Nieuwe ddos-aanval nog geen invloed op herstel systemen TU/e
EINDHOVEN (ANP) - Een nieuwe digitale aanval vrijdag heeft voorlopig geen invloed op de planning om het onderwijs maandag bij de Technische Universiteit Eindhoven (TU/e) weer op orde te hebben. "We liggen nog steeds op koers om het onderwijs aanstaande maandag weer op te starten", staat in een update op de website van de universiteit. Wel kan de laatste ddos-aanval voor problemen zorgen met het internet, aldus TU/e.
De instelling gaat ervan uit dat vanaf zaterdagochtend alle netwerkgebonden systemen weer online zijn. De systemen vanuit huis zijn mogelijk nog niet allemaal bereikbaar. De onderwijsinstelling gaat de systemen komend weekend testen en waarschuwt voor verstoringen in de opstartfase. "Wij vragen ieders geduld en begrip."
"We vragen momenteel niet alleen veel van onze studenten, maar ook van de flexibiliteit van onze onderzoekers, docenten en de gehele wetenschappelijke staf", zegt Patrick Groothuis, vicevoorzitter van de TU/e. "Ze moeten de nodige aanpassingen doorvoeren en zien de werkdruk toenemen." De vicevoorzitter laat weten dat er "enorme waardering" is "voor de manier waarop ze met de situatie omgaan".
Geen verband
De universiteit haalde zondag haar netwerk uit de lucht door de cyberaanval. Daardoor konden studenten en medewerkers geen gebruik meer maken van hun mail, wifi, de online-leeromgeving Canvas en Microsoft Teams. Colleges werden geschrapt en tentamens die volgende week stonden gepland, zijn uitgesteld. De afgelopen dagen werd ook SURF, het gezamenlijke computernetwerk van universiteiten, hogescholen, mbo's, academische ziekenhuizen en onderzoeksinstituten, getroffen door ddos-aanvallen.
Het rooster voor het onderwijs voor de komende week en voor de tentamens komt vrijdag om 17.00 uur online, aldus de universiteit. Rond 19.00 uur komt er een nieuwe update op de website van de TU/e.
Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) van het ministerie van Justitie en Veiligheid zei eerder dat er vooralsnog geen verband lijkt te zijn tussen de aanvallen op SURF, de TU Eindhoven en het eveneens getroffen DigiD.
Meer uit Binnenland
APELDOORN (ANP) - De politie heeft woensdagavond in Apeldoorn vijf mensen aangehouden bij een demonstratie tegen noodopvang voor asielzoekers. Op de rotonde in de wijk De Maten is de afgelopen tijd vaker geprotesteerd tegen de opvangplannen van de Gelderse gemeente.
1 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft dinsdag een jongen uit Utrecht aangehouden voor betrokkenheid bij de vernieling van het gemeentehuis in Loosdrecht op Koningsdag. Die avond werden onder andere meerdere ramen van het pand ingegooid en hekken vernield.
5 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft woensdagavond tijdens een anti-azc-protest in Loosdrecht onder meer mensen opgepakt voor het bezitten van vuurwerk en openbare dronkenschap. Dit is donderdag bekendgemaakt. Eerder werd al gemeld dat het ging om vier aanhoudingen.
5 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De twaalf medewerkers van het Radboudumc die uit voorzorg in quarantaine zitten omdat ze mogelijk zijn blootgesteld aan het hantavirus, zijn niet besmettelijk geweest voor anderen. "Bloedonderzoek heeft dit bevestigd", meldt het Nijmeegse ziekenhuis op een pagina met veelgestelde vragen over de situatie.
15 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft het azc-protest in Loosdrecht woensdagavond beëindigd en daarbij is tegen enkele demonstranten het waterkanon gebruikt. Dat was rond 22.00 uur.
15 uur geledenORANJESTAD (ANP) - De zes Caribische eilanden binnen het koninkrijk Nederland kunnen volgens premier Rob Jetten een goed voorbeeld zijn voor hoe de energietransitie goed kan werken. Dat Aruba momenteel juist inzet op gas hoeft volgens de minister-president geen probleem te zijn.
16 uur geledenANTALYA (ANP) - Zangeres Karsu heeft woensdag in de Turkse stad Antalya een koninklijke onderscheiding gekregen. Ze is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De Nederlandse ambassadeur in Turkije, Joep Wijnands, heeft namens de koning de onderscheiding uitgereikt.
16 uur geleden