Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe ddos-aanval op netwerk hoger onderwijs in zuiden

Nieuwe ddos-aanval op netwerk hoger onderwijs in zuiden

TILBURG (ANP) - Universiteiten en hogescholen in het zuiden van het land kampen donderdag met een nieuwe ddos-aanval op hun gezamenlijke netwerk. De instellingen hebben last van "trage internetverbindingen of zelfs geen verbinding", meldt de organisatie SURF.

Ook onderwijsinstellingen in de rest van het land kunnen hinder ondervinden van de aanval. "Door deze grote hoeveelheid verkeer lopen ook andere punten in het netwerk buiten deze regio vol."

Volgens SURF gaat het om "een andere ddos-aanval" dan woensdag. De organisatie onderzoekt op welke manier de aanval kan worden afgeslagen, maar "dat neemt de nodige tijd in beslag". Het is daardoor nog niet bekend wanneer de verbindingen weer normaal zijn.

Geen gerichte hack

De universiteit in Maastricht zegt dat onder meer wifi en VPN op de campus geen verbinding hebben. "Er is op dit moment geen reden om aan te nemen dat er een gerichte hack wordt uitgevoerd", voegde de instelling eraan toe. De universiteit in Tilburg zegt dat het nog niet duidelijk is wanneer de problemen zijn opgelost. De Universiteit Utrecht heeft ook last van de aanval. "Gistermiddag was de situatie stabiel, leek alles weer normaal te functioneren. Vanaf vanmorgen is er echter weer traagheid gemeld en kan het dus voorkomen dat dezelfde problemen ervaren worden", aldus de universiteit.

SURF was ook woensdag doelwit van een ddos-aanval. Daarbij worden systemen bestookt met zoveel verkeer dat ze bezwijken onder de druk en onbereikbaar worden. In SURF werken alle universiteiten, hogescholen, universitaire ziekenhuizen en een groep mbo's en onderzoeksinstituten samen op IT-gebied.

Meer uit Binnenland

Berendsen vindt deelname Rusland aan Paralympics 'onbegrijpelijk'

DEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen van Buitenlandse Zaken vindt het "onbegrijpelijk dat Rusland vandaag onder eigen vlag mag meedoen aan de Paralympische Spelen, terwijl ze blijven aanvallen". Hij verwijst op X naar aanvallen die Rusland in de nacht van vrijdag op zaterdag heeft uitgevoerd op energie-infrastructuur en spoorwegen in Oekraïne.

4 uur geleden
KLM-repatriëringsvlucht vanuit Oman uitgesteld om veiligheid

DEN HAAG (ANP) - Ook een repatriëringsvlucht van KLM van Oman naar Amsterdam is tot nader order uitgesteld "vanwege de veiligheidssituatie", meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. De vlucht zou zondag om 00.45 uur vertrekken vanuit de hoofdstad Muscat.

4 uur geleden
Iraniërs op de Dam willen actie van Nederlandse regering

AMSTERDAM (ANP) - Iraniërs zijn zaterdag in een mars door Amsterdam naar het Amerikaanse consulaat gelopen. Ze herdachten omgekomen Amerikaanse militairen en riepen de Nederlandse regering op meer te doen voor het Iraanse volk, dat lijdt onder de oorlog met Israël en de Verenigde Staten.

5 uur geleden
Verdachte moord Haagse garagehouder vrijgelaten voor uitspraak

DEN HAAG (ANP) - Ruben B., de verdachte van de moord op de Haagse garagehouder Loek van Dam in 1992, is enkele weken voordat de rechtbank uitspraak doet in de heropende zaak vrijgelaten. Dat bevestigt zijn advocaat Elizabeth Bijl na berichtgeving door Omroep West.

5 uur geleden
Corendon-repatriëringsvlucht uit Oman uitgesteld om veiligheid

DEN HAAG (ANP) - Een nieuwe repatriëringsvlucht van Muscat in Oman naar Amsterdam is uitgesteld "vanwege de veiligheidssituatie". Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken over de vlucht van Corendon, die zaterdagmiddag zou vertrekken.

7 uur geleden
Familie: Lenferink zal vast gniffelen om verkeerd geboortejaar

AMSTERDAM (ANP) - Volgens de familie van Jan Lenferink zal de overleden presentator vast "gniffelen" om de ontstane verwarring over zijn geboortejaar. Online staat dat Lenferink op 9 december 1948 is geboren, maar eigenlijk kwam hij drie jaar eerder al ter wereld.

11 uur geleden
Ook repatriëringsvlucht uit Oman op Schiphol aangekomen

SCHIPHOL (ANP) - Opnieuw is een KLM-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten aangekomen op Schiphol. De vlucht vanuit Muscat in Oman landde omstreeks 08.15 uur op de luchthaven. Aan boord van deze vlucht zaten 281 mensen, van wie 263 de Nederlandse nationaliteit hebben, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.

12 uur geleden