
Nieuwe coach Flick wil dat Barcelona sneller weg naar doel zoekt
BARCELONA (ANP/RTR) - Hansi Flick wil bij FC Barcelona de speelstijl aanpassen. De nieuwe trainer zegt in een interview met het clubkanaal 'Barça One' dat hij kiest voor een wat directere aanpak, met als uitgangspunt sneller de weg richting het doel van de tegenstander te kiezen en niet de bal onnodig lang rond te spelen.
"Hier is het de traditie om de bal zorgvuldig rond te spelen en te passen, maar ik wil ook dat ze rechtstreeks naar het doel gaan", aldus Flick. "De spelers zouden zich wat meer moeten concentreren op scoren. Ik denk niet dat mijn speelstijl grote veranderingen heeft ondergaan. Ik wil graag dat mijn teams hoog druk zetten op het middenveld. Uiteindelijk draait het maar om één ding en dat is winnen."
FC Barcelona begint de Spaanse competitie 17 augustus met een wedstrijd tegen Valencia. Voor die tijd volgt onder meer nog een oefenwedstrijd tegen Manchester City, op 30 juli in Florida.
Meer uit Voetbal
GENÈVE (ANP) - De voetbalsters van Italië en Portugal hebben met 1-1 gelijkgespeeld op het EK. Het was het eerste gelijkspel op het toernooi in Zwitserland.
1 uur geledenTHUN (ANP) - De voetbalsters van Spanje hebben tegen België ook hun tweede EK-duel overtuigend gewonnen. Tot vroeg in de tweede helft hield België het nog spannend tegen de wereldkampioen en kwam het twee keer terug van een achterstand, maar daarna drukte Spanje de overmacht uit in de score: 6-2.
7 uur geledenZURICH (ANP/RTR) - Engeland-middenveldster Georgia Stanway kan niet wachten op het EK-duel van woensdag met het Nederlands elftal. De speelster van Bayern München vindt dat er na de nederlaag tegen Frankrijk genoeg is gepraat en dat het tijd is voor actie. "Daarom wilde ik deze persconferentie eigenlijk overslaan. We willen dit zo snel mogelijk op het veld rechtzetten", zei Stanway in het spelershotel in speelstad Zürich.
8 uur geledenBARCELONA (ANP) - De Poolse keeper Wojciech Szczesny heeft na een succesvol seizoen zijn contract bij FC Barcelona met twee jaar verlengd. De 35-jarige keeper heeft bijgetekend tot en met juni 2027, meldt de Catalaanse club.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Lily Yohannes verruilt Ajax voor de Franse topclub Olympique Lyon. Ajax meldt dat beide clubs akkoord zijn met de overgang van de 18-jarige middenveldster, die zelf maandag op Instagram al haar vertrek bij de Amsterdamse club had aangekondigd.
9 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Oranje-verdedigster Lynn Wilms heeft tijdens het EK in Zwitserland haar transfervrije overgang naar Aston Villa afgerond. De 54-voudig international, zaterdag nog invalster tegen Wales (3-0), komt over van de Duitse topclub VfL Wolfsburg. Daar speelde ze de afgelopen vier jaar meer dan honderd wedstrijden.
11 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft aanvaller Moussa Soumano overgenomen van Ajaccio, dat uitkomt op het tweede niveau in Frankrijk. De 19-jarige Fransman met Malinese roots tekent voor vier jaar, als de laatste details zijn afgerond. Dat meldt de nummer 15 van de Eredivisie van vorig seizoen.
11 uur geleden