Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe ddos-aanval nog geen invloed op herstel systemen TU/e

Nieuwe ddos-aanval nog geen invloed op herstel systemen TU/e

EINDHOVEN (ANP) - Een nieuwe digitale aanval vrijdag heeft voorlopig geen invloed op de planning om het onderwijs maandag bij de Technische Universiteit Eindhoven (TU/e) weer op orde te hebben. "We liggen nog steeds op koers om het onderwijs aanstaande maandag weer op te starten", staat in een update op de website van de universiteit. Wel kan de laatste ddos-aanval voor problemen zorgen met het internet, aldus TU/e.

De instelling gaat ervan uit dat vanaf zaterdagochtend alle netwerkgebonden systemen weer online zijn. De systemen vanuit huis zijn mogelijk nog niet allemaal bereikbaar. De onderwijsinstelling gaat de systemen komend weekend testen en waarschuwt voor verstoringen in de opstartfase. "Wij vragen ieders geduld en begrip."

"We vragen momenteel niet alleen veel van onze studenten, maar ook van de flexibiliteit van onze onderzoekers, docenten en de gehele wetenschappelijke staf", zegt Patrick Groothuis, vicevoorzitter van de TU/e. "Ze moeten de nodige aanpassingen doorvoeren en zien de werkdruk toenemen." De vicevoorzitter laat weten dat er "enorme waardering" is "voor de manier waarop ze met de situatie omgaan".

Geen verband

De universiteit haalde zondag haar netwerk uit de lucht door de cyberaanval. Daardoor konden studenten en medewerkers geen gebruik meer maken van hun mail, wifi, de online-leeromgeving Canvas en Microsoft Teams. Colleges werden geschrapt en tentamens die volgende week stonden gepland, zijn uitgesteld. De afgelopen dagen werd ook SURF, het gezamenlijke computernetwerk van universiteiten, hogescholen, mbo's, academische ziekenhuizen en onderzoeksinstituten, getroffen door ddos-aanvallen.

Het rooster voor het onderwijs voor de komende week en voor de tentamens komt vrijdag om 17.00 uur online, aldus de universiteit. Rond 19.00 uur komt er een nieuwe update op de website van de TU/e.

Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) van het ministerie van Justitie en Veiligheid zei eerder dat er vooralsnog geen verband lijkt te zijn tussen de aanvallen op SURF, de TU Eindhoven en het eveneens getroffen DigiD.

Meer uit Binnenland

Politie houdt ruim 200 demonstranten aan na XR-blokkade A12

UTRECHT (ANP) - De politie heeft ruim tweehonderd demonstranten aangehouden na de wegblokkade van Extinction Rebellion (XR) op de A12 bij De Meern. Dat meldt de politie. Ook zijn er tot nu toe zes bestuurders van auto's aangehouden die het verkeer ophielden door de weg te blokkeren. Hun voertuigen zijn in beslag genomen.

6 minuten geleden
Politie begint ontruiming van door klimaatactivisten bezette A12

DE MEERN (ANP) - De politie is zaterdag begonnen met het ontruimen van een deel van de A12, dat door klimaatactivisten van XR is bezet. Die liepen zaterdagochtend de snelweg op ter hoogte van De Meern, vlak bij Utrecht.

2 uur geleden
Ondanks verzet Kamer verlengt kabinet contract met DigiD-bedrijf

DEN HAAG (ANP) - Ondanks verzet in de Tweede Kamer verlengt het kabinet begin volgende maand het contract met Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. Dat schrijft verantwoordelijk staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) op vragen van JA21 aan de Kamer.

2 uur geleden
Gemeente: politie bereidt zich voor op opheffen blokkade op A12

UTRECHT (ANP) - De politie bereidt zich voor op het verwijderen van de demonstranten en op het opheffen van de blokkade op de A12. Dat meldt de gemeente Utrecht op X. Klimaatdemonstranten van XR zijn bij De Meern de snelweg opgelopen. De politie wist ze niet tegen te houden.

2 uur geleden
Klimaatdemonstranten XR lopen A12 op bij De Meern

DE MEERN (ANP) - Een grote groep klimaatdemonstranten van XR is zaterdag de A12 opgelopen, ziet een ANP-verslaggever. Dat gebeurde ter hoogte van De Meern, vlakbij Utrecht. De politie probeerde hen tegen te houden, maar slaagde daar niet in.

3 uur geleden
Klimaatdemonstranten XR proberen A12 te betreden bij De Meern

DE MEERN (ANP) - Klimaatdemonstranten van XR proberen zaterdag de A12 te betreden, ziet een ANP-verslaggever. Ze doen een poging ter hoogte van De Meern, vlakbij Utrecht. Maar de politie weet dit tot nu toe te voorkomen.

3 uur geleden
YouTube-kanaal prankcaller gelinkt aan schietpartij offline

AMSTERDAM (ANP) - Het YouTube-kanaal van de zogeheten prankcaller - telefonische grappenmaker - Rouand is offline. De YouTuber gaf eerder deze week toe kort voor een fataal schietincident gebeld te hebben met Efe Y., die ervan wordt verdacht op nieuwjaarsdag twee tieners te hebben doodgeschoten in Amsterdam. Eerder ontkende Rouand nog dat hij met Efe Y. had gebeld.

5 uur geleden