Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe contractvorm moet slimmer gebruik stroomnet bevorderen

Nieuwe contractvorm moet slimmer gebruik stroomnet bevorderen

DEN HAAG (ANP) - Een goedkopere transportovereenkomst voor in de 'daluren' moet slimmer gebruik van het stroomnet bevorderen. Dat zegt de Autoriteit Consument & Markt (ACM), die het voor netbeheerders mogelijk maakt om aan bedrijven contracten zonder vaste transportcapaciteit aan te bieden.

Volgens de toezichthouder is de nieuwe optie interessant voor ondernemingen die niet op alle momenten van de dag dezelfde hoeveelheid stroom nodig hebben. Denk aan bedrijven die hun apparatuur tijdelijk uit kunnen zetten of bijvoorbeeld aan laadstations voor elektrische bussen.

Tot nu toe konden netbeheerders alleen contracten met vaste transportrechten aanbieden. Een bedrijf met een aansluiting zou dan dus op elk moment van de dag over zijn rechten op het stroomnet moeten kunnen beschikken.

Spitsmijden

Maar op veel plaatsen in Nederland zit het net inmiddels zo vol dat er geen ruimte meer is voor nieuwe aansluitingen met zo'n gegarandeerd recht op transportcapaciteit. De ACM legt uit dat er op rustige uren vaak nog wel ruimte is, maar tijdens piekmomenten niet.

De nieuwe contracten, die aansluiten bij zogenoemd spitsmijden op het stroomnet, mogen vanaf donderdag worden aangeboden in gebieden waar het stroomnet vol zit. Mogelijk dat nog niet alle netbeheerders dit meteen doen. Vanaf 1 februari volgend jaar zijn ze hier ook echt toe verplicht.

Meer uit Financieel

Olieconcern uit VAE belooft miljarden aan nieuwe projecten

ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Staatsoliebedrijf Adnoc uit de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) wil tientallen miljarden dollars steken in nieuwe projecten. Die aankondiging komt enkele dagen nadat het land uit oliekartel OPEC was gestapt.

1 uur geleden
OPEC+ verhoogt productie in eerste vergadering sinds vertrek VAE

WENEN (ANP) - Landen van oliekartel OPEC+ gaan de olieproductie in juni verhogen, werd zondag bekendgemaakt. De stap van de groep olielanden is de eerste sinds de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) deze week aankondigden zich terug te trekken uit het oliekartel.

2 uur geleden
Voorzitter Duits instituut waarschuwt voor recessie na heffing VS

BERLIJN (ANP/DPA) - De voorzitter van het Duitse onderzoeksinstituut Ifo heeft gewaarschuwd voor aanzienlijke risico's voor de Duitse economie door de dreiging van hogere Amerikaanse importheffingen. "Als dit uitmondt in een nieuwe handelsoorlog, dan staat Duitsland in 2026 een recessie te wachten", zei voorzitter Clemens Fuest van het Ifo-instituut zondag in de krant Bild.

5 uur geleden
Gesprekken over overname staaldivisie Thyssenkrupp op pauze

ESSEN (ANP) - Thyssenkrupp en zijn Indiase branchegenoot Jindal Steel hebben gesprekken over een mogelijke overname van de Europese staaldivisie van het Duitse industrieconcern tijdelijk stopgezet. "De oorspronkelijke uitgangspunten en voorwaarden voor een mogelijke verkoop van Thyssenkrupp Steel zijn de afgelopen maanden aanzienlijk veranderd", stelde Thyssenkrupp in een verklaring.

7 uur geleden
Verdachte opgepakt in onderzoek naar vergiftigde babyvoeding

WENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een verdachte opgepakt in de zaak rond de poging tot afpersing van fabrikant HiPP. De afgelopen tijd werden gemanipuleerde potjes babyvoeding van het merk gevonden waaraan rattengif was toegevoegd.

21 uur geleden
Reder MSC mijdt Hormuz met nieuwe dienst naar Perzische Golf

GENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.

1 dag geleden
FME: autoheffingen VS nadelig voor Nederlandse toeleveranciers

ZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.

1 dag geleden