Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe burgemeester Rome wil voor kerst einde aan afvalchaos

Nieuwe burgemeester Rome wil voor kerst einde aan afvalchaos

ROME (ANP/DPA) - De nieuwe burgemeester van Rome wil de door afvalproblemen geplaagde stad voor de kerst grondig laten schoonmaken. "Misschien kan het ook wel sneller als we haast maken", zei Roberto Gualtieri tegen de krant La Repubblica. Het gemeentelijke afvalbedrijf Ama Roma krijgt de leiding over de grote opruimactie, maar er wordt volgens de burgemeester ook externe hulp ingeschakeld.

In gebieden rond het historische centrum van de Italiaanse hoofdstad liggen vaak stapels vuilniszakken naast overvolle afvalbakken, tot chagrijn van veel inwoners. Er circuleren op sociale media ook filmpjes van wilde zwijnen die door de straten trekken en tussen het afval zoeken naar voedsel. Het lukt de autoriteiten vaak niet het afval tijdig te verwerken.

De afvalproblemen in de metropool waren een belangrijk thema bij de lokale verkiezingen deze maand. Romeinen stemden toen hun eerste vrouwelijke burgemeester weg, Virginia Raggi van anti-establishmentpartij Vijfsterrenbeweging. De sociaaldemocraat Gualtieri versloeg maandag tijdens de tweede ronde van de verkiezingen de centrumrechtse Enrico Michetti.

Meer uit Buitenland

Britse rechter: verbod op Palestine Action onwettig

LONDEN (ANP/RTR) - Het verbod op de Britse pro-Palestijnse actiegroep Palestine Action is onwettig, oordeelt de rechter. De regering plaatste de organisatie in juli op de lijst met terroristische organisaties, maar volgens de rechter is dat in strijd met het recht op vrijheid van meningsuiting.

14 minuten geleden
Noors hof nodigt organisaties uit voor gesprek over Epstein

OSLO (ANP) - Het Noorse hof heeft deze week een sms gestuurd naar verschillende organisaties waarvan kroonprinses Mette-Marit beschermvrouwe is. Daarin staat een uitnodiging om verder te praten over de ophef die ontstond over de banden van de kroonprinses met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein, melden Noorse media.

49 minuten geleden
FBI verdubbelt beloning in ontvoeringszaak Nancy Guthrie

TUCSON (ANP) - De FBI heeft de beloning voor informatie die leidt tot de opsporing van de ontvoerde Nancy Guthrie of haar kidnapper verhoogd tot 100.000 dollar (84.000 euro). Dat is een verdubbeling van het bedrag dat eerder was uitgeloofd.

56 minuten geleden
Russische bewindsman bevestigt dat Rusland Cuba gaat helpen

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat Cuba "humanitair helpen" omdat de VS proberen onder meer de olietoevoer naar het eiland te blokkeren. Dit heeft de Russische onderminister van Buitenlandse Zaken Sergej Rjabkov bevestigd. Russische media meldden eerder al dat het Kremlin van plan was binnenkort te hulp te schieten.

1 uur geleden
Denemarken draagt vier F-35's bij aan Noordpoolmissie NAVO

MÜNCHEN (ANP/RTR) - Denemarken levert vier F-35-gevechtsvliegtuigen voor de nieuwe Noordpoolmissie van de NAVO. Ook de Verenigde Staten zullen aan de Arctic Sentry-missie bijdragen, zegt defensieminister Troels Lund Poulsen.

1 uur geleden
Premier Frederiksen spreekt in München met Rubio over Groenland

MÜNCHEN (ANP/RTR) - De Deense premier Mette Frederiksen heeft tijdens de veiligheidsconferentie in München een ontmoeting gepland met de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio. Ze zullen het onder meer hebben over Groenland, zei Frederiksen bij aankomst in München.

1 uur geleden
Media: Trump stuurt vliegdekschip van Venezuela naar Iran

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten sturen het vliegdekschip USS Gerald R. Ford en de bijbehorende militaire schepen naar het Midden-Oosten, melden Amerikaanse media als CBS News en The New York Times (NYT). Die vloot lag voor de kust van Venezuela, maar wordt nu gebruikt om de druk op Iran op te voeren.

2 uur geleden