuid-Koreaanse maker van elektrische vrachtwagens Edison Motors wil de worstelende SUV-specialist overnemen. Met de overeenkomst is een bedrag gemoeid van omgerekend 224 miljoen euro. De partijen ondertekenden maandag een voorlopig akkoord over de overname. De overname was eerder al goedgekeurd door een insolventierechter.

De overname mag naar verluidt pas doorgaan als ook de rechtbank de reorganisatieplannen van Edison heeft goedgekeurd. Die plannen moeten volgens berichten in Koreaanse media op 1 maart dit jaar klaar zijn. Ook schuldeisers van SsangYong moeten nog akkoord gaan met de overname. Tot dat moment blijft SsangYong onder curatele. Het bedrijf is sinds april in een faillissementsprocedure verwikkeld.

SsangYong Motor is de op drie na grootste autofabrikant van Zuid-Korea. Sinds 2011 is het merk voor het grootste deel in handen van de Indiase fabrikant van bedrijfsvoertuigen Mahindra & Mahindra. De Indiërs hebben sinds 2020 tevergeefs geprobeerd om hun meerderheid te verkopen. Edison, dat elektrische vrachtwagens en bussen maakt, wil SsangYong omvormen tot een producent van elektrische auto's.

SsangYong verkocht volgens de eigen cijfers vorig jaar iets minder dan 84.500 auto's. Daarmee daalden de verkopen op jaarbasis met meer dan een vijfde.

Meer uit Financieel

Ook beurzen in New York tonen wat herstel na klap Iran-oorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten. Die volgen op aanzienlijke koersverliezen eerder deze week, als gevolg van de onzekerheid die de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran teweegbrengt. Beleggers leken het moment aan te grijpen om weer in aandelen te stappen, waarbij ze ook werden geholpen door positieve data over de Amerikaanse economie. Eerder op de dag toonden de Europese beurzen al wat herstel van de klap die de oorlog toebracht aan de financiële markten.

6 uur geleden
Techindustrie: overheden meer in EU laten inkopen is niet genoeg

ZOETERMEER (ANP) - Europese overheden meer in de EU laten inkopen is niet genoeg om de concurrentiepositie van de industrie te versterken. Dit stelt FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, na het voorstel hierover van de Europese Commissie.

9 uur geleden
Topman Vivera bezorgd om dreigend EU-verbod op term 'vegaworst'

HOLTEN (ANP) - Het bedrijf achter de vleesvervangers van Vivera en De Vegetarische Slager maakt zich zorgen dat EU-landen donderdag instemmen met een verbod op bepaalde vleestermen voor plantaardige producten. Dit heeft topman Willem van Weede van The Vegetarian Butcher Collective woensdag tegen het ANP gezegd.

9 uur geleden
Beurs Amsterdam toont wat herstel na verliezen door Iran-oorlog

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een aanzienlijke winst gesloten. De hoofdindex toonde daarmee wat herstel na de verliezen eerder deze week door de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. Veel omliggende landen kregen de afgelopen dagen met Iraanse tegenacties te maken. Ook op andere Europese beurzen leken beleggers weer voorzichtig in aandelen te willen stappen.

10 uur geleden
Rederij Maersk schort zeevrachtvervoer van en naar Golfstaten op

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - De grote rederij Maersk vervoert voorlopig nog amper goederen vanuit en naar de Golfstaten. Alleen voor kritieke voedingsmiddelen, medicijnen en andere "essentiële goederen" maakt het Deense vervoersconcern een uitzondering. Door de oorlog in Iran en de regio zijn de risico's te groot geworden.

11 uur geleden
Schade Nederlandse export Golfregio loopt in vele miljoenen

ZOETERMEER (ANP) - De schade voor Nederlandse bedrijven die exporteren naar de Golfregio loopt al snel in de tientallen miljoenen. Dat stelt verladersvereniging evofenedex. In het Midden-Oosten zitten belangrijke knooppunten voor de zee- en luchtvaart. Vervoerders moeten nu uitwijken en leggen de rekening neer bij de bedrijven, stelt de verladersclub.

11 uur geleden
EU-parlement blijft stemming over handelsdeal VS uitstellen

BRUSSEL (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement gaat nog niet stemmen over de handelsdeal met de VS. De stemming over een deel van het akkoord werd vorige week uitgesteld vanwege nieuwe algemene importheffingen vanuit de VS. Een meerderheid van de commissie vindt het nog altijd onduidelijk wat die heffingen betekenen voor de deal die de EU en de VS afgelopen zomer sloten.

11 uur geleden