Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe cijfers: afgelopen dag ruim 86.600 positieve coronatests

Nieuwe cijfers: afgelopen dag ruim 86.600 positieve coronatests

BILTHOVEN (ANP) - Tussen dinsdagochtend en woensdagochtend zijn ruim 86.600 positieve coronatests doorgegeven aan het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Dat meldt het instituut na een extra controle van de cijfers. Eerder meldde het RIVM 144.586 nieuwe gevallen, maar dat aantal bleek niet te kloppen en werd daarom ingetrokken.

Enkele tienduizenden bevestigde besmettingen zijn waarschijnlijk dubbel geteld, waardoor het cijfer eerst te hoog uitviel. Dat komt mogelijk doordat het RIVM een nieuwe manier van werken heeft. Positieve uitslagen van coronatests gaan voortaan rechtstreeks naar het RIVM. Ze gaan dus niet meer via tussenstappen bij de GGD'en. Dat moet voorkomen dat het systeem vastloopt en achterstanden ontstaan. Op dinsdag had het RIVM ongeveer 300.000 achterstallige tests van de afgelopen drie weken alsnog geregistreerd.

Het cijfer van dinsdag was aanvankelijk bijgesteld van 394.759 naar 336.692, maar nu is gecorrigeerd tot 394.674.

Sterfgevallen

In de afgelopen zeven dagen zijn 844.766 positieve tests geregistreerd, gemiddeld 120.681 per dag. Dat bleef bij de nieuwe berekening gelijk.

Het aantal gemelde sterfgevallen veranderde ook niet. In de afgelopen dag kreeg het RIVM bericht dat zeven coronapatiënten aan de gevolgen van hun besmetting zijn gestorven. Het gaat om inwoners van Amsterdam, Den Haag, Groningen, Haarlem, Breda en de gemeente Dijk en Waard, en om iemand uit Twente van wie de woonplaats niet bekend is. Dat het overlijden van deze mensen nu is gemeld, wil niet zeggen dat ze in de afgelopen dag zijn overleden. Bovendien kan het werkelijke aantal sterfgevallen hoger zijn, omdat het niet verplicht is om te melden dat een coronapatiënt is overleden door de infectie.

In de afgelopen week registreerde het RIVM 51 sterfgevallen, gemiddeld zo'n zeven per dag. Dat is het laagste niveau sinds 22 oktober.

Meer uit Binnenland

Paprika en citrusvruchten meest besmet met bestrijdingsmiddelen

DEN HAAG (ANP) - Paprika is de groente met de meeste resten van bestrijdingsmiddelen; citrusfruit en aardbeien delen de titel voor fruitsoort waarop het vaakst schadelijke residuen zitten. Dat blijkt uit de nieuwe PesticidenEetwijzer, gebaseerd op metingen van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).

42 minuten geleden
Journalisten in open brief: begrens Wet open overheid niet

DEN HAAG (ANP) - 76 journalisten van ruim twintig verschillende media roepen politiek Den Haag dinsdag in een open brief in De Telegraaf op om de Wet open overheid (Woo) "niet te begrenzen". De journalisten benadrukken in de brief aan de formerende partijen dat die wet "cruciaal is voor de uitoefening van ons vak".

2 uur geleden
Arrestatie na vondst overleden persoon in woning Zaltbommel

ZALTBOMMEL (ANP) - In het Gelderse Zaltbommel is in de nacht van maandag op dinsdag rond 01.15 uur een overleden persoon aangetroffen, meldt de politie Gelderland op X. Het slachtoffer werd gevonden in een woning aan de Wichard van Pondlaan. "Hulp mocht helaas niet meer baten", aldus de politie.

3 uur geleden
Onderzoek: zorgelijke groei kankerdiagnoses bij alleroudsten

DEN HAAG (ANP) - Het Integraal Kankercentrum Nederland (IKNL) waarschuwt voor veel meer kankerdiagnoses bij 80-plussers in de nabije toekomst. Onderzoek van het IKNL en het Erasmus MC voorspelt een jaarlijkse groei van 5 procent. Tussen 1989 en 2019 was dat nog 2,7 procent.

3 uur geleden
Bestuurder auto aanrijding Nunspeet is vrouw, ze is lichtgewond

NUNSPEET (ANP) - De bestuurder van de auto die inreed op een groep mensen in Nunspeet is een 56-jarige vrouw uit de Gelderse plaats, meldt de politie. Zij is lichtgewond geraakt.

10 uur geleden
Politie gaat niet uit van opzet bij ongeluk Nunspeet, 9 gewonden

NUNSPEET (ANP) - Bij het ongeluk in Nunspeet waarbij een auto inreed op een groep mensen, lijkt vooralsnog geen opzet in het spel te zijn, meldt de politie. "Maar daar doen we nog onderzoek naar", aldus de politie op X.

11 uur geleden
Ruim 10 miljoen euro opgehaald na vierde dag 3FM Serious Request 

DEN BOSCH (ANP) - Na de vierde actiedag van 3FM Serious Request staat de teller op 10.135.897 euro. Dat is maandagavond bekendgemaakt op NPO 3FM. Nog nooit eerder werd op de vierde dag zoveel geld opgehaald.

11 uur geleden