Nieuwe coach Setién wil met Barça 'alles' winnen
BARCELONA (ANP) - Quique Setién heeft tijdens zijn presentatie als nieuwe hoofdcoach van FC Barcelona torenhoge ambities uitgesproken. "Ik wil met deze ploeg alles winnen wat er te winnen valt", betoogde de 61-jarige Spanjaard, die dinsdagochtend zijn eerste training leidde. "De beste manier om te winnen, is goed te spelen. Dat vormt met deze spelersgroep absoluut geen probleem."
Setién ondertekende in Camp Nou een contract tot medio 2022. Barcelona maakte maandagavond het ontslag van Ernesto Valverde bekend waarna de Spaanse kampioen kort daarna ook de naam van de nieuwe trainer onthulde. De clubleiding was ook in gesprek met de oud-spelers Xavi en Ronald Koeman, maar voor beide trainers kwam een overstap naar Barcelona nu niet op een goed moment.
Setién was de afgelopen twee seizoenen redelijk succesvol met Real Betis. Hij heeft echter in de absolute top nog weinig ervaring. "In mijn stoutste dromen had ik niet kunnen bedenken dat ik ooit trainer van Barcelona zou zijn", sprak hij veelbetekenend.
Verbetering
Volgens voorzitter Josep Maria Bartomeu van FC Barcelona heeft het bestuur op het juiste moment ingegrepen. "De resultaten waren best nog wel goed, maar we vonden dat er ruimte was voor verbetering in de manier van spelen. Daar hebben we ook met Valverde over gesproken. We hebben nu voor een andere trainer gekozen, omdat we nieuwe impulsen nodig hebben. We zitten halverwege het seizoen en hebben tot de zomer grote doelstellingen, zoals altijd."
Bartomeu gaf toe dat in de afgelopen periode ook andere kandidaten zijn benaderd. "We hebben gesproken over de toekomst van de club, dat zijn wij als bestuur verplicht. Dat werk is nu gedaan."
Technisch directeur Eric Abidal gelooft heilig in de kwaliteiten van Setién. "Met hem hebben we een trainer aangesteld, die past bij onze offensieve speelwijze. Hij heeft een heel heldere voetbalvisie en een scherp oog voor details. Hij kan hier voor heel mooie dingen gaan zorgen."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.
51 minuten geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.
1 uur geledenLISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.
6 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda neemt na de degradatie afscheid van assistent-trainer Tomasz Kaczmarek, keeperstrainer Gabor Babos en aanvalstrainer Matthew Amoah. Dat maakte de club dinsdag bekend.
7 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Willem II-fans blijven niet welkom bij de finale van de play-offs om promotie/degradatie zaterdag bij FC Volendam. De gemeente Edam-Volendam houdt vast aan dat besluit van maandag na eerdere ongeregeldheden. Na aandringen van het competitiebestuur betaald voetbal ging de gemeente wel akkoord met uitfans bij het play-offduel tussen Ajax en FC Groningen, dat donderdag in hetzelfde stadion wordt gespeeld.
7 uur geledenGLASGOW (ANP) - Schotland heeft een ervaren selectie opgeroepen voor de eerste WK-deelname in 28 jaar. Een aanzienlijk deel van de selectie was al geboren toen Schotland in 1998 in Frankrijk niet verder kwam dan de groepsfase. De Schotten bereikten dit WK door in een enerverende kwalificatiewedstrijd met Denemarken af te rekenen.
8 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Fans van FC Groningen zijn donderdag toch welkom bij het play-offduel met Ajax in Volendam. Dat heeft de burgemeester van Volendam besloten, meldt FC Groningen op de website. Maandag had de gemeente Edam-Volendam nog bekendgemaakt dat er vanwege eerdere ongeregeldheden geen uitfans welkom waren, maar daar was zowel FC Groningen als voetbalbond KNVB het niet mee eens.
8 uur geleden