Nieuwe coach Flick wil dat Barcelona sneller weg naar doel zoekt
BARCELONA (ANP/RTR) - Hansi Flick wil bij FC Barcelona de speelstijl aanpassen. De nieuwe trainer zegt in een interview met het clubkanaal 'Barça One' dat hij kiest voor een wat directere aanpak, met als uitgangspunt sneller de weg richting het doel van de tegenstander te kiezen en niet de bal onnodig lang rond te spelen.
"Hier is het de traditie om de bal zorgvuldig rond te spelen en te passen, maar ik wil ook dat ze rechtstreeks naar het doel gaan", aldus Flick. "De spelers zouden zich wat meer moeten concentreren op scoren. Ik denk niet dat mijn speelstijl grote veranderingen heeft ondergaan. Ik wil graag dat mijn teams hoog druk zetten op het middenveld. Uiteindelijk draait het maar om één ding en dat is winnen."
FC Barcelona begint de Spaanse competitie 17 augustus met een wedstrijd tegen Valencia. Voor die tijd volgt onder meer nog een oefenwedstrijd tegen Manchester City, op 30 juli in Florida.
Meer uit Voetbal
LAUSANNE (ANP/RTR) - Het Internationaal Sporttribunaal (CAS) verwacht binnen enkele dagen met een uitspraak te komen in de zaak rond de Afrika Cup-finale tussen Senegal en Marokko van begin dit jaar. Het tribunaal hoorde donderdag in een zitting de argumenten van beide partijen aan.
31 minuten geledenBERN (ANP/DPA) - Granit Xhaka, de aanvoerder van het Zwitserse nationale elftal, heeft een voorwaardelijke boete gekregen van 150.000 Zwitserse frank (ruim 160.000 euro) vanwege het gebruik van valse coronavaccinatiebewijzen. Er geldt een proeftijd van twee jaar.
34 minuten geledenBOEDAPEST (ANP) - Keepster Femke Liefting is ziek geworden in aanloop naar het WK-kwalificatieduel met Hongarije van vrijdag. Regina van Eijk vervangt haar in de selectie van de voetbalsters. Volgens bondscoach Arjan Veurink is nog niet bekend of Liefting op tijd hersteld zal zijn voor de thuiswedstrijd tegen de Hongaren van dinsdag in Tilburg. Lize Kop is bij afwezigheid van Daphne van Domselaar de eerste keepster van Oranje, met Daniëlle de Jong als eerste alternatief.
35 minuten geledenSUNDERLAND (ANP) - De kwetsuur van Brian Brobbey is volgens zijn trainer Régis Le Bris bij het Engelse Sunderland "niet ernstig". De Oranje-international liep de afgelopen interlandperiode in de wedstrijd tegen Duitsland (1-1) een hamstringblessure op, maar wordt op korte termijn weer fit verwacht.
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft Mitchel Bakker definitief aan de selectie toegevoegd. De 26-jarige verdediger heeft in Nijmegen zijn handtekening gezet onder een contract van een jaar met een optie voor nog een extra jaar, nadat hij vorige maand al op proef was meegegaan op trainingskamp.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Aleksander Čeferin wil zich toch kandidaat stellen voor een vierde termijn als voorzitter van de Europese voetbalbond UEFA. De Sloveen komt daarmee terug op zijn eerdere besluit van twee jaar geleden om zich niet meer verkiesbaar te stellen.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft afgelopen seizoen dankzij de nodige transfers meer winst gemaakt, meldt de voetbalclub op basis van de jaarrekening. Met de verkoop van Ruben van Bommel, Jayden Addai, David Møller Wolfe en Ernest Poku kwamen tientallen miljoenen binnen, waardoor de winnaar van de KNVB-beker een winst boekte van 12 miljoen euro. Dat is 2 miljoen meer dan een jaar eerder.
5 uur geleden