Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe cloudafspraken Microsoft om EU-onderzoek te vermijden

Nieuwe cloudafspraken Microsoft om EU-onderzoek te vermijden

REDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft probeert de dreiging van een langdurig mededingingsonderzoek van de Europese Commissie te vermijden door nieuwe afspraken met cloudpartijen. Eerder was er geklaagd dat Microsoft het voor klanten te moeilijk maakte om van cloudprovider te veranderen.

Het Amerikaanse softwarebedrijf was in conflict met de vereniging van Cloud Infrastructure Services Providers in Europe (CISPE). Die stoorde zich bijvoorbeeld aan het feit dat Microsoft zijn software voor bedrijven koppelt aan de eigen Azure-clouddiensten. Andere aanbieders zouden daardoor minder kansen hebben.

De overeenkomst tussen Microsoft en CISPE maakt een einde aan het geschil tussen de partijen. Microsoft heeft een reeks concessies gedaan om de zorgen van de cloudaanbieders weg te nemen. Zo mogen bij CISPE aangesloten partijen gebruik gaan maken van bepaalde diensten van Microsoft. Daarbij is afgesproken dat de klacht, die al in Brussel was ingediend, wordt ingetrokken.

Toch is niet iedereen blij met de deal. De nieuwe afspraak geldt niet voor het grootste lid van CISPE, Amazon Web Services, oftewel de cloudtak van Amazon. Ook het cloudplatform van Google en de clouddienst van Alibaba zijn buitengesloten. "We onderzoeken onze opties om te blijven strijden tegen de concurrentiebeperkende licenties van Microsoft", klinkt het bij Google.

Meer uit Financieel

Nederlandse Loterij onderneemt weer actie tegen illegale goksite

RIJSWIJK (ANP) - De Nederlandse Loterij heeft opnieuw stappen gezet tegen een aanbieder van een illegale goksite. De kansspelorganisatie achter Staatsloterij en TOTO wil dat de website Skyhills zijn activiteiten in Nederland stopzet en vraagt ook om meer informatie over de bedrijfsstructuur.

5 minuten geleden
Webwinkel Shein omlaag bij beursdebuut in Hongkong

HONGKONG (ANP) - Webwinkel Shein ging dinsdag flink omlaag bij zijn debuut op de aandelenbeurs in Hongkong. Op de eerste handelsdag zakte de koers ongeveer 10 procent. Met de langverwachte beursgang haalde Shein, bekend van de goedkope kleding en andere producten, ongeveer 1,7 miljard dollar op.

8 minuten geleden
ANWB: veel autorijders bezuinigen door gestegen benzineprijzen

DEN HAAG (ANP) - Veel automobilisten in Nederland bezuinigen om de gestegen brandstofprijzen te kunnen betalen. Dat meldt de ANWB na een onderzoek in juli onder ruim duizend autorijders. Daaruit komt naar voren dat bijna een kwart van de automobilisten veel last heeft van de gestegen brandstofprijzen en meer dan de helft een beetje.

1 uur geleden
Wall Street sluit lager na oplaaiend conflict in Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag met verliezen de handel uitgegaan. Beleggers maken zich zorgen over het opnieuw opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. Daardoor stegen de olieprijzen, waardoor ook de inflatiezorgen toenamen.

6 uur geleden
Amerikaanse waakhond en 22 staten klagen Amazon aan om misleiding

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse mededingingsautoriteit FTC en 22 staten hebben Amazon maandag aangeklaagd. Ze beschuldigen het tech- en webwinkelconcern van misleidende en oneerlijke praktijken, waarmee het bedrijf in het geheim de prijzen van zijn onlineveilingen voor zoekadvertenties heeft opgedreven.

6 uur geleden
AEX sluit met verlies, SBM Offshore winnaar op het Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag met verlies gesloten. Beleggers vrezen voor een escalatie van het geweld in het Midden-Oosten na nieuwe aanvallen van de Verenigde Staten op Iran, waarna Iran een vergeldingsaanval uitvoerde. SBM Offshore profiteerde van de hogere olieprijzen en was de grootste stijger bij de hoofdfondsen. Het aandeel steeg 2,9 procent.

10 uur geleden
Decathlon wil positie in Franse bergen verbeteren via Sport 2000

VILLENEUVE D'ASCQ (ANP/RTR) - De Franse sportwinkelketen Decathlon wil zijn aanwezigheid in Franse skigebieden verhogen. Daarvoor is het van plan een belang van 50 procent te nemen in branchegenoot Sport 2000 France, eigendom van Céraclès Coopérative, maakten beide bedrijven bekend.

11 uur geleden