Nieuwe Chinese beperkingen voor Amerikaanse defensiebedrijven
BEIJING (ANP/DPA) - China heeft nieuwe handelsbeperkingen opgelegd aan tientallen Amerikaanse defensiebedrijven. Dat heeft het Chinese ministerie van Handel donderdag bekendgemaakt. De levering van goederen die zowel voor civiele als militaire doeleinden kunnen worden gebruikt, is nu verboden.
Volgens Beijing is de maatregel noodzakelijk om China's nationale belangen en veiligheid te beschermen. De Chinese overheid verwijst ook naar internationale verplichtingen. De exportbeperkingen gelden voor 28 Amerikaanse bedrijven, waaronder verschillende afdelingen van Lockheed Martin, Raytheon en General Dynamics.
Het ministerie van Handel zette ook veel van deze bedrijven op zijn lijst van "onbetrouwbare bedrijven". Hierdoor kunnen deze bedrijven niet langer in China investeren en mogen hun hooggeplaatste managers het land niet in.
China heeft in het verleden herhaaldelijk maatregelen genomen tegen Amerikaanse wapenfabrikanten als reactie op Amerikaanse wapenverkopen aan Taiwan. De Chinese regering beschouwt Taiwan als onderdeel van China, hoewel op het eiland al tientallen jaren een onafhankelijke regering aan de macht is.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag hoger gesloten, in aanloop naar de inauguratie van aankomend president Donald Trump op maandag. Beleggers maken zich op voor een reeks beleidsveranderingen onder de nieuwe regering. Sinds de herverkiezing van Trump in november zijn de Amerikaanse beurzen flink gestegen door het vooruitzicht van lagere belastingen en soepelere regels voor Amerikaanse bedrijven onder zijn regime.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - TikTok verwacht niet dat het dreigende verbod op het socialemediaplatform in de Verenigde Staten direct gevolgen zal hebben voor TikTok in Nederland en hoe het gebruikt wordt. Gevraagd naar de mogelijke gevolgen voor het platform in Nederland geeft een Nederlandse woordvoerder aan dat hij er op dit moment niet van uitgaat dat die er zijn. De zegsman verwacht ook niet dat Nederlandse gebruikers TikTok anders gaan gebruiken als Amerikaanse content wegvalt, maar op termijn "zou dat wel kunnen".
14 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse Federal Reserve heeft vrijdag bekendgemaakt zich terug te trekken uit een wereldwijd samenwerkingsverband van centrale banken dat zich bezighoudt met het bestuderen van klimaatrisico's. De stap komt drie dagen voor de inauguratie van de aankomende president Donald Trump.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Als TikTok in de Verenigde Staten verboden wordt, gaat het niet zo'n vaart lopen dat de populaire filmpjesapp in Nederland zijn "kracht gaat verliezen". Dat zegt Britt Messing, medeoprichter van socialmediamarketingbureau For You Agency. Desondanks ziet ze wel kansen voor andere Chinese socialemedia-apps zoals RedNote.
15 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Shou Zi Chew, de topman van socialemediaplatform TikTok, heeft in een videoboodschap de aankomende Amerikaanse president Donald Trump bedankt voor zijn inzet om een oplossing te vinden om het platform beschikbaar te houden in de Verenigde Staten. Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft vrijdag de wet in stand gehouden waarmee TikTok verboden dreigt te worden in het land.
16 uur geledenUTRECHT (ANP) - De brancheorganisaties van duurzame energiebedrijven en netbeheerders vrezen dat de energietransitie vertraging oploopt door een recente uitspraak van de Raad van State over de stikstofuitstoot. De uitspraak werd vorige maand al gedaan, maar deze week werd bekend dat er binnen het kabinet een speciale commissie komt die kijkt naar wat de gevolgen en mogelijke oplossingen zijn.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam heeft vrijdag met winst de beursweek afgesloten. Chemicaliƫndistributeur IMCD was daarbij een uitblinker dankzij een koopadvies van de Britse bank Barclays. De chipfondsen Besi, ASMI en ASML deden een stapje terug na de stevige plussen een dag eerder.
17 uur geleden