Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe ddos-aanval nog geen invloed op herstel systemen TU/e

Nieuwe ddos-aanval nog geen invloed op herstel systemen TU/e

EINDHOVEN (ANP) - Een nieuwe digitale aanval vrijdag heeft voorlopig geen invloed op de planning om het onderwijs maandag bij de Technische Universiteit Eindhoven (TU/e) weer op orde te hebben. "We liggen nog steeds op koers om het onderwijs aanstaande maandag weer op te starten", staat in een update op de website van de universiteit. Wel kan de laatste ddos-aanval voor problemen zorgen met het internet, aldus TU/e.

De instelling gaat ervan uit dat vanaf zaterdagochtend alle netwerkgebonden systemen weer online zijn. De systemen vanuit huis zijn mogelijk nog niet allemaal bereikbaar. De onderwijsinstelling gaat de systemen komend weekend testen en waarschuwt voor verstoringen in de opstartfase. "Wij vragen ieders geduld en begrip."

"We vragen momenteel niet alleen veel van onze studenten, maar ook van de flexibiliteit van onze onderzoekers, docenten en de gehele wetenschappelijke staf", zegt Patrick Groothuis, vicevoorzitter van de TU/e. "Ze moeten de nodige aanpassingen doorvoeren en zien de werkdruk toenemen." De vicevoorzitter laat weten dat er "enorme waardering" is "voor de manier waarop ze met de situatie omgaan".

Geen verband

De universiteit haalde zondag haar netwerk uit de lucht door de cyberaanval. Daardoor konden studenten en medewerkers geen gebruik meer maken van hun mail, wifi, de online-leeromgeving Canvas en Microsoft Teams. Colleges werden geschrapt en tentamens die volgende week stonden gepland, zijn uitgesteld. De afgelopen dagen werd ook SURF, het gezamenlijke computernetwerk van universiteiten, hogescholen, mbo's, academische ziekenhuizen en onderzoeksinstituten, getroffen door ddos-aanvallen.

Het rooster voor het onderwijs voor de komende week en voor de tentamens komt vrijdag om 17.00 uur online, aldus de universiteit. Rond 19.00 uur komt er een nieuwe update op de website van de TU/e.

Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) van het ministerie van Justitie en Veiligheid zei eerder dat er vooralsnog geen verband lijkt te zijn tussen de aanvallen op SURF, de TU Eindhoven en het eveneens getroffen DigiD.

Meer uit Binnenland

Voorlopig geen extra nationale toeslag op pakjes uit China

DEN HAAG (ANP) - Er komt voorlopig geen extra toeslag op pakketjes van buiten de Europese Unie, met name uit China. Dat meldt demissionair staatssecretaris Eugène Heijnen (Financiën, BBB) aan de Tweede Kamer.

52 minuten geleden
OM wil cel voor in brand steken politieauto bij Malieveldrellen

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag anderhalf jaar cel geëist, waarvan een half jaar voorwaardelijk, tegen John B. (33) uit Raalte voor het in brand steken van een politieauto op de Koekamplaan, aan de rand van het Malieveld in Den Haag op 20 september. Toen liep een anti-immigratieprotest uit op rellen. B. is aangehouden op 9 december en zit sinds die tijd vast.

2 uur geleden
Geuzenpenning voor progressieve burgemeester van Boedapest

VLAARDINGEN (ANP) - De Geuzenpenning, een prijs voor vrijheidsstrijders en mensenrechtenactivisten, gaat dit jaar naar de burgemeester van de Hongaarse hoofdstad Boedapest. Gergely Karácsony is een belangrijke tegenstander van de rechts-populistische premier van Hongarije, Viktor Orbán.

3 uur geleden
NS heeft week nodig om achterstallig onderhoud in te halen

UTRECHT (ANP) - NS heeft een week nodig om het achterstallige onderhoud dat vorige week ontstond aan de treinen in te halen. Dit is de rest van deze week voelbaar op sommige trajecten, waar met minder materieel wordt gereden.

4 uur geleden
OM: verdachte onlinemisbruik maakte 150 slachtoffers

ROTTERDAM (ANP) - Een 40-jarige man uit Herten (Limburg) wordt verdacht van onlinemisbruik van ruim 150 minderjarige meisjes, van wie veertig uit Nederland. De man stond dinsdag voor het eerst terecht op een openbare zitting. Volgens het Openbaar Ministerie benaderde hij zijn jonge slachtoffers via een deels zelf ontwikkeld computerspel.

4 uur geleden
Protest tegen Iraans regime bij ambassade in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Enkele tientallen mensen hebben rond het middaguur bij de Iraanse ambassade in Den Haag gedemonstreerd tegen het regime van dat land. De betogers toonden zich solidair met het Iraanse volk, zegt het Comité Iran Vrij, dat de demonstratie heeft georganiseerd.

5 uur geleden
Ziekenhuis aansprakelijk nadat gynaecoloog eigen zaad gebruikte

LEEUWARDEN (ANP) - Ziekenhuis Isala in Zwolle moet een schadevergoeding betalen aan een vrouw die zwanger was geworden doordat de gynaecoloog zijn eigen sperma daarvoor had gebruikt, en niet dat van haar echtgenoot. Het ziekenhuis is aansprakelijk, heeft het gerechtshof in Leeuwarden dinsdag bepaald.

5 uur geleden