Nieuwe cao voor de Volksbank: meer loon en 5 mei als feestdag
UTRECHT (ANP) - De Volksbank heeft een nieuwe cao afgesproken met de vakbonden. Medewerkers van onder meer de merken ASN Bank, SNS en Regiobank krijgen er in twee jaar tijd bijna 9 procent loon bij en ontvangen in januari ook een eenmalige uitkering van 1000 euro. Vakbondsleden van CNV Vakmensen en De Unie hebben ingestemd met de nieuwe cao.
Ook komen er bij de Volksbank ruimere regels voor vrije dagen. Zo wordt Bevrijdingsdag elk jaar een vrije feestdag in plaats van eens in de vijf jaar. Verder krijgen medewerkers van het bankconcern de mogelijkheid om een bestaande vrije feestdag in te ruilen voor een vrije dag op een feestdag van een andere cultuur. Ook komt er een verlofregeling voor gendertransitie.
Vakbond FNV vindt de voorgestelde cao "volstrekt onder de maat" en heeft het eindbod afgewezen. "Dit betekent nog altijd een koopkrachtverlies van 10 procent", aldus een woordvoerder. Er loopt nu een peiling onder personeel van de Volksbank om onder meer achter de actiebereidheid te komen. "Acties zijn niet uitgesloten, maar over de uitkomsten van de peiling wordt na de kerst meer verwacht."
Voor ING is er nog geen nieuwe cao. De vakbonden vonden het loonbod veel te mager, de onderhandelingen lopen nog. Bij ABN AMRO stemden leden van drie vakbonden eind oktober in met een loonbod, maar de achterban van de FNV was tegen.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP/DPA) - De Amerikaanse miljardair Elon Musk vindt dat de EU moet worden opgeheven, schreef hij op zijn socialemediaplatform X. Musk reageerde hiermee op de miljoenenboete van de EU tegen zijn berichtendienst.
6 uur geledenMUMBAI (AFN/BLOOMBERG) - India heeft zaterdag ingegrepen door maximumprijzen van vliegtickets in te stellen en extra treinen in te zetten, nadat duizenden reizigers waren gestrand door geannuleerde vluchten. De regering heeft prijsrestricties opgelegd om te voorkomen dat "buitensporig hoge vliegtarieven door bepaalde luchtvaartmaatschappijen in rekening worden gebracht." De maatregelen blijven van kracht "tot de situatie volledig is gestabiliseerd", staat in een verklaring.
6 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De koperprijs is deze week tot een recordhoogte gestegen, aangedreven door vrees voor een wereldwijd tekort aan het industriële metaal. Grondstoffenhandelaren verwachten een tekort als gevolg van het hamsteren van koper in de Verenigde Staten. Ook werd de vraag aangewakkerd door een rapport van de invloedrijke zakenbank Citigroup, waarin wordt voorspeld dat de koperprijs verder zal stijgen.
8 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Een grote vakbond van schrijvers voor film en televisie in de Verenigde Staten vindt dat de overname van de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max van Warner Bros. Discovery door Netflix "moet worden geblokkeerd". Volgens de Writers Guild of America (WGA) vormt de overname een bedreiging voor scenaristen, producenten, regisseurs en bioscoopeigenaren.
11 uur geledenHAREN (ANP) - Kerstboomverkopers houden zaterdag rekening met topdrukte. Of dat de opmaat is naar betere verkopen dan vorig jaar, is nog wel afwachten. Daarover lijken grote spelers in de kerstbomenmarkt van mening te verschillen.
13 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine winsten gesloten. Netflix stond echter bij de verliezers op Wall Street. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen.
23 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, voert gesprekken over een aandelenverkoop door insiders waarbij de onderneming gewaardeerd zou worden op 800 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen.
1 dag geleden