Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe Chinese beperkingen voor Amerikaanse defensiebedrijven

Nieuwe Chinese beperkingen voor Amerikaanse defensiebedrijven

BEIJING (ANP/DPA) - China heeft nieuwe handelsbeperkingen opgelegd aan tientallen Amerikaanse defensiebedrijven. Dat heeft het Chinese ministerie van Handel donderdag bekendgemaakt. De levering van goederen die zowel voor civiele als militaire doeleinden kunnen worden gebruikt, is nu verboden.

Volgens Beijing is de maatregel noodzakelijk om China's nationale belangen en veiligheid te beschermen. De Chinese overheid verwijst ook naar internationale verplichtingen. De exportbeperkingen gelden voor 28 Amerikaanse bedrijven, waaronder verschillende afdelingen van Lockheed Martin, Raytheon en General Dynamics.

Het ministerie van Handel zette ook veel van deze bedrijven op zijn lijst van "onbetrouwbare bedrijven". Hierdoor kunnen deze bedrijven niet langer in China investeren en mogen hun hooggeplaatste managers het land niet in.

China heeft in het verleden herhaaldelijk maatregelen genomen tegen Amerikaanse wapenfabrikanten als reactie op Amerikaanse wapenverkopen aan Taiwan. De Chinese regering beschouwt Taiwan als onderdeel van China, hoewel op het eiland al tientallen jaren een onafhankelijke regering aan de macht is.

Meer uit Financieel

Pentagon sluit deal met zeven techreuzen, Anthropic ontbreekt

WASHINGTON (ANP/RTR) - Zeven AI-bedrijven hebben een overeenkomst bereikt met het Pentagon. Daardoor kan het Amerikaanse ministerie van Defensie gebruikmaken van de geavanceerde mogelijkheden van de techbedrijven. Anthropic is de opvallende afwezige. De AI-startup werkte eerder veel samen met het ministerie.

36 minuten geleden
FNV-voorzitter Spekman: acties om nullijn tonen dat strijd loont

AMSTERDAM (ANP) - De nieuwe voorzitter van de FNV, Hans Spekman, ziet in de stakingen van rijksambtenaren tegen de nullijn het voorbeeld dat "strijd loont". Dat zei hij vrijdag op het Museumplein in Amsterdam op de Dag van de Arbeid, waar de grootste vakbond van Nederland een protest hield tegen het regeerakkoord. De vakbond spreekt zich sinds de presentatie van het regeerakkoord eind januari uit tegen de kabinetsplannen rond sociale zekerheid.

59 minuten geleden
Apple bij stijgers op hoger Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Apple hoorde vrijdag bij de stijgers op de aandelenbeurzen in New York, nadat het Amerikaanse techbedrijf donderdagavond met zijn kwartaalcijfers kwam. Apple behaalde meer omzet dan kenners hadden verwacht. De opbrengsten uit de verkoop van iPhones vielen wel tegen bij de verwachting van analisten.

1 uur geleden
Nederland doet niet mee aan defensie-investeringsbank Canada

DEN HAAG/OTTAWA (ANP) - Nederland doet niet mee aan de defensie-investeringsbank die Canada met andere landen opzet. Den Haag geeft de voorkeur aan de kredietinstelling waar het zelf samen met andere landen aan werkt.

1 uur geleden
OPEC+ verhoogt waarschijnlijk de olieproductie, meldt Bloomberg

WENEN (ANP/BLOOMBERG) - Landen van OPEC+ zullen zondag waarschijnlijk instemmen met een productieverhoging voor juni, melden drie afgevaardigden van het oliekartel aan persbureau Bloomberg. Dat zou de eerste stap van OPEC+ zijn sinds het plotselinge vertrek van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) deze week.

1 uur geleden
VodafoneZiggo: meer mobiele abonnementen, minder internetklanten

UTRECHT (ANP) - VodafoneZiggo heeft in het eerste kwartaal van 2026 meer mobiele abonnementen verkocht. Het aantal internetklanten nam opnieuw af. Dat meldt het bedrijf in zijn kwartaalupdate.

2 uur geleden
Pensioenfondsen profiteren van stijgende beurskoersen

ROTTERDAM (ANP) - Pensioenfondsen profiteren van de flink gestegen beurskoersen van afgelopen maand. Volgens onderzoeksbureau Aon is hun financiƫle positie in april daardoor fors verbeterd, waardoor de kans op pensioenverhogingen weer is toegenomen.

2 uur geleden