Nieuwe Chinese beperkingen voor Amerikaanse defensiebedrijven
BEIJING (ANP/DPA) - China heeft nieuwe handelsbeperkingen opgelegd aan tientallen Amerikaanse defensiebedrijven. Dat heeft het Chinese ministerie van Handel donderdag bekendgemaakt. De levering van goederen die zowel voor civiele als militaire doeleinden kunnen worden gebruikt, is nu verboden.
Volgens Beijing is de maatregel noodzakelijk om China's nationale belangen en veiligheid te beschermen. De Chinese overheid verwijst ook naar internationale verplichtingen. De exportbeperkingen gelden voor 28 Amerikaanse bedrijven, waaronder verschillende afdelingen van Lockheed Martin, Raytheon en General Dynamics.
Het ministerie van Handel zette ook veel van deze bedrijven op zijn lijst van "onbetrouwbare bedrijven". Hierdoor kunnen deze bedrijven niet langer in China investeren en mogen hun hooggeplaatste managers het land niet in.
China heeft in het verleden herhaaldelijk maatregelen genomen tegen Amerikaanse wapenfabrikanten als reactie op Amerikaanse wapenverkopen aan Taiwan. De Chinese regering beschouwt Taiwan als onderdeel van China, hoewel op het eiland al tientallen jaren een onafhankelijke regering aan de macht is.
Meer uit Financieel
NEW DELHI (ANP/RTR) - India wil minder afhankelijk worden van China voor kritieke mineralen. Het land voert gesprekken met Nederland, Brazilië, Canada en Frankrijk over het gezamenlijk winnen, verwerken en recyclen van essentiële grondstoffen, zeggen bronnen tegen persbureau Reuters.
55 minuten geledenLONDEN (ANP) - BP wil meer geld besparen dan eerder aangekondigd, maakte het bedrijf bekend bij zijn jaarresultaten. Het olie- en gasconcern staat onder druk om sneller betere resultaten te boeken.
59 minuten geledenUTRECHT (ANP) - NS besteedt een deel van zijn IT-beheer uit aan het Amerikaanse bedrijf DXC. Het gaat om het beheer en de hosting van een technisch platform waarop interne applicaties kunnen draaien, bijvoorbeeld voor de financiële planning en voor hulpmiddelen in werkplaatsen voor treinen. Dat bevestigt NS na berichtgeving door NRC.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Philips behoorde dinsdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. Het zorgtechnologieconcern boekte vorig jaar meer winst dan kenners hadden verwacht. Philips hield de verkopen op peil ondanks de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump en verbeterde de winstgevendheid door kostenbesparingen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Rabobank heeft vanwege alle geopolitieke onzekerheid in de wereld meer geld apart gezet voor leningen die mogelijk niet worden terugbetaald. Desondanks heeft de bank 2025 afgesloten met zijn op een na hoogste winst ooit.
2 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Italiaanse modemerk Gucci heeft vorig jaar minder luxegoederen verkocht. Het modehuis is het belangrijkste merk van het luxeconcern Kering. Dat Franse concern, ook eigenaar van Yves Saint Laurent en Bottega Veneta, boekte vorig jaar een lagere omzet.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump verwacht dat zijn kandidaat voor het voorzitterschap van de Federal Reserve de economie kan aanwakkeren tot een groei van 15 procent. Deze zeer optimistische verwachting onderstreept de druk waaronder Kevin Warsh, de Fed-kandidaat van Trump, komt te staan als zijn aanstelling wordt bevestigd door de Senaat.
2 uur geleden