'Nieuwe coronamaatregelen voor Duitse scholen van tafel'
BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse regering ziet af van sommige coronamaatregelen die het wilde nemen op scholen, zoals kleinere klassen en een mondkapjesplicht voor meer leerlingen. Dat bericht persbureau Reuters, dat inzage kreeg in een conceptvoorstel. Leiders van deelstaten zouden bezwaar hebben gemaakt tegen de plannen.
De maatregelen die de nationale regering had bedacht voor scholen, waren volgens critici onhaalbaar. Zo zou het verkleinen van klassen betekenen dat meer docenten nodig zijn. Bondskanselier Angela Merkel kondigt later op de dag na overleg met regionale leiders waarschijnlijk wel andere maatregelen aan die verspreiding van het coronavirus tegen moeten gaan.
Merkel vergadert dan over een week weer met leiders van deelstaten. Dat wordt opnieuw gesproken over mogelijkheden om overdracht van het virus op scholen en kinderopvanglocaties tegen te gaan. In Duitsland is al een zogenoemde lockdown light van kracht. Horecazaken moesten sluiten, maar scholen mochten wel openblijven.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/AFP) - De Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran is pas voorbij als de Iraanse voorraad verrijkt uranium is "verwijderd". Dat zegt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een fragment van het Amerikaanse programma 60 Minutes van CBS. "Het is nog niet voorbij, want er is nog steeds nucleair materiaal", benadrukt Netanyahu.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft een reactie op het Amerikaanse voorstel om de oorlog te beëindigen naar bemiddelaar Pakistan gestuurd. Dat meldt het Iraanse persbureau IRNA. Volgens het plan zou de huidige fase van de onderhandelingen uitsluitend gericht zijn op het "beëindigen van de vijandelijkheden in de regio", aldus het persbureau.
6 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - Qatar meldt dat zondagochtend een vrachtschip voor zijn kust is aangevallen door een drone. Er ontstond een kleine brand, die inmiddels is geblust. Er zijn geen slachtoffers gevallen.
7 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering is sceptisch over de suggestie van de Russische president Vladimir Poetin dat de voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder gesprekken met de Europese Unie zou kunnen bemiddelen. Regeringsbronnen noemen het "niet geloofwaardig".
8 uur geledenMOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het tijdelijke staakt-het-vuren. De landen gingen eerder op Amerikaans verzoek akkoord met een bestand op 9, 10 en 11 mei.
10 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zondag twee activisten van de Global Sumud Flotilla het land uitgezet. Het had de mannen ruim een week geleden opgepakt in internationale wateren bij Griekenland, omdat zij met andere activisten op schepen hulpgoederen naar de Gazastrook wilden brengen.
13 uur geledenTORONTO (ANP/DPA) - Duitsland en Canada hebben zaterdag besproken hoe ze de samenwerking kunnen verdiepen. Dat zei de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil tijdens een conferentie in de Canadese stad Toronto.
19 uur geleden