Nieuwe cao voor de Volksbank: meer loon en 5 mei als feestdag
UTRECHT (ANP) - De Volksbank heeft een nieuwe cao afgesproken met de vakbonden. Medewerkers van onder meer de merken ASN Bank, SNS en Regiobank krijgen er in twee jaar tijd bijna 9 procent loon bij en ontvangen in januari ook een eenmalige uitkering van 1000 euro. Vakbondsleden van CNV Vakmensen en De Unie hebben ingestemd met de nieuwe cao.
Ook komen er bij de Volksbank ruimere regels voor vrije dagen. Zo wordt Bevrijdingsdag elk jaar een vrije feestdag in plaats van eens in de vijf jaar. Verder krijgen medewerkers van het bankconcern de mogelijkheid om een bestaande vrije feestdag in te ruilen voor een vrije dag op een feestdag van een andere cultuur. Ook komt er een verlofregeling voor gendertransitie.
Vakbond FNV vindt de voorgestelde cao "volstrekt onder de maat" en heeft het eindbod afgewezen. "Dit betekent nog altijd een koopkrachtverlies van 10 procent", aldus een woordvoerder. Er loopt nu een peiling onder personeel van de Volksbank om onder meer achter de actiebereidheid te komen. "Acties zijn niet uitgesloten, maar over de uitkomsten van de peiling wordt na de kerst meer verwacht."
Voor ING is er nog geen nieuwe cao. De vakbonden vonden het loonbod veel te mager, de onderhandelingen lopen nog. Bij ABN AMRO stemden leden van drie vakbonden eind oktober in met een loonbod, maar de achterban van de FNV was tegen.
Meer uit Financieel
POTSDAM (ANP/BLOOMBERG) - Een veelgeciteerde studie die de gevolgen van klimaatverandering voor de wereldeconomie berekende, is ingetrokken na kritiek van wetenschappers. Het onderzoek werd door wetenschappers van het Potsdam Instituut voor Klimaateffectenonderzoek ingetrokken vanwege "aanzienlijke" problemen. De studie werd vorig jaar april gepubliceerd in het gerenommeerde wetenschappelijke tijdschrift Nature.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Telecomaanbieder Odido kampte woensdagochtend met een storing bij het mobiele netwerk. Volgens een woordvoerder van Odido is de technische storing inmiddels verholpen. Er was volgens de zegsman geen sprake van een cyberaanval. Hij spreekt van een "vervelende situatie" door de storing.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De voormalige ING-topman Ralph Hamers wordt niet verder strafrechtelijk vervolgd voor zijn rol in het eerdere witwasschandaal bij de bank. Het gerechtshof Den Haag heeft woensdag het verzoek van het Openbaar Ministerie (OM) om de oud-ING-baas niet verder te vervolgen toegewezen.
3 uur geledenOSLO (ANP/AFP) - Noorwegen stelt de verstrekking van vergunningen voor de winning van grondstoffen op de zeebodem met minstens vier jaar uit. De regering sloot daarover een deal met kleinere partijen in het parlement als onderdeel van een begrotingsakkoord. Vorig jaar was Noorwegen nog het eerste Europese land dat zeegebieden had aangewezen voor de winning van grondstoffen.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement en de EU-lidstaten hebben in de nacht van dinsdag op woensdag een voorlopig akkoord gesloten over de importstop van Russisch vloeibaar gas (lng) voor 1 januari 2027. Dat voorstel had de Europese Commissie gedaan in september. De import van Russisch gas via pijpleidingen wordt per 30 september 2027 verboden, zo is besloten.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De beursgraadmeters in Amsterdam zijn woensdag hoger geopend, in navolging van de koerswinsten op Wall Street dinsdag. De beurshandel daar kreeg een opsteker van een herstel van de bitcoin. Afgelopen weken ging de toonaangevende cryptomunt hard omlaag, wat voor grote onrust zorgde bij beleggers.
5 uur geledenEDE (ANP) - Heijmans heeft opdracht gekregen van netbeheerder TenneT om de komende vijf jaar belangrijke onderdelen te produceren voor hoogspanningsstations in een nieuwe fabriek in Ede. Het contract voor de levering van de zogeheten hoogspanningsvelden heeft een waarde van bijna 80 miljoen euro, maakten het bouw- en infrabedrijf en TenneT woensdag bekend.
6 uur geleden