Nieuwe buitenlandminister: Argentinië niet bij BRICS
BUENOS AIRES (ANP/RTR) - Argentinië sluit zich volgens de nieuwe minister van Buitenlandse Zaken Diana Mondino niet aan bij BRICS. Argentinië was uitgenodigd om lid te worden van de landengroep.
De naam BRICS verwijst naar de vijf landen waar de groep nu nog uit bestaat: Brazilië, Rusland, India, China en Zuid-Afrika. De "vijf opkomende markten en ontwikkelende landen", zoals ze zichzelf omschrijven, vinden dat er een beter tegenwicht moet komen voor de invloedrijke, overwegend westerse landen in de G7. Net als bij die groep gaat het daarbij om economische samenwerking, maar is het ook de bedoeling om een machtsblok te vormen in de wereldpolitiek. De landen bespreken onder meer samenwerking op het gebied van veiligheid, politiek en cultuur "om gemeenschappelijke belangen en gedeelde waarden te vinden".
Eind augustus werden de BRICS-landen het erover eens dat de groep uitgebreid moest worden. Argentinië was een van de landen die daarbij werden uitgenodigd. Saudi-Arabië, Egypte, de Verenigde Arabische Emiraten, Ethiopië en Iran sluiten zich vanaf 2024 wel aan.
Mondino wordt naar verwachting minister van Buitenlandse Zaken onder de omstreden Javier Milei, die net de verkiezingen heeft gewonnen. Ze postte donderdag een bondig bericht op X: "Wij zullen niet toetreden tot de BRICS." Mondino had eerder tegenover het Russische persbureau RIA gezegd dat ze daar het nut niet direct van inzag.
Meer uit Buitenland
MODENA (ANP) - De man die zaterdag meerdere mensen verwondde door met hoge snelheid in het stadscentrum van de Italiaanse stad Modena op voetgangers in te rijden, is aangeklaagd voor doodslag en zware mishandeling, maar niet voor terrorisme. Dat melden lokale media waaronder Sky TG24.
2 uur geledenSCHKEUDITZ (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft een tijger doodgeschoten die ontsnapt was uit een particulier beheerd verblijf. Bij het incident zou een 73-jarige man zware verwondingen hebben opgelopen.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk heeft zich "een tiental" nieuwe vermoedelijke slachtoffers van de Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein gemeld, zegt een officier van justitie in Parijs. Het parket opende een onderzoek naar mensenhandel naar aanleiding van de documenten die de Amerikaanse overheid vrijgaf over Epstein, die in 2019 dood werd gevonden in zijn cel.
3 uur geledenKHAN YOUNIS (ANP/RTR) - Door Israëlische aanvallen op de Gazastrook zijn zondag zeker vier doden gevallen, melden gezondheidsfunctionarissen.
4 uur geledenGENÈVE (ANP) - Het Rode Kruis gaat de hulpverlening in de Democratische Republiek Congo en Oeganda opschalen vanwege een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de DRC. Het gaat vooral om preventie en voorlichting over bescherming tegen het dodelijke virus en de symptomen, meldt de organisatie. Artsen Zonder Grenzen zei eerder op te willen schalen.
6 uur geledenMODENA (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet zondag slachtoffers van een aanrijding in de stad Modena. Een automobilist reed daar in op voetgangers, waarbij acht mensen gewond raakten. De premier zegde een geplande reis naar Cyprus af om de slachtoffers te bezoeken.
8 uur geledenMANILLA (ANP/AFP) - De Filipijnen hebben het hooggerechtshof om toestemming gevraagd om de voormalige politiechef Ronald Dela Rosa te arresteren. Het Internationaal Strafhof (ICC) vaardigde een arrestatiebevel tegen hem uit vanwege zijn rol in de 'oorlog tegen drugs' in de Filipijnen.
9 uur geleden