Nieuwe Chinese beperkingen voor Amerikaanse defensiebedrijven
BEIJING (ANP/DPA) - China heeft nieuwe handelsbeperkingen opgelegd aan tientallen Amerikaanse defensiebedrijven. Dat heeft het Chinese ministerie van Handel donderdag bekendgemaakt. De levering van goederen die zowel voor civiele als militaire doeleinden kunnen worden gebruikt, is nu verboden.
Volgens Beijing is de maatregel noodzakelijk om China's nationale belangen en veiligheid te beschermen. De Chinese overheid verwijst ook naar internationale verplichtingen. De exportbeperkingen gelden voor 28 Amerikaanse bedrijven, waaronder verschillende afdelingen van Lockheed Martin, Raytheon en General Dynamics.
Het ministerie van Handel zette ook veel van deze bedrijven op zijn lijst van "onbetrouwbare bedrijven". Hierdoor kunnen deze bedrijven niet langer in China investeren en mogen hun hooggeplaatste managers het land niet in.
China heeft in het verleden herhaaldelijk maatregelen genomen tegen Amerikaanse wapenfabrikanten als reactie op Amerikaanse wapenverkopen aan Taiwan. De Chinese regering beschouwt Taiwan als onderdeel van China, hoewel op het eiland al tientallen jaren een onafhankelijke regering aan de macht is.
Meer uit Financieel
WENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een verdachte opgepakt in de zaak rond de poging tot afpersing van fabrikant HiPP. De afgelopen tijd werden gemanipuleerde potjes babyvoeding van het merk gevonden waaraan rattengif was toegevoegd.
6 uur geledenGENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.
8 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Klanten van ING en Triodos hebben zaterdagochtend moeilijker kunnen pinnen. Volgens ING lag het probleem bij een externe partij die pintransacties afhandelt, maar is de storing nu voorbij.
11 uur geledenDANIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines staakt per direct alle activiteiten. De budgetvlieger kwam in financiële problemen toen de Iranoorlog een sterke stijging van de brandstofkosten veroorzaakte. Gesprekken met de Amerikaanse regering over noodsteun liepen op niets uit.
15 uur geledenNUENEN (ANP) - Vleesverwerker Esro Vlees uit Nuenen heeft faillissement aangevraagd na een ingreep van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De toezichthouder verdenkt het bedrijf ervan onveilig vlees te verhandelen en heeft de vergunning ingetrokken. De directie van Esro Vlees stelt dat dit "onvermijdelijk" heeft geleid tot het faillissement.
15 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De gesprekken tussen de Amerikaanse regering en luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines zijn beëindigd zonder een akkoord om de in moeilijkheden verkerende luchtvaartmaatschappij te redden. Dat melden bronnen die op de hoogte zijn van de gesprekken aan persbureau Bloomberg.
17 uur geleden