Nieuwe buitenlandminister: Argentinië niet bij BRICS
BUENOS AIRES (ANP/RTR) - Argentinië sluit zich volgens de nieuwe minister van Buitenlandse Zaken Diana Mondino niet aan bij BRICS. Argentinië was uitgenodigd om lid te worden van de landengroep.
De naam BRICS verwijst naar de vijf landen waar de groep nu nog uit bestaat: Brazilië, Rusland, India, China en Zuid-Afrika. De "vijf opkomende markten en ontwikkelende landen", zoals ze zichzelf omschrijven, vinden dat er een beter tegenwicht moet komen voor de invloedrijke, overwegend westerse landen in de G7. Net als bij die groep gaat het daarbij om economische samenwerking, maar is het ook de bedoeling om een machtsblok te vormen in de wereldpolitiek. De landen bespreken onder meer samenwerking op het gebied van veiligheid, politiek en cultuur "om gemeenschappelijke belangen en gedeelde waarden te vinden".
Eind augustus werden de BRICS-landen het erover eens dat de groep uitgebreid moest worden. Argentinië was een van de landen die daarbij werden uitgenodigd. Saudi-Arabië, Egypte, de Verenigde Arabische Emiraten, Ethiopië en Iran sluiten zich vanaf 2024 wel aan.
Mondino wordt naar verwachting minister van Buitenlandse Zaken onder de omstreden Javier Milei, die net de verkiezingen heeft gewonnen. Ze postte donderdag een bondig bericht op X: "Wij zullen niet toetreden tot de BRICS." Mondino had eerder tegenover het Russische persbureau RIA gezegd dat ze daar het nut niet direct van inzag.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft Britse soldaten in Afghanistan "de geweldigste van alle strijders" genoemd. Hij reageert op de woede van de Britse premier Keir Starmer over Trumps recente uitspraken over niet-Amerikaanse NAVO-troepen in de strijd in Afghanistan die zich achter het front zouden hebben verschuild.
37 minuten geledenWASHINGTON/ABU DHABI (ANP/AFP) - De volgende ronde van gesprekken tussen Oekraïense en Russische delegaties onder leiding van Amerikaanse collega's is 1 februari in Abu Dhabi, aldus een Amerikaanse regeringsfunctionaris. Er waren vrijdag en zaterdag directe gesprekken tussen Oekraïners en Russen samen met Amerikanen.
54 minuten geledenMINNEAPOLIS (ANP) - De man die zaterdagochtend (lokale tijd) door federale agenten is neergeschoten in Minneapolis is overleden, bevestigen de autoriteiten na berichtgeving door Amerikaanse media. Volgens het ministerie van Binnenlandse Veiligheid was de man gewapend.
1 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/AFP/RTR) - In de stad Minneapolis is een man neergeschoten door agenten van de federale immigratiedienst ICE, aldus ooggetuigen in plaatselijke media. De gemeente heeft bevestigd dat er een melding is van een neergeschoten man waarbij federale agenten betrokken zouden zijn. De man is volgens ooggetuigen naar een ziekenhuis gebracht.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron belooft haast te maken met de invoering van een socialmediaverbod voor kinderen onder de 15 jaar. Hij wil dat het verbod bij de start van het nieuwe schooljaar in september ingaat, zei hij in een zelfopgenomen video die werd uitgezonden door BFMTV.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de gesprekken van zijn land met Rusland en de VS in Abu Dhabi constructief genoemd.
4 uur geledenMOSKOU/ABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Rusland staat volgens zijn ministerie van Buitenlandse Zaken open voor een voortzetting van de gesprekken met Oekraïne. Die zouden volgens bronnen van het Franse persbureau AFP komende week weer in Abu Dhabi zijn.
4 uur geleden