Nieuwe coalitie Aruba lijkt in zicht
ORANJESTAD (ANP) - De Arubaanse partijen AVP en FUTURO zijn bereid een nieuwe regering te vormen. Dat maakte gouverneur Alfonso Boekhoudt bekend, die laat weten dat het verslag van de informateur is afgerond.
Namens de partijen zijn oud-premier Mike Eman (AVP) en partijleider van FUTURO Gerlien Croes, tevens oud-parlementariƫr voor de AVP, voorgesteld als de twee formateurs. Nu moeten beiden het screeningsproces doorlopen, waarna gouverneur Boekhoudt hen officieel kan benoemen.
De parlementsverkiezingen van 6 december zijn nipt gewonnen door oppositiepartij AVP. De partij behaalde negen zetels, met ruim 300 stemmen meer dan regeringspartij MEP, die acht zetels behaalde. FUTURO werd de derde partij met drie zetels. Kort voor de verkiezingen schoof oud-premier Mike Eman een nieuwe, jonge politicus naar voren als lijsttrekker: Wendrick Cicilia. Die trok veel stemmers. De partij zegt te staan voor verandering en ook FUTURO zegt afscheid te willen nemen van oude politiek op het eiland.
Eman zelf is echter de verbeelding van die oude politiek. Zijn broer Henny was tussen 1989 en 2001 meerdere keren premier en Mike zelf was dat tussen 2009 en 2017.
Meer uit Binnenland
HENGELO (ANP) - In een flatgebouw aan de Nico Werkmanstraat in het Overijsselse Hengelo woedt een zeer grote brand. De flat wordt ontruimd, meldt de veiligheidsregio. Er zijn geen gewonden, aldus een woordvoerder. De brand is vermoedelijk ontstaan in een berging of garagebox.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie is nog op zoek naar de dader of daders die vrijdagavond twee bezoekers van Ahoy met messteken hebben verwond. De slachtoffers zijn een jongen van 15 en een man van 23 jaar oud, aldus een politiewoordvoerder zaterdag.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De boekenwereld heeft een speciale prijs in het leven geroepen om Frits Spits te bedanken voor zijn "uitzonderlijke bijdragen aan de kracht van verhalen en lezen". De 77-jarige radiomaker kreeg de onderscheiding zaterdag na de laatste aflevering van zijn NPO Radio 1-programma De Taalstaat.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Frits Spits heeft zaterdag de laatste uitzending van zijn programma De Taalstaat gepresenteerd. De radiomaker kondigde in september aan na 52 jaar te stoppen met radio. In het nieuwe jaar gaat De Taalstaat verder met schrijver Ronald Giphart als presentator.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De filedruk, het aantal files en de tijd dat weggebruikers stilstonden, is het afgelopen jaar met 3 procent gestegen vergeleken met 2024. Dat meldt de ANWB op basis van cijfers van TomTom. De stijging komt voornamelijk door grenscontroles in Duitsland. De verkeersbond zag het aantal files aan de oostgrens enorm toenemen.
8 uur geledenBARENDRECHT (ANP) - Minder mensen stappen over van zorgverzekering, meldt vergelijkingssite Zorgwijzer. Vermoedelijk komt dat door de premies die veelal gelijk blijven of zelfs licht dalen. Zorgwijzer ziet het aantal Nederlanders dat overstapt met ruim een kwart dalen ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar.
10 uur geledenDE BILT (ANP) - Het kan zaterdagochtend glad zijn op de weg. Daarvoor waarschuwt het KNMI. Voor een groot deel van Nederland is code geel afgegeven. Ook omdat het mistig wordt.
11 uur geleden