Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe demonstraties hoger onderwijs tegen bezuinigingen

Nieuwe demonstraties hoger onderwijs tegen bezuinigingen

UTRECHT (ANP) - Docenten en studenten in meerdere steden gaan woensdag opnieuw de straat op tegen de kabinetsplannen voor het hoger onderwijs. Er zijn demonstraties in Enschede, Groningen, Wageningen, Tilburg, Leiden, Rotterdam, Delft, Amsterdam, Maastricht, Nijmegen en Utrecht.

De universiteit in Maastricht roept mensen op om van 14.30 uur tot 15.30 uur samen te komen op Plein 1992, tegenover het oude centrum. Bij de Vrije Universiteit in Amsterdam moet tussen 12.45 en 13.00 uur een menselijke ketting rond het hoofdgebouw worden gevormd. In Utrecht, Leiden, Tilburg en Wageningen zijn er walk-outs. Bovendien zijn er protesten met fluitjes in Groningen, Utrecht, Tilburg en Leiden om het kabinet "terug te fluiten". Demonstranten in Wageningen krijgen het verzoek een vuvuzela mee te nemen. Die Zuid-Afrikaanse toeter was bij het WK voetbal in 2010 overal te horen en maakte sommige kijkers horendol.

Het kabinet wil bezuinigen op het hoger onderwijs. Zo is er minder geld beschikbaar voor onderwijs en onderzoek. Ook moet het aantal buitenlandse studenten worden teruggedrongen, zodat instellingen minder subsidies krijgen. De plannen zijn verzacht in onderhandelingen met oppositiepartijen, maar zijn niet helemaal van tafel gegaan, tot ongenoegen van onderwijsbonden, universiteiten, hogescholen en studenten.

Bezuinigingen

Eind november demonstreerden enkele tienduizenden mensen op het Malieveld en bij het ministerie van Onderwijs tegen de plannen om te bezuinigen op het hoger onderwijs.

De Stichting van het Onderwijs, waarin werkgevers en werknemers samenwerken, heeft dinsdag gewaarschuwd tegen de bezuinigingen. De stichting zegt zich "ernstig zorgen" te maken over de gesprekken van de coalitiepartijen met enkele oppositiepartijen over de onderwijsbegroting, omdat "slechts een beperkt deel" van de bezuinigingen mogelijk teruggedraaid wordt. "Een welvarend, innovatief en weerbaar Nederland moet het hebben van talent en kennis", aldus de Stichting.

De waarschuwing is ondertekend door de koepels van basisscholen (PO-Raad), middelbare scholen (VO-raad), het middelbaar beroepsonderwijs (MBO Raad), hogescholen (VH), universiteiten (UNL), vakbonden AOb, CNV en FNV, de vereniging van schoolleiders (AVS) en de federatie voor vakleerkrachten (FvOv).

Meer uit Binnenland

Premier Jetten ontmoet bezorgde mensen uit Iraanse gemeenschap

DEN HAAG (ANP) - Premier Jetten heeft woensdag gesproken met mensen uit de Iraanse gemeenschap. Hij wilde van hen horen "hoe zij naar de situatie in het land kijken en welke impact dit op henzelf en hun omgeving heeft", laat hij op sociale media weten. Israël en de Verenigde Staten bombarderen Iran sinds eind vorige maand.

9 minuten geleden
Inhoudelijke behandeling van strafzaak tegen Raily B. uitgesteld

AMSTERDAM (ANP) - De geplande inhoudelijke behandeling van de zaak tegen Raily B., verdacht van het leiden van een criminele organisatie die een moordaanslag op Peter R. de Vries zou hebben voorbereid, is uitgesteld. Dat bepaalde de rechter woensdag tijdens de vierde inleidende zitting.

10 minuten geleden
Staatssecretaris overweegt hoger salaris voor gevangenispersoneel

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie, D66) staat open voor het idee om gevangenispersoneel meer te betalen dan ander overheidspersoneel. Dat is momenteel niet mogelijk, omdat medewerkers van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) onder de cao vallen voor rijksambtenaren. Na de roep van meerdere Kamerleden om hier verandering in te brengen, is de bewindsvrouw bereid om te onderzoeken of DJI-personeel een aparte cao kan krijgen.

38 minuten geleden
ANVR: nog zo'n vijftig gestrande Nederlanders in Midden-Oosten

LEUSDEN (ANP) - Het overgrote deel van de Nederlandse reizigers dat gestrand was in het Midden-Oosten is thuis. De ANVR schat dat er momenteel nog zo'n vijftig mensen vastzitten in de regio door de oorlog in Iran. De rest is al via een repatriërings- of chartervlucht teruggevlogen naar Nederland.

49 minuten geleden
Karremans: uitspraak Ring Utrecht slecht nieuws voor woningbouw

DEN HAAG (ANP) - Dat de Raad van State de verbreding van de snelwegen rond Utrecht heeft geblokkeerd, is teleurstellend, reageert minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat) in een verklaring. "Dit is slecht nieuws voor de bereikbaarheid, woningbouw en economie."

1 uur geleden
AP waarschuwt politieke partijen om gerichte onlineadvertenties

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) heeft in de aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen ongeveer veertig gevallen ontdekt van politieke partijen die vermoedelijk de regels voor gerichte onlineadvertenties hebben overtreden.

2 uur geleden
RvS vernietigt besluit Schiphol, geen maximum aan vluchten

DEN HAAG (ANP) - De Raad van State vernietigt het besluit van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat om op Schiphol maximaal 478.000 vluchten toe te staan. Daardoor valt de luchthaven terug op de regels uit 2008, waarin geen maximumaantal vluchten is opgenomen. Het ministerie werkt al aan een nieuw besluit. Het maximumaantal nachtvluchten van 27.000 per jaar blijft voorlopig wel in stand.

2 uur geleden