Nieuwe ddos-aanval op netwerk hoger onderwijs in zuiden
TILBURG (ANP) - Universiteiten en hogescholen in het zuiden van het land kampen donderdag met een nieuwe ddos-aanval op hun gezamenlijke netwerk. De instellingen hebben last van "trage internetverbindingen of zelfs geen verbinding", meldt de organisatie SURF.
Ook onderwijsinstellingen in de rest van het land kunnen hinder ondervinden van de aanval. "Door deze grote hoeveelheid verkeer lopen ook andere punten in het netwerk buiten deze regio vol."
Volgens SURF gaat het om "een andere ddos-aanval" dan woensdag. De organisatie onderzoekt op welke manier de aanval kan worden afgeslagen, maar "dat neemt de nodige tijd in beslag". Het is daardoor nog niet bekend wanneer de verbindingen weer normaal zijn.
Geen gerichte hack
De universiteit in Maastricht zegt dat onder meer wifi en VPN op de campus geen verbinding hebben. "Er is op dit moment geen reden om aan te nemen dat er een gerichte hack wordt uitgevoerd", voegde de instelling eraan toe. De universiteit in Tilburg zegt dat het nog niet duidelijk is wanneer de problemen zijn opgelost. De Universiteit Utrecht heeft ook last van de aanval. "Gistermiddag was de situatie stabiel, leek alles weer normaal te functioneren. Vanaf vanmorgen is er echter weer traagheid gemeld en kan het dus voorkomen dat dezelfde problemen ervaren worden", aldus de universiteit.
SURF was ook woensdag doelwit van een ddos-aanval. Daarbij worden systemen bestookt met zoveel verkeer dat ze bezwijken onder de druk en onbereikbaar worden. In SURF werken alle universiteiten, hogescholen, universitaire ziekenhuizen en een groep mbo's en onderzoeksinstituten samen op IT-gebied.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het contactformulier van de overheid voor Nederlanders die in het Midden-Oosten zijn gestrand, is tot nu toe zeker 9000 keer ingevuld. Dat bevestigt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken na berichtgeving door RTL Nieuws. De vragenlijst sluit vrijdagmiddag.
49 minuten geledenBREDA (ANP) - De ontnemingszaak tegen Klaas Otto (58) is uitgesteld. De rechtbank concludeerde donderdagmiddag dat er te weinig tijd was om de zaak nog inhoudelijk te behandelen. Nu moet dat gebeuren op 31 maart. Het Openbaar Ministerie wil bijna 1,9 miljoen euro afnemen van de oprichter van motorclub No Surrender. Volgens justitie is dat geld niet op legale wijze verdiend.
4 uur geledenBREDA (ANP) - De wrakingskamer van de rechtbank Breda heeft een verzoek om andere rechters in een ontnemingszaak over Klaas Otto (58) donderdag afgewezen. De advocaat van de oprichter van motorclub No Surrender had de rechtbank gewraakt, omdat Otto vond dat die vooringenomen was. Hiervan was volgens de wrakingskamer die het verzoek behandelde geen sprake.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Enkele tientallen Iraniërs hebben donderdagmiddag in Den Haag op het Lange Voorhout aandacht gevraagd voor de situatie in hun land van herkomst. Bij de Britse ambassade scandeerden ze leuzen en draaiden ze harde muziek. Ze riepen onder meer op tot een einde van het Iraanse regime.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nabestaanden dringen er bij het gerechtshof in Den Haag op aan dat het hoger beroep doorgaat in de zaak over de dodelijke schietpartij bij winkelcentrum Walburg in Zwijndrecht komende maandag. Dit laat slachtofferadvocaat Willem Backer weten. Hij staat drie dochters en de kleinkinderen bij van Michel (66), die bij de schietpartij om het leven kwam. Hun zus Anneke (38) overleefde de aanslag van haar ex-partner.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er is een akkoord over een derde vlucht om gestrande Nederlanders op te halen, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken donderdag. Komende zaterdag zal in samenwerking met Corendon een vliegtuig van Muscat (Oman) naar Amsterdam vliegen.
5 uur geledenBREDA (ANP) - De verdediging heeft donderdag de rechtbank in Breda gewraakt in een ontnemingsprocedure tegen Klaas Otto (58). Otto meent dat de rechtbank vooringenomen is en wil daarom andere rechters. De wraking volgde nadat de rechtbank het horen van een getuige had afgewezen.
6 uur geleden