Nieuwe directeur KNHS ziet genoeg talent voor goud in Parijs 2024
TOKIO (ANP) - Met een talentvolle generatie paarden kunnen de Nederlandse spring- en dressuurruiters op de Olympische Spelen van 2024 en 2028 gaan oogsten. Dat zegt Iris Boelhouwer, nu bijna een jaar de technisch directeur van de hippische federatie KNHS. "Er komen een hoop jonge, talentvolle paarden aan. Ze zijn nog zo jong, dat ze zelfs de Spelen van Los Angeles in 2028 kunnen halen. Mits ze voor Nederland behouden kunnen worden en ze doorgroeien zoals we verwachten", zegt Boelhouwer. "Dat is super, dat geeft vertrouwen."
Springruiter Maikel van der Vleuten (33) bezorgde de KNHS woensdag met Beauville Z, een 11-jarige ruin die eigendom is van de Spaanse Marta Ortega-Peres, de eerste medaille sinds de Spelen van 2012. Boelhouwer gaat ervan uit dat Ortega-Peres het succes niet direct wil verzilveren door het paard te verkopen. "Het is bekend dat ze geniet van de sport en paarden niet snel verkoopt."
Streng selecteren
De Stichting NOP heeft de afgelopen jaren een behoorlijk aantal topsportpaarden vastgelegd. Dit om te zorgen dat ze voor Nederland behouden blijven en niet zomaar verkocht worden aan het buitenland. "We hebben nu veel meer paarden dan waar we eigenlijk plek voor hebben. We beschikken helaas niet over ongelimiteerde fondsen. Er komt al weer een goede generatie aan waar we heel enthousiast over zijn, we moeten streng selecteren en goed kijken wie goed genoeg is om de top te halen. Zeker in het dressuur hebben we een aantal paarden waarvan we denken dat als ze zich zo blijven ontwikkelen, dat ze hoge ogen kunnen gooien in Parijs." Boelhouwer doelt onder meer op Total US, een nakomeling van de befaamde Totilas, waarmee Edward Gal in Tokio zesde werd in de individuele wedstrijd.
De contracten van alle bondscoaches van de KNHS lopen na de Spelen af. De technisch directeur gaat de komende weken in gesprek met onder anderen Rob Ehrens (springruiters) en Alex van Silfhout (dressuur) om over hun toekomst te praten. De 63-jarige Ehrens, de succesvolste coach uit de historie van de KNHS, heeft al sinds 2005 de leiding over de springploeg.
"We hebben nog een heel druk najaar met EK's in de grote disciplines. Die pak ik nog mee en daarna kom ik tot een eindconclusie over de aanpak richting de Spelen van Parijs", aldus Boelhouwer. "Het is nu te vroeg om daar al uitspraken over te doen."
Boelhouwer onderschrijft de mening van Ehrens dat de wedstrijdkalender voor de springruiters te vol is. "Absurd vol zelfs", zegt ze. "Ik zou het fijn vinden als daar paal en perk aan gesteld wordt, maar ik ben niet superoptimistisch dat we dat op korte termijn gerealiseerd krijgen. Niet iedereen heeft hierin dezelfde mening als wij."
Meer uit Sport
BORDEAUX (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er bij het challengertoernooi in Bordeaux niet in geslaagd de finale te bereiken. In de halve finale verloor Griekspoor van de Belg Raphaël Collignon, de nummer 68 van de mondiale ranglijst. Het werd 7-5 6-1 voor Collignon.
28 minuten geledenFERMO (ANP) - Wielrenner Jhonatan Narváez heeft ook de achtste etappe van de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Ecuadoriaan van UAE Team Emirates kwam na een heuvelrit van 156 kilometer tussen Chieti en Fermo solo over de finish. Het is zijn tweede ritzege in de Ronde van Italië van dit jaar.
34 minuten geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de finale. Sinner was in de halve finale in drie sets te sterk voor Daniil Medvedev: 6-2 5-7 6-4. De halve eindstrijd werd vrijdagavond bij een stand van 6-2 5-7 4-2 in het voordeel van Sinner stilgelegd door regenval en werd zaterdag uitgespeeld.
1 uur geledenMONTMELÓ (ANP) - De Spanjaard Álex Márquez heeft de sprintrace bij de Grote Prijs van Catalonië gewonnen in de MotoGP.
1 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft zijn debuut bij de 24 uur van de Nürburgring nog even uitgesteld. Zijn ploeggenoot Daniel Juncadella is namens zijn ploeg om 15.00 uur vanaf de vierde positie van start gegaan op het Duitse circuit in de Eifel.
3 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Jessica Schilder heeft het Nederlands record kogelstoten fors verbeterd. De wereldkampioen haalde een sensationele afstand van 21,09 meter. Het oude nationale record van 20,69 stond ook op haar naam.
5 uur geledenROME (ANP) - De halve finale tussen tennissers Jannik Sinner en Daniil Medvedev bij het masterstoernooi van Rome is vrijdag stilgelegd en wordt zaterdag afgemaakt. Bij een stand van 6-2 5-7 4-2 in het voordeel van Sinner begon het te regenen. Omdat het slechte weer aanhield, besloot de scheidsrechter rond 23.00 uur om het restant te verplaatsen naar de volgende dag.
19 uur geleden