Nieuwe cao Jeugdzorg, loon stijgt 8 procent, maar zorgen blijven
DEN HAAG (ANP) - FNV-leden die in de jeugdzorg werken, hebben in grote meerderheid voor een nieuwe cao gestemd: 97 procent ging akkoord met een loonstijging van 8 procent over drie jaar, een eenmalig bedrag van 250 euro en een hogere vergoeding voor reiskosten. Toch blijven er zorgen.
De stemming over de nieuwe cao liep afgelopen nacht af en het resultaat is dat de cao er komt voor alle medewerkers in de jeugdzorg, ook voor die buiten de FNV. "Er moest een massale staking op het Malieveld aan te pas komen, maar er is uiteindelijk naar ons geluisterd. Zaken zoals een veel hogere zakelijke kilometervergoeding en de mogelijkheid om plaats- en tijdonafhankelijk te werken, helpen onze leden echt. We mogen dit succes dus zeker vieren, maar we zijn er nog lang niet en zullen daarom de komende tijd waar nodig verschillende acties voeren", zegt FNV-bestuurder Maaike van der Aar.
"Onder druk van verschillende organisaties, niet in de laatste plaats door een historische staking van FNV-leden, is deze maand een bezuiniging van 500 miljoen euro op de jeugdzorg geschrapt. Maar het kan niet zo zijn dat die bezuiniging straks via een andere weg alsnog op de jeugdzorg wordt afgewenteld. Het plan om een eigen bijdrage voor ouders in te voeren, is bijvoorbeeld wederom een voorbeeld van slecht beleid", verklaart ze.
Op dinsdag 17 mei overhandigt de FNV daarom een petitie aan de Tweede Kamer. Daarin kondigen leden aan die bijdragen niet te gaan innen.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Zo'n honderd mensen lopen donderdagavond een mars van Utrecht Centraal naar het Domplein voor de slachtoffers van de Israëlische aanvallen op Libanon. Op het Domplein wordt een wake gehouden.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hackers hebben bij de aanval op ChipSoft, een belangrijk softwarebedrijf voor de zorg, patiëntgegevens gestolen, waaronder medische gegevens. Dat laat het bedrijf donderdag weten.
2 uur geledenASSEN (ANP) - De advocaten van de 37-jarige Douglas Chesley W. hebben de rechtbank in Assen donderdag gevraagd akkoord te gaan met procesafspraken. W. is een van de verdachten in de zaak over de roof van Roemeense kunstschatten uit het Drents Museum. Hij heeft de afspraken met het Openbaar Ministerie gemaakt.
6 uur geledenBOEKAREST (ANP) - De Roemeense kunstschatten die begin 2025 werden gestolen uit het Drents Museum in Assen zullen snel weer te zien zijn in Roemenië. Het Roemeense ministerie van Cultuur heeft aangekondigd dat de gouden helm van Cotofenesti en de twee Dacische armbanden dinsdag worden gepresenteerd in het Nationaal Historisch Museum in Boekarest.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rotterdam Airport en Eindhoven Airport hebben toch natuurvergunningen nodig, heeft de rechter bepaald. Het kabinet vond enkele jaren geleden dat dat niet nodig was, maar natuurorganisaties en omwonenden hebben dat aangevochten.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat roept weggebruikers bij drukte door de werkzaamheden aan de snelweg A2 komend weekend op niet af te wijken van de omleidingsroute. "Rijd niet binnendoor of op de navigatie", zegt een woordvoerster. Meerdere omliggende gemeenten hadden de afgelopen weekenden veel last van sluipverkeer, omdat de A2 richting Utrecht dicht was tussen de knooppunten Everdingen en Oudenrijn.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tientallen websites die zogenoemde designerdrugs aanboden, zijn offline gehaald op last van de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) en de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). "Het gebruik ervan kan levensgevaarlijk zijn", melden de overheidsdiensten.
8 uur geleden