Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe cao voor distributiemedewerkers Etos

Nieuwe cao voor distributiemedewerkers Etos

UTRECHT (ANP) - De distributiemedewerkers van drogisterijketen Etos hebben na ruim een week staken een nieuwe cao. Vakbond FNV meldt dat Etos het personeel met terugwerkende kracht een loonsverhoging geeft van 4 procent over afgelopen jaar. Eind dit jaar komt daar nog eens 2,75 procent bovenop.

De loonsverhogingen voor afgelopen jaar worden in twee delen geknipt. Per 1 juni kregen de werknemers van het distributiecentrum in Beverwijk 1,75 procent meer loon en per vorige maand nog eens 2,25 procent. Daarvoor hoeven de werknemers geen ADV-dagen in te leveren zoals Etos eerder voorstelde.

Het personeel van het distributiecentrum staakte sinds de donderdag voor kerst. Daardoor kregen de Etos-winkels de afgelopen weken minder goederen dan normaal en ontstonden er op sommige plekken lege schappen. Het distributiepersoneel wilde een loonsverhoging die hoger was dan de inflatie, omdat ze dat al jaren niet meer hadden gekregen.

FNV noemt de afspraken voor de cao, die tot april 2021 loopt, "pure winst". Ook is het volgens bondsbestuurder Ali Aklalouch "een goede basis voor vervolgafspraken in 2021". Het personeel van Etos moet nog wel akkoord gaan met het bereikte akkoord.

Meer uit Financieel

EU bereid voor 50 miljard meer te kopen uit VS, zegt Šefčovič

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie is bereid voor 50 miljard euro meer uit de Verenigde Staten te importeren als dat leidt tot een handelsakkoord met president Donald Trump. Dat zei eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) in een interview met de Financial Times. Het is volgens hem echter onacceptabel als de VS de importheffing van 10 procent op alle goederen uit de EU in stand houden.

1 uur geleden
Apple verkoopt meer iPhones, maar omzet krimpt in China

CUPERTINO (ANP) - Apple heeft in de eerste drie maanden van 2025 een hogere omzet en winst geboekt. Het Amerikaanse techbedrijf profiteerde van de gestegen verkoop van iPhones en de groei van zijn dienstentak, waar bijvoorbeeld de App Store en Apple Music onder vallen. De omzet in China daalde juist.

3 uur geleden
Amazon boekt hogere winst en omzet, zorgen over heffingen blijven

SEATTLE (ANP) - Amazon heeft in het eerste kwartaal een hogere omzet en winst geboekt dan een jaar eerder. Daarbij profiteerde het techbedrijf zowel van betere verkopen door zijn webwinkels als van de grotere vraag naar zijn clouddiensten. Maar bij beleggers blijven zorgen over de impact van importheffingen spelen.

3 uur geleden
Beleggers in New York opgetogen na cijfers Meta en Microsoft

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met winsten gesloten. Beleggers putten hoop uit beter dan verwachte kwartaalresultaten van techbedrijven Microsoft en Meta, het moederbedrijf van Facebook en Instagram. Zorgen over de impact van Donald Trumps handelsbeleid op de economie verschoven daardoor meer naar de achtergrond.

4 uur geleden
Vastgoedinvesteerder Aedifica wil branchegenoot Cofinimmo kopen

BRUSSEL (ANP) - De Belgische investeerder in zorgvastgoed Aedifica wil zijn branchegenoot Cofinimmo overnemen. Beide bedrijven investeren in bijvoorbeeld zorgtehuizen, onder andere in Nederland. Door samen te gaan versterken ze hun positie op de markten waar ze al erg actief zijn en breiden ze uit naar andere landen, betoogt Aedifica.

5 uur geleden
Harley-Davidson steekt geen geld meer in elektrische motoren

MILWAUKEE (ANP) - Harley-Davidson stopt met verdere investeringen in zijn dochterbedrijf voor elektrische motorfietsen, LiveWire. Er is veel minder vraag naar elektrische voertuigen dan eerder gedacht en daar verandert de komende tijd waarschijnlijk weinig aan, zei topman Jochen Zeitz in een toelichting op de kwartaalcijfers.

6 uur geleden
Amerikaanse bank Citigroup huurt oud-handelsgezant van Trump in

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse bank Citigroup heeft de voormalige handelsgezant van de Verenigde Staten, Robert Lighthizer, in dienst genomen als adviseur. Lighthizer was Donald Trumps handelsgezant tijdens diens eerste termijn als president van de VS. Het is de bedoeling dat hij die ervaring gebruikt in adviezen aan klanten van Citi over het Amerikaanse handelsbeleid, dat onder Trump wordt gekenmerkt door onzekerheid over handelsspanningen.

7 uur geleden