Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe contractvorm moet slimmer gebruik stroomnet bevorderen

Nieuwe contractvorm moet slimmer gebruik stroomnet bevorderen

DEN HAAG (ANP) - Een goedkopere transportovereenkomst voor in de 'daluren' moet slimmer gebruik van het stroomnet bevorderen. Dat zegt de Autoriteit Consument & Markt (ACM), die het voor netbeheerders mogelijk maakt om aan bedrijven contracten zonder vaste transportcapaciteit aan te bieden.

Volgens de toezichthouder is de nieuwe optie interessant voor ondernemingen die niet op alle momenten van de dag dezelfde hoeveelheid stroom nodig hebben. Denk aan bedrijven die hun apparatuur tijdelijk uit kunnen zetten of bijvoorbeeld aan laadstations voor elektrische bussen.

Tot nu toe konden netbeheerders alleen contracten met vaste transportrechten aanbieden. Een bedrijf met een aansluiting zou dan dus op elk moment van de dag over zijn rechten op het stroomnet moeten kunnen beschikken.

Spitsmijden

Maar op veel plaatsen in Nederland zit het net inmiddels zo vol dat er geen ruimte meer is voor nieuwe aansluitingen met zo'n gegarandeerd recht op transportcapaciteit. De ACM legt uit dat er op rustige uren vaak nog wel ruimte is, maar tijdens piekmomenten niet.

De nieuwe contracten, die aansluiten bij zogenoemd spitsmijden op het stroomnet, mogen vanaf donderdag worden aangeboden in gebieden waar het stroomnet vol zit. Mogelijk dat nog niet alle netbeheerders dit meteen doen. Vanaf 1 februari volgend jaar zijn ze hier ook echt toe verplicht.

Meer uit Financieel

Bangladesh wil biedingen bedrijven voor verkennen oliereserves

DHAKA (ANP/AFP/RTR) - Bangladesh heeft internationale bedrijven zondag uitgenodigd om biedingen uit te brengen voor de verkenning van olie- en gasreserves. Daarmee probeert het land een brandstoftekort te verminderen dat is ontstaan door de blokkade van de Straat van Hormuz.

8 uur geleden
Bestuurslid: ECB koerst zonder vredesdeal af op renteverhoging

NICOSIA (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) koerst af op een renteverhoging volgende maand als de Verenigde Staten en Iran geen houdbaar vredesakkoord sluiten. Dat heeft de Oostenrijkse centralebankpresident en ECB-bestuurder Martin Kocher gezegd in de marge van de tweedaagse vergadering van de EU-ministers van Financiƫn op Cyprus.

10 uur geleden
Eerste lng-tanker door Straat van Hormuz naar India sinds oorlog

ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Het eerste schip met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) voor India is door de nog altijd vrijwel afgesloten Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van scheepstrackinggegevens. Het is voor India de eerste lng-tanker die de Perzische Golf heeft verlaten sinds het uitbreken van de Iranoorlog eind februari.

13 uur geleden
'Grote zorgen' bij Wereldbank over aanhoudende blokkade Hormuz

DEN HAAG (ANP) - De Wereldbank maakt zich "grote zorgen" over de gevolgen van de aanhoudende blokkade van de Straat van Hormuz. "De economische effecten houden aan en ze stapelen zich op", stelt Paschal Donohoe, voormalig Eurogroep-voorzitter en sinds november vorig jaar topbestuurder bij 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingshulp.

23 uur geleden
Indiase handelsminister naar Canada voor bezoek premier Carney

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase minister van Handel en Industrie Piyush Goyal gaat komende week naar Canada om te praten met premier Mark Carney over een vrijhandelsakkoord tussen beide landen. Ook wordt gepraat over samenwerking bij belangrijke grondstoffen die India nodig heeft.

1 dag geleden
Sterkere groei Deense economie dankzij farmaciesector

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense economie zal dit jaar sterker groeien dan eerder gedacht. De economie wordt daarbij geholpen door goede verkopen van de omvangrijke farmaceutische sector van Denemarken, met bijvoorbeeld de grote producent van afslankmiddelen Novo Nordisk. Dat heeft het Deense ministerie van Economische Zaken zaterdag gezegd.

1 dag geleden
Eurocommissaris: EU heeft meer geld nodig, ook privaat

NICOSIA (ANP) - Voor de enorme investeringsbehoeften in de Europese Unie, zoals voor defensie en concurrentiekracht, is meer economische groei en meer geld nodig, ook privaat geld, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) zaterdag.

1 dag geleden