Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe coalitie Aruba lijkt in zicht

Nieuwe coalitie Aruba lijkt in zicht

ORANJESTAD (ANP) - De Arubaanse partijen AVP en FUTURO zijn bereid een nieuwe regering te vormen. Dat maakte gouverneur Alfonso Boekhoudt bekend, die laat weten dat het verslag van de informateur is afgerond.

Namens de partijen zijn oud-premier Mike Eman (AVP) en partijleider van FUTURO Gerlien Croes, tevens oud-parlementariër voor de AVP, voorgesteld als de twee formateurs. Nu moeten beiden het screeningsproces doorlopen, waarna gouverneur Boekhoudt hen officieel kan benoemen.

De parlementsverkiezingen van 6 december zijn nipt gewonnen door oppositiepartij AVP. De partij behaalde negen zetels, met ruim 300 stemmen meer dan regeringspartij MEP, die acht zetels behaalde. FUTURO werd de derde partij met drie zetels. Kort voor de verkiezingen schoof oud-premier Mike Eman een nieuwe, jonge politicus naar voren als lijsttrekker: Wendrick Cicilia. Die trok veel stemmers. De partij zegt te staan voor verandering en ook FUTURO zegt afscheid te willen nemen van oude politiek op het eiland.

Eman zelf is echter de verbeelding van die oude politiek. Zijn broer Henny was tussen 1989 en 2001 meerdere keren premier en Mike zelf was dat tussen 2009 en 2017.

Meer uit Binnenland

Hulpverlener Wittenberg, die bootvluchtelingen hielp, overleden

PEEST (ANP) - De Nederlandse hulpverlener Pieter Wittenberg is vrijdag op 78-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt de hulporganisatie Human Power zondag na een bericht van RTV Drenthe. Wittenberg was op het Griekse eiland Lesbos aangeklaagd voor onder meer mensensmokkel, omdat hij bootvluchtelingen had geholpen. In januari werd hij vrijgesproken, net als 23 andere hulpverleners.

7 uur geleden
Instituut Mijnbouwschade kreeg 300 schademeldingen na beving

ASSEN (ANP) - Na een dubbele aardbeving in de buurt van Assen heeft het Instituut Mijnbouwschade Groningen meer dan driehonderd meldingen van schade gekregen. Dat instituut is eigenlijk verantwoordelijk voor het afhandelen van schade door gaswinning uit het Groningenveld. De aardbeving bij Assen gebeurde in een ander gasveld. Die schade wordt afgehandeld door de Commissie Mijnbouwschade, die 132 meldingen heeft gekregen.

9 uur geleden
Adviesroute van Buitenlandse Zaken uit Westelijke Jordaanoever

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een reisadvies opgesteld voor Nederlanders die weg willen uit de Westelijke Jordaanoever. Zij kunnen reizen via Jordanië, waar het luchtruim nog open is. Een andere optie is vliegen vanuit Israël. Daar is het luchtruim beperkt open.

11 uur geleden
Driedaagse vrijheidsloop voor Iran gestart bij Olympisch Stadion

AMSTERDAM (ANP) - Bij het Olympisch Stadion in Amsterdam is zondagmiddag een driedaagse vrijheidsloop voor Iran gestart. Het einddoel is de Tweede Kamer, waar de lopers dinsdag een petitie willen aanbieden.

12 uur geleden
Dode door schietpartij in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Een persoon is in de nacht van zaterdag op zondag omgekomen door een schietpartij bij het Koningin Wilhelminaplein in Amsterdam Nieuw-West, meldt de politie. Veel details zijn nog onbekend.

16 uur geleden
Schademeldingen beving Drenthe opgelopen tot meer dan honderd

GEELBROEK (ANP) - Het aantal schademeldingen na de aardbevingen bij het Drentse Geelbroek is opgelopen tot 132, meldt de Commissie Mijnbouwschade. De buurtschap bij het Drentse gasveld Eleveld werd in de nacht van vrijdag op zaterdag getroffen door een beving met een magnitude van 3,0. Enkele uren later was er een naschok met een kracht van 1,3.

16 uur geleden
Maart eindigt ook zacht en april kent 'normaal' lenteweer

DEN HAAG (ANP) - Waar de maand met zacht lenteweer begon, eindigt maart naar verwachting ook met weer dat zachter en droger is dan normaal. Vanaf april keert het 'normale' weer terug, verwacht Weeronline.

20 uur geleden