Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe burgemeester New York brengt omstreden politieteam terug

Nieuwe burgemeester New York brengt omstreden politieteam terug

NEW YORK (ANP) - De nieuwe burgemeester van New York Eric Adams heeft in een toespraak gezegd dat hij de anti-criminaliteitseenheid opnieuw wil instellen. De eenheid van de politie is omstreden vanwege etnisch profileren en werd onder de vorige burgemeester opgeheven.

Adams, zelf voormalig politiechef, trad op 1 januari officieel aan en heeft in zijn eerste weken te maken gehad met verschillende tragische (vuurwapen-)incidenten. Zo werden er vorige week twee politieagenten neergeschoten toen ze werden opgeroepen voor een huiselijk geweld-incident. Een van hen overleed. In de weken ervoor werd een tiener vermoord die een nachtdienst draaide in een filiaal van Burger King, werd een baby in het hoofd geschoten en werd een vrouw in een metrostation van het perron voor een aankomende metro geduwd.

Er zijn dit jaar al 73 vuurwapenincidenten geweest in New York, 24 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar. Een van Adams' campagnebeloften was het vuurwapengeweld in de stad aan te pakken.

De speciale eenheid van de politie werd in het verleden vaak beschuldigd van profileren op basis van huidskleur en van excessief politiegeweld. Zo waren agenten van de eenheid verantwoordelijk voor de dood van de zwarte New Yorkers Amadou Diallo (in 1999) en Eric Garner (in 2014). De eenheid droeg in het verleden burgerkleding en was niet als politie te herkennen.

In de nieuwe eenheid, die Adams over drie weken al wil inzetten, zullen agenten geen politie-uniform dragen en niet in politie-auto's rondrijden, maar zullen ze wel makkelijk herkenbaar zijn. Ook moeten ze bodycamera's dragen en worden agenten geselecteerd op "emotionele intelligentie". Ze krijgen ook extra training, beloofde de burgemeester. Er zouden vooralsnog 400 agenten gescreend worden voor geschiktheid.

Het politiecorps van New York is het grootste van de VS, met 35.000 agenten in uniform en een begroting van 5 miljard dollar.

Meer uit Buitenland

NYT: VS gebruikte ongeteste raketten bij aanval op Iraanse school

NEW YORK (ANP) - Het Pentagon heeft raketten gebruikt die nog niet in gevechten waren getest bij een dodelijke aanval op een Iraanse sporthal en school op 28 februari. Dat meldt The New York Times op basis van visueel onderzocht bewijs door de krant zelf en wapenexperts.

1 uur geleden
HRW: Iran gebruikt onwettige clusterbommen bij aanvallen Israël

BEIROET (ANP) - De Iraanse regering heeft "herhaaldelijk gebruikgemaakt" van clusterbommen bij aanvallen op Israël sinds 28 februari. Dat meldt Human Rights Watch (HRW). Bij de aanvallen zijn minstens vier burgers omgekomen, wat in strijd is met de oorlogsregels en mogelijk neerkomt op oorlogsmisdaden.

2 uur geleden
Australië halveert accijns op brandstof om kosten te verlagen

CANBERRA (ANP/RTR) - Australië zal de belasting op brandstof en diesel voor drie maanden halveren in een poging om de kosten te verlagen die zijn gestegen door de oorlog tussen de Verenigde Staten en Israël tegen Iran, kondigde premier Anthony Albanese aan.

3 uur geleden
China hervat na zes jaar vluchten naar Noord-Korea

BEIJING (ANP/AFP) - China's nationale luchtvaartmaatschappij Air China heeft maandag de vluchten tussen Beijing en Pyongyang hervat na een onderbreking van zes jaar, zo blijkt uit trackinggegevens.

3 uur geleden
Trump: Iran gaat 20 olietankers door Straat van Hormuz laten

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat de Verenigde Staten met Iran hebben onderhandeld over de doorgang van twintig olietankers door de Straat van Hormuz. De blokkade van deze belangrijke vaarroute sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten heeft de olieprijzen flink doen stijgen.

3 uur geleden
Australische voortvluchtige schutter na klopjacht gedood

MELBOURNE (ANP/AFP) - De voortvluchtige Dezi Freeman, de Australiër die naar verluidt verantwoordelijk is voor de dood van twee agenten in de Australische plaats Porepunkah, is na een zeven maanden durende klopjacht doodgeschoten door de politie. Dat gebeurde in het noordoosten van deelstaat Victoria, meldt de politie in een verklaring. Bij het incident raakte niemand anders gewond.

6 uur geleden
UNIFIL-vredeshandhaver gedood bij aanval in Zuid-Libanon

ADSHIT AL-QUSAYR (ANP/RTR) - Een vredeshandhaver van de VN-vredesmacht in Libanon (UNIFIL) is om het leven gekomen toen een projectiel ontplofte in de omgeving van Adshit al-Qusayr in het zuiden van Libanon, meldt de VN-vredesmacht in een verklaring.

7 uur geleden