Nieuwe ddos-aanval op netwerk hoger onderwijs in zuiden
TILBURG (ANP) - Universiteiten en hogescholen in het zuiden van het land kampen donderdag met een nieuwe ddos-aanval op hun gezamenlijke netwerk. De instellingen hebben last van "trage internetverbindingen of zelfs geen verbinding", meldt de organisatie SURF.
Ook onderwijsinstellingen in de rest van het land kunnen hinder ondervinden van de aanval. "Door deze grote hoeveelheid verkeer lopen ook andere punten in het netwerk buiten deze regio vol."
Volgens SURF gaat het om "een andere ddos-aanval" dan woensdag. De organisatie onderzoekt op welke manier de aanval kan worden afgeslagen, maar "dat neemt de nodige tijd in beslag". Het is daardoor nog niet bekend wanneer de verbindingen weer normaal zijn.
Geen gerichte hack
De universiteit in Maastricht zegt dat onder meer wifi en VPN op de campus geen verbinding hebben. "Er is op dit moment geen reden om aan te nemen dat er een gerichte hack wordt uitgevoerd", voegde de instelling eraan toe. De universiteit in Tilburg zegt dat het nog niet duidelijk is wanneer de problemen zijn opgelost. De Universiteit Utrecht heeft ook last van de aanval. "Gistermiddag was de situatie stabiel, leek alles weer normaal te functioneren. Vanaf vanmorgen is er echter weer traagheid gemeld en kan het dus voorkomen dat dezelfde problemen ervaren worden", aldus de universiteit.
SURF was ook woensdag doelwit van een ddos-aanval. Daarbij worden systemen bestookt met zoveel verkeer dat ze bezwijken onder de druk en onbereikbaar worden. In SURF werken alle universiteiten, hogescholen, universitaire ziekenhuizen en een groep mbo's en onderzoeksinstituten samen op IT-gebied.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Nederland kijkt welwillend naar het inzetten van Nederlandse militairen op Groenland. Dat zegt demissionair buitenlandminister David van Weel op BNR Nieuwsradio. Het definitieve besluit volgt "voor het einde van de week," zegt de VVD'er. Het zou gaan om enkele militairen.
17 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Drinkwaterbedrijven en waterschappen vragen het nieuwe kabinet dringend maatregelen te nemen, zodat Nederland over voldoende schoon drinkwater blijft beschikken. "Alle tien drinkwaterbedrijven moeten voor 2030 hun productiecapaciteit uitbreiden. Het is helemaal niet zeker dat dit lukt; zonder snelle actie ontstaan in steeds meer regio's knelpunten", schrijven ze samen in een manifest.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De stroomstoring in Amsterdam is na ongeveer anderhalf uur voorbij. Dat meldt een woordvoerder van Liander. Grote delen van Amsterdam zaten sinds ongeveer 16.00 uur zonder stroom.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De stroomstoring die woensdag kort na 16.00 uur begon in Amsterdam, treft daar 50.000 klanten. Dat zegt een woordvoerster van netbeheerder Liander.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam hebben enkele honderden mensen zich verzameld voor een solidariteitsmars voor Iraniërs onder de naam 'United voor freedom'. De betogers, met name Joden en Iraniërs, willen zich solidair tonen met het Iraanse volk en zich uitspreken tegen het islamitische regime. Vanaf de Dam lopen ze rond 17.00 uur naar het Amerikaanse consulaat op het Museumplein.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De veiligheidsregio heeft een NL-Alert uitgegeven omdat de stroom in grote delen van Amsterdam is uitgevallen. Het is onbekend hoe lang dit gaat duren. "Gebruik geen lift en controleer of buren hulp nodig hebben", staat in de waarschuwing.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam hebben een kleine tweehonderd mensen zich verzameld voor een solidariteitsmars voor Iraniërs onder de naam 'United voor freedom'. De betogers, Joden en Iraniërs, willen zich solidair tonen met het Iraanse volk en zich uitspreken tegen het islamitische regime. Vanaf de Dam lopen ze rond 17.00 uur naar het Amerikaanse consulaat op het Museumplein.
17 uur geleden