Nieuwe Chinese beperkingen voor Amerikaanse defensiebedrijven
BEIJING (ANP/DPA) - China heeft nieuwe handelsbeperkingen opgelegd aan tientallen Amerikaanse defensiebedrijven. Dat heeft het Chinese ministerie van Handel donderdag bekendgemaakt. De levering van goederen die zowel voor civiele als militaire doeleinden kunnen worden gebruikt, is nu verboden.
Volgens Beijing is de maatregel noodzakelijk om China's nationale belangen en veiligheid te beschermen. De Chinese overheid verwijst ook naar internationale verplichtingen. De exportbeperkingen gelden voor 28 Amerikaanse bedrijven, waaronder verschillende afdelingen van Lockheed Martin, Raytheon en General Dynamics.
Het ministerie van Handel zette ook veel van deze bedrijven op zijn lijst van "onbetrouwbare bedrijven". Hierdoor kunnen deze bedrijven niet langer in China investeren en mogen hun hooggeplaatste managers het land niet in.
China heeft in het verleden herhaaldelijk maatregelen genomen tegen Amerikaanse wapenfabrikanten als reactie op Amerikaanse wapenverkopen aan Taiwan. De Chinese regering beschouwt Taiwan als onderdeel van China, hoewel op het eiland al tientallen jaren een onafhankelijke regering aan de macht is.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Wouter Koolmees is herbenoemd als president-directeur van de Nederlandse Spoorwegen voor een periode van vier jaar. De voormalige minister van Sociale Zaken trad op 1 november 2022 aan als topman van de NS.
9 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - In de Duitse auto-industrie zullen de komende jaren tienduizenden banen meer verloren gaan dan verwacht. Daarvoor vreest het hoofd van de Duitse autobrancheorganisatie VDA. De sector heeft volgens haar te maken met hoge kosten voor personeel, energie en belastingen.
28 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag hoger geopend na het flinke verlies een dag eerder. De aandacht van beleggers op het Damrak ging onder meer uit naar kwartaalresultaten van ABN AMRO die beter waren dan verwacht. ABN AMRO was daardoor de sterkste stijger in de AEX met een plus van ruim 7 procent.
52 minuten geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Topman Jensen Huang van AI-chipconcern Nvidia gaat toch mee met de Amerikaanse president Donald Trump voor zijn staatsbezoek aan China. Huang was eerder nog de opvallende afwezige tussen de topbestuurders die Trump vergezellen voor zijn ontmoeting met de Chinese president Xi Jinping.
1 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - Ceconomy, het moederbedrijf van de elektronicaketens MediaMarkt en Saturn, heeft het afgelopen kwartaal iets meer elektronica verkocht, ondanks de "uitdagende economische omstandigheden". Consumenten kochten de afgelopen tijd vooral meer kleine apparaten. Het bedrijf verkocht minder grote elektrische apparaten en telecom- en tv-producten.
1 uur geledenHANNOVER (ANP) - Reisorganisatie TUI ziet dat mensen langer wachten met het boeken van een vakantie voor deze zomer als gevolg van onzekerheid door de oorlog in het Midden-Oosten. De hotels en resorts zijn minder volgeboekt dan vorig jaar. Volgens TUI moet 45 procent van de reizigers nog een vakantie boeken voor deze zomer.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het midden- en kleinbedrijf (mkb) ontvangt bijna de helft van alle bankleningen aan ondernemingen in Nederland, blijkt uit gegevens die De Nederlandsche Bank (DNB) voor het eerst presenteert. Volgens de centrale bank betalen de mkb-bedrijven over deze leningen vaak een iets hogere rente dan andere, grotere ondernemingen.
2 uur geleden