Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe demonstraties hoger onderwijs tegen bezuinigingen

Nieuwe demonstraties hoger onderwijs tegen bezuinigingen

UTRECHT (ANP) - Docenten en studenten in meerdere steden gaan woensdag opnieuw de straat op tegen de kabinetsplannen voor het hoger onderwijs. Er zijn demonstraties in Enschede, Groningen, Wageningen, Tilburg, Leiden, Rotterdam, Delft, Amsterdam, Maastricht, Nijmegen en Utrecht.

De universiteit in Maastricht roept mensen op om van 14.30 uur tot 15.30 uur samen te komen op Plein 1992, tegenover het oude centrum. Bij de Vrije Universiteit in Amsterdam moet tussen 12.45 en 13.00 uur een menselijke ketting rond het hoofdgebouw worden gevormd. In Utrecht, Leiden, Tilburg en Wageningen zijn er walk-outs. Bovendien zijn er protesten met fluitjes in Groningen, Utrecht, Tilburg en Leiden om het kabinet "terug te fluiten". Demonstranten in Wageningen krijgen het verzoek een vuvuzela mee te nemen. Die Zuid-Afrikaanse toeter was bij het WK voetbal in 2010 overal te horen en maakte sommige kijkers horendol.

Het kabinet wil bezuinigen op het hoger onderwijs. Zo is er minder geld beschikbaar voor onderwijs en onderzoek. Ook moet het aantal buitenlandse studenten worden teruggedrongen, zodat instellingen minder subsidies krijgen. De plannen zijn verzacht in onderhandelingen met oppositiepartijen, maar zijn niet helemaal van tafel gegaan, tot ongenoegen van onderwijsbonden, universiteiten, hogescholen en studenten.

Bezuinigingen

Eind november demonstreerden enkele tienduizenden mensen op het Malieveld en bij het ministerie van Onderwijs tegen de plannen om te bezuinigen op het hoger onderwijs.

De Stichting van het Onderwijs, waarin werkgevers en werknemers samenwerken, heeft dinsdag gewaarschuwd tegen de bezuinigingen. De stichting zegt zich "ernstig zorgen" te maken over de gesprekken van de coalitiepartijen met enkele oppositiepartijen over de onderwijsbegroting, omdat "slechts een beperkt deel" van de bezuinigingen mogelijk teruggedraaid wordt. "Een welvarend, innovatief en weerbaar Nederland moet het hebben van talent en kennis", aldus de Stichting.

De waarschuwing is ondertekend door de koepels van basisscholen (PO-Raad), middelbare scholen (VO-raad), het middelbaar beroepsonderwijs (MBO Raad), hogescholen (VH), universiteiten (UNL), vakbonden AOb, CNV en FNV, de vereniging van schoolleiders (AVS) en de federatie voor vakleerkrachten (FvOv).

Meer uit Binnenland

Spaans koningspaar volgt situatie Tenerife 'op de voet'

MADRID (ANP) - De Spaanse koning Felipe en koningin Letizia "volgen de operatie op het eiland Tenerife op de voet in verband met de aankomst van het schip m/v Hondius". Dat schrijft het Spaanse hof op Instagram. Het Nederlandse cruiseschip, waar het hantavirus uitbrak, kwam zondagochtend aan bij het Spaanse eiland.

1 uur geleden
Hondius in haven van Granadilla, gaat voor anker

GRANADILLA DE ABONA (ANP) - De m/v Hondius is zondag iets voor 08.00 uur (Nederlandse tijd) de haven van Granadilla de Abona binnengevaren, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Daar zal het van wal af voor anker gaan, in afwachting van de evacuatie van de opvarenden. Zij zullen met bootjes aan land worden gebracht, vanwaar ze per bus naar het vliegveld worden overgebracht, voor een vlucht naar hun thuisland.

1 uur geleden
Hondius aangekomen bij Tenerife

GRANADILLA DE ABONA (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip de m/v Hondius is aangekomen bij de haven van Granadilla de Abona op het Spaanse eiland Tenerife.

2 uur geleden
Hondius komt zondagochtend bij Tenerife, daarna naar Rotterdam

GRANADILLA DE ABONA (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius komt zondag om 05.30 uur lokale tijd aan bij Tenerife (06.30 uur Nederlandse tijd). Het gaat voor anker in de buurt van Granadilla de Abona, aan de zuidkant van het eiland. Vanaf ongeveer 08.00 uur lokale tijd (09.00 uur in Nederland) kunnen de eerste mensen naar de wal worden gebracht. Daarna gaan ze meteen door naar het vliegveld, heeft de rederij Oceanwide Expeditions zaterdagavond laten weten.

10 uur geleden
Meer arrestaties bij demonstraties azc Ter Apel

TER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag vijf mensen aangehouden. Eerder waren er drie aanhoudingen, daar zijn er nu twee aan toegevoegd.

13 uur geleden
Meer arrestaties bij demonstraties azc Ter Apel

TER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag vijf mensen aangehouden. Eerder waren er drie aanhoudingen, daar zijn er nu twee aan toegevoegd.

14 uur geleden
Circa 29 opvarenden Hondius vliegen zondag naar Eindhoven

DEN HAAG (ANP) - Circa 29 opvarenden van het cruiseschip m/v Hondius vliegen zondag van Tenerife naar Eindhoven. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. Onder hen zijn zowel Nederlanders als mensen uit andere landen.

14 uur geleden