Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe contractvorm moet slimmer gebruik stroomnet bevorderen

Nieuwe contractvorm moet slimmer gebruik stroomnet bevorderen

DEN HAAG (ANP) - Een goedkopere transportovereenkomst voor in de 'daluren' moet slimmer gebruik van het stroomnet bevorderen. Dat zegt de Autoriteit Consument & Markt (ACM), die het voor netbeheerders mogelijk maakt om aan bedrijven contracten zonder vaste transportcapaciteit aan te bieden.

Volgens de toezichthouder is de nieuwe optie interessant voor ondernemingen die niet op alle momenten van de dag dezelfde hoeveelheid stroom nodig hebben. Denk aan bedrijven die hun apparatuur tijdelijk uit kunnen zetten of bijvoorbeeld aan laadstations voor elektrische bussen.

Tot nu toe konden netbeheerders alleen contracten met vaste transportrechten aanbieden. Een bedrijf met een aansluiting zou dan dus op elk moment van de dag over zijn rechten op het stroomnet moeten kunnen beschikken.

Spitsmijden

Maar op veel plaatsen in Nederland zit het net inmiddels zo vol dat er geen ruimte meer is voor nieuwe aansluitingen met zo'n gegarandeerd recht op transportcapaciteit. De ACM legt uit dat er op rustige uren vaak nog wel ruimte is, maar tijdens piekmomenten niet.

De nieuwe contracten, die aansluiten bij zogenoemd spitsmijden op het stroomnet, mogen vanaf donderdag worden aangeboden in gebieden waar het stroomnet vol zit. Mogelijk dat nog niet alle netbeheerders dit meteen doen. Vanaf 1 februari volgend jaar zijn ze hier ook echt toe verplicht.

Meer uit Financieel

Staatssecretaris: geopolitiek belang haven is lang onderschat

ROTTERDAM (ANP) - Het geopolitieke belang van de Rotterdamse haven is lang onderschat geweest. Dat zei staatssecretaris van Defensie Derk Boswijk op het Havencongres Rotterdam. Volgens hem is er nu meer urgentie. In de haven is eind vorig jaar een terrein gereserveerd waar militair materieel kan worden overgeslagen.

16 minuten geleden
Renault schrapt duizenden ingenieursbanen

PARIJS (ANP) - Het Franse autoconcern Renault gaat het aantal ingenieursbanen de komende twee jaar tot 20 procent verminderen. Daarmee wil de autofabrikant de organisatie stroomlijnen onder druk van toenemende concurrentie, vooral uit China.

17 minuten geleden
Eigenaar Gucci en Balenciaga ziet opbrengsten verder dalen

PARIJS (ANP) - Kering, de eigenaar van onder meer Gucci, Saint Laurent, Bottega Veneta en Balenciaga, heeft de opbrengsten in het afgelopen kwartaal verder zien dalen. Bij Gucci, het belangrijkste merk van het Franse concern, zakte de omzet met 14 procent.

30 minuten geleden
Optimisme over Iran stuwt Damrak, Besi naar recordniveau

AMSTERDAM (ANP) - De beurskoersen op het Damrak gingen dinsdag verder omhoog, gesteund door optimisme dat de vredesgesprekken tussen de VS en Iran spoedig worden hervat. Ook elders in Europa en op Wall Street zat de sfeer er goed in. Bij de grote fondsen in Amsterdam viel chipconcern Besi op met een koerswinst van 5,4 procent op 218 euro, de hoogste slotstand ooit. Dat volgde nadat Bank of America het koersdoel voor Besi had opgeschroefd en zich positief had uitgelaten over het bedrijf.

1 uur geleden
Topman haven Antwerpen-Brugge stapt vervroegd op

ANTWERPEN (ANP) - Jacques Vandermeiren, topman van de haven Antwerpen-Brugge, stapt vervroegd op. Dat kondigde het bedrijf dinsdag aan. De Nederlander Rob Smeets, die nu operationeel directeur is, neemt de leiding tijdelijk over.

1 uur geleden
ERK: onduidelijkheden in EU-fonds voor CO2-uitstotende bedrijven

LUXEMBURG (ANP) - De Europese Rekenkamer (ERK) ziet onduidelijkheden in een fonds dat de Europese Commissie wil voor bedrijven die veel CO2 uitstoten. Het fonds is bedoeld voor bedrijven die meststoffen, aluminium, ijzer en staal produceren. Brussel ziet deze bedrijven als essentieel en is bang dat productie te duur wordt door eerder afgesproken klimaatregels.

2 uur geleden
Activisten verstoren aandeelhoudersvergadering ING

AMSTERDAM (ANP) - De jaarlijkse aandeelhoudersvergadering van ING werd dinsdagmiddag verstoord door enkele activisten van Extinction Rebellion, die schreeuwden in de zaal. Zij werden door de politie snel uit de zaal in het Amsterdamse Muziekgebouw aan 't IJ verwijderd, waardoor het niet nodig was om de vergadering stil te leggen.

2 uur geleden