Nieuwe defensieminister Oekraïne is bedreven onderhandelaar
KYIV (ANP/AFP/RTR) - Oekraïne krijgt een nieuwe minister van Defensie, de 41-jarige Roestem Oemjerov. Hier heeft het parlement in Kyiv voor gestemd. Hij is etnisch een Krim-Tataar en zijn familie komt van het in 2014 door Rusland ingelijfde schiereiland. Oemjerov geldt als een succesvolle zakenman en als een bedreven onderhandelaar. Hij was lid van de Oekraïense delegatie die in maart 2022 met een Russische delegatie over beëindiging van de vijandelijkheden sprak.
Hij is ook betrokken geweest bij de ruil van krijgsgevangenen en bij het tot stand brengen van de graandeal die een jaar lang Oekraïense export over de Zwarte Zee mogelijk maakte. Hij spreekt vijf talen, inclusief Russisch en Turks.
Oemjerov volgt Oleksiy Reznikov op terwijl het maanden durende Oekraïense tegenoffensief nauwelijks vorderingen boekt. Reznikov schreef dat het een eer was om het leger de laatste 22 maanden te dienen, "de zwaarste periode uit de moderne geschiedenis van Oekraïne". President Volodymyr Zelensky zei zondag dat hij Reznikov wilde vervangen. Het is de belangrijkste wisseling bij de Oekraïense defensieleiding sinds Rusland Oekraïne aanviel in februari 2022.
Oemjerov noemt het "een grote eer" door de president te zijn voorgedragen en dankt de parlementariërs voor hun steun. Hij zegt "al het mogelijke en al het onmogelijke te willen doen voor een Oekraïense overwinning". Hij zegt ook alles te doen "om iedereen te laten terugkeren die in gevangenschap is geraakt, kinderen, krijgsgevangenen, burgers en politieke gevangenen".
Meer uit Buitenland
KOEWEIT (ANP/RTR) - De luchthaven van Koeweit is tot nader order gesloten door een Iraanse aanval met drones en raketten. Er zijn volgens het leger gewonden gevallen en er is veel schade aangericht aan terminal 1 van de luchthaven.
34 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn "volledige en absolute" steun uitgesproken voor de uiterst rechtse presidentskandidaat in Colombia, Abelardo de la Espriella. Die zakenman neemt het op 21 juni in de tweede ronde van de presidentsverkiezingen op tegen de linkse kandidaat Iván Cepeda, een mensenrechtenactivist.
4 uur geledenDETROIT (ANP) - De Nederlandse viroloog Vincent Munster is in de Verenigde Staten aangeklaagd voor het binnensmokkelen van flesjes met gedeactiveerd mpox-virus (voorheen 'apenpokken') vanuit de Democratische Republiek Congo (DRC), en het daarover liegen tijdens verhoren door onderzoekers op een luchthaven in Detroit. Dat melden een Amerikaanse rechtbank en de FBI.
4 uur geledenTEHERAN/WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft diverse ballistische raketten afgevuurd op Koeweit en Bahrein, meldt het Amerikaanse leger. Volgens het centrale commando in de regio, CENTCOM, raakten geen van de raketten doel. Drie raketten zouden zijn onderschept door Amerikaanse en Bahreinse strijdkrachten, twee andere raketten kwamen te kort of braken onderweg uiteen, aldus CENTCOM.
6 uur geledenBEIROET/TYRUS (ANP/AFP) - Bij de Israëlische aanvallen op de Libanese stad Tyrus zijn maandag vier doden en 127 gewonden gevallen. Dit meldt het ministerie van Gezondheid in Libanon. Een getroffen plek was volgens de Libanese autoriteiten het Jabal Amel-ziekenhuis in de stad. Daarbij raakten vier artsen, 27 verplegers en acht andere personeelsleden gewond.
17 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft dinsdag het aantal vermoedelijke ebolagevallen sterk teruggebracht naar 116. Eerder meldde de organisatie meer dan negenhonderd vermoedelijke gevallen. Er zijn 330 bevestigde besmettingen en bijna vijftig doden door het virus.
18 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door zware Russische aanvallen op Oekraïne is opgelopen tot zeker 22. Meer dan honderd mensen raakten gewond, melden de Oekraïense autoriteiten.
19 uur geleden