Nieuwe cloudafspraken Microsoft om EU-onderzoek te vermijden
REDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft probeert de dreiging van een langdurig mededingingsonderzoek van de Europese Commissie te vermijden door nieuwe afspraken met cloudpartijen. Eerder was er geklaagd dat Microsoft het voor klanten te moeilijk maakte om van cloudprovider te veranderen.
Het Amerikaanse softwarebedrijf was in conflict met de vereniging van Cloud Infrastructure Services Providers in Europe (CISPE). Die stoorde zich bijvoorbeeld aan het feit dat Microsoft zijn software voor bedrijven koppelt aan de eigen Azure-clouddiensten. Andere aanbieders zouden daardoor minder kansen hebben.
De overeenkomst tussen Microsoft en CISPE maakt een einde aan het geschil tussen de partijen. Microsoft heeft een reeks concessies gedaan om de zorgen van de cloudaanbieders weg te nemen. Zo mogen bij CISPE aangesloten partijen gebruik gaan maken van bepaalde diensten van Microsoft. Daarbij is afgesproken dat de klacht, die al in Brussel was ingediend, wordt ingetrokken.
Toch is niet iedereen blij met de deal. De nieuwe afspraak geldt niet voor het grootste lid van CISPE, Amazon Web Services, oftewel de cloudtak van Amazon. Ook het cloudplatform van Google en de clouddienst van Alibaba zijn buitengesloten. "We onderzoeken onze opties om te blijven strijden tegen de concurrentiebeperkende licenties van Microsoft", klinkt het bij Google.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Toeristen hebben vorig jaar in Nederland bijna 118 miljard euro uitgegeven, ongeveer 6 miljard meer dan in 2024. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Gecorrigeerd voor inflatie stegen de toeristische uitgaven met zo'n 3 procent.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag overwegend met kleine verliezen gesloten. Beleggers keken met argusogen naar opgelopen rentes op staatsobligaties en verwerkten de stijging van de olieprijzen, die de inflatie verder kan aanjagen.
9 uur geledenGENÈVE (ANP) - De Palestijnse gebieden kampen met verslechterde economische omstandigheden. In de Gazastrook is meer dan 90 procent van alle bedrijven beschadigd of verwoest. Op de Westelijke Jordaanoever kampt de Palestijnse Autoriteit met een economische en financiële crisis die het onderwijs en de gezondheidszorg raakt. Daarvoor waarschuwt VN-organisatie voor handel en ontwikkeling UNCTAD in een nieuw rapport.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - Premier Rob Jetten zegt er vertrouwen in te hebben dat hij met de Amerikaanse regering een oplossing vindt rondom dreigende nieuwe exportrestricties voor chipmachinemaker ASML. Congresleden in de VS hebben voorstellen gedaan om de export van chiptechnologie van Veldhovense bedrijf naar China verder te beperken. Jetten zei "veel gesprekken" met president Donald Trump en Amerikaanse politici te hebben gevoerd over deze zogeheten Match Act.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na twee oorlogen die de afgelopen jaren hebben geleid tot minder energie voor Europa, is er nog steeds niet genoeg aandacht voor de weerbaarheid van het energiesysteem. Dat heeft topvrouw Manon van Beek van hoogspanningsnetbeheerder TenneT donderdag gezegd tijdens een symposium van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) over het Europese energiesysteem.
12 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Isabel Schnabel, lid van de directie van de Europese Centrale Bank (ECB), stapt op per 3 januari 2027. Dat heeft ze aan president Christine Lagarde laten weten, meldt de ECB. Eerder op de dag meldde Bloomberg al op basis van ingewijden dat Schnabel zou vertrekken voor een functie bij het Internationaal Monetair Fonds (IMF).
13 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De procureur-generaal van New York heeft donderdag een rechtszaak aangespannen tegen de Amerikaanse voorspellingssite Polymarket. Volgens haar zijn deze zogenoemde voorspellingsmarkten in strijd met de betreffende gokwetgeving.
14 uur geleden