Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe coach Setién wil met Barça 'alles' winnen

Nieuwe coach Setién wil met Barça 'alles' winnen

BARCELONA (ANP) - Quique Setién heeft tijdens zijn presentatie als nieuwe hoofdcoach van FC Barcelona torenhoge ambities uitgesproken. "Ik wil met deze ploeg alles winnen wat er te winnen valt", betoogde de 61-jarige Spanjaard, die dinsdagochtend zijn eerste training leidde. "De beste manier om te winnen, is goed te spelen. Dat vormt met deze spelersgroep absoluut geen probleem."

Setién ondertekende in Camp Nou een contract tot medio 2022. Barcelona maakte maandagavond het ontslag van Ernesto Valverde bekend waarna de Spaanse kampioen kort daarna ook de naam van de nieuwe trainer onthulde. De clubleiding was ook in gesprek met de oud-spelers Xavi en Ronald Koeman, maar voor beide trainers kwam een overstap naar Barcelona nu niet op een goed moment.

Setién was de afgelopen twee seizoenen redelijk succesvol met Real Betis. Hij heeft echter in de absolute top nog weinig ervaring. "In mijn stoutste dromen had ik niet kunnen bedenken dat ik ooit trainer van Barcelona zou zijn", sprak hij veelbetekenend.

Verbetering

Volgens voorzitter Josep Maria Bartomeu van FC Barcelona heeft het bestuur op het juiste moment ingegrepen. "De resultaten waren best nog wel goed, maar we vonden dat er ruimte was voor verbetering in de manier van spelen. Daar hebben we ook met Valverde over gesproken. We hebben nu voor een andere trainer gekozen, omdat we nieuwe impulsen nodig hebben. We zitten halverwege het seizoen en hebben tot de zomer grote doelstellingen, zoals altijd."

Bartomeu gaf toe dat in de afgelopen periode ook andere kandidaten zijn benaderd. "We hebben gesproken over de toekomst van de club, dat zijn wij als bestuur verplicht. Dat werk is nu gedaan."

Technisch directeur Eric Abidal gelooft heilig in de kwaliteiten van Setién. "Met hem hebben we een trainer aangesteld, die past bij onze offensieve speelwijze. Hij heeft een heel heldere voetbalvisie en een scherp oog voor details. Hij kan hier voor heel mooie dingen gaan zorgen."

Meer uit Voetbal

Congo zonder Ajax-middenvelder Mokio naar WK

KINSHASA (ANP/RTR) - De Democratische Republiek Congo gaat zonder Jorthy Mokio naar het wereldkampioenschap voetbal. De middenvelder van Ajax is nog niet speelgerechtigd.

4 minuten geleden
Advocaat houdt vast aan vertrouwde namen in WK-selectie Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - In de WK-selectie van Curaçao die bondscoach Dick Advocaat maandag bekendgemaakt heeft, zitten geen grote verrassingen. De selectie is nauwelijks gewijzigd ten opzichte van de groep die de eerste WK-deelname voor Curaçao binnenhaalde.

22 minuten geleden
Heracles stuurt na degradatie algemeen directeur Toussaint weg

ALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft algemeen directeur Rob Toussaint weggestuurd. Dat besluit is genomen na de degradatie van de club naar de eerste divisie.

47 minuten geleden
Feyenoorder Trauner na rentree niet met Oostenrijk naar WK

WENEN (ANP) - Gernot Trauner is niet opgeroepen voor de Oostenrijkse selectie voor het wereldkampioenschap voetbal. De centrale verdediger van Feyenoord keerde in april na bijna een jaar terug na een zware blessure aan zijn achillespees. Wel staat Trauner nog op een lijst van zestien door bondscoach Ralf Rangnick aangewezen reserves. De Feyenoorder was van de partij op het EK in 2024 toen Oostenrijk Nederland versloeg in de groepsfase.

1 uur geleden
Kroatië met PSV'er Perisic en Ajacied Sutalo naar WK

ZAGREB (ANP) - Kroatië reist met PSV-aanvaller Ivan Perisic en Ajax-verdediger Josip Sutalo af naar het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De verliezend finalist van het WK van 2018 treft in de groepsfase Engeland, Panama en Ghana.

2 uur geleden
Kaapverdië met zes in Nederland geboren spelers naar WK voetbal

PRAIA (ANP) - Kaapverdië reist af naar het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico met zes in Nederland geboren spelers. De Afrikaanse eilandengroep debuteert op het WK in een groep met Spanje, Uruguay en Saudi-Arabië.

2 uur geleden
Buitenlandse aandeelhouders ontslaan rvc en directie Vitesse

ARNHEM (ANP) - De buitenlandse aandeelhouders van Vitesse hebben volgens de club zelf aan de KNVB gemeld dat zij de raad van commissarissen en directie van Vitesse zouden hebben ontslagen. Vitesse voegt in een verklaring op de eigen website toe dat dit besluit niet rechtsgeldig is.

2 uur geleden