Nieuwe datum Tour geeft wielerploeg Jumbo-Visma weer doel
BUSSUM (ANP) - Er kan weer naar een doel gewerkt worden. Merijn Zeeman, sportief directeur van wielerploeg Jumbo-Visma, deelde woensdag de blijheid binnen het team nu bekend is dat de Tour de France komende zomer - mits de maatregelen tegen het coronavirus versoepeld zijn - wordt verreden. Niet op 27 juni, de oorspronkelijke datum, maar op 29 augustus begint de wedstrijd waar de Nederlandse ploeg dit jaar met de sterkste samenstelling ooit aan de start wil staan.
Met het trio Primoz Roglic, Steven Kruijswijk en Tom Dumoulin was het geel in Parijs het doel. Dat blijft het. "In principe zullen we de Tour rijden met de renners die we afgelopen winter al hebben aangewezen. We willen voor het klassement gaan", vertelt Zeeman op de dag dat de 'na-corona'-wielerkalender enige structuur heeft gekregen. "Er veranderen ook wat dingen: Dylan Groenewegen zou Giro en Vuelta rijden. Dat gaat niet." Als de Tour en de WK erop zitten volgen in de maanden oktober en november nog de Ronde van Italië en de Ronde van Spanje.
Veel is nog onduidelijk over de rest van het wielerseizoen, met ingeklemd tussen de grote ronden mogelijk ook nog wat klassiekers. De WorldTourwedstrijden beginnen pas na 1 augustus, in juli kunnen misschien al wat kleinere koersen worden verreden. Zeeman: "Niemand weet het. Het is natuurlijk niet alleen de internationale wielrenunie die beslist. Het gaat ook om overheden. Ook daarom laten we dit nieuws maar even op ons inwerken. Het belangrijkste is dat er na al die afgelaste wedstrijden nu een instantie aangeeft dat er weer sport bedreven kan worden. Daar zijn we heel erg blij om. Het geeft hoop en een doel om naartoe te werken."
Concurrentie
Dat de Tour nu pas over ruim drie maanden begint, maakt de kans ook groter dat er sprake is van eerlijke concurrentie. Zeeman: "Het was een zorg dat niet iedere renner zich op dezelfde manier kon voorbereiden. Hier mogen we nog naar buiten, in Frankrijk, Spanje en Italië kan dat niet. Hopelijk is dat ruim voor de Tour weer overal hetzelfde."
Veel vragen zijn ook voor Zeeman nog onbeantwoord. Wordt er gestart met kleinere ploegen, om zo ruimte te maken voor meer teams? "Er wordt over gepraat, we willen met z'n allen uit deze crisis komen. Ook het eventueel testen van renners is geagendeerd. De volksgezondheid heeft prioriteit. Wij moeten als wielerpeloton niet het virus weer verspreiden."
Het zal vooral heel onwennig zijn, de eerste keer dat er weer gekoerst wordt. Zeeman: "Je bent gewend om te gaan met media, met publiek. Hoe gaat dat straks? Maar dat geldt natuurlijk voor alles, los van het wielrennen: hoe stap je straks een restaurant in?"
Meer uit Sport
NUVALI (ANP) - Beachvolleybalsters Emi van Driel en Mila Konink hebben bij het Challenge-toernooi in Nuvali op de Filipijnen een bronzen medaille behaald. Het Nederlandse duo was in de strijd om de derde plaats te sterk voor Valentyna Davidova en Anhelina Chmil uit Oekraïne: 22-20 21-18.
49 minuten geledenLAUSANNE (ANP) - De Europese turnbond European Gymnastics laat binnenkort weer atleten uit Rusland en Belarus toe op internationale toernooien. Daarmee wordt het voorbeeld van de internationale turnbond World Gymnastics gevolgd. Dat meldt European Gymnastics in een verklaring.
59 minuten geledenCLEVELAND (ANP/RTR/BELGA) - De basketballers van de New York Knicks zijn in de NBA dicht bij een finale van de play-offs. Het team van coach Mike Brown versloeg in de eindstrijd van de Eastern Conference de Cleveland Cavaliers met 121-108 en nam in de best-of-seven-serie een voorsprong van 3-0 in wedstrijden. De New York Knicks zijn daarmee nog één zege verwijderd van hun eerste finale in de NBA sinds 1999.
3 uur geledenCAÏRO (ANP) - Rico Verhoeven legt zich niet neer bij zijn nederlaag tegen Oleksandr Usyk in een gevecht om de wereldtitel van boksbond WBC. "We hebben bezwaar aangetekend bij de Middle East Professional Boxing Commission, waaronder de scheidsrechters vallen", laat manager Karim Erja weten op het vliegveld in Caïro voor de terugvlucht naar Amsterdam.
4 uur geledenGIZEH (ANP) - Rico Verhoeven is er niet in geslaagd in korte tijd geschiedenis te schrijven als bokser. De voormalige kickbokser bood Oleksandr Usyk meer dan goed partij, maar kon de onbetwiste zwaargewichtkampioen niet onttronen in hun gevecht om de wereldtitel van de prestigieuze bond WBC. Vlak bij de verlichte piramiden van Gizeh ging hij in de elfde van twaalf ronden naar de grond, waarna de scheidsrechter het gevecht beëindigde.
11 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen is in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Canada als zesde geëindigd. Mercedes-coureur George Russell veroverde poleposition op het circuit Gilles Villeneuve in Montreal, na eerder op de dag ook al de sprintrace te hebben gewonnen. De Brit was met 1.12,578 nipt sneller dan teamgenoot en WK-leider Kimi Antonelli, die op zijn beurt weer net wereldkampioen Lando Norris achter zich hield.
13 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de tweede wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Frankrijk. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets: 25-17 25-16 23-25 25-23.
17 uur geleden