Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Nieuwe coronamaatregelen voor Duitse scholen van tafel'

'Nieuwe coronamaatregelen voor Duitse scholen van tafel'

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse regering ziet af van sommige coronamaatregelen die het wilde nemen op scholen, zoals kleinere klassen en een mondkapjesplicht voor meer leerlingen. Dat bericht persbureau Reuters, dat inzage kreeg in een conceptvoorstel. Leiders van deelstaten zouden bezwaar hebben gemaakt tegen de plannen.

De maatregelen die de nationale regering had bedacht voor scholen, waren volgens critici onhaalbaar. Zo zou het verkleinen van klassen betekenen dat meer docenten nodig zijn. Bondskanselier Angela Merkel kondigt later op de dag na overleg met regionale leiders waarschijnlijk wel andere maatregelen aan die verspreiding van het coronavirus tegen moeten gaan.

Merkel vergadert dan over een week weer met leiders van deelstaten. Dat wordt opnieuw gesproken over mogelijkheden om overdracht van het virus op scholen en kinderopvanglocaties tegen te gaan. In Duitsland is al een zogenoemde lockdown light van kracht. Horecazaken moesten sluiten, maar scholen mochten wel openblijven.

Meer uit Buitenland

Opslagplaats Rode Halve Maan aangevallen in het zuiden van Iran

BUSHEHR (ANP/RTR) - Een opslagplaats met daarin hulpgoederen en hulpvoertuigen is geraakt door een droneaanval, meldt het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC). Donderdag zei die organisatie nog zich zorgen te maken om de verslechterde humanitaire situatie in Iran.

29 minuten geleden
Trump wijst JD Vance aan als 'fraude-tsaar'

WASHINGTON (ANP) - Vicepresident JD Vance zal voortaan verantwoordelijk zijn voor fraudebestrijding in de VS. Op Truth Social schrijft president Donald Trump dat Vance in die rol voortaan bekend zal staan als "fraude-tsaar".

53 minuten geleden
Opnieuw corruptieonderzoek naar hoge Chinese functionaris

BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Ma Xingrui, lid van het Chinese politburo en voormalig leider van de Communistische Partij in Xinjiang, wordt onderzocht door het anti-corruptieorgaan van de partij, melden Chinese media. Voor zover bekend is hij nog niet uit zijn functie gezet.

1 uur geleden
Oekraïne meldt meerdere doden na aanhoudende Russische aanvallen

KYIV (ANP/AFP) - Bij de grootschalige Russische aanval op Oekraïne zijn zeker zes mensen omgekomen, melden de autoriteiten. Sinds donderdag 18.00 uur gaat Oekraïne gebukt onder een grote reeks Russische drone- en raketaanvallen. Die hielden ook gedurende vrijdagochtend aan.

1 uur geleden
Menselijke resten gevonden na aanval op schip Straat van Hormuz

BANGKOK (ANP/AFP) - Er zijn menselijke resten gevonden op het Thaise vrachtschip dat vorige maand in de Straat van Hormuz werd aangevallen door Iran. Eerder werd bekend dat drie bemanningsleden vermist waren.

3 uur geleden
Koeweit beschuldigt Iran van aanval op ontziltingsinstallatie

KOEWEIT (ANP/RTR/AFP) - Koeweit beschuldigt Iran vrijdag van een nieuwe aanval op een energie- en ontziltingsinstallatie in het land. Daarbij is schade ontstaan, aldus het ministerie van Elektriciteit, Water en Hernieuwbare Energie.

4 uur geleden
Israëlisch plan voor bufferzone in Libanon spoedig verwacht

TEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht werkt aan een plan voor het instellen van een bufferzone in het zuiden van Libanon. Daar moeten dan dorpen worden afgebroken en militaire posten worden neergezet, schrijft nieuwssite Times of Israel.

4 uur geleden