Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Nieuwe coronamaatregelen voor Duitse scholen van tafel'

'Nieuwe coronamaatregelen voor Duitse scholen van tafel'

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse regering ziet af van sommige coronamaatregelen die het wilde nemen op scholen, zoals kleinere klassen en een mondkapjesplicht voor meer leerlingen. Dat bericht persbureau Reuters, dat inzage kreeg in een conceptvoorstel. Leiders van deelstaten zouden bezwaar hebben gemaakt tegen de plannen.

De maatregelen die de nationale regering had bedacht voor scholen, waren volgens critici onhaalbaar. Zo zou het verkleinen van klassen betekenen dat meer docenten nodig zijn. Bondskanselier Angela Merkel kondigt later op de dag na overleg met regionale leiders waarschijnlijk wel andere maatregelen aan die verspreiding van het coronavirus tegen moeten gaan.

Merkel vergadert dan over een week weer met leiders van deelstaten. Dat wordt opnieuw gesproken over mogelijkheden om overdracht van het virus op scholen en kinderopvanglocaties tegen te gaan. In Duitsland is al een zogenoemde lockdown light van kracht. Horecazaken moesten sluiten, maar scholen mochten wel openblijven.

Meer uit Buitenland

Israëlisch leger doodt man op Westelijke Jordaanoever

NABLUS (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft een 26-jarige man gedood in Nablus, in de door Israël bezette Westelijke Jordaanoever. Dat meldt het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid. Vier anderen zouden gewond zijn geraakt.

1 uur geleden
Franse minister wil strenger optreden tegen illegale feesten

BOURGES (ANP/AFP) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nunez heeft beloofd strenger te gaan optreden tegen illegale feesten. Nunez vloog zondag met een helikopter over een illegale rave in Zuid-Frankrijk, die vrijdag begon en waar tienduizenden bezoekers op afkwamen.

1 uur geleden
Al Jazeera: Iraans vredesvoorstel behelst belofte non-agressie VS

ISLAMABAD (ANP) - Al Jazeera meldt details over het nieuwste vredesvoorstel van Iran, dat via Pakistan aan de Verenigde Staten is voorgelegd. Volgens bronnen van de zender bestaat het plan uit drie fasen en is het erop gericht het bestand binnen dertig dagen om te zetten in een einde aan de oorlog.

1 uur geleden
IAEA vraagt toegang tot lab kerncentrale Zaporizja na droneaanval

WENEN (ANP) - Het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) heeft toegang gevraagd tot een laboratorium bij de kerncentrale Zaporizja in Oekraïne. Die staat onder controle van Rusland en werd zondag aangevallen met een drone.

3 uur geleden
Twee Flotilla-activisten blijven langer in Israëlische cel

ASJKELON (ANP/AFP) - Twee activisten van de Global Sumud Flotilla zijn voorgeleid in Israël. De rechter heeft hun detentie met twee dagen verlengd.

6 uur geleden
Rubio naar Vaticaan na ruzie tussen Trump en de paus

VATICAANSTAD (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio reist komende week naar Italië en Vaticaanstad. Volgens Italiaanse media komt hij om de relatieschade te herstellen die vorige maand is ontstaan toen president Donald Trump meerdere malen de paus schoffeerde.

8 uur geleden
Israël beveelt vertrek uit elf dorpen in Zuid-Libanon

BEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft zogenoemde evacuatiebevelen uitgevaardigd voor elf dorpen in Zuid-Libanon. Alle inwoners moeten vertrekken, omdat het leger zegt aanvallen uit te voeren op doelen van Hezbollah.

10 uur geleden