Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe directeur KNHS ziet genoeg talent voor goud in Parijs 2024

Nieuwe directeur KNHS ziet genoeg talent voor goud in Parijs 2024

TOKIO (ANP) - Met een talentvolle generatie paarden kunnen de Nederlandse spring- en dressuurruiters op de Olympische Spelen van 2024 en 2028 gaan oogsten. Dat zegt Iris Boelhouwer, nu bijna een jaar de technisch directeur van de hippische federatie KNHS. "Er komen een hoop jonge, talentvolle paarden aan. Ze zijn nog zo jong, dat ze zelfs de Spelen van Los Angeles in 2028 kunnen halen. Mits ze voor Nederland behouden kunnen worden en ze doorgroeien zoals we verwachten", zegt Boelhouwer. "Dat is super, dat geeft vertrouwen."

Springruiter Maikel van der Vleuten (33) bezorgde de KNHS woensdag met Beauville Z, een 11-jarige ruin die eigendom is van de Spaanse Marta Ortega-Peres, de eerste medaille sinds de Spelen van 2012. Boelhouwer gaat ervan uit dat Ortega-Peres het succes niet direct wil verzilveren door het paard te verkopen. "Het is bekend dat ze geniet van de sport en paarden niet snel verkoopt."

Streng selecteren

De Stichting NOP heeft de afgelopen jaren een behoorlijk aantal topsportpaarden vastgelegd. Dit om te zorgen dat ze voor Nederland behouden blijven en niet zomaar verkocht worden aan het buitenland. "We hebben nu veel meer paarden dan waar we eigenlijk plek voor hebben. We beschikken helaas niet over ongelimiteerde fondsen. Er komt al weer een goede generatie aan waar we heel enthousiast over zijn, we moeten streng selecteren en goed kijken wie goed genoeg is om de top te halen. Zeker in het dressuur hebben we een aantal paarden waarvan we denken dat als ze zich zo blijven ontwikkelen, dat ze hoge ogen kunnen gooien in Parijs." Boelhouwer doelt onder meer op Total US, een nakomeling van de befaamde Totilas, waarmee Edward Gal in Tokio zesde werd in de individuele wedstrijd.

De contracten van alle bondscoaches van de KNHS lopen na de Spelen af. De technisch directeur gaat de komende weken in gesprek met onder anderen Rob Ehrens (springruiters) en Alex van Silfhout (dressuur) om over hun toekomst te praten. De 63-jarige Ehrens, de succesvolste coach uit de historie van de KNHS, heeft al sinds 2005 de leiding over de springploeg.

"We hebben nog een heel druk najaar met EK's in de grote disciplines. Die pak ik nog mee en daarna kom ik tot een eindconclusie over de aanpak richting de Spelen van Parijs", aldus Boelhouwer. "Het is nu te vroeg om daar al uitspraken over te doen."

Boelhouwer onderschrijft de mening van Ehrens dat de wedstrijdkalender voor de springruiters te vol is. "Absurd vol zelfs", zegt ze. "Ik zou het fijn vinden als daar paal en perk aan gesteld wordt, maar ik ben niet superoptimistisch dat we dat op korte termijn gerealiseerd krijgen. Niet iedereen heeft hierin dezelfde mening als wij."

Meer uit Sport

Wennemars komt alleen voor start ijs op bij wereldbeker in Hamar

HAMAR (ANP) - Schaatser Joep Wennemars gaat vrijdag bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar van start op de 500 meter, maar zal die race niet uitrijden. De 23-jarige schaatser heeft last van een liesblessure, maar start omdat hij met de punten die hij verdient in de top 21 van het wereldbekerklassement blijft. Dat is voor de Nederlandse schaatsbond KNSB belangrijk om met het maximale aantal van negen schaatsers te mogen deelnemen aan de Olympische Spelen van Milaan in februari.

1 uur geleden
Wielrenner Kooij gaat bij nieuwe ploeg voor groene trui in Tour

PARIJS (ANP) - Wielrenner Olav Kooij gaat bij zijn ploeg Decathlon CMA CGM rijden voor de groene trui tijdens de Tour de France. Dat meldt de Franse wielerformatie.

3 uur geleden
Tweevoudig olympisch skikampioene Gisin zwaar ten val in training

ST. MORITZ (ANP/DPA) - Tweevoudig olympisch kampioene alpineskiën Michelle Gisin heeft tijdens een training in het Zwitserse St. Moritz een ernstige val gemaakt.

4 uur geleden
Nederlandse curlers lopen deelname aan Olympische Spelen mis

KELOWNA (ANP) - De Nederlandse curlingmannen ontbreken in februari bij de Olympische Spelen in Milaan. Het team van skip Wouter Gösgens en Laurens Hoekman, Jaap van Dorp en Tobias van den Hurk eindigde bij het olympisch kwalificatietoernooi in Kelowna in Canada als vijfde en had bij de eerste drie landen moeten eindigen om in aanmerking te komen voor de twee olympische startbewijzen.

14 uur geleden
Nederland met maximaal aantal shorttrackers naar de Spelen

LAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.

21 uur geleden
Oranje-handbalsters naar halve finale op WK na zege op Hongarije

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.

23 uur geleden
Evenepoel moet kopmanschap in Tour delen met Lipowitz

PALMA MALLORCA (ANP/RTR) - Remco Evenepoel is niet de enige kopman van Red Bull-BORA-hansgrohe in de Tour de France. De Belg deelt zijn beschermde status met de Duitser Florian Lipowitz.

1 dag geleden