Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe cao voor distributiemedewerkers Etos

Nieuwe cao voor distributiemedewerkers Etos

UTRECHT (ANP) - De distributiemedewerkers van drogisterijketen Etos hebben na ruim een week staken een nieuwe cao. Vakbond FNV meldt dat Etos het personeel met terugwerkende kracht een loonsverhoging geeft van 4 procent over afgelopen jaar. Eind dit jaar komt daar nog eens 2,75 procent bovenop.

De loonsverhogingen voor afgelopen jaar worden in twee delen geknipt. Per 1 juni kregen de werknemers van het distributiecentrum in Beverwijk 1,75 procent meer loon en per vorige maand nog eens 2,25 procent. Daarvoor hoeven de werknemers geen ADV-dagen in te leveren zoals Etos eerder voorstelde.

Het personeel van het distributiecentrum staakte sinds de donderdag voor kerst. Daardoor kregen de Etos-winkels de afgelopen weken minder goederen dan normaal en ontstonden er op sommige plekken lege schappen. Het distributiepersoneel wilde een loonsverhoging die hoger was dan de inflatie, omdat ze dat al jaren niet meer hadden gekregen.

FNV noemt de afspraken voor de cao, die tot april 2021 loopt, "pure winst". Ook is het volgens bondsbestuurder Ali Aklalouch "een goede basis voor vervolgafspraken in 2021". Het personeel van Etos moet nog wel akkoord gaan met het bereikte akkoord.

Meer uit Financieel

Europees netwerk Fastned groeit naar ruim 400 snellaadstations

AMSTERDAM (ANP) - Fastned heeft zijn Europese netwerk uitgebreid naar meer dan vierhonderd snellaadstations voor elektrische auto's. Volgens de Amsterdamse onderneming zijn er nu in totaal 406 Fastned-stations geopend in Nederland, Frankrijk, België, Duitsland, het Verenigd Koninkrijk, Zwitserland, Denemarken, Spanje en Italië.

8 minuten geleden
China legt exportverbod op aan Japan om opmerkingen over Taiwan

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft beperkingen opgelegd voor de export van goederen naar Japan. De uitvoer van alle goederen die voor militaire doeleinden kunnen worden gebruikt, is per direct verboden, verklaarde het Chinese ministerie van Handel. Het verbod zorgt voor een verdere escalatie van het conflict tussen de twee grootste economieën van Azië over opmerkingen die de Japanse premier Sanae Takaichi vorig jaar maakte over Taiwan.

16 minuten geleden
Recordaantal tweedehands auto's verkocht in Nederland

BUNNIK (ANP) - In Nederland zijn vorig jaar een recordaantal tweedehands auto's verkocht. Er werden 2.124.429 gebruikte auto's verkocht, meldt autobrancheorganisatie BOVAG.

17 minuten geleden
Terminals in Rotterdamse haven dinsdag opnieuw een paar uur dicht

ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse haven ondervindt dinsdag opnieuw problemen door het winterse weer. Terminals in de Rotterdamse haven sloten dinsdag opnieuw enkele uren de deuren. Havenbedrijf Rotterdam verwacht later op de dag mogelijk opnieuw vertraging.

1 uur geleden
Gasprijs iets omhoog door koud weer, blijft wel op laag niveau

AMSTERDAM (ANP) - De Europese gasprijs is dinsdag licht gestegen door het koude winterweer in grote delen van Europa. Maar de prijs op de toonaangevende gasbeurs in Amsterdam staat nog steeds op bijna het laagste niveau in twee jaar tijd.

1 uur geleden
Postkluisbedrijf InPost stijgt na overnamevoorstel, AEX op record

AMSTERDAM (ANP) - InPost behoorde dinsdag opnieuw tot de grote winnaars op de Amsterdamse beurs. Het Poolse postkluisjesbedrijf, dat vorig jaar werd opgenomen in de AEX-index, liet weten een overnamevoorstel te hebben ontvangen. InPost geeft geen details over de bieder of de overnameprijs. Ook is er volgens het bedrijf geen garantie dat het voorstel tot een daadwerkelijke overname leidt.

1 uur geleden
Dinsdag meer dan 400 vluchten geannuleerd op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol zijn dinsdag opnieuw honderden vluchten geannuleerd vanwege de sneeuwval. Volgens een woordvoerster bedroeg het aantal annuleringen dinsdagochtend meer dan vierhonderd. De luchthaven houdt er rekening mee dat dit aantal in de loop van de dag nog verder kan oplopen.

2 uur geleden