Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe directeur KNHS ziet genoeg talent voor goud in Parijs 2024

Nieuwe directeur KNHS ziet genoeg talent voor goud in Parijs 2024

TOKIO (ANP) - Met een talentvolle generatie paarden kunnen de Nederlandse spring- en dressuurruiters op de Olympische Spelen van 2024 en 2028 gaan oogsten. Dat zegt Iris Boelhouwer, nu bijna een jaar de technisch directeur van de hippische federatie KNHS. "Er komen een hoop jonge, talentvolle paarden aan. Ze zijn nog zo jong, dat ze zelfs de Spelen van Los Angeles in 2028 kunnen halen. Mits ze voor Nederland behouden kunnen worden en ze doorgroeien zoals we verwachten", zegt Boelhouwer. "Dat is super, dat geeft vertrouwen."

Springruiter Maikel van der Vleuten (33) bezorgde de KNHS woensdag met Beauville Z, een 11-jarige ruin die eigendom is van de Spaanse Marta Ortega-Peres, de eerste medaille sinds de Spelen van 2012. Boelhouwer gaat ervan uit dat Ortega-Peres het succes niet direct wil verzilveren door het paard te verkopen. "Het is bekend dat ze geniet van de sport en paarden niet snel verkoopt."

Streng selecteren

De Stichting NOP heeft de afgelopen jaren een behoorlijk aantal topsportpaarden vastgelegd. Dit om te zorgen dat ze voor Nederland behouden blijven en niet zomaar verkocht worden aan het buitenland. "We hebben nu veel meer paarden dan waar we eigenlijk plek voor hebben. We beschikken helaas niet over ongelimiteerde fondsen. Er komt al weer een goede generatie aan waar we heel enthousiast over zijn, we moeten streng selecteren en goed kijken wie goed genoeg is om de top te halen. Zeker in het dressuur hebben we een aantal paarden waarvan we denken dat als ze zich zo blijven ontwikkelen, dat ze hoge ogen kunnen gooien in Parijs." Boelhouwer doelt onder meer op Total US, een nakomeling van de befaamde Totilas, waarmee Edward Gal in Tokio zesde werd in de individuele wedstrijd.

De contracten van alle bondscoaches van de KNHS lopen na de Spelen af. De technisch directeur gaat de komende weken in gesprek met onder anderen Rob Ehrens (springruiters) en Alex van Silfhout (dressuur) om over hun toekomst te praten. De 63-jarige Ehrens, de succesvolste coach uit de historie van de KNHS, heeft al sinds 2005 de leiding over de springploeg.

"We hebben nog een heel druk najaar met EK's in de grote disciplines. Die pak ik nog mee en daarna kom ik tot een eindconclusie over de aanpak richting de Spelen van Parijs", aldus Boelhouwer. "Het is nu te vroeg om daar al uitspraken over te doen."

Boelhouwer onderschrijft de mening van Ehrens dat de wedstrijdkalender voor de springruiters te vol is. "Absurd vol zelfs", zegt ze. "Ik zou het fijn vinden als daar paal en perk aan gesteld wordt, maar ik ben niet superoptimistisch dat we dat op korte termijn gerealiseerd krijgen. Niet iedereen heeft hierin dezelfde mening als wij."

Meer uit Sport

Verbeek laat Centre Court Wimbledon zingen voor jarige vader

WIMBLEDON (ANP) - Tennisser Sem Verbeek slaagde er na zijn gewonnen finale in het gemengd dubbelspel op Wimbledon in het publiek in het Centre Court te laten zingen voor zijn jarige vader Frank. Die zat op de tribune en was getuige geweest van de prestatie van zijn zoon. Verbeek won met de Tsjechische Katerina Siniakova aan zijn zijde in twee sets van het Brits/Braziliaanse koppel Joe Salisbury/Luisa Stefani (7-6 (3) 7-6 (3). Hij is na Betty Stöve de tweede Nederlandse winnaar van het gemengd dubbel in het Londense grandslamtoernooi.

6 uur geleden
Verbeek tweede Nederlandse winnaar gemengd dubbelspel Wimbledon

LONDEN (ANP) - Sem Verbeek heeft op Wimbledon de titel in het gemengd dubbelspel gewonnen. De 31-jarige Amsterdammer vierde het grootste succes in zijn tenniscarrière met de Tsjechische Katerina Siniakova aan zijn zijde. Het koppel versloeg op het centre court het Brits/Braziliaanse duo Joe Salisbury/Luisa Stefani in twee sets: 7-6 (3) 7-6 (3).

7 uur geleden
Tennisster Swiatek zorgt met finaleplaats Wimbledon voor primeur

LONDEN (ANP) - Iga Swiatek heeft zich op overtuigende wijze geplaatst voor de finale van Wimbledon. De als achtste geplaatste Poolse tennisster gunde de Zwitserse Belinda Bencic maar twee games: 6-2 6-0. De partij duurde 1 uur en 11 minuten.

9 uur geleden
Bol denkt niet aan 27e zege, maar aan 'uitvoering' race in Monaco

MONACO (ANP) - Femke Bol kan vrijdag voor de 27e achtereenvolgende keer de 400 meter horden winnen in de Diamond League. De regerend wereldkampioene loopt in Monaco, een van de weinige atletiekbanen waar ze nog nooit won. "Ik denk vooraf nooit aan winnen, dat helpt mij nooit zo", zei de Amersfoortse in de persconferentie vooraf.

9 uur geleden
Van der Poel rijdt 'leeg' naar boven, maar pakt toch gele trui

VIRE NORMANDIE (ANP) - Mathieu van der Poel slaagde er donderdag in Vire Normandie nog net in de gele trui te heroveren in de Tour de France. Na een lange ontsnapping, waarin de Nederlander van Alpecin-Deceuninck de Ier Ben Healy niet kon volgen in diens jacht op de ritzege, hield Van der Poel welgeteld één seconde over om Tadej Pogacar aan kop van het klassement af te lossen. Het steile slotklimmetje werd hem bijna fataal. "Ik weet niet hoe ik de laatste 300 meter ben doorgekomen, ik was helemaal leeg", vertelde Van der Poel bij de NOS.

10 uur geleden
Healy ziet vele werk beloond met ritzege in Tour

VIRE NORMANDIE (ANP) - Ben Healy won in 2023 al een etappe in de Giro d'Italia. Maar met zijn ritzege in de Tour de France was de 24-jarige Ier van EF Education - EasyPost pas echt dolgelukkig. "Het is ongelooflijk. Dit is waar ik zo hard voor gewerkt heb", vertelde Healy in het flashinterview nadat hij met een lange solo de zesde etappe op zijn naam had geschreven.

10 uur geleden
Tennisster Anisimova houdt Sabalenka uit finale Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka is er ook bij haar derde halve finale op Wimbledon niet in geslaagd de finale te bereiken. De Amerikaanse Amanda Anisimova versloeg de Belarussische nummer 1 van de wereld in drie sets en bereikte voor het eerst in haar carrière de finale van een grandslamtoernooi: 6-4 4-6 6-4.

11 uur geleden