Nieuwe Eerste Kamer beëdigd met BBB als grootste fractie
DEN HAAG (ANP) - De leden van de nieuwe Eerste Kamer zijn dinsdag beëdigd. Van de 75 senatoren waren er twee afwezig. Edith Schippers van de VVD verblijft in het buitenland en D66'er Paul van Meenen was afwezig wegens ziekte.
De nieuwe 'chambre de réflexion' telt vijftien fracties. De BBB werd bij de provinciale verkiezingen in één klap de grootste fractie met zestien senatoren. Daarna volgt de nieuwe gezamenlijke fractie van GroenLinks en PvdA met veertien zetels. Daarna komt de VVD met tien zetels.
De coalitie van VVD, D66, CDA en ChristenUnie heeft in de senaat 24 zetels en is dus afhankelijk van de oppositie. De coalitie kan zowel bij links als rechts zoeken naar een meerderheid. Tot dusver zocht het kabinet vooral steun bij PvdA en GroenLinks.
Na de installatie van de leden en de instelling van de commissies werd de vergadering weer gesloten door tijdelijk voorzitter Jan Anthonie Bruijn. Over twee weken kiezen de senatoren de nieuwe voorzitter. De BBB heeft al laten weten de voorzitter graag te leveren.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De concerten van de Amerikaanse rapper Ye in GelreDome in Arnhem komende zaterdag en maandag mogen doorgaan. Dat is de uitkomst van een kort geding in de rechtbank in Amsterdam dat het Centraal Joods Overleg (CJO) had aangespannen. De voorzieningenrechter ziet op dit moment geen concrete aanwijzingen dat de komst van Ye, ook wel Kanye West, een gevaar is voor de openbare orde.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer dan 56.000 vmbo-leerlingen moeten door een technische fout een dag langer wachten op de uitslag van het praktijkdeel van hun examen. Dat is "onwijs vervelend" voor de leerlingen en zorgt voor extra werk voor docenten, zegt bestuurder Kim van Strien van de Algemene Onderwijsbond (AOb).
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rapper Ye, ook bekend als Kanye West, is voor de behandeling van het kort geding over zijn mogelijke inreisverbod al naar Nederland gekomen. Dat bevestigt Anis Boumanjal, de advocaat van de organisator van zijn aankomende concerten in Arnhem. Het kort geding wordt woensdagmiddag behandeld in de rechtbank van Amsterdam.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oud-Kamervoorzitter Khadija Arib vreest dat de parlementaire enquête corona, waarin zij als getuige is opgeroepen, te veel draait om vooruitkijken en lessen leren voor de toekomst. "Prima, maar ik mis de nadruk op waarheidsvinding, op verantwoording afleggen", zei zij aan het einde van haar openbare verhoor.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volgens het College voor de Rechten van de Mens heeft omroepvereniging Ongehoord Nederland (ON!) zich schuldig gemaakt aan discriminatie. Dat oordeelde het onafhankelijke mensenrechteninstituut woensdag naar aanleiding van een vacaturetekst die de omroep in 2024 plaatste.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondanks de aanvallen van de Verenigde Staten en Israël zit het Iraanse regime nog "stevig" in het zadel. Dat zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) woensdag in een Kamerdebat over de situatie in Iran. Er is verder "geen enkele aanwijzing" dat het bewind een gematigdere koers gaat varen.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) hoopt dat een deel van het ambassadepersoneel "binnenkort" terug kan gaan naar de Iraanse hoofdstad Teheran. De Nederlandse ambassademedewerkers werden begin maart tijdelijk verplaatst naar de Azerbeidzjaanse hoofdstad Bakoe.
10 uur geleden