Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe ddos-aanval op netwerk hoger onderwijs in zuiden

Nieuwe ddos-aanval op netwerk hoger onderwijs in zuiden

TILBURG (ANP) - Universiteiten en hogescholen in het zuiden van het land kampen donderdag met een nieuwe ddos-aanval op hun gezamenlijke netwerk. De instellingen hebben last van "trage internetverbindingen of zelfs geen verbinding", meldt de organisatie SURF.

Ook onderwijsinstellingen in de rest van het land kunnen hinder ondervinden van de aanval. "Door deze grote hoeveelheid verkeer lopen ook andere punten in het netwerk buiten deze regio vol."

Volgens SURF gaat het om "een andere ddos-aanval" dan woensdag. De organisatie onderzoekt op welke manier de aanval kan worden afgeslagen, maar "dat neemt de nodige tijd in beslag". Het is daardoor nog niet bekend wanneer de verbindingen weer normaal zijn.

Geen gerichte hack

De universiteit in Maastricht zegt dat onder meer wifi en VPN op de campus geen verbinding hebben. "Er is op dit moment geen reden om aan te nemen dat er een gerichte hack wordt uitgevoerd", voegde de instelling eraan toe. De universiteit in Tilburg zegt dat het nog niet duidelijk is wanneer de problemen zijn opgelost. De Universiteit Utrecht heeft ook last van de aanval. "Gistermiddag was de situatie stabiel, leek alles weer normaal te functioneren. Vanaf vanmorgen is er echter weer traagheid gemeld en kan het dus voorkomen dat dezelfde problemen ervaren worden", aldus de universiteit.

SURF was ook woensdag doelwit van een ddos-aanval. Daarbij worden systemen bestookt met zoveel verkeer dat ze bezwijken onder de druk en onbereikbaar worden. In SURF werken alle universiteiten, hogescholen, universitaire ziekenhuizen en een groep mbo's en onderzoeksinstituten samen op IT-gebied.

Meer uit Binnenland

OM: twee slachtoffers bekend in onderzoek naar onlinegeweld

ROTTERDAM (ANP) - Justitie en politie hebben tot dusver twee slachtoffers geïdentificeerd in het strafrechtelijk onderzoek naar de 23-jarige Mert A., die lid zou zijn geweest van een gewelddadige onlinegroepering. A. zou zijn slachtoffers ertoe hebben aangezet zichzelf te snijden en daarvan beelden te maken. A. zou hebben gedreigd naaktbeelden van de slachtoffers te verspreiden.

28 minuten geleden
Verdachte uit Beverwijk ontkent geweld tegen Haarlemmer

HAARLEM (ANP) - De 22-jarige Adam el B. uit Beverwijk ontkent dat hij in september vorig jaar tegen het hoofd en het lichaam van een 17-jarige Haarlemmer heeft geschopt. Beelden van het geweld werden online gedeeld, waarop een vergeldingsactie volgde van een groep Haarlemmers en vijf middelbare scholen in de regio een dag de deuren sloten. Het Openbaar Ministerie denkt dat een conflict tussen twee jeugdgroepen uit Haarlem en Beverwijk de oorzaak van de incidenten was.

36 minuten geleden
Minister Heinen wil snel deëscaleren na heffingsdreiging Trump

BRUSSEL (ANP) - De handelsspanningen tussen de Verenigde Staten en de Europese Unie moeten snel weer kalmeren, zei demissionair financiënminister Eelco Heinen voorafgaand aan overleg in Brussel. Die spanningen zijn opgelopen door de dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump. Hij wil de landen die de Deense soevereiniteit over Groenland steunen, treffen met importheffingen van 10 procent.

1 uur geleden
Leraar krijgt celstraf en beroepsverbod om ontucht met leerlingen

UTRECHT (ANP) - Een voormalige leraar moet vier jaar de gevangenis in omdat hij ontucht heeft gepleegd met leerlingen op middelbare scholen waar hij heeft gewerkt. Ook mag hij negen jaar lang niet als leraar werken. De rechtbank in Utrecht heeft hem maandag veroordeeld.

1 uur geleden
Beveiliging afgezet gebied explosie Utrecht verlengd

UTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht verlengt de beveiliging van de Visschersteeg, het afgezette gebied waar vorige week de explosie in Utrecht plaatsvond. Dat meldt de gemeente in het liveblog. De beveiliging blijft in ieder geval in stand tot en met vrijdag.

1 uur geleden
Luchtmacht traint volgende week met F-35's op Schiphol

DEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Luchtmacht traint volgende week dinsdag en woensdag met vier F-35-gevechtsvliegtuigen en een transport- en tankvliegtuig vanaf Schiphol, meldt de luchthaven. "De training is zorgvuldig gepland en geïntegreerd in de dagelijkse operatie van de luchthaven, zodat het reguliere vliegverkeer gewoon door kan gaan", verzekert Schiphol.

1 uur geleden
Vito Shukrula mag weer aan de slag als advocaat

AMSTERDAM (ANP) - De voormalige advocaat van Ridouan Taghi, Vito Shukrula, mag onder voorwaarden weer aan de slag als advocaat. Dat meldt zijn verdediging na een beslissing van de Raad van Discipline maandag. Shukrula werd afgelopen april aangehouden. Hij wordt verdacht van deelname aan de criminele organisatie van Taghi. Volgens justitie heeft Shukrula berichten doorgespeeld van zijn voormalige cliënt.

2 uur geleden