Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe eigenaar lonkt voor automerk SsangYong

Nieuwe eigenaar lonkt voor automerk SsangYong

SEOUL (ANP/DPA) - De Koreaanse autoproducent SsangYong maakt mogelijk een doorstart met een nieuwe eigenaar. Een consortium van bedrijven onder leiding van de Zuid-Koreaanse maker van elektrische vrachtwagens Edison Motors wil de worstelende SUV-specialist overnemen. Met de overeenkomst is een bedrag gemoeid van omgerekend 224 miljoen euro. De partijen ondertekenden maandag een voorlopig akkoord over de overname. De overname was eerder al goedgekeurd door een insolventierechter.

De overname mag naar verluidt pas doorgaan als ook de rechtbank de reorganisatieplannen van Edison heeft goedgekeurd. Die plannen moeten volgens berichten in Koreaanse media op 1 maart dit jaar klaar zijn. Ook schuldeisers van SsangYong moeten nog akkoord gaan met de overname. Tot dat moment blijft SsangYong onder curatele. Het bedrijf is sinds april in een faillissementsprocedure verwikkeld.

SsangYong Motor is de op drie na grootste autofabrikant van Zuid-Korea. Sinds 2011 is het merk voor het grootste deel in handen van de Indiase fabrikant van bedrijfsvoertuigen Mahindra & Mahindra. De Indiërs hebben sinds 2020 tevergeefs geprobeerd om hun meerderheid te verkopen. Edison, dat elektrische vrachtwagens en bussen maakt, wil SsangYong omvormen tot een producent van elektrische auto's.

SsangYong verkocht volgens de eigen cijfers vorig jaar iets minder dan 84.500 auto's. Daarmee daalden de verkopen op jaarbasis met meer dan een vijfde.

Meer uit Financieel

Google-moeder Alphabet investeert fors meer in AI-toepassingen

MOUNTAIN VIEW (ANP) - Google-moeder Alphabet gaat dit jaar nog veel meer geld investeren in toepassingen rond kunstmatige intelligentie. Het bedrijf zei bij de bekendmaking van de cijfers over het vierde kwartaal en 2025 dat de kapitaalinvesteringen in 2026 zullen uitkomen tussen de 175 miljard en 185 miljard dollar.

5 uur geleden
Nasdaq weer hard omlaag, chipbedrijf AMD keldert na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met wisselende uitslagen gesloten, met opnieuw een scherp verlies voor de technologiegraadmeter Nasdaq. Chipbedrijf Advanced Micro Devices (AMD) was een opvallende daler met een min van ruim 17 procent na tegenvallende vooruitzichten. Andere grote chipfondsen op Wall Street werden mee omlaag getrokken door de koersval van AMD. Ook waren er weer veel bedrijfsresultaten.

6 uur geleden
VS, EU en Japan willen alliantie zeldzame grondstoffen vormen

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Staten, de Europese Unie en Japan hebben woensdag stappen gezet voor de vorming van een alliantie op het gebied van zeldzame grondstoffen die bijvoorbeeld nodig zijn voor de energietransitie en hightech. Die alliantie moet zorgen voor tegenwicht tegen China dat dominant is op de wereldwijde markt voor zeldzame metalen en mineralen.

7 uur geleden
Bessent: Amerikaanse volk is vertrouwen in Fed kwijtgeraakt

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse volk heeft het vertrouwen in de centralebankenkoepel Federal Reserve verloren omdat de Fed de inflatie uit de hand heeft laten lopen en het inkomen van huishoudens heeft beschadigd door de rente niet sterker te verlagen. Dat heeft minister van Financiën Scott Bessent gezegd tegen de vaste commissie financiën van het Huis van Afgevaardigden in het Congres.

9 uur geleden
Groot banenverlies bij krant The Washington Post

WASHINGTON (ANP/RTR) - De bekende Amerikaanse krant The Washington Post gaat flink snijden in haar personeelsbestand om zo de verliezen tegen te gaan. Daardoor komen de banen van ruim driehonderd van de ongeveer achthonderd journalisten bij de krant te vervallen, aldus hoofdredacteur Matt Murray, die woensdag het personeel informeerde over het banenverlies.

10 uur geleden
Zenuwachtige beursdag eindigt in klein verlies, TomTom onderuit

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag na een zenuwachtige handelssessie opnieuw lager geëindigd, na de zware verliezen de voorgaande dag. De informatieleveranciers Wolters Kluwer en RELX, die dinsdag hard omlaaggingen, lieten geen enkel herstel zien.

10 uur geleden
China: EU discrimineert met onderzoek windmolenbedrijf Goldwind

BEIJING (ANP/RTR) - De Europese Unie heeft "discriminerende" maatregelen genomen door een diepgaand onderzoek te beginnen naar het Chinese windmolenbedrijf Goldwind over mogelijke staatssteun voor de onderneming. Dat zei het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag in een reactie op het besluit dat dinsdag door Brussel werd aangekondigd.

11 uur geleden