Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe ddos-aanval nog geen invloed op herstel systemen TU/e

Nieuwe ddos-aanval nog geen invloed op herstel systemen TU/e

EINDHOVEN (ANP) - Een nieuwe digitale aanval vrijdag heeft voorlopig geen invloed op de planning om het onderwijs maandag bij de Technische Universiteit Eindhoven (TU/e) weer op orde te hebben. "We liggen nog steeds op koers om het onderwijs aanstaande maandag weer op te starten", staat in een update op de website van de universiteit. Wel kan de laatste ddos-aanval voor problemen zorgen met het internet, aldus TU/e.

De instelling gaat ervan uit dat vanaf zaterdagochtend alle netwerkgebonden systemen weer online zijn. De systemen vanuit huis zijn mogelijk nog niet allemaal bereikbaar. De onderwijsinstelling gaat de systemen komend weekend testen en waarschuwt voor verstoringen in de opstartfase. "Wij vragen ieders geduld en begrip."

"We vragen momenteel niet alleen veel van onze studenten, maar ook van de flexibiliteit van onze onderzoekers, docenten en de gehele wetenschappelijke staf", zegt Patrick Groothuis, vicevoorzitter van de TU/e. "Ze moeten de nodige aanpassingen doorvoeren en zien de werkdruk toenemen." De vicevoorzitter laat weten dat er "enorme waardering" is "voor de manier waarop ze met de situatie omgaan".

Geen verband

De universiteit haalde zondag haar netwerk uit de lucht door de cyberaanval. Daardoor konden studenten en medewerkers geen gebruik meer maken van hun mail, wifi, de online-leeromgeving Canvas en Microsoft Teams. Colleges werden geschrapt en tentamens die volgende week stonden gepland, zijn uitgesteld. De afgelopen dagen werd ook SURF, het gezamenlijke computernetwerk van universiteiten, hogescholen, mbo's, academische ziekenhuizen en onderzoeksinstituten, getroffen door ddos-aanvallen.

Het rooster voor het onderwijs voor de komende week en voor de tentamens komt vrijdag om 17.00 uur online, aldus de universiteit. Rond 19.00 uur komt er een nieuwe update op de website van de TU/e.

Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) van het ministerie van Justitie en Veiligheid zei eerder dat er vooralsnog geen verband lijkt te zijn tussen de aanvallen op SURF, de TU Eindhoven en het eveneens getroffen DigiD.

Meer uit Binnenland

Twee doden door ernstig verkeersongeval in Eerbeek

EERBEEK (ANP) - Bij een ernstig ongeval op de Harderwijkerweg bij Eerbeek zijn vrijdagavond twee mannen overleden. Dat meldt de politie Gelderland op X. Het gaat om een aanrijding tussen een motor en een auto. De twee bestuurders overleden ter plaatse.

5 uur geleden
Asielzoekers bij overvol Ter Apel gaan weer naar Stadskanaal

STADSKANAAL (ANP) - De Groningse gemeente Stadskanaal gaat opnieuw asielzoekers voor een nacht opvangen die vrijdag buiten bij het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel stonden te wachten. De gemeente laat weten dat het om ongeveer tachtig mensen gaat.

8 uur geleden
Tientallen asielzoekers voor de poort bij Ter Apel

TER APEL (ANP) - Tientallen asielzoekers zitten rond 19.00 uur nog buiten de poort van het aanmeldcentrum in Ter Apel. Vooralsnog is er geen locatie gevonden waar deze mensen de nacht door kunnen brengen, laat een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) weten.

13 uur geleden
Drie Nederlanders van Gaza-flotilla aangekomen op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla zijn vrijdagmiddag uit Istanbul aangekomen op Schiphol. Israël onderschepte hen op de Middellandse Zee toen ze in een vloot met tientallen boten op weg waren naar Gaza om hulpgoederen te brengen. Een vierde opvarende heeft de vlucht gemist en zal naar verwachting later op de avond naar Nederland terugkeren.

13 uur geleden
ProRail krijgt boete van 2,75 miljoen vanwege te veel storingen

DEN HAAG (ANP) - Spoorbeheerder ProRail krijgt een boete van 2,75 miljoen euro van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat omdat er in 2025 te veel 'impactvolle storingen' waren. Dat staat in een Kamerbrief van staatssecretaris Annet Bertram (OV, CDA). De grens is 520 van zulke storingen, maar het waren er 586.

15 uur geleden
Eerste officiële zomerse dag van 2026 gemeten in De Bilt

DE BILT (ANP) - In De Bilt is het vrijdag 25,0 graden geworden en daarmee is de eerste officiële zomerse dag van het jaar een feit. Deze zomerse dag, waarop de temperatuur minimaal 25 graden moet aantikken, valt volgens Weeronline een week later dan gebruikelijk.

16 uur geleden
Radboudumc neemt patiënt met mogelijke ebola-infectie op

NIJMEGEN (ANP) - In het Radboudumc in Nijmegen is een patiënt opgenomen met een lage verdenking op ebola. Dat bevestigt zowel een woordvoerder van het RIVM als van het ziekenhuis aan het ANP. De patiënt ligt op een speciaal ingerichte afdeling voor ernstige infectieziekten zoals ebola.

16 uur geleden