Nieuwe coach Flick wil dat Barcelona sneller weg naar doel zoekt
BARCELONA (ANP/RTR) - Hansi Flick wil bij FC Barcelona de speelstijl aanpassen. De nieuwe trainer zegt in een interview met het clubkanaal 'Barça One' dat hij kiest voor een wat directere aanpak, met als uitgangspunt sneller de weg richting het doel van de tegenstander te kiezen en niet de bal onnodig lang rond te spelen.
"Hier is het de traditie om de bal zorgvuldig rond te spelen en te passen, maar ik wil ook dat ze rechtstreeks naar het doel gaan", aldus Flick. "De spelers zouden zich wat meer moeten concentreren op scoren. Ik denk niet dat mijn speelstijl grote veranderingen heeft ondergaan. Ik wil graag dat mijn teams hoog druk zetten op het middenveld. Uiteindelijk draait het maar om één ding en dat is winnen."
FC Barcelona begint de Spaanse competitie 17 augustus met een wedstrijd tegen Valencia. Voor die tijd volgt onder meer nog een oefenwedstrijd tegen Manchester City, op 30 juli in Florida.
Meer uit Voetbal
WENEN (ANP) - Tunesië, de derde tegenstander van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK voetbal, heeft in een oefenwedstrijd verloren van Oostenrijk. In het Ernst Happelstadion in Wenen wonnen de Oostenrijkers met 1-0 van de ploeg van bondscoach Sabri Lamouchi.
1 uur geledenDAMMAM (ANP) - Georginio Wijnaldum moet op zoek naar een nieuwe club. Zijn club Al Ettifaq heeft afscheid genomen van de 35-jarige middenvelder.
1 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije heeft in de voorbereiding op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen van Noord-Macedonië. In Istanbul was de ploeg van bondscoach Vincenzo Montella met 4-0 te sterk voor de Macedoniërs.
2 uur geledenOSLO (ANP) - Zweden heeft in een oefenwedstrijd voor het WK voetbal tegen buurland Noorwegen een nederlaag geleden. In het Ullevaal Stadion in Oslo verloor de WK-tegenstander van het Nederlands elftal met 3-1 van de ploeg van de Noorse bondscoach Ståle Solbakken.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay wil graag bij Corinthians blijven voetballen. Het contract van de 32-jarige Nederlandse aanvaller bij de Braziliaanse club loopt aan het einde van dit jaar af. "Ik heb uitgesproken dat ik graag wil blijven", vertelde Depay maandag in Zeist, waar hij met Oranje in voorbereiding is op het wereldkampioenschap.
4 uur geledenMONACO (ANP) - AS Monaco heeft afscheid genomen van de Belgische trainer Sébastien Pocognoli. De clubleiding heeft die beslissing genomen nadat Monaco er niet in slaagde zich te kwalificeren voor de Champions League. De club eindigde als zevende in de Ligue 1 en heeft een ticket voor de voorronde van de Conference League.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Crysencio Summerville zette ook aan het begin van dit seizoen zijn voornaamste doelstelling op het notitieblok van zijn mobiele telefoon. "Ik wilde met het Nederlands elftal naar het WK en heb daar alles aan gedaan. Nu is het zover", beseft hij. "Ik ben er klaar voor, laat dat eerste fluitsignaal maar klinken. Ik ga alles geven."
4 uur geleden