Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe datum Tour geeft wielerploeg Jumbo-Visma weer doel

Nieuwe datum Tour geeft wielerploeg Jumbo-Visma weer doel

BUSSUM (ANP) - Er kan weer naar een doel gewerkt worden. Merijn Zeeman, sportief directeur van wielerploeg Jumbo-Visma, deelde woensdag de blijheid binnen het team nu bekend is dat de Tour de France komende zomer - mits de maatregelen tegen het coronavirus versoepeld zijn - wordt verreden. Niet op 27 juni, de oorspronkelijke datum, maar op 29 augustus begint de wedstrijd waar de Nederlandse ploeg dit jaar met de sterkste samenstelling ooit aan de start wil staan.

Met het trio Primoz Roglic, Steven Kruijswijk en Tom Dumoulin was het geel in Parijs het doel. Dat blijft het. "In principe zullen we de Tour rijden met de renners die we afgelopen winter al hebben aangewezen. We willen voor het klassement gaan", vertelt Zeeman op de dag dat de 'na-corona'-wielerkalender enige structuur heeft gekregen. "Er veranderen ook wat dingen: Dylan Groenewegen zou Giro en Vuelta rijden. Dat gaat niet." Als de Tour en de WK erop zitten volgen in de maanden oktober en november nog de Ronde van Italië en de Ronde van Spanje.

Veel is nog onduidelijk over de rest van het wielerseizoen, met ingeklemd tussen de grote ronden mogelijk ook nog wat klassiekers. De WorldTourwedstrijden beginnen pas na 1 augustus, in juli kunnen misschien al wat kleinere koersen worden verreden. Zeeman: "Niemand weet het. Het is natuurlijk niet alleen de internationale wielrenunie die beslist. Het gaat ook om overheden. Ook daarom laten we dit nieuws maar even op ons inwerken. Het belangrijkste is dat er na al die afgelaste wedstrijden nu een instantie aangeeft dat er weer sport bedreven kan worden. Daar zijn we heel erg blij om. Het geeft hoop en een doel om naartoe te werken."

Concurrentie

Dat de Tour nu pas over ruim drie maanden begint, maakt de kans ook groter dat er sprake is van eerlijke concurrentie. Zeeman: "Het was een zorg dat niet iedere renner zich op dezelfde manier kon voorbereiden. Hier mogen we nog naar buiten, in Frankrijk, Spanje en Italië kan dat niet. Hopelijk is dat ruim voor de Tour weer overal hetzelfde."

Veel vragen zijn ook voor Zeeman nog onbeantwoord. Wordt er gestart met kleinere ploegen, om zo ruimte te maken voor meer teams? "Er wordt over gepraat, we willen met z'n allen uit deze crisis komen. Ook het eventueel testen van renners is geagendeerd. De volksgezondheid heeft prioriteit. Wij moeten als wielerpeloton niet het virus weer verspreiden."

Het zal vooral heel onwennig zijn, de eerste keer dat er weer gekoerst wordt. Zeeman: "Je bent gewend om te gaan met media, met publiek. Hoe gaat dat straks? Maar dat geldt natuurlijk voor alles, los van het wielrennen: hoe stap je straks een restaurant in?"

Meer uit Sport

De Boo grijpt op 1000 meter tweede olympische startbewijs

HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen zijn tweede startbewijs voor de Olympische Spelen veroverd. De 21-jarige Groninger won de 1000 meter in 1.06,84. Hij bleef wereldkampioen Joep Wennemars en Kjeld Nuis voor.

1 uur geleden
Seizoen veldrijder Sweeck voorbij door val

LOENHOUT (ANP) - Voor de Belgische veldrijder Laurens Sweeck is door een val tijdens de Azencross van Loenhout het seizoen maandag voortijdig geëindigd. De leider in het klassement om de wereldbeker heeft een schouderblessure opgelopen, meldt zijn ploeg Crelan-Corendon.

2 uur geleden
Rijpma-de Jong plaatst zich op 1500 meter voor Spelen van Milaan

HEERENVEEN (ANP) - Antoinette Rijpma-de Jong heeft zich gekwalificeerd voor de Olympische Spelen in Milaan. De 30-jarige Friezin van Reggeborgh won op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 1500 meter in 1.53,02. Femke Kok werd verrassend tweede in 1.53,03. Marijke Groenewoud werd derde met 1.53,05.

3 uur geleden
Wereldkampioene Beune plaatst zich op 1500 meter niet voor Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune is er niet in geslaagd zich te kwalificeren voor de 1500 meter op de Olympische Spelen van Milaan. De regerend wereldkampioene op die afstand eindigde op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen met 1.53,21 als vierde.

3 uur geleden
Van Belle en Wiebes veroveren nog een titel op NK baanwielrennen

APELDOORN (ANP) - Lisa van Belle en Lorena Wiebes hebben op de slotdag van de Nederlandse kampioenschappen baanwielrennen in Apeldoorn de titel veroverd op de koppelkoers. Voor Wiebes, die dit jaar op de weg 25 overwinningen boekte, was het haar vierde succes dit NK.

4 uur geleden
Van der Poel behoudt in Azencross ongeslagen status

LOENHOUT (ANP) - Mathieu van der Poel heeft ook in de Azencross van Loenhout zijn ongeslagen status als veldrijder deze winter behouden. De Nederlander van Alpecin-Deceuninck reed in de cross die meetelt voor de X2O-trofee vanaf de vierde van acht ronden alleen voorop, nadat zijn rivaal Wout van Aert te maken had gekregen met een lekke band.

5 uur geleden
Brand wint in Loenhout voor twaalfde keer op rij veldrit

LOENHOUT (ANP) - Lucinda Brand heeft maandag de Azencross gewonnen, een veldrit die meetelt voor de X2O-trofee in het Belgische Loenhout. Voor de 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions was het haar twaalfde zege op rij.

7 uur geleden