Nieuwe defensieminister Oekraïne is bedreven onderhandelaar
KYIV (ANP/AFP/RTR) - Oekraïne krijgt een nieuwe minister van Defensie, de 41-jarige Roestem Oemjerov. Hier heeft het parlement in Kyiv voor gestemd. Hij is etnisch een Krim-Tataar en zijn familie komt van het in 2014 door Rusland ingelijfde schiereiland. Oemjerov geldt als een succesvolle zakenman en als een bedreven onderhandelaar. Hij was lid van de Oekraïense delegatie die in maart 2022 met een Russische delegatie over beëindiging van de vijandelijkheden sprak.
Hij is ook betrokken geweest bij de ruil van krijgsgevangenen en bij het tot stand brengen van de graandeal die een jaar lang Oekraïense export over de Zwarte Zee mogelijk maakte. Hij spreekt vijf talen, inclusief Russisch en Turks.
Oemjerov volgt Oleksiy Reznikov op terwijl het maanden durende Oekraïense tegenoffensief nauwelijks vorderingen boekt. Reznikov schreef dat het een eer was om het leger de laatste 22 maanden te dienen, "de zwaarste periode uit de moderne geschiedenis van Oekraïne". President Volodymyr Zelensky zei zondag dat hij Reznikov wilde vervangen. Het is de belangrijkste wisseling bij de Oekraïense defensieleiding sinds Rusland Oekraïne aanviel in februari 2022.
Oemjerov noemt het "een grote eer" door de president te zijn voorgedragen en dankt de parlementariërs voor hun steun. Hij zegt "al het mogelijke en al het onmogelijke te willen doen voor een Oekraïense overwinning". Hij zegt ook alles te doen "om iedereen te laten terugkeren die in gevangenschap is geraakt, kinderen, krijgsgevangenen, burgers en politieke gevangenen".
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De man die zaterdag werd doodgeschoten bij een controlepost bij het Witte Huis, had eerder meerdere aanvaringen met Amerikaanse veiligheidsdiensten en de politie. Dat melden Amerikaanse media, waaronder CNN.
19 minuten geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv is in de nacht van zaterdag op zondag bestookt met ballistische raketten. Volgens de autoriteiten raakten zeker vijf mensen gewond, van wie er één naar het ziekenhuis is gebracht.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Prominente Republikeinen uiten kritiek op de voorwaarden van het mogelijke akkoord dat de Amerikaanse president Donald Trump met Iran onderhandelt om de oorlog te beëindigen. Ze vrezen dat Teheran daardoor zijn machtspositie in de regio behoudt of zelfs versterkt.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iraanse media spreken tegen dat de Straat van Hormuz volledig wordt heropend als onderdeel van het aangekondigde vredesakkoord met de Verenigde Staten. Volgens Al Jazeera noemt staatspersbureau Fars die bewering van de Amerikaanse president Donald Trump "ver van de realiteit".
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Rond het Witte Huis in Washington is een grote politiemacht op de been na meldingen van schoten. Journalisten op het terrein kregen opdracht dekking te zoeken en werden naar de persruimte gebracht. Het Witte Huis is volgens hen op slot gegaan.
4 uur geledenKINSHASA (ANP) - Het dodental door de ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo (DRC) is opgelopen tot 204. Dat heeft het Congolese ministerie van Volksgezondheid bekendgemaakt. In drie provincies zijn 867 vermoedelijke besmettingen geregistreerd.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat er grotendeels overeenstemming is bereikt over een akkoord met Iran. "De laatste aspecten en details van de deal worden momenteel besproken en zullen binnenkort bekendgemaakt worden", schreef hij in een bericht op zijn platform Truth Social. Hij stelt dat het voorstel onder meer voorziet in de opening van de Straat van Hormuz.
7 uur geleden