Nieuwe cijfers: afgelopen dag ruim 86.600 positieve coronatests
BILTHOVEN (ANP) - Tussen dinsdagochtend en woensdagochtend zijn ruim 86.600 positieve coronatests doorgegeven aan het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Dat meldt het instituut na een extra controle van de cijfers. Eerder meldde het RIVM 144.586 nieuwe gevallen, maar dat aantal bleek niet te kloppen en werd daarom ingetrokken.
Enkele tienduizenden bevestigde besmettingen zijn waarschijnlijk dubbel geteld, waardoor het cijfer eerst te hoog uitviel. Dat komt mogelijk doordat het RIVM een nieuwe manier van werken heeft. Positieve uitslagen van coronatests gaan voortaan rechtstreeks naar het RIVM. Ze gaan dus niet meer via tussenstappen bij de GGD'en. Dat moet voorkomen dat het systeem vastloopt en achterstanden ontstaan. Op dinsdag had het RIVM ongeveer 300.000 achterstallige tests van de afgelopen drie weken alsnog geregistreerd.
Het cijfer van dinsdag was aanvankelijk bijgesteld van 394.759 naar 336.692, maar nu is gecorrigeerd tot 394.674.
Sterfgevallen
In de afgelopen zeven dagen zijn 844.766 positieve tests geregistreerd, gemiddeld 120.681 per dag. Dat bleef bij de nieuwe berekening gelijk.
Het aantal gemelde sterfgevallen veranderde ook niet. In de afgelopen dag kreeg het RIVM bericht dat zeven coronapatiënten aan de gevolgen van hun besmetting zijn gestorven. Het gaat om inwoners van Amsterdam, Den Haag, Groningen, Haarlem, Breda en de gemeente Dijk en Waard, en om iemand uit Twente van wie de woonplaats niet bekend is. Dat het overlijden van deze mensen nu is gemeld, wil niet zeggen dat ze in de afgelopen dag zijn overleden. Bovendien kan het werkelijke aantal sterfgevallen hoger zijn, omdat het niet verplicht is om te melden dat een coronapatiënt is overleden door de infectie.
In de afgelopen week registreerde het RIVM 51 sterfgevallen, gemiddeld zo'n zeven per dag. Dat is het laagste niveau sinds 22 oktober.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Bij het Olympisch Stadion in Amsterdam is zondagmiddag een driedaagse vrijheidsloop voor Iran gestart. Het einddoel is de Tweede Kamer, waar de lopers dinsdag een petitie willen aanbieden.
38 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Een persoon is in de nacht van zaterdag op zondag omgekomen door een schietpartij bij het Koningin Wilhelminaplein in Amsterdam Nieuw-West, meldt de politie. Veel details zijn nog onbekend.
4 uur geledenGEELBROEK (ANP) - Het aantal schademeldingen na de aardbeving bij het Drentse Geelbroek is opgelopen tot 110, meldt de Commissie Mijnbouwschade. De plaats bij het Drentse gasveld Eleveld werd in de nacht van vrijdag op zaterdag getroffen door een beving met een magnitude van 3,0.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Waar de maand met zacht lenteweer begon, eindigt maart naar verwachting ook met weer dat zachter en droger is dan normaal. Vanaf april keert het 'normale' weer terug, verwacht Weeronline.
9 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische president Isaac Herzog noemt het "volstrekt onacceptabel dat de historische Joodse gemeenschap in Nederland, die is verwoest door de Holocaust en vandaag een bloeiend centrum van Joods leven is, nog steeds te maken heeft met gewelddadig antisemitisme".
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het is nog te vroeg om uit te sluiten dat er een link is tussen de vier mannen die worden verdacht van een aanslag bij een synagoge in Rotterdam op vrijdag en de mogelijke daders van een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam zaterdag. Dat vertelde de minister van Justitie en Veiligheid, David van Weel (VVD), zaterdag tijdens een persmoment bij de Kralingse Plas in Rotterdam.
23 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De politie heeft twee busjes die de snelweg A2 op probeerden te komen, staande gehouden. Daardoor was de A2 tussen Kruisdonk en Maastricht-Airport in de richting van Eindhoven voor een korte tijd gesloten, meldt de politie op X.
1 dag geleden