Nieuwe coalitie Aruba lijkt in zicht
ORANJESTAD (ANP) - De Arubaanse partijen AVP en FUTURO zijn bereid een nieuwe regering te vormen. Dat maakte gouverneur Alfonso Boekhoudt bekend, die laat weten dat het verslag van de informateur is afgerond.
Namens de partijen zijn oud-premier Mike Eman (AVP) en partijleider van FUTURO Gerlien Croes, tevens oud-parlementariër voor de AVP, voorgesteld als de twee formateurs. Nu moeten beiden het screeningsproces doorlopen, waarna gouverneur Boekhoudt hen officieel kan benoemen.
De parlementsverkiezingen van 6 december zijn nipt gewonnen door oppositiepartij AVP. De partij behaalde negen zetels, met ruim 300 stemmen meer dan regeringspartij MEP, die acht zetels behaalde. FUTURO werd de derde partij met drie zetels. Kort voor de verkiezingen schoof oud-premier Mike Eman een nieuwe, jonge politicus naar voren als lijsttrekker: Wendrick Cicilia. Die trok veel stemmers. De partij zegt te staan voor verandering en ook FUTURO zegt afscheid te willen nemen van oude politiek op het eiland.
Eman zelf is echter de verbeelding van die oude politiek. Zijn broer Henny was tussen 1989 en 2001 meerdere keren premier en Mike zelf was dat tussen 2009 en 2017.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Televisiepersoonlijkheid Sonja Barend is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt omroep BNNVARA namens haar familie. Barend overleed zaterdag thuis in het bijzijn van haar familie.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - De eerste veertig van in totaal zo'n tachtig boten zijn vanuit de haven in Barcelona vertrokken richting Gaza om daar hulp te bieden. Op deze Global Sumud Flotilla zijn ongeveer vijfhonderd mensen, de andere helft vertrekt later vanuit Italië en Griekenland. Vanuit Spanje zijn zes Nederlanders mee, een meer dan gedacht omdat op de boot van Greenpeace ook een landgenoot meevaart, weet hoofd van de Nederlandse delegatie Marieke Stam sinds kort.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De man die afgelopen vrijdag op klaarlichte dag een buschauffeur mishandelde in Rotterdam, wordt ook gezocht voor het eerder mishandelen van dezelfde buschauffeur. De vorige mishandeling vond op zaterdag 7 maart plaats, meldt de politie zondag. Er is inmiddels beeld van de verdachte verspreid waar hij herkenbaar op staat.
8 uur geledenBARCELONA (ANP) - Vijf Nederlanders vertrekken zondag in verschillende boten vanuit Barcelona richting Gaza. Ze zijn onderdeel van een internationale vloot die Palestijnen hulp wil bieden. Later vertrekken vanuit Italië en Griekenland nog tien Nederlanders.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Bernard Z. (35), een van de verdachten die komende week terechtstaat voor de kunstroof in het Drents Museum in Assen in januari vorig jaar, heeft geen deal gesloten met justitie. Zijn advocaat bevestigt zaterdag een bericht hierover van RTL Nieuws.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De Nationale Ombudsman Reinier van Zutphen is kritisch op het voornemen van het kabinet om te besparen op de bijstand. Van Zutphen heeft daarom een brief geschreven aan minister Thierry Aartsen (VVD) van Werk en Participatie, vertelt hij zaterdag in het NOS Radio 1 Journaal.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - In Den Haag vieren ADO-fans dat hun club vrijdagavond kampioen is geworden in de eerste divisie. Er wordt vuurwerk afgestoken en automobilisten en scooterrijders claxonneren. Bij het stadion van ADO Den Haag zijn tientallen mensen samengekomen, ziet een ANP-verslaggever. Daar is vuurwerk te horen en groene rook te zien.
1 dag geleden